Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

lady_ozzy

Tak my?la?am ale chcia?am 'b?ysn??' :)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

BD96

Tylko czekać na Marvelowskiego Jokera i atak serca Mel ;D.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Mel

Już chyba jest pewna zżyna z Jokera, a mianowicie chodzi mi o Goblina i Carnage. Z tym, że żaden z wymienionych marvelowskich panów nie był, nie jest i nie będzie na tyle kultowy co Mr.J. Amen.

lady_ozzy

W?a?nie. Mr. J jest 'prawdziwy', a tamci to mutanty i przebiera?cy.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Mel

Ależ oczywiście. Nic oryginalnego zresztą. Ok, Joker też nie jest jakąś ambitną postacią, ale plusem jest to, że można go interpretować na wiele sposobów i każdy jest dobry (prócz Ledgokera - tradycyjnie), a jakby się postarać, to i można z niego wycisnąć coś z głębią rodem literatury pięknej - byle nie dopuścić do tego Morrisona.
Anyway, nawet wyglądem przebija wszystkich i wszystko na co kolejnym i świeżym dowodem jest grafika z promocyjnego logo Batman Live:

HOT~
[fangirl mode-on]

Kurde, mogłabym nawijać o Mr.J bez przerwy. Wybaczcie.

Deuce

Ściągania Marvela od DC (lub odrwotnie) można by wykazać wiele. Fantastic Four uzyskało swoje moce identycznie jak Hank Henshaw, jego żona oraz dwóch znajomych. Różnica jest taka, że w DC 3 z 4 zostało szybko uśmierconych. Pytanie jest tylko takie: co wydarzyło się wcześniej ? Wydaje mi się, że Marvel był pierwszy.
Postacie, w obu wydawnictwach, mają swoich odpowiedników. Przykładem może być Mr. Fantastic-Elongated Man/Plastic Man, Batgirl-Spidergirl, Batwoman-Spiderwoman itd.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

(A)nonim

(prócz Ledgokera - tradycyjnie)
http://www.youtube.com/watch?v=Btg8o1SmrME
Mel po katastrofie smoleńskiej mogłabyś przestać wreszcie, czas skończyć kampanię nienawiści. ;)
CytatWydaje mi się, że Marvel był pierwszy.
Oczywiście że Marvel, sprawa Henshawa była takim nawiązaniem do FF ze strony DC.

A z tymi pajęczo-nietoperzowymi porównaniami trochę nie wypał, bo Spider-Man i Batman to zupełnie inne postacie, a Batwoman i Batgirl zostały stworzone z konkretnego powodu.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Mel


Deuce

Cytat: (A)nonim w 10 Listopad  2010, 10:47:57
A z tymi pajęczo-nietoperzowymi porównaniami trochę nie wypał, bo Spider-Man i Batman to zupełnie inne postacie, a Batwoman i Batgirl zostały stworzone z konkretnego powodu.

Nie powiedziałbym. Mimo że Batman i Spider-Man to bardzo różne postacie, to ja odbieram je jako odpowiedniki w DC i Marvel. Obu łączy jakieś zwierzę, obaj posiadają swoje imienniczki w kobietach oraz obaj posiadają kobiety-koty, które darzą jakimś uczuciem. Może ja to tak tylko odbieram, ale pewne podobieństwa są łatwo zauważalne.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Adolf

Cytat: Deuce w 10 Listopad  2010, 18:40:14
Nie powiedziałbym. Mimo że Batman i Spider-Man to bardzo różne postacie, to ja odbieram je jako odpowiedniki w DC i Marvel. Obu łączy jakieś zwierzę, obaj posiadają swoje imienniczki w kobietach oraz obaj posiadają kobiety-koty, które darzą jakimś uczuciem. Może ja to tak tylko odbieram, ale pewne podobieństwa są łatwo zauważalne.

W komiksach są oklepane motywy, a do Spider-Man przyklejono ich pełno. Brak rodziców, poczucie winy za śmierć bliskiej osoby, praca w dziennikarstwie jako fotograf, charyzmatyczny naczelny, problemy z miłością spowodowane przez drugą tożsamość... Brzmi znajomo?

(A)nonim

CytatMimo że Batman i Spider-Man to bardzo różne postacie, to ja odbieram je jako odpowiedniki w DC i Marvel.
Skoro to są bardzo różne postacie, to jak mogą być odpowiednikami?
CytatObu łączy jakieś zwierzę
Idąc tą drogą Spider-Man jest wzorowany na Hawkmanie.
Cytatobaj posiadają swoje imienniczki w kobietach
Jak spora część herosów.
Cytatobaj posiadają kobiety-koty
Akurat Black Cat została zerżnięta z wiadomej postaci. ;)

Spider-Man i Batman to zupełnie inne postacie. Najbliższym odpowiednikiem Batmana w Marvelu jest Moon Knight. A i tak mu daleko.

Cytatpoczucie winy za śmierć bliskiej osoby
To mu dorzucili stosunkowo niedawno.
Cytatpraca w dziennikarstwie jako fotograf
Clark nie jest fotografem.
Cytatcharyzmatyczny naczelny
Jameson i White to zupełnie inne postaci.
CytatOraz  eSowi jak i Pająkowi została tylko poczciwa ciocia.
U Clarka raczej nie ciocia.
Niektóre podobieństwa wymyślacie na siłę.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Adolf

CytatClark nie jest fotografem.

Jimmy był. I obaj robili zdjęcia bohaterowi swojego miasta, co przyniosło im sławę. Nie uważam żeby Spider był podobny do kogokolwiek, po prostu wydaje mi się, że czerpie z wielu motywów z innych komiksów.

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

Myślę, że jednak w moim starciu nieznacząco wygra Marvel Comics. DC interesuje mnie pod względem Batmana, Supermana, i niegdyś Green Lantern. W Marvelu właściwie wszędzie znajduję coś dla siebie... Spider-Man to mój numer jeden, Daredevil to również bardzo ciekawa postać, Captain America, Punisher, Fantastyczna Czwórka, X-Men, Hulk, i alternatywne wersje jak Ultimate, czy świetne 2099. Nie mówiąc o tym że to "Dom Pomysłów" ma takie genialne historie jak "Civil War", "Secret Invasion", "Back in Black", "Secret Wars", "Clone Saga", i wiele innych! Poza tym obecnie np. u Człowieka Pająka trwa saga nazywana "Wielkim Czasem", które świetnie odświeża świat pająka, dodaje nowych przeciwników jak na przykład Nowy Hobgoblin, czy też nowa wersja Scorpiona... a w DC pierwotnie brutalny i mroczny mściciel lata po świecie i tworzy organizację :P.

(A)nonim

Marvel może ma dobre pomysły, ale nie ma czegoś na poziomie The Dark Knight Returns, Watchmen, itp.
Ultimate po Ultimatum jest denne, a po zakończeniu Siege jakoś nic mnie w Marvelu nie zaciekawiło, od dawna nie przeczytałem żadnego komiksu od nich.

Co ciekawe według ostatnich wyników sprzedaży, DC kładzie Marvela właśnie Batmanem zakładającym organizację.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.