Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Juby

#885
Planuję, ale poluję na pierwsze wydanie (z logo DC Comics z lat 2005-2011 - ostatnie, które mi się podobało). Kiedyś nawet widziałem taki egzemplarz w jednym antykwariacie, ale był obity i szybko się sprzedał. Jak kiedyś wyskoczy mi na Allegro, lub OLX na pewno nie omieszkam nadrobić. Póki co, mam przesyt Jokera, wolę nadrobić inne tytuły (np. Catwoman Brubakera).

newtime

Nigdy nie byłem wielkim fanem samych komiksów ale po paru latach przerwy chciałbym wrócić do czytania Batmana, nie interesuje mnie jednak czytanie obojętnie czego, wieć tu mam prośbę do was, czy jesteście w stanie polecić waszym zdaniem najlepsze komisy z batmanem? Jednak nie chodzi mi o typowe klasyki jak Zabójczy Żart czy Długie Haloowen, bardziej interesują mnie obecne lata oraz te komiksy które najbardziej skupiają się na relacjach między postaciami czy to z przeciwnikami czy bat rodziną lub po proste te które coś wnoszą nowego do samej postaci batmana niż typowe zagadki kryminalne

Rado

Po polsku muszą być czy whatever?

newtime

Cytat: Rado w 31 Grudzień  2021, 10:46:41Po polsku muszą być czy whatever?

Wszystko jedno ale jeśli dana pozycja jest po polsku to zawsze lepiej :)

Rado

No to a propos relacji między postaciami, a konkretniej mam tutaj na myśli relacje z Alfredem, to bardzo podobał mi się "Batman Grave" wydany w 2021 roku. Dwunastoczęściowa maxi seria niezwiązana z obecnym status quo. Sporo mamy tutaj wymian zdań i myśli pomiędzy Bruce'em a lokajem. Do tego dużo bijatyki z bandziorami.

newtime

Może mi ktoś powiedzieć kiedy się kończy tak zwana era niebieskiego batmana którego znamy z Tm semic? Pewnie to sentyment ale strasznie lubię ten styl graficzny ;D   

Juby

Najpierw z tego wizerunku Batmana zrezygnowano w TNBA (wrzesień 1997), a w komiksach kolor niebieski zastąpiono czernią w JLA Granta Morrisona (styczeń 1997), później podczas No Man's Land (1999-2000), a żółta elipsa zniknęła z logo już w XXI wieku (nie pamiętam na jak długo przed Hushem, którego wydawano od grudnia 2002).

LelekPL

W sumie fajny pomysł na film na batcave youtube strone. Pewnie nie dla Rada, bo on jak ja nie przepada za głównym kontinuum, ale może Kelen by się posilił o ewolucje kostiumu w kanonie.

kelen

Ciemniejszy, czarny kostium pojawił się już w 1995 roku na początku historii Troika (z tego, co pamiętam, to było podyktowane upodobnieniem kolorystycznie do kostiumów z filmów Burtona).

Rado

Cytat: LelekPL w 06 Listopad  2022, 21:27:02W sumie fajny pomysł na film na batcave youtube strone. Pewnie nie dla Rada, bo on jak ja nie przepada za głównym kontinuum, ale może Kelen by się posilił o ewolucje kostiumu w kanonie.

Faktycznie, fajny temat. Od razu mi przychodzi do głowy też ewolucja Batmobilu. Może sam byś chciał się zając tym tematem na kanał? Marzy mi się, żeby ktoś też jakieś filmy dobre wrzucał co jakiś czas.

MJ

Hej,wie ktoś może czy Batman Halloween z 1999 od TM Semic zawiera ten sam materiał co Nawiedzony Rycerz od Egmontu? I drugie pytanie, która wersja wydania Flashpointu w Polsce jest najbardziej kompletna?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#896
1) Tak, ale nie cały. Nawiedzony Rycerz od Egmont to komplet, czyli trzy świąteczne historie (192 strony), w wydaniu TM-Semic znajdują się tylko dwie z nich (96 str.), brakuje pierwszej, najdłuższej, ze Strachem na wróble.

2) Najbardziej kompletny Flashpoint wyszedł w bieżącej kolekcji Hachette (Bohaterowie i złoczyńcy, tom 31), ponieważ zawiera dodatkowe zeszyty (The Flash #8–12) poprzedzające główną część (Flashpoint #1–5). Wcześniejsze wydania (DC Deluxe od Egmont i chyba z kolekcji Eaglemoss) zawierały jedynie tytułowy event +dodatki.

MJ

Dzięki wielkie Juby, właśnie uzupełniam kolekcję, a na święta też sobie coś dołożę 8) . Jak dobrze pójdzie na przestrzeni przyszłego roku skompletuje całego Batmana jaki został wydany w Polsce do tej pory.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

"Całego"? W kwestii chronologii, czy będziesz miał wszystkie komiksy z nim wydane od 1990? Jaka by nie była odpowiedź - szacun!

MJ

Nie no w kwestii chronologii,zesztów z TM-Semic zostało mi trochę do zebrania, potem kilka tomów DC Comics Techniki Zastraszania i chyba jeszcze z 4 tomy, z czasów Snydera brakuje mi tylko Super Ciężkiej wagi i zostają jeszcze te bieżące wydarzenia Stan strachu itp. Co do powtórek to bez sensu mi kupić wszystkie dublety, chociaż niektóre w kolekcji się powtarzają, ale pewnie je sprzedam z czasem, potem wezmę się za uzupełnienie Lucyfera i Sandmana, a potem może uzupełnię te mniej interesujące historię z Ligą i Batmanem w tle, bo te najważniejsze chyba mam.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...