Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batgirl (2023, HBO Max) « projekt skasowany 02.08.2022 !!

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2021, 11:25:46

Wayne

Juby, czemu powielasz te bzdury jakoby pokazy testowe Batgirl wypadły tragicznie? Brzmi to jak propaganda WB, żeby uzasadnić cyniczna decyzję skasowania filmu, by zarobić na zwrocie podatku. Pierwsze opinie były pozytywne, a reżyserzy Batgirl nie nakręcili nigdy jak to ująłeś "kaszalota".

Mi osobiście skończyła się już cierpliwość do DCEU.

newtime

Pamiętam jak dopiero co film miał wyjść na hbo max jednak stwierdzili ze jest na tyle dobry że pójdzie do kina także  też w to nie wierzę tym bardziej że nie tylko ten film został skasowany

Juby

#122
Cytat: Obywatel Wayne w 04 Sierpień  2022, 01:00:48Juby, czemu powielasz te bzdury jakoby pokazy testowe Batgirl wypadły tragicznie?
RollingStone potwierdza, że jednym z powodów był zły odbiór filmu na pokazach testowych, które miały miejsce od 14 lipca. Temu:
https://au.rollingstone.com/music/music-news/batgirl-shelved-warner-bros-42114/

Wygląda na to, że film Supergirl został wstrzymany i pewnie jego dalszy rozwój zależy od tego jak zostanie przyjęty The Flash.

Cytat: Juby w 03 Sierpień  2022, 13:17:56Czekam na komentarz reżyserów, Leslie i Michaela co na ten temat myślą, i czy zostali o tym w ogóle poinformowani z wyprzedzeniem.
Nie byli poinformowani, komentarz już jest:



Jest też komentarz Leslie, która wyrzuciła kilka filmów i zdjęć z planu na swoich social mediach.
https://deadline.com/2022/08/batgirl-leslie-grace-on-warner-bros-axing-movie-1235084806/


newtime

#123
Nawet gdyby film by fatalny i gorszy nawet od BvS, to nie zmienia faktu ze chce po prostu zobaczyć film który został już nakręcony i nam zapowiedziany wiec liczę ze moze za 10 ktoś odkurzy stare taśmy i jak w przypadku fantastycznej czwórki dostaniemy w końcu film chociaż jako ciekawostkę. Szkoda, bo miał być to pierwszy film dotyczącej kogo z bat rodziny na dużym ekranie, powrót Keatona czy więcej JK Smienons jak Gordona ktory nie miał wcześniej szansy się wykazać, za reżyseria stali twórcy najnowszych Bad Boys którzy rozbili bank a takze kilku odcinków Ms Marvel od Disenya wiec na prawdę cięzko mi uwierzyć ze miała z tego wyjśc az taka kaszana oraz zawsze szkoda twórców, aktorów( wiem ze zostali nagradzanie ale to niczego nie zmienia)  którzy włożyli masę pracy w dany produkt który nie zostanie nam zaprezentowany

Juby

Mam to samo. Oby kiedyś ten film, nawet w wersji niedokończonej, ujrzał światło dzienne.

Reżyserzy pochwalili się fotką Batgirl z Batmanem.



:(

LelekPL

#125
Cytat: Rado w 03 Sierpień  2022, 18:34:19Ja tam kibicuje Zaslavovi. Następny do golenia Blue Beetle.
Może nie zgadzam się ze sposobem w jaki to zrobił, ale z samą decyzją tak. Zaslav przejął WB w tym roku i nie oceniałbym go z perspektywy starego managmentu. Póki co widać, że myśli racjonalnie pod względem finansowym, a odziedziczył też niezły burdel po poprzednikach, który stara się naprostować. Ale chyba wspiera The Batmana i Jokera, powiedział też, że to trójca DC ma stać na czele ich filmów, i będzie celował w jakość, a nie ilość. Jak będzie, zobaczymy, ale komuś szanse na zmiany trzeba dać, więc może to też być on. Jak za dwa lata WB nadal będzie miało rękę w nocniku z filmami DC to też go będę krytykował (choć i tak możliwe, że największa fala zainteresowania widowni kinem superhero już minęła i DC nigdy się na nią nie załapało... może bardziej racjonalne będą inne filmy za dwa lata). Póki co tak naprawdę jedyny film DC, który dostał zielone światło za jego kadencji to Joker 2, i jeśli to ma zwiastować jakiego typu decyzje podejmuje to jestem za. Plus, już ściągnął z emerytury do WB Alana Horna jako konsultanta, który odpowiedzialny był za przyznanie Nolanowi Batmana, a potem przewodził Disneyowi przy zakupie Marvela i był szefem Kevina Feige przez ich najlepsze lata. To jest akurat właściwy człowiek do tej roli.

Tutaj też dobre podsumowanie całej afery (chyba dobre bo nie interesowałem się w ogóle losem tej produkcji, ale całkiem jasno jest tu to wyjaśnione) :

newtime

Cytat: LelekPL w 05 Sierpień  2022, 21:55:52Może nie zgadzam się ze sposobem w jaki to zrobił, ale z samą decyzją tak. Zaslav przejął WB w tym roku i nie oceniałbym go z perspektywy starego managmentu. Póki co widać, że myśli racjonalnie pod względem finansowym, a odziedziczył też niezły burdel po poprzednikach, który stara się naprostować. Ale chyba wspiera The Batmana i Jokera, powiedział też, że to trójca DC ma stać na czele ich filmów, i będzie celował w jakość, a nie ilość. Jak będzie, zobaczymy

Joker dostal zielone swiatlo poniewaz 1 odniosła olbrzymi sukces ale widocznie juz nie dostaniemy tego typu filmów ponieważ nie wpisują sie w epickości wielkiego uniwersum i dziś pewnie pierwsza cześć by juz nie powstała. Co do batmana mam pewne obawy, bo na razie o nim cisza po drugie chcą mieć wielka trójkę bez batmana? Skoro chcą budować wielkie uniwersum na gruzach starego, to musza miec jakiegoś batmana i tutaj duzo sie juz mówi o powrocie Afflecka, wątpię żeby chciał mieć 2 solowe filmy z innym batmanami wiec mam tutaj spore obawy co do przyszłości Pantinsona zwłaszcza ze film znowu nie zarobił az tak wielkich pieniędzy żeby kontynujaca była pewna a sama marka batman wystarczy zawsze żeby wypromował nowy film. Mi to wszystko przypomina póki co rok 2015 czyli skupmy sie na wielkim widowisku i sięgniemy po Zacka snydera żeby zrobił nasze własne wielkie uniwersum nie rozumieć tych postaci poza faktem ze sa popularne. Także mam spore obawy ale chciałbym mylić   

Juby

Cytat: LelekPL w 05 Sierpień  2022, 21:55:52Może nie zgadzam się ze sposobem w jaki to zrobił, ale z samą decyzją tak.
Z decyzją wyrzucenia do śmieci pracy setek osób, a także filmu na którego czekały miliony fanów? Nie sądzisz, że bardziej fair byłoby doprowadzić to już do końca (tak jak z pozostałymi pięcioma tytułami DC będącymi w post-produkcji), a sprzątanie zacząć od kolejnych, jeszcze nienagranych filmów?

Kontynuacja Jokera raczej dostała zielone światło wcześniej, poza tym Zaslav nie miał tutaj za bardzo wątpliwości, bo poprzedni film był największym hitem Warner Bros. ostatnich 10 lat. Z jego wypowiedzi wynika, że rezygnują z tego typu projektów (czyli indywidualnych produkcji realizowanych przy mniejszym budżecie) i chcą kopiować Marvela, czyli tworzyć widowiska za grube miliony we wspólnym uniwersum (czyli coś na czym wykładają się od ponad sześciu lat).

Dziś sprawdziłem na kogo zagłosowałem w ankiecie w wątku DC Extended Universe - to była Batgirl. Nawet bez powracającego Keatona czekałem na ten film, naprawdę nie potrafię opisać jak bardzo Warner podkopał sobie u mnie opinię tą decyzją, a informacje o tym jakie mają podejście względem Clinta Eastwooda to już w ogóle żenada.


LelekPL

#128
Cytat: Juby w 05 Sierpień  2022, 23:04:26Nie sądzisz, że bardziej fair byłoby doprowadzić to już do końca (tak jak z pozostałymi pięcioma tytułami DC będącymi w post-produkcji), a sprzątanie zacząć od kolejnych, jeszcze nienagranych filmów?
Krótko? Nie.

Rozumiem, że dla Ciebie to był oczekiwany film, więc decyzja wiadomo, że zła. Ja na niego miałem wyjeb*ne totalnie, więc według mnie decyzja zrozumiała skoro mogli ją sobie jeszcze odliczyć od podatku zamiast wypuszczać na HBO Max i nie mieć z tego żadnego zysku lub w kinie i nie narażać marki na jeszcze większe potencjalne pośmiewisko jeśli film byłby tak zły jak mówili. Czy osobiście miałbym coś przeciwko gdyby film wyszedł? Nie, bo i tak nie miałem zamiaru go oglądać, a ktoś może by chciał. Ale skoro pytasz się mnie o moją opinię to nie będę kłamał, że mi szkoda tej produkcji. Ale rozumiem, że Tobie tak. Moje kondolencje ;)

Cytat: Juby w 05 Sierpień  2022, 23:04:26Kontynuacja Jokera raczej dostała zielone światło wcześniej, poza tym Zaslav nie miał tutaj za bardzo wątpliwości, bo poprzedni film był największym hitem Warner Bros. ostatnich 10 lat.
Zlecenie scenariusza i zielone światło to nie to samo jak sam wiesz i nic nie wskazuje na to, że to drugie odbyło się przed tym rokiem. Gdyby Zaslav nie chciał takich filmów ten możnaby bardzo łatwo zamieść pod dywan bo nic w tym temacie nie ogłosili przed przejęciem Warnera przez Discovery, więc jednak miał do podjęcia decyzję w tym temacie. Może i była oczywista, ale gdyby chciał robić tylko filmy "Marvelowe" mógł się nie zgodzić.

Juby

Cytat: LelekPL w 05 Sierpień  2022, 23:55:48skoro mogli ją sobie jeszcze odliczyć od podatku zamiast wypuszczać na HBO Max i nie mieć z tego żadnego zysku lub w kinie i nie narażać marki na jeszcze większe potencjalne pośmiewisko jeśli film byłby tak zły jak mówili.
Myślę, że Warner i filmy DC po tej kasacji są większym pośmiewiskiem i mają gorszą reputację niż kiedykolwiek. A opinie po pokazach testowych Batgirl według niektórych przecieków wcale nie były takie złe (lepsze od Black Adama przed dokrętkami), tylko film podobno sprawiał wrażenie pełnometrażowego pilota serialu telewizyjnego swoim brakiem widowiskowości i wykonaniem (budżet $70-100 mln), a Zaslav chce aby DCEU stanowiły kinowe widowiska za grube miliony. Trudno mi uwierzyć że to byłoby gorsze od BvS, czy Suicide Squad i nie jestem przekonany, czy przy takim budżecie film by im się nie zwrócił z kin.


LelekPL

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 09:04:02Myślę, że Warner i filmy DC po tej kasacji są większym pośmiewiskiem i mają gorszą reputację niż kiedykolwiek
W bańce fanów komiksu i filmów może, ale większość ludzi czyli potencjalna ogólna widownia nawet o tym nie słyszała i ich to nie obchodzi.

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 09:04:02Trudno mi uwierzyć że to byłoby gorsze od BvS, czy Suicide Squad
Objection, relevance. Zaslav z tymi filmami nie miał nic wspólnego.

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 09:04:02nie jestem przekonany, czy przy takim budżecie film by im się nie zwrócił z kin.
Podobnie jak z poprzednim przykładem, już nigdy się o tym nie przekonamy.

Juby

Masz mało empatyczne podejście do tej sprawy. Nawet gdybym miał wywalone na ten film, tak jak ty, i nie planował go oglądać, nigdy nie przytaknąłbym decyzji wyrzucenia do śmieci pracy tylu osób. Nie na tym etapie produkcji.

LelekPL

Gdyby robili jakiś osobisty indie film o swoich przeżyciach z trudnego z dzieciństwa czy epicki spektakl kręcony w sercu Amazonki z tysiącem statystów, który powodował załamania nerwowe ze względu na ich pasję do projektu, pewnie miałbym więcej empatii... ale oni robili "content" dla HBO Max. Każdy dostał wypłate za swoją pracę, więc nie widzę tu wielkiej straty z mojej perspektywy.

newtime

Cytat: LelekPL w 06 Sierpień  2022, 10:37:20Gdyby robili jakiś osobisty indie film o swoich przeżyciach z trudnego z dzieciństwa czy epicki spektakl kręcony w sercu Amazonki z tysiącem statystów, który powodował załamania nerwowe ze względu na ich pasję do projektu, pewnie miałbym więcej empatii... ale oni robili "content" dla HBO Max. Każdy dostał wypłate za swoją pracę, więc nie widzę tu wielkiej straty z mojej perspektywy.

Nie chodzi tutaj o wypłatę czy oczekiwania widza, chociaż kto wie film mógł by się tobie bardzo spodobać tego juz sie nie dowiemy. Ale zwykle potraktowanie osób które przy filmie pracowały, nawet gdbym tego filmu nie chciał nigdy obejrzeć, to jest zawsze szkoda aktorów zwłaszcza tych dla których mógl być ten film wstęp do kariery, reżyseria itp. Zawsze kiedy film zostaje niszczony przez koprepacje nie jest fajne i w tym wypadku będzie mi szkoda po prostu twórców raz fanów którym ten film im obiecano, takie rzeczy sa raczej nie spotykane i nie powiiny mieć miejsca. Faktem pozostaje to ze gotowy film na który czekało mnóstwo fanów uległ rozpadowi przez gierki korporacji, co jest jednak przykre  i byłym tak samo zly jeśli chodzi o jaki kolwiek inny film potraktowany w ten sposób, nie sa to praktyki które chce zeby miały miejsca w tej branży

LelekPL

#134
Film mógł równie dobrze zniszczyć ich kariery, jeśli był zły. Zgadzam się jednak, że paru trzeciooplanowych aktorów, chciało się chociaż pokazać na ekranie i wpisać to do CV i ich rzeczywiście może być szkoda. Cóż, niestety takie jest Hollywood: "It's not Show Friends, it's Show Business". Ale argument fanów, że im "obiecano" jest dla mnie równie śmieszny, jak rozpieszczony nastolatek, który jest zły na rodziców, że nie dostał Ferrari na 18stke. Nie wydali na to żadnych pieniędzy, nie mieli żadnego wkładu, więc nie wiem czemu uważają, że im się coś należy. Moimi najbardziej oczekiwanymi filmami w następnym roku są Mission: Impossible i Indiana Jones, ale gdyby je teraz nagle skasowali, to powiedziałbym "szkoda" i tyle. Nie płakałbym, że mi je "obiecano".