Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Rebirth

Zaczęty przez LelekPL, 12 Październik 2017, 17:00:25

Crowridd

#60
Niepotrzebnie wg mnie zajawili go już na ostatniej stronie w Ślubie.

Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiłby ten kadr z nim, stojącym za Batmanem i Alfredem z tomu 9. Obecnie właśnie kończę ten tom.


Leon Kennedy

Zdecydowanie, ale widać chcieli już podgrzać atmosferę. Tak czy siak mnie jego udział zaskoczył i mocno zaintrygował.

Zaś Alfred... Szkoda, że wiadome mi jest co się z nim stanie.

Crowridd

Wiadomo, że ciężko niektórych informacji uniknąć zwłaszcza, gdy seria ma już kilka lat.

Selina, Grayson, Alfred, ojciec - ładnie Bane łamał Nietoperza przez ostatnie tomy.

Leon Kennedy

Niestety. Zanim wyjdzie u nas siłą rzeczy to i tamto się już zobaczy... Tak było właśnie z Alfredem. O pojawieniu się Thomasa też na pewno słyszałem, ale akurat o tym całkowicie zapomniałem i udało się mnie całkiem nieźle zaskoczyć 😄 Nawet gdy wcześniej dawano nam pewne poszlaki. Tak czy siak super, że go tutaj wykorzystano, chodź za bardzo skręcił w tą jednak złą stronę... Bo wszyscy wiemy, że piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Ostatni tom już w moich rękach 🤠

Rado

Gdzieś mi mignęło, że Alfred teraz został Spectrem czyli takim aniołem zemsty jakby, wypełniającym wolę Boga i karzącym złych ludzi. Nie chciało mi się zagłębiać w tego newsa nawet...

Crowridd

Ale czy robi dalej kanapki z ogórkiem?

Leon Kennedy

Dokładnie! Bez kanapek i to z ogórkiem nie ma zemsty!!! A tak, to też natknąłem się gdzieś na tego newsa 😉

Ok. DCeased!!! Będzie czytane w swoim czasie!

https://www.cbr.com/dceased-alfred-pennyworth-spectre-power-boost-dc/

Crowridd

@Leon Kennedy Skończyłeś run Kinga? Podobało się?

Ja miesiąc temu zakończyłem powtórkę prawie wszystkiego, co mam z Rebirth (został mi jeszcze Nightwing do przeczytania i czekam na pierwszy tom Red Hood and the Outlaws).

Jedno wiem na pewno. Mikel Janin to mój ulubiony rysownik (czytam Batmana dopiero od 3 lat - zobaczymy, jak to się będzie zmieniać w przyszłości).

Leon Kennedy

#68
Ogólnie tak podobało się. Niektóre tomy średnie jak te nieszczęsne koszmary, ale sam finał dobry. Fajna akcja, jak zwykle relacja Bruce/Selina daję radę. Bane okazał się ponownie fajnym przeciwnikiem w trochę innym podejściu niż w pamiętnym łamaniu kręgosłupa. Do tego było dość brutalnie, a Gotham niby stało się lepszym miejscem, ale oczywiście zdecydowanie gorszym, standard 😄 Zaś pokrętny plan Thomasa może i miał rację bytu, ale to jak go wprowadził w życie już zdecydowanie nie. Bardzo podobał mi się również moment gdy Bruce zobaczył Alfreda... Uświadamiając sobie co się stało,  co Alfred dla niego poświęcił, czyli wszystko 😭 to było dość mocne, lubię takie sceny... Moja ocena to 7.5/10. Run Kinga potrafił być lekki i przyjemny, ale i niekiedy trochę ciężkostrawny. Tak czy siak był mocno Batmanowy 😉 Drugi run w pełni ukończony. Teraz czas spojrzeć na Tyniona IV.

Crowridd

No strony z reakcją Batmana były bardzo mocne. Zimne dni chyba mój ulubiony tom. Wojna Żartów z Zagadkami też dobry, a pierwszy tom czytałem 3x - spodobał mi się pomysł na tych dwóch nowych bohaterów.

Leon Kennedy

Fajnie się to czytało po Snyderze, który potrafi zmęczyć jeśli czyta się go za dużo. Tutaj można było lekko odetchnąć i za to duży plus. Z pierwszego tomu najbardziej zapamiętałem Gacka ujeżdżającego samolot. Chodź to rodzeństwo pamiętam jak najbardziej. Gotham i Gotham Girl.

Crowridd

Runu Snydera niestety nie znam - nie wiem, kiedy będę mieć czas, żeby to nadrobić.

Innym absurdem, jakim była scena z samolotem jest wg mnie walka Batmana z żołnierzami Bane'a na Santa Prisca z drugiego tomu. Sam pomysł Batmana na zabranie Psycho-Pirata z wyspy był dobry, natomiast kilkuset ludzi niedających rady Batmanowi - słabe.

Leon Kennedy

No cóż w końcu to cholerny Batman i przegięcia w jego stronę są zawsze. Taki Snyder z robił z niego gościa, który wyjdzie z każdej sytuacji. A to wcześniejszy run. Więc zachowali ciągłość 😉

Crowridd

Cytat: Rado w 14 Marzec  2023, 09:24:00Gdzieś mi mignęło, że Alfred teraz został Spectrem czyli takim aniołem zemsty jakby, wypełniającym wolę Boga i karzącym złych ludzi. Nie chciało mi się zagłębiać w tego newsa nawet...

Przypomniało mi się, że w Nieskończonym Kryzysie Spectrem został Crispus Allen. Wychodzi na to, że Alfred nie był/nie będzie pierwszym takim dziwnym wyborem na tę postać.

Crowridd

#74
Zakupiłem ostatnio tomy Ligi z tej serii. Nie wiem, czy ktoś czytał run Hitcha; ja po pierwszym tomie czuje się niestety bardzo zawiedziony.

Odpuściłbym, gdyby to był fajny akcyjniak, ale do tego komiksu scenarzysta dołożył tak słabą historię, że nawet jako akcyjniak średnio się broni. Kilka dziur fabularnych i tak słaba historia, która w ogóle nie ma swojego wytłumaczenia/zakończenia, że aż zdziwiłem się, że tak to można było napisać.

Liczę na to, że kolejne tomy mnie mniej zawiodą (bo z takim nr jeden nie liczę na super kontynuacje).

W Maszynach zagłady na plus przyjemne dla oka rysunki. Nic więcej.

Edit: Epidemia jest jeszcze gorsza. Słabiutko napisany Batman (aż dziwne, że to ten sam scenarzysta, który napisał Grób Batmana) (narysował - moja pomyłka) + pociągnięcie głównej fabuły z drugiej, gorszej historii.