Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 Marzec 2008, 22:12:43

Rado

Niedawno dostaliśmy zapowiedź nowego kostiumu/zbroi, a poniżej link do ciekawego przeglądu dotychczasowych zbroi Batmana:

http://www.crisisoninfinitethoughts.com/2014/12/dark-knight-discussion-batmans-many-armors.html

A ta nowa zbroja od Snydera, to już gdzieś widziałem, że została ochrzczona jako "Bat Bunny".

LelekPL

ta nowa wygląda koszmarnie...

A jeszcze kompletnie nie rozumiem dodawania akcentów policyjnych w czasach kiedy nikt nie lubi policji, zwłaszcza w Stanach, przy tym co się tam dzieje... W sumie w Europie też nie wiele lepiej, Ukraina się kłania i pierwsze protesty tam. Takie kompletnie nie na czasie zagranie.

Rado

Snyder mówi, że osoba nosząca tę zbroję posiada także "zwykły" strój Nietoperza, więc może ten nowy wygląd to tak na chwilę tylko...

Doctus

Dawno nikt nie pisał w tym temacie, a za sprawą aktualnej Earth 2 w DC postać Batmana dostała kilka naprawdę świetnych kostiumów. Grayson jak zwykle ma świetny kostium, chociaż trudno nie docenić także szat Thomasa. Czerwone elementy w kostiumie Batmana to coś co podoba mi się od dzieciństwa. Chyba głównie przez kreskówki które wtedy oglądałem - Zorro i Batman Beyond, gdzie nie dość że obaj mieli czerwone motywy w kostiumach, to jeszcze drugi z nich był Batmanem.

# Batman z Earth 2 (Thomas Wayne)
Spoiler
[Zamknij]

# Batman z Earth 2 (Bruce Wayne)
Spoiler
[Zamknij]

# Batman z Earth 2 (Dick Grayson)
Spoiler
[Zamknij]


Leon Kennedy

Ten ostatni przypomina mi kostium Batmana wykonany przez Jean Paul Valley'a  :). Thomas równie? wygl?da niczego sobie  :D

Rado

Thomas najlepszy. Czerwone podszycie peleryny najlepiej wygląda w pełni rozłożone w locie.

Doctus

Batman w pierwszym komiksie w ramach Rebirth móg? si? godnie zaprezentowa? w swoim nowym kostiumie. Moje wra?enia s? pozytywne, jednak nie jest to strój, który trafi do mojej jakiejkolwiek czo?ówki. Wprowadzono ?ó?t? obwódk? wokó? loga, i przykro mi nie jest to jednak moje ulubione, owalne logo czyli nietoperz z zaokr?glonymi skrzyd?ami w elipsie. Krótko po powrocie Bruce'a do Gotham kiedy Batmanem by? Dick Grayson krzy?owiec powróci? do klasycznego loga, i naprawd? by?em z tego powodu szcz??liwy. Pó?niej przysz?o New52 które wprowadzi?o niepotrzebny ba?agan i przywróci?o Batmanowi poprzednie logo. Tegoroczny redesign ?mietanki uniwersum DC ma jednak swoje plusy - Nightwing wróci? do tradycyjnego b??kitu i czerni.

Juby

A mi się bardzo podoba. Tzn. na zawsze zdecydowanie moim ulubionym logiem Batmana będzie to wymyślone na potrzeby plakatu pierwszego filmu Burtona


, ale te nowe też jest fajne, przypomina najlepsze logo z tych, które Batman nosił w filmach (kostium z Batman Begins) + dodana żółta kreska (lubię jak Batman ma żółte elementy). Cały kostium jest okej, choć wolałbym dłuższe kolce na rękawicach, dłuższe uszy i inny pas.

LelekPL

Mi się nie podoba. Też wolałbym już elipsę, niż ten pomysł z żółtym obwodem. Bez sensu. Pas też mi się nie podoba... i purpurowa peleryna to trochę za dużo. Mamy już szary, czarny, niebieski, żółty i jeszcze purpurowy. Taki trochę bez składu jest ten kostium. Ten z New 52 był już lepszy.

Najfajniej jednak jakby wrócili do czarnego stroju. Mogą być szare i złote elementy, ale jednak czerń to czerń.

Juby

Purpurowa peleryna? Nie zauważyłem tego. :P

LelekPL

Mam nadzieję, że to dobra nazwa koloru... potrafię dobrze określić może z 15 :P

Ale chyba mam rację:



Poza tym ten żółty czasami wygląda na pomarańczowy - jeden z najbrzydszych kolorów IMO

Juby

#251
Okej, widziałem go wcześniej tylko na kilku obrazkach, na tych które ty wkleiłeś wygląda słabo. Tutaj prezentował się okej:


Superman też, a nawet lepiej (super, że zrezygnowano z tego kołnierzyka z New52), choć wolałbym aby jego pas był żółty, a buty pozostały czerwone.


Szkoda, że nie wrócili do takiego kostiumu gacka, tylko lekko zmodyfikowanego (brak gaci):


W ogóle nie wiem jak tam stan zdrowia Norma, ale jego Batman był najlepszy. Znalazłem takie coś z 2011 roku:


^ Jak dla mnie Batman idealny! Chciałbym takiego w komiksach/filmach/grach/wszędzie. Nawet w wersji kolorowej (niebieskoszary kostium zamiast czarnego) wygląda bardzo dobrze:

LelekPL

Czarny wygląda lepiej ;)

Doctus

Cytat(niebieskoszary kostium zamiast czarnego) wygląda bardzo dobrze:
Zawsze i wszędzie klasyczny kostium Batmana z szarego materiału, z peleryną o niebieskim połysku i klasycznym, ślicznym logiem w żółtej elipsie będzie moim ulubionym. Wśród bohaterów komiksowych którzy mieli najwięcej rodzajów swojego uniformu (przodują w tym Batman i Spider-Man) tylko w tym przypadku jestem tak zdecydowany co do mojego faworyta. Wpływ na to chyba mają dwa media - Batman: The Animated Series i wydawnictwo TM-Semic. Zabawne, jak sentymentalną człowiek jest istotą. W przypadku lwiej części geeków zawsze wszystko sprowadza się do sympatii z dzieciństwa. Na drugim miejscu uplasowałbym chyba kostium Batmana Przyszłości, czyli ten który nosił w DCAU Bruce Wayne pod koniec swojej kariery (chyba mało kto pamięta już ten znaczący szczegół) a później odziedziczył go Terry McGinnis.


Funky

Ktoś może wie dlaczego kostium z Batmana 89 ma takie...dziwne logo nietoperza?
Na plakacie ogonek wygląda normalnie a na kostiumie jest lekko zmodyfikowany.