Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

LelekPL

To może ja zacznę wrzucać newsy z pudelka?

Cytat: Leon Kennedy w 29 Lipiec  2017, 12:22:10
Ja tylko wrzuciłem to co naekranie napisali, a z tego wynika, co wynika...
Nie chce nawet pisać co wynika z tego, że powołujesz się na takie "źródła". Wolę być miły

Leon Kennedy

Spokojnie, kolego. Naekranie to może nie jest super portal, ale poziom pudelka to.również nie jest. Zresztą nigdzie nie napisałem, że napewno będzie lub jest tak jak w tym newsie.

LelekPL

Tu nawet nie chodzi o na ekranie, ale o źródło tego newsa. Póludniowo-afrykańska strona, o której nikt nigdy nie słyszałem, a dziennikarzem, który to napisał jest słynny "Edward Nygma" :P No proszę Cie

Leon Kennedy

Ok, ok. Ja nawet nie bardzo to weryfikuje tylko to wrzuciłem, a czy coś z tego wyjdzie, to się z czasem zobaczy, chodź źródło wiadomo mocno takie se  :D

MJ

Dawno nic nie pisałem, ale temat Afflecka u Reevsa jest ciekawy. Wystarczyłoby tak na prawdę nie nawiązywać niczym do BvS i nie widze problemu. Batfleck w konwencji detektywistycznej może być przekozacki, zwłaszcza że wygląda jak żywcem wyjęty z komiksu. Justice League będzie zapewne typowym popcorniaciem, dlatego zostaje mi tylko czekać na The Batman i mam tylko nadzieje że nie spieprzą tego spłycając tą postać jak BvS.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Johnny Napalm

Oooj, s?abo to wygl?da, póki co. Mam nadziej?, ?e nag?a wymiana aktora pierwszoplanowego nie sko?czy si? tak jak w przypadku Vala Kilmera i George'a Cloooneya. Czyli dobraniem kogo? aktualnie znanego i popularnego, a mimo to osoby nie do ko?ca przekonanej do tej roli.
Oby Affleck jednak pozosta? przy korycie DC. Wymieni? trzeba by?o dawno temu Snydera.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

I poczęści ta wymiana Snydera stała się faktem...

Funky

Cytat,,W ,Batman v Superman: Dawn of Justice' odeszliśmy trochę od tradycyjnego Batmana", mówi Affleck. ,,Zaczął cały swój gniew kierować w stronę Supermana, z powodu współpracowników, którzy zginęli podczas walki Supermana z Zodem. Trzymał w sobie dużo gniewu, w trochę irracjonalny sposób. Natomiast [w ,Justice League'] jest bardziej tradycyjny Batman. Bohaterski. Działa w swoim stylu, ale chce ratować ludzi i im pomagać."

oraz

CytatZainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga.

Czyli idą w stronę tego o czym mniej więcej pisałem, Batffleck był zgorzkniały i zabijał ludzi a po śmerci Supermana przewartościował swoje życie. Jest to zrobione trochę na siłę w przypadku dorosłego chłopa ale lepsze to niż kontynuacja tego co było w BvS.

Q

Według przypuszczeń Jetta z BOF, po "Justice League" może zakończyć się pewien etap DCEU. Jak wiadomo porzucono pierwotne zamiary by "JL" kończyło się cliffhangerem, tak więc kolejne filmy z tego uniwersum "Aquaman" i  sequel "Wonder Woman" mają być częścią nowego etapu - DCEU2.0, jednak produkcje te specjalnie mają nie nawiązywać do "JL" i DCEU1.0.

Wraz odejściem Snydera zakończy się więc jego wizja uniwersum i prawdopodobnie spróbują innego podejścia, a plany na tworzenie filmów z DC poza DCEU, pozwolą na tworzenie filmów bez konieczności powiązywania ich z innymi.



What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Doctus

Johns ostatnio powiedział coś co właściwie jest spełnieniem zachcianki Q - mają skupiać się na pojedynczych filmach a powiązania między nimi mają być w śladowych ilościach. Mi to nie przeszkadza. Ale też nie chciałbym by pozbawiono filmy takich smaczków jak np. Superman lecący do Gotham po poradę od Batmana (chociaż nie wiem co ten filmowy Super który jest bucem miałby chcieć od tego Batmana który jest idiotą :D).

Leon Kennedy

#115
Dc Dark. Jak myślicie czy ta inicjatywa naprawdę powstanie obok DCEU i będziemy dostawać bardziej niezależne filmy, które z innymi nie będą się łączyć. Czy jest szansa na takie filmy jak Batman vs Predator czy skupią się na opowiadaniu historii postaci, które raczej normalnie nie dostały by osobnego filmu jak Joker. Według mnie jeżeli faktycznie Warner chcę mieć inne niezależne universum, którego filmy będą osobnymi dziełami, to czemu nie dać nam ciekawych crossoverów jak, bo ja wiem... Batman vs Sędzia Dredd.

PS: Zakladamy nowy temat/dział czy jeszcze czekamy?

Q

Wygląda na to, że chcą kręcić filmy bardziej nie zależne, które nie koniecznie muszą składać się na jakąś serię. Pomysł jest ciekawy rozsądne budżety mniej walki o ocalenia świata i superbohaterskich teamów, tego ostatnio brakuje. Na Batman vs Predator w najbliższym czasie bym nie liczył, prędzej już Lobo trafi na duży ekran.

Całych tych różnych uniwesrsum mam już przesyt, więc niech spróbują czegoś innego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Universum to tylko słowo w tym przypadku. Filmy chyba miałyby być tylko pod jednym szyldem niezależnych mrocznych i odważnych produkcji, bez jakiegokolwiek ich łączenia. Mnie by to bardzo pasowało.

LelekPL

Jestem jak najbardziej za niezależnymi od uniwersum projektami pod jednym szyldem. Łatwo je wtedy będzie rozróżnić od filmów z uniwersum (które i tak powinno być zresetowane) i można z nimi robić naprawdę kreatywne rzeczy, takie jak np robi FOX z Loganem i Deadpoolem i dałoby szanse na kolejne filmy na tym poziomie, bądź nawet poziomie trylogii Mrocznego Rycerza czy dziwactw Burtona czy komediowego Batmana (choć DC Dark raczej komedii by nie sugerowało, ale DC Light mogłoby być ciekawą przeciwwagą), nawet jeśli uniwersum nadal będzie kulało na glinianych nogach zbudowanych przez Snydera.

Widziałbym tutaj fajną antologię z Batmanem, pomysłowy horror typu New Mutants, może nawet horror sci-fi w kosmosie... Mam tylko nadzieję, że nie będzie dokładnych ekranizacji znanych komiksów - oglądanie tych samych historii jest mało ekscytujące już w przypadku animacji. Wolę coś bardziej kreatywnego.

Juby

Nowe informacje to - niestety - wciąż tylko plotki, w dodatku mało ekscytujące. Fajnie, że niektórzy otwarcie przyznają, że DCEU do tej pory było "bałaganem", którego trzeba sprzątać, bo trudno to widzieć inaczej. Gorzej, że jeszcze długo nie będziemy widzieć efektów tego sprzątania.

Po klapie JL pomysł na nie jedno, a dwa uniwersa jednocześnie (podstawowe i DC Dark/Black - obie nazwy beznadziejne) jest dla mnie totalną pomyłką, a ze wszystkich tych ostatnich rewelacji jedyne co mnie interesuje, to że wciąż nie ma ani słowa wzmianki o planach na drugiego solowego Supermana z Cavillem. Na niego czekam najbardziej. :(


PS Wydaje mi się, czy na solowego Batmana przyjdzie nam czekać dłużej niż po B&R Schumachera (8 lat)? Reeves raczej nie nakręci filmu na 2020, więc na to wygląda. Eh, w jakie bagno Warner Bros. wrzuciło moją najukochańszą postać. :(