Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

(A)nonim

CytatTakim uzupełnieniem dla Batmana jest dobry, wyrazisty przeciwnik. Batman bez godnego siebie wroga już tak nie zachwyca
Bzdura straszna, Batman jest właśnie postacią samą w sobie niezwykle ciekawą, a świetni wrogowie to jeszcze tylko jeden jego plus.
Cytatże takie jest zdanie ogółu społeczeństwa.
Nawet nie społeczeństwa, bardziej internautów.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Cytat: (A)nonim w 05 Wrzesień  2010, 19:05:24
Nawet nie społeczeństwa, bardziej internautów.
Ale trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach to prawie to samo ;) Poza tym, osoby, które nie korzystają z internetu, raczej też nie są częstymi bywalcami w kinie

(A)nonim

Bardziej mi chodziło o osoby które specjalnie wchodzą na jakieś portale aby oddać swój głos. Do tego trzeba mieć pasję.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BD96

Właściwie to nie rozumiem twojej teorii Air Jordan. Wiele osób jest obeznane w różnych dziedzinach, a nie udzielają się na forach. Mel kiedyś pisała że ma koleżankę którą równa się z nią wiedzą, w więc jest w pewnym stopniu ekspertem, a nie deklaruje chęci udzielania się w na forach. Tak jest w każdej dziedzinie... nie wiemy jakie możliwe wybitne postaci dla internetu są nieobecne... heh ;D.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

LelekPL

#304
To było bardziej w formie żartu. Jak również nie pisałem tu o forach, tylko ogólnie o serwisach filmowych, gdzie nawet nie trzeba wypisywać swoich recenzji, a jedynie wystawić notę. Wystarczy spojrzeć na liczbę zarejestrowanych użytkowników takich serwisów, żeby mieć niezłą sondę opinii publicznej. Ale pomimo iż poza moimi dziadkami i dziadkami moich znajomych, osobiście nie znam nikogo kto nie korzystałby z internetu, a wszyscy moi znajomi, którzy mają pojęcie o filmach są na takich serwisach zarejestrowani, to będę dokładniejszy i napiszę, że według opinii większości INTERNAUTÓW i krytyków filmowych BB jest lepiej odbieranym filmem od Batmanów Burtona. Co i tak obala tezę Jara, który powoływał się właśnie na opinie internautów

Funky

Co do filmów Nolana to bardziej cenię BB z tego powodu że akcja działa się w bardziej mrocznych miejscach (mam na myśli Narrows a więc architekturę i syf tej dzielnicy) TDK jest świetny ale za dużo działo się w dzień. W dodatku zabrakło takiego miejsca jak wcześniej wymieniona dzielnica. No i czasami Bats miał przesadzoną chrypkę. Oba są moimi ulubionymi filmowymi Batmanami ale "Początek" oceniam minimalnie lepiej :)

Tak na marginesie to stracił u mnie trochę "Batman" z 1989 roku. Niby wszystko jest fajne ale fabuła niestety wysiada przy Nolanach. A "Returns" ciągle uważam za film dobry ale niestety za dużo było tam dziwactw Tima a za mało Batmana (mam wrażenie że to był film głównie o Catwoman i Pingwinie)

RafBat

#306
CytatTDK jest ?wietny ale za du?o dzia?o si? w dzie?.
Mog? si? pod tym tekstem w pe?ni podpisa?. Ta sprawa (nadmiaru dziennych zdj?? w filmie) troch? mnie dra?ni?a przy ogl?daniu tego dzie?a. Ok, dzi?ki temu w wi?kszym stopniu my Widzowie poznali?my "prywatne ?ycie" Bruce'a, jako playboya, rozbijaj?cego si? samochodami ;)... Ale kr?cenia za dnia kilku scen mo?na by?o sobie darowa? (jak tej z wysadzeniem szpitala, moim zdaniem, wi?ksze wra?enie by ona zrobi?a, gdyby sfilmowano j? w nocy... podobnie sprawa si? ma z Two-Face'm, jego image lepiej by si? prezentowa? w?a?nie w mrocznych klimatach). Poza tym film jest genialny (niemal dorównuje w moim rankingu pierwszemu Batsowi Burtona, ale go nie przebije, g?ównie ze wzgl?du na sentyment, którego nie potrafi? "przeskoczy?"). W najbli?szym czasie postaram si? o d?u?sz? recenzje "Mrocznego Rycerza", póki co to by by?o na tyle. Aha, jeszcze co?...
CytatA "Returns" ci?gle uwa?am za film dobry ale niestety za du?o by?o tam dziwactw Tima a za ma?o Batmana (mam wra?enie ?e to by? film g?ównie o Catwoman i Pingwinie)
Wiesz, Funky, Burton zawsze bardziej gustuje w czarnych charakterach lub w samym "wyci?ganiu na wierzch" mrocznych ludzkich sk?onno?ci, tak uwa?am, wi?c nie zdziwi?o mnie za bardzo to, ?e zarówno przy pierwszym swoim Batmanie, na g?ównego bohatera filmu wybra? Jokera, a przy drugim filmie-Catwoman i Pingwina. Batman (jako ten "dobry") w tych filmach g?ównie stanowi? "t?o" dla przedstawienia tych "obmierz?ych postaci".
Pozdrawiam. :)

(A)nonim

#307
Ee tam działanie w dzień było spoko, bo Bruce musiał się dodatkowo natrudzić. Przestępcy niestety działają również w dzień nie czekają aż przyjdzie pora na dobranoc.

A Burton wziął się w ogóle za Batmana bo ma on właśnie cechy którymi ten się podnieca w prawie każdym swoim filmie - mroczny i niezrozumiany dziwak-outsider z tragicznym wątkiem w życiorysie.

I tak, Batmana jest w Returns trochę mało, ale za to został idealnie przedstawiony.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

RafBat

CytatEe tam działanie w dzień było spoko, bo Bruce musiał się dodatkowo natrudzić. Przestępcy niestety działają również w dzień nie czekają aż przyjdzie pora na dobranoc.
Wiesz, zawszę mi się wydawało ;), że Gotham chyba leży blisko koła podbiegunowego-bardzo krótki dzień "pożerany" przez szybko nadchodzącą noc. Ok, teraz już poważnie, wiem, że film Nolana miał być "skrajnie" realny i dlatego przestępcy nie czekali z wyjściem na ulice aż do dobranocki (pewnie nie chcieli jej przegapić po prostu...), ale właśnie nadmiar zdjęć robionych za dnia odbierał nieco tego komiksowego klimatu samemu filmowi.

JaRo II

#309
Bzdura straszna, Batman jest właśnie postacią samą w sobie niezwykle ciekawą, a świetni wrogowie to jeszcze tylko jeden jego plus.
Cytuj


To Twoje zdanie (A)nonimie i owszem Batman sam w sobie jest bardzo ciekawą postacią, ale ja na przykład uważam, że niektórzy z jego wrogów są zdecydowanie ciekawszymi postaciami, mam tu na myśli (żeby za bardzo nie szukać) chociażby Dwie Twarze, ta postać zawsze bardziej mnie fascynowała od samego nietoperza.


Cytat: Air Jordan w 05 Wrzesień  2010, 20:35:10
to będę dokładniejszy i napiszę, że według opinii większości INTERNAUTÓW i krytyków filmowych BB jest lepiej odbieranym filmem od Batmanów Burtona. Co i tak obala tezę Jara, który powoływał się właśnie na opinie internautów


Zgadza się, powoływałem się na opinie polskich internautów i na opinię polskich recenzentów, a właśnie według ich opinii "Batman: Początek" to film przeciętny (no ale jak Air Jordan zauważył w innych krajach ten film cieszy się dużo większym powodzeniem). W Polsce nie zdobył wielkiego uznania i nie można tego tłumaczyć w ten sposób, że w Polsce wszystkie adaptacje komiksu się nie sprzedają bo chociażby "Mroczny Rycerz" (twór przecież tego samego reżysera) zdobył uznanie wśród polskich recenzentów i widzów.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Mikoto

Je?li chodzi o moj? opini? n. t. TDK to pami?tam jak wielkie wra?enie zrobi? na mnie ten film kiedy po raz pierwszy obejrza?em go w kinie. Cholernie mi si? spodoba?. Z biegiem czasu oczywi?cie zauwa?a si?, ?e nie jest taki idealny jak wtedy kiedy ogl?da?o si? go za pierwszym razem i ma sporo b??dów, a tak?e po pewnym czasie zaczyna si? troch? nudzi?. Niemniej, w moim rankingu Bat - filmów TDK zajmuje zaszczytne drugie miejsce (pierwsze to oczywi?cie Returns). Wcze?niej by? na pierwszym miejscu, ale kiedy od?wie?y?em sobie Returns uzna?em, ?e ten film jednak bije na g?ow? Mrocznego (KLIMAT, krew, ukazanie Batmana jako psychopaty, któremu zdarza si? zabija? wrogów itd.)

Wracaj?c jednak do samego TDK. Mo?e najpierw napisze, co mi si? nie podoba?o.
- Brak krwi - Mo?e g?upi argument, ale jako? dziwnie ogl?da si? scen? przes?uchania gdzie Batman leje Jokera po g?bie, a ten nawet nie krwawi. Z reszt? najpro?ciej by?oby po prostu napisa?: kategoria wiekowa, bo o PG 13 g?ównie tu chodzi. Tak samo ma si? sprawa z brakiem przekle?stw. Dziwnie ogl?da si? gangsterów, którzy ani razu nie wypowiadaj? s?owa ,,fuck''.
- Scena z barkami, a konkretnie jej zako?czenie - Tu Nolan troch? przesadzi?. Mamy ?ód? z tymi przest?pcami. Powiedzmy, ?e znajduje si? tam ok. 40 bandziorów. Pilnuje ich ok. 4 policjantów z shotgunami. Nie wierz?, by taka grupa ludzi nie da?a sobie rady z kilkoma gliniarzami z broni?. Poza tym sprawa z tym murzynem. Dla czego reszta bandytów nic wtedy nie robi?a? Przecie? mogli spróbowa? odebra? mu detonator i zdetonowa? drug? ?ód?. Tu Chris troch? przesadzi? w u?wiadamianiu widza, ?e w ka?dym kryje si? dobro i wysz?o troszk? infantylnie.

Na szcz??cie to ju? koniec narzeka? i teraz mog? si? skupi? na pozytywach. A na plus zaliczam wszystko, co nie dotyczy rzeczy wymienionych wy?ej ;). Fabu?a jest ?wietna, a konstrukcja filmu przypomina bardziej film sensacyjny ni? typowy film komiksowy. Aktorstwo wy?mienite. Wiadomo, który aktor najlepiej si? spisa? ;). Nie b?d? pisa? peanów n. t. roli Heata, bo i tak nie napisa?bym niczego nowego, a jedynie przy??cze si? do wszystkiego, co pisali o nim moim poprzednicy. Genialnie wypad? te? Aaron Ecchart w roli Two Face' a i zmaza? skaz? na honorze tej postaci jak? wyrz?dzili jej Schummacher i Tomy Lee Jones. Wy?mienicie ukazano przemian? Denta i jego obsesj? na punkcie ukarania winnych ?mierci Rachel.

Film oceniam na 9,5/10. Nie ma dziesi?tki z powodu kategorii wiekowej i sceny z barkami.

(A)nonim

#311
CytatTo Twoje zdanie (A)nonimie i owszem Batman sam w sobie jest bardzo ciekawą postacią, ale ja na przykład uważam, że niektórzy z jego wrogów są zdecydowanie ciekawszymi postaciami, mam tu na myśli (żeby za bardzo nie szukać) chociażby Dwie Twarze, ta postać zawsze bardziej mnie fascynowała od samego nietoperza.
Ok, chociaż jak dla mnie ich nie można traktować jednakowo, Dwie Twarze jest arcyciekawą postacią jako psychopata, Batman to zaś  skomplikowany, "normalny" człowiek. No i Batman ma też jeden duży plus który go odróżnia go od wielu innych superbohaterów, strojem, zachowaniem, nie raz metodami i ogólnie całą otoczką jest po ciemnej stronie mocy obok swoich wrogów.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

JaRo II

 Mimo, że mam ten film na dvd to i tak wczoraj zafundowałem sobie seans oglądając jego premierę na TVN. Głos lektora bardzo dobry, tłumaczenie już trochę gorsze, co zaś do samego filmu- za każdym razem podoba mi się on jeszcze bardziej. Jest to pierwszy od czasów Burtona film o Batmanie, który mnie w pełni zadowala. Pamiętam w 2008 roku, świeżo po premierze trochę narzekałem na samego Jokera (miałem wrażenie, że jest go trochę za mało na ekranie, że nie wyciśnięto z niego całego potencjału). Dziś moje zdanie się zmienia (chociaż są momenty, że faktycznie musimy dłuższą chwilę czekać na kolejne pojawienie się pana J.). Ciężko mi stwierdzić, który Joker był lepszy, jednakże po kolejnym seansie bardziej przekonuję się do Heatha- bardzo podoba mi się jego styl i zachowanie (może ten "naćpany" styl niezbyt pasuje do samego Jokera, ale w ostateczności prezentuje się bardzo dobrze). W ogóle w filmie bardzo dobrze współgra fabuła, świetnie są połączone ze sobą wątki trzech głównych bohaterów i sam film zaskakuje. Jedyne moje zastrzeżenie to to, że we wszelakich reklamach i promocjach tego filmu tak mocno olewa się Harveya/ Dwie Twarze. Jest on przecież bardzo ważną postacią w  tym filmie.
Moim zdaniem ciężko będzie Nolanowi przebić tą część, ewentualnie może zrobić film, który jej dorówna, przebić będzie naprawdę trudno. Aczkolwiek Nolan w kreowaniu świata Batmana jest bardzo nierówny- "Batman: Początek" a "Mroczny Rycerz" to tak bardzo różne i odmienne filmy, w "Początku" jest mnóstwo pompatycznych kwestii, mało się dzieje- fabuła wolno wlecze się do końca, nieciekawi przeciwnicy, natomiast "Mroczny" to zupełne przeciwieństwo, aż dziwne, że oba te filmy zrobił jeden gość.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Mikoto

Te? mam ten film na DVD, ale na TVN wczoraj równie? ogl?da?em. O tym jak sobie TVN ,,poradzi?''. z tym filmem wszystko napisa? ju? JaRo II.

Moja opinia o filmie si? nie zmieni?a. Returns dalej najlepszy, a TDK grzeje drugie miejsce. Podobnie jak JaRo II mi te? im wi?cej razy ogl?dam TDK to wydaje mi si? coraz lepszy, cho? widzia?em go ju? mas? razy :P. Nie da si? na tym filmie nudzi?. Cho? dalej strasznie mnie irytuje brak krwi i (troch?) fucków, szczególnie w scenach z mafiozami :P.

JaRo II

 He, u mnie "Powrót Batmana" też zajmuje pierwsze miejsce, "Mroczny Rycerz" minimalnie za nim na drugiej pozycji. Prawda jest jednak taka, że "Mroczny" jest lepszym filmem od "Powrotu". Myślę, że gdyby nie mój wielki sentyment i ogromne zamiłowanie do mrocznych klimatów to "Powrót" ustąpiłby miejsca z podium dla "Mrocznego Rycerza". Mimo wszystko tak ambitnego filmu o Batmanie (z drugim dnem) z inteligentnie poprowadzoną akcją jaką zaserwowano nam w "Mrocznym" jeszcze nie mieliśmy. Ale siłą wspomnień Burton i tak jest u mnie na pierwszym miejscu, bo na razie w przeciwieństwie do Nolana stworzył on dwa genialne filmy o Batmanie, Nolanowi zaliczam tylko "Mrocznego", "Batman: Początek" osobiście uważam za wpadkę i jedno z największych rozczarowań ostatnich lat.
Posted on: 26 Marzec  2011, 13:57:58

 
Cytat: Mikoto w 26 Marzec  2011, 12:43:36
Choć dalej strasznie mnie irytuje brak krwi i (trochę) fucków, szczególnie w scenach z mafiozami :P.

No niektórzy się tego czepiają, ale jak na kategorię PG 13 to i tak w "Mrocznym Rycerzu" odważnie twórcy poszli do przodu- ginie na ekranie mnóstwo osób, zachowanie Jokera jest przerażające no i sam wygląd Dwóch Twarzy jest ohydny (jak z jakiegoś prawdziwego horroru). Mnie osobiście dziwi jedno- za czasów Burtona pokazywano krew (krwawił Joker, Pingwin), a teraz nagle (w 21 wieku) krew stała się czymś tak szokującym, że nie można jej pokazać?! Dziwne, (o krew aż się prosi scena, gdy Batman rzuca Jokerem o szybę w sali przesłuchań).
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo