Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 Marzec 2008, 22:12:43

Leon Kennedy

Aż zapachniało TM-Semic :P Gacek pełna klasa.

Johnny Napalm

Cytat: Maskotka w 28 Styczeń  2013, 17:29:50
To, że w batmanie nie ma znaczenia, że każdy trzeźwo myślący człowiek zaraz domyśliłby się, że batmanem jest Bruce Wayne.
Dlaczego? Mało to milionerów w Gotham, których byłoby stać na te zabawki, jak batmobil np? Lub takich, którzy chcieliby sfinansować dla zabawy jakiegoś fioła, który ubzdurałby sobie, że będzie zwalczał przestępczość na własną rękę? ;)
A do tematu, kadr zapodany przez Tengu przypomniał mi jak niewielu jest już artystów, potrafiących przekazać nam coś więcej poza poprawnymi, bezbłędnymi w anatomii rysunkami postaci. Chyba w komiksie chodzi o coś więcej niż o ten realizm. Breyfogle jako jeden z ostatnich o tym wiedział. Peleryna w jego wykonaniu była najlepszą ze wszystkich kostiumów Batmana.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

#227


Rewelacyjny kostium Batmana który wygląda jak prawdziwa zbroja a nie tandetna szara piżama. No i brak białych soczewek też jest na plus przez to Bruce wygląda bardziej na filmowego Nietoperza (chociaż czarne obwódki dodałyby trochę tajemniczości). I na takie wdzianko komiksowe aż miło się patrzy :)

Johnny Napalm

Hm... jak dla mnie to lekkie przegięcie pały z tą zbroją. Niech Batman popyla od razu w zbroi w stylu tej znanej z kolejnego tomu Sów. To dopiero byłoby praktyczne.   :P
Jak dla mnie świat komiksowy jest na tyle umowny, że nie muszę mieć potwierdzenia w postaci zbroi na głównym bohaterze, żeby wiedzieć, że nic złego mu się np nie stanie, albo żebym wiedział, że jest on faktycznie taki supermocny właśnie dzięki niej.
Poza tym, ta zbroja jest lekką zżynką z tej należącej do Predatora, tak mi się wydaję. Na pierwszy rzut oka nie widziałem, że to jest coś w stylu kolczugi pod spodem zbroi. Już się niepokoiłem tym, że Batman ma pod spodem coś na kształt takiego kobiecego wdzianka z sex shopu zrobionego z cienkiej kratki. Brr... aż strach blady padł. :-X
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Mnie się też bardzo podoba ten design. Maska bez soczewek jest spoko, jednak otwory na oczy mogłyby być węższe, takie jak na przykład rysuje Alex Ross. Tym bardziej, że kostium z tamtej grafiki był zaprojektowany do działań podczas dnia. Za dużo widać po prostu.



Nie wiem czy jesteście w miarę na bieżąco z serią Detective Comics, ale zwróćcie uwagę również na strój Catwoman. A raczej nie Catwoman, tylko Catbird - połączenie Kotki z kostiumem Robina.

LelekPL

Kostium z Gothtopii bardzo przypomina ten z Arkham Origins, wi?c mi akurat bardzo przypad? do gustu. Nie jest to pi?ama, tylko w miar? wiarygodny kostium bohatera bez mocy. Akurat przy Batmanie jest to wa?ne, bo jedn? z najfajniejszych rzeczy w tej postaci jest pewne skromne sci-fi i wszystkie jego gad?ety. Troch? ze sob? to koliduje kiedy ma dost?p do najlepszych osi?gni?? technicznych, a biega w pi?amie. Poza tym powinien wyró?nia? si? pod tym wzgl?dem na tle innych bohaterów, którzy posiadaj? supermoce. Zbroja to akcentuje... no i zwyczajnie wygl?da bardziej 'cool' ni? zwyk?e rajtuzy.

W Gothtopii fajnie uda?o im si? jeszcze zmie?ci? g?ówne marketingowe logo Batmana na pasie. Gdyby kostium by? czarny wtedy by?by idealny.

Cytat: Rado w 08 Luty  2014, 10:43:55
Nie wiem czy jeste?cie w miar? na bie??co z seri? Detective Comics, ale zwró?cie uwag? równie? na strój Catwoman. A raczej nie Catwoman, tylko Catbird - po??czenie Kotki z kostiumem Robina.

Tak, ale na mnie akurat nie robi wi?kszego wra?enia. Cho? niew?tpliwie wola?bym Catwoman jako Robina ni? kolejnego nastoletniego ch?opca.

MR.JACK

Zapoznałem się z większością Waszych typów, i muszę przyznać że niektóre robią wrażenie. Szczególnie ten typ przypominający B-Mana w wersji Noire/Mafia, w ramonesce z Thompsonem 1928 :)

Dla mnie jednak, pozostaną dwa niedoścignione wzory. Ulubiony, to ten z drugiego filmu Burtona. Te mieniące się w świetle błękity, tors z tym klasycznym emblematem, pas, buty - generalnie wszystko tu do siebie pasuje, i mi odpowiada. Gdybym miał milion dolarów, to byłby jeden z pierwszych zakupów, i oczywiście Batmobil z 1989 roku.



Drugi mój typ, to Batman na którym się wychowałem, czytając w bibliotece szkolnej posklejane, rozlatujące się TM-Semiki.


Bardzo przypadł mi do gustu, ostatni growy-uniform z Arkham Origins. Po dwóch pierwszych grach od studia Rocksteady, po raz pierwszy nie chciałem zmieniać kostiumu, przy kontynuowaniu fabuły.   

Funky

Kostium z "Returns" był na pewno lepszy od tego z pierwszego filmu (zmienili troszkę logo, nie ma mięśni na brzuchu i guma jest bardziej gładka). Ale to wciąż kondom w którym Batman walczył strasznie sztucznie i nieporadnie. Do tego dochodzi ten ohydny żółty plastikowy pas, z pstrokatym znakiem nietoperka. No i peleryna jest za krótka i jeszcze te bat-adidasy(? :P). A co do gier z serii Arkham to faktycznie ten z "Origins" prezentował się najlepiej (chociaż miał za duże buciory i ochraniacze na przedramiona)

Doctus

Mr. Jack dobrze prawi - kostium z BR bezapelacyjnie najlepszym. Kto twierdzi inaczej, ten Robin :P. Ostatnio odświeżyłem sobie TDKR, i doszedłem do wniosku że w sumie kostium Gacka nie jest taki najgorszy. Nie równa się ze skafandrem z Batman Begins który wygląda po prostu świetnie, ale jest bardzo praktyczny i w końcu po latach Batman może ruszać głową. Sprawia wrażenie że Nietoperz jest trochę za mało masywny, ale całość wygląda naprawdę w porządku. Lubię prostotę, ale akurat skomplikowana kompozycja w tym stroju przypadła mi do gustu, chociaż wiele do życzenia pozostawia logo. Jest za małe, i w dodatku zniekształcone, bo przedzielone wgnieceniem na klatce piersiowej.




LelekPL

Ten z Batman Returns by?by znakomity gdyby nie: nadal do?? gumowaty wygl?d ogó?u, brak mo?liwo?ci poruszania g?ow? i ten tandetny pas (no naprawd? ?enada, nawet Batman z 1966 mia? lepszy). Ale poza tym by? to najlepszy kostium starej ery. Ten z Batmana te? by? dobry, bo zawsze taki brudny, zu?yty. Ale gumowe mi??nie s? mimo wszystko mocno kiczowate.

Je?li mia?bym wymieni? moje ulubione stroje to:
1) Arkham Origins (ale kostium 'Dark Knight' w pierwszej kolejno?ci) - jedyn? wad? s? za ci??kie buty i r?kawice, przez co Batman wygl?da troch? za bardzo jak robot, ale ogólny zamys?, ?eby w taki sposób ??czy? ze sob? elementy zbroi by? kapitalny. Na dodatek posiada idealne zbilansowanie praktycznego kostiumu z elementami komiksu - nawet nawi?zanie do gaci si? znajduje, ale w du?o lepszym wydaniu.
2) The Dark Knight (Rises) - poruszanie g?ow?, funkcjonalna natura stroju i wiarygodny efekt
3) Batman Begins - ?wietny kostium, który przegrywa z pó?niejszym tym, ?e mniej mo?na by?o w nim pokaza? i cz?sto uciekano do shaky-cam. Ale na zdj?ciach prezentuje si? nawet lepiej.
4) Batman Returns - bardzo dobry kostium i nie obrazi?bym si? gdyby?my zobaczyli powrót do elipsy w przysz?o?ci. By?em jej najwi?kszym przeciwnikiem kiedy?, ale po tym jak w ka?dym medium ona znikn??a, uwa?am, ?e mo?na by by?o j? gdzie? wprowadzi?, odpowiednio uzasadniaj?c jej u?ycie. Np. jak w Batman Inc. Tym bardziej, ?e to rzeczywi?cie jest znak towarowy Batmana znajduj?cy si? na praktycznie ka?dym produkcie tej postaci w?a?nie w tej formie.
5) New 52 - naprawd? niez?e od?wie?enie Batmana. Wol? jako rysownicy przedstawiaj? j? jako zbroj? bo wtedy wypada rzeczywi?cie najlepiej.
6) Noel - nietypowe, ale do?? interesuj?ce przedstawienie kostiumu. Wydaje si? do?? skuteczne i podoba mi si? maska, która ma na sobie Batman.

Pozosta?ych móg?bym w ogóle nie widzie?: albo s? pi?am? (jak w komiksie) albo przekombinowane i/lub zbyt metalowe (jak np w Injustice czy Akrham Knight)

Rado

A propos poruszanej kwestii loga Nietoperza, to tutaj filmik jak to do rej pory wyglądało. Podłożona charakterystyczna muzyka, no i wliczony już najnowszy symbol z sequela Man of Steel.

https://www.youtube.com/watch?v=-LqZt5Z-Tcg

MrWayne

Mój ulubiony kostium to ten z drugiej części filmu Nolana.Dziękuję,dobranoc.

Rado

Ostatnio przeczytałem sobie Elsworldsa "Son of Superman". Akcja komiksu toczy się w przyszłości, członkowie Justice League się zestarzeli, a Batmanowi padło na mózg i postanowił zrezygnować z jakiejkolwiek ochrony głowy oraz najprawdopodobniej nie zależy mu już na sekretnej tożsamości. Kiepski design kostiumu moim zdaniem.


franek

Byłoby spoko gdyby nie brak kaptura :P


Show Must Go On!!!

kelen

Czyżby hołd dla Zorro?