Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksy

Zaczęty przez Max, 13 Lipiec 2009, 22:39:19

kelen

Nie, to żadna strategia. Po prostu się szybko sprzedało, chyba był z jakiegoś powodu mały nakład, jeśli mnie pamięć nie myli. Gdzieś się natknąłem na informację (chyba na Facebooku sklepu Gildii), że Egmont zrobi dodruk w najbliższym czasie.

The Dream

To musiał być potwornie mały nakład, bo na Bonito już w listopadzie nie mieli ani jednego egzemplarza, a wchodzę tam regularnie, ponieważ to mój ulubiony sklep. Dodruk to pocieszająca wiadomość. Poczekam na niego. Dzięki za odpowiedź. :)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

MistrzSeller

Chciałbym się spytać o jakieś ciekawe komiksy z żeńskimi superbohaterkami.

Chodzi o takie komiksy, gdzie poszczególne komiksy łączą się w jakieś dłuższe wątki, bo pojedynczych historii, które nie maja na nic wpływu jakoś nie lubię.
No i żeby było co czytać, bo raczej lubię jakieś dłuższe serie, albo kilka powiązanych ze sobą fabularnie serii.
Co bylibyście w stanie mi polecić?

I przy okazji:
Interesują mnie komiksy z Catwoman. Tylko nie wiem, gdzie zacząć i co czytać by rozumieć większość wątków? Mógłby ktoś zapodać jakąś kolejność w której warto czytać? Albo jakieś rady od czego zacząć?

aneczka92

Witam. Chciałabym zapytać się czy czytał ktoś solowe komiksy z postacią Martian Manhunter. Kupiłam sobie nie dawno "Others among us". I zastanawiam się nad kolejną pozycją. " Son of Mars" czy " Rings of saturn". Która z tych historii jest lepsza?

Rado

Solowych komiksów z Marsjaninem nie czyta?em i nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, jednak mog? Ci poleci? dobr? histori? z Marsjaninem wspólnie z Justice League. Zeszyty 84-89 z 2003 napisane przez Joe Kelly'ego i narysowane przez Douga Mankhe (zebrane w wydaniu zbiorczym cho?by tutaj http://multiversum.pl/p/1061/9091/jla-vol-14-trial-by-fire-sc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html) czyli historia "Trial by Fire". Ostro zahacza o mitologi? Marsjan w ogóle, s? ciekawe schematy z kolorami Marsjan, J'onn jest postaci? centraln? i to co si? wokó? niego dzieje jest naprawd? interesuj?ce.


aneczka92

O dzięki za polecenie tej historii.  Możliwe ze akurat ta historie kupie jako nastepna. A ten obecny komiks to tez w multiversum kupilam bo w Poznaniu mieszkam i moge osobiście komiks odebrać.  A ta pozycja nawet nie jest zbyt droga.

Rado

Dokładnie, sam się zdziwiłem, że tak tanio można dostać. Można brać póki ten dobry przelicznik się utrzymuje.

Ta historia jest częścią większego runu i ktoś kto nie czytał wcześniejszych rozdziałów może się zastanawiać np. kto to jest Manitou Raven. Nie przeszkadza to w czytaniu, ale jak będziesz miała jakieś pytanie to wal śmiało.

Soontir

A ja tak z innej beczki. Kiedy udostępnicie wyniki konkursu? Tak, czytałem regulamin i wiem, że macie do 7dni, ale nie wierzę, że to tyle potrwa. Bardzo chciałbym wiedzieć, ile mam pkt :-)

aneczka92

A mógłbyś mi wskazać jakie historie te zbiorcze zawierają poprzednie numery? No bo trochę nie ogarniam tego która seria jest która. Najlepiej jakby na tym multiversum akurat były.

kelen

Cytat: Soontir w 27 Wrzesień  2015, 15:41:47
A ja tak z innej beczki. Kiedy udostępnicie wyniki konkursu? Tak, czytałem regulamin i wiem, że macie do 7dni, ale nie wierzę, że to tyle potrwa. Bardzo chciałbym wiedzieć, ile mam pkt :-)

Masz bardzo optymistyczne nastawianie do sprawdzania ponad 200 zgłoszeń.

Soontir

Aż tyle? To faktycznie sporo sprawdzania. Powodzenia  ;)

Rado

Cytat: aneczka92 w 27 Wrzesień  2015, 15:56:23
A móg?by? mi wskaza? jakie historie te zbiorcze zawieraj? poprzednie numery? No bo troch? nie ogarniam tego która seria jest która. Najlepiej jakby na tym multiversum akurat by?y.

"Trail by Fire" to akurat czternasty tom, czyli wcze?niej by?o a? trzyna?cie tomów (wszystkie zatytu?owane JLA VOL __), ale tym si? nie przejmuj. Nie musisz wszystkiego zna?, to s? jakie? tam szczegó?y, o które mo?esz ewentualnie zapyta? pó?niej, ale powinna? wszystko zrozumie? bez problemu. Trzon historii z J'onnem mo?na czyta? bez znajomo?ci poprzednich rozdzia?ów.

aneczka92

Dobra. Na aktualny moment naczytałam już trochę tych komiksów. Przeczytałam te komiksy o których wspominałam wcześniej i aktualnie jestem przy końcówce " Rings of saturn" Od poprzedniego mojego postu kupiłam na raz 3 numery włącznie z tym " JLA trial by fire" który mi poleciłeś. Akurat on jeszcze czeka w kolejce ale już chciałam się zapytać co jeszcze było by takiego wartego uwagi?

Rado

Sam nie czyta?em, ale ludzie polecaj? to:

http://multiversum.pl/p/1061/69774/martian-manhunter-vol-01-epiphany-sc--dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Pierwszy album b?dzie dopiero w przysz?ym roku, na razie wychodz? tylko zeszyty. Pono? dobre i w konwencji horroru, gdzie J'onn sprawdza si? podobno dobrze.

aneczka92

Tak wiem. Grafika z okładki tak mi się spodobała że wrzuciłam ją jako tapete na pulpit. Ale mam namyśli puki co starsze serie też. Żeby trochę więcej esencji poznać. Bo po tym co już przeczytałam to jestem pod wrażeniem. I choć w kreskówce starej JL było go dość dużo to i tak to co pokazali to jest nic. Jest jeszcze bardziej skomplikowany niż go ukazali. Zwyczajnie przeszło moje oczekiwania i ogólnie chcę więcej. Bo po nich lubię tę postać nawet jeszcze bardziej.