Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

kelen

Lelku, może ten wariant kolorystyczny Ci bardziej podejdzie:


Funky

Batman z secod-handu? lub bezdomny?, tak niestety prezentuje si? ten materia? który wykorzystali do stworzenia nowego stroju. Zdecydowanie za du?e logo i za ma?e uszka (niczym jak w serialu ''The Batman'') no i mogli darowa? sobie te mi??nie na brzuchu. Za to na plus r?kawice oraz pas no i oby by? to kolor szaro-czarny lub po prostu czarny. Nie ma sza?u ale mog?o te? by? znacznie gorzej. A co do Bat-autka to nie przypad? mi do gustu za bardzo przypomina mi bolid F1. Powinni poprosi? RockSteady aby po?yczyli im koncept samochodu dla Nietoperza.

Juby

Ten materiał prezentuje się jak bezdomny? Nieźle.

Co do małych uszek już pisałem (Batman miałby mieć ponad 2 metry przy 185 cm Supermana?) a duże logo - nie oglądałeś MoS?

kelen

Duże uszy robią zawsze problemy, szczególnie jak potem się okazuje, że się w Batmobilu biedak nie mieści z nimi :P

BTW, udostępniono też częściowy model samochodu:


Leon Kennedy

Mnie tam spore logo nie przeszkadza, ale już uszy powinny być... większe! Zaś Batmobil zapowiada się cholernie smakowicie ;D I chyba można oficjalnie zawołać... RUSZYŁOOO :D

LelekPL

Kolorowa wersja, którą wrzucił kelen już mi się bardziej podoba. Pas tylko mógłby zostać złoty, ale nie jest to coś do czego będę się czepiał, bo ten kolor nigdy nie miał sensu, po prostu dobrze wyglądał.

Jeśli kostium dobrze będzie sprawdzał się w ruchu i mimo wszystko dawał po sobie znać, że także funkcjonuje jako zbroja, może to być idealny filmowy kostium, ale jeszcze wolę poczekać przed osądami.

Zatrakus

Nie wiem, czy nie zostanie to uznane za jakąś paskudną formę autopromocji, ale...
Oto mój artykuł "Dlaczego boimy się, że >>Batman vs Superman<< nie wypali?" na stronie moviepilot.com (w tym miejscu pragną podziękować edytorom Movie Pilot za drobne, acz znaczące elementy edycji wizualnej artykułu). Artykuł, z oczywistych względów, w języku angielskim. Życzę miłej lektury!
http://moviepilot.com/posts/2014/05/14/why-we-re-afraid-batman-vs-superman-won-t-work-1423689?lt_source=external,manual,manual#!NvQi2
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

Funky

@Juby - Materiał wygląda na mocno "zjarany" jakby Batffleck nosił go codziennie przez wiele lat. Wolałem gładką gumę z Begins lub zbroję z TDK/TDKR. A co do uszu to powinien mieć takie jak w Bale Rises nie za długie nie za krótkie (a w przypadku ostatniego filmu umieli ukryć mały wzrost Bane`a to poradziliby sobie w przypadku Supermana no i Nietoperzasty to większy badass niż Kent ;) ). A logo to cóż kwestia gustu idealne było dla mnie małe z dwóch ostatnich produkcji o Batmanie. Za to pas jak będzie czarny to będzie wspaniale. I ciekawe czy będzie mógł poruszać głową na boki?

Juby


jakura

Coś mi świta, że kiedyś mówili, że kostium Batmana będzie szaro-niebieski. Co mi osobiście nie przeszkadza, bo wychowałem się na komiksach z lat 90tych.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Mr.G

Fanposter podrzucony przez Juby jest tym, co chcę mieć na ścianie, a poza tym świetnie pokazuje, że dużym walorem nowego stroju jest to, jak dobrze wypada w zestawieniu z kostiumem Kal-Ela.
No i w ogóle tych walorów jest ogrom. Na początku, szczerze powiedziawszy, nie byłem pewien, co sądzić, ale z dnia na dzień kostium podoba mi się co raz bardziej. Małe uszka już w ogóle nie rażą, a to byłoby chyba jedyne, do czego - na chwilę obecną - można by się przyczepić. Kaptur i peleryna wyglądają znakomicie, zastanawiam się tylko co z możliwością ruszania głową, a także trochę żałuję, że znów najwyraźniej nie ma białych szybek na oczach, ale i bez tego kostium jest bardzo komiksowy. Prosty, podkreślający fenomenalną sylwetkę Afflecka, ze szwami jakby z New 52 i tym porysowanym znakiem, mówiącym, że Batman już wiele przeszedł. W ogóle Nietoperz prezentuje się na tych grafikach jak zmęczony wojownik, a jednocześnie brutalny badass, którego nie chciałoby napotkać się w którejś z uliczek i to jest w tym wszystkim najlepsze.
Oczywiście trzeba czekać na inne materiały, które pokażą jak Batman prezentuje się w akcji, ale póki co można powiedzieć jedno w kwestii wyglądu stroju: NARESZCIE!!! Nareszcie jest tak, jak powinno być.

Batmobil nie wywarł żadnego wrażenia, ale w sumie nie widzieliśmy go w całości. Wydaje się jednak odrobinę zbyt praktyczny, a za mało klimatyczny.

Rado

Cytat: Zatrakus w 14 Maj  2014, 22:13:19
Nie wiem, czy nie zostanie to uznane za jakąś paskudną formę autopromocji, ale...
Oto mój artykuł "Dlaczego boimy się, że >>Batman vs Superman<< nie wypali?" na stronie moviepilot.com (w tym miejscu pragną podziękować edytorom Movie Pilot za drobne, acz znaczące elementy edycji wizualnej artykułu). Artykuł, z oczywistych względów, w języku angielskim. Życzę miłej lektury!
http://moviepilot.com/posts/2014/05/14/why-we-re-afraid-batman-vs-superman-won-t-work-1423689?lt_source=external,manual,manual#!NvQi2

Fajny artykuł, skłania do dyskusji. Wypowiedzi użytkowników pod tekstem również ciekawe.

Jeśli dobrze zrozumiałem wyrażasz niepokój, że Batman (i jego "sub-world") nie zostanie odpowiednio dopieszczony. Rozumiem Cię, ale ja podchodzę do tego lekko z innej strony. Trochę tam przeczytałem komiksowych przygód Batsa z Supermanem oraz Batsa z Justice League i w tychże historiach Batman jest inny. Nie jest to ten sam bohater co w solowych przygodach, ale to nie oznacza, że jest kiepski. Moim zdaniem tam po prostu ma okazję być przedstawiony w innym świetle. W komiksach się udało, to mam nadzieję, że i w filmie też się uda. Krótko mówiąc, chodzi mi o to, że można dobrze pokazać Batmana na tle nawet całej JLA, a jednocześnie pominąć cały ten jego sub-world.

Druga kwestia przez Ciebie poruszana, to pytanie w jaki sposób wyjaśnione będą atrybuty Wonder Woman (oraz sama Amazonka) w naukowym świecie przedstawionym przez Snydera. Pomijając ten cały "scientific talk", to jednak mamy już dostępnego kosmitę, który strzela promieniami z dupy, mamy podróże międzyplanetarne i życie na innych planetach. Za chwilę pewnie będzie magia, piekło, Justice League Dark, Marsjanie i inne rzeczy. Wiem, że niektórzy kręcą nosem na Themyscirę albo na lasso, ale ja tu przeszkód nie widzę. Jak chcą zrobić film o Justice League, to muszą wejść głęboko w uniwersum DC. A takie jest właśnie uniwersum. Nie da się wszystkiego przedstawić "realnie" jak u Nolana. Nie ma potrzeby nawet próbować wszystko na siłę urealniać.

PS. Fajnie, że w komentarzu pod swoim artykułem podlinkowałeś Batcave.


Juby

Cytat: jakura w 14 Maj  2014, 23:26:27
Coś mi świta, że kiedyś mówili, że kostium Batmana będzie szaro-niebieski. Co mi osobiście nie przeszkadza, bo wychowałem się na komiksach z lat 90tych.

A mi chyba by przeszkadzało. Jestem wychowany przede wszystkim na kreskówkach TAS i TNBA i uważam, że niebieska peleryna/maska/rękawice/buty pasują w zestawieniu z żółtym pasem i logo w żółtej elipsie. Do znaku bez elipsy i ciemniejszego pasa chcę wyłącznie czerni. Tak więc liczę na to, że Affleck będzie nosił szary strój z czarną maską/peleryną/rękawicami/butami I pasem! Kolorami ma nadrabiać Superman.

Rado

"Dawn of Justice" - dla mnie spoko tytuł, nie mam żadnych "ale". Wydaje się pasować.

LelekPL

Dobry tytuł. I chyba w końcu możemy przestać mówić o "sequelu" Man of Steel, tylko o filmie "Batman vs Superman", gdzie obaj bohaterowie będą równie istotni. I o takie rozwiązanie mi chodziło.

Dawn of Justice natomiast od razu sugeruje nam, że jest to film, który wprowadzi nas do Justice League. Także będzie pewnie cała masa małych scenek z innymi członkami ligi. Wątpię, aby były one znaczące i to też by mnie ucieszyło. Niech ten film skupii się tylko na tej legendarnej dwójce.

O Justice League, nikt nawet tutaj tematu jeszcze nie stworzył, więc myślę, że nikt się tym projektem w ogóle nie ekscytuje dopóki nie zobaczymy BvS.