Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

Firm

Ludzie nauczcie sie oglądac filmy. Imie FOxa usuwalo wszelki zasieg sonaru powudując jednoznacznie zniszczenie tego urządzenia. Automatycznie sprawia to, iz Fox nie rezygnuje gdyz sonar przestal dzialac.

(A)nonim

CytatChodzi o to ze jak to wszystko sie sko?czy, Fox ma sie wpisac do komputera, co aktywuje zniszczenie calego systemu i to wlaśnie dzieje sie na ko?cu film. Bruce mówi: Gdy sko?czysz, wpisz swoje nazwisko.
Wpisz swoje nazwisko (na rezygnacji). I wlaśnie dziwna rzecz bo Fox zniszczyl maszyne, ale w sumie wynikalo ze odchodzi. Nawet jezeli nie odszedl, zniszczenie sonaru z kolei mialo duze znaczenie.
CytatWiec chyba nieuwaznie oglądalem, bo po trzech seansach w dalszym ciągu uwazam, ze tak nie jest. Batman uzywa sonaru bez mrugniecia okiem. Gdzie tu widzisz jakiekolwiek pytania o granice jego dzialalności?
Batman nie zadal tego pytania sobie. On zadal je innym. Tutaj pojawilo sie typowe dzialanie godne dyktatora. A oni zawsze uwazają ze dzialają dobrze. Tu nie chodzi Batmana. Chodzi o szkody które moze wyrządzic innym, w pewnym sensie nieświadomie. Fox to rozumial. Silne nawiązanie do rozmowy na temat Cezara.
No i wlaśnie, skoro Batman uzywa sonaru bez mrugniecia okiem to tym gorzej świadczy o nim.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Philips V38

Mozna takze postawic sobie pytanie czy cel uświeca środki...
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Firm

No zesz...wpisal swoje nazwisko bo Batman mu kazal tak?
Tak.
Wpisal je bo widzial, ze maszyna stoi jak bydlak nie znika, tak?
Tak.
Wpisuje swoje imie, wciska Enter i maszyna zaczyna sie psuc, tak?
Tak.
Odchodzi z uśmiechem widząc, ze Bruce odpoczątku przymierzal sie do zniszczenia maszyny i Luciusz mial wpisac swoje imie bo to powoduje zniszczenie, tak?
Tak.
Wiec widząc,ze maszyna zostaje zniszczona cieszy sie, ze nie musi odchodzic....

Juby

Tak. ;)
Taki drobny zarcik. Zupelnie nie rozumiem jak mogliście tego nie zrozumiec, dla mnie sprawa jest oczywista i fajnie przedstawil ją Firm.

(A)nonim

Dzieki za poprawienie.
I to zniszczenie sonaru tez ma znaczenie. Widac ze Bruce widzi granice, wiedzial ze musi go zniszczyc.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Philips V38

To bylo oczywiste Firm  ;)
(ciekawie to wytlumaczyleś)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

codic

moze niezbyt pasuje to do tego dzialu, ale ten temat jest najgoretszy odnośnie TDK.

zarzucam wywiad z Harvey'em.. tfu.. Aaronem Eckhartem odnośnie roli w TDK.
kliknijcie by powiekszyc :)

I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

darth octavius

Dawno mnie tu nie bylo i pomyślalem sobie, ze obejrzenie nowego (niemalze miesiąc po premierze, ale i tak jechalem do innego miasta by go zobaczyc - w moim mieście zawitalby pewnie w wrześniu, jak nie pó?niej :-\) filmu Nolana bedzie doskonalą okazją, do napisania czegoś na forum. A wiec tak: "Mroczny rycerz" zaraz po obejrzeniu trafil na liste moich ulubionych filmów. Dlaczego? Po pierwsze, jest znakomicie zagrany.  Świetny Bale (ach, ten jego glos), równie dobrzy Gary Oldman i Aaron Eckhart, nieco gorsza Maggie, ale daje rade. Wszyscy jednak bledną gdy zestawi sie ich z Ledgerem. Dalczego? Otoz Joker w wykonaniu Ledgera to uosobienie chaosu i anarchii - dokladnie taki Joker,  jaki powinien w tym filmie byc. Duzo mówiono o pośmiertnej nominacji do Oscara dla Ledgera - ja myśle, ze nominacja to minimum, by uhonorowac jego znakomitą gre. Film jest równiez świetnie wyrezyserowany (brawa dla Nolana) i ma wspaniale zako?czenie. Ma niestety male mankamenty. Po pierwsze: miejscami odnosilem wrazenie, ze za malo jest Wayne'a, a za duzo Denta, Dawes, Gordona - nie przeszkadza to specjalnie w oglądaniu, ale mozna by bylo poświecic wiecej miejsca samemu Wayne'owi i jego zyciu prywatnemu. Przyczepie sie równiez do muzyki - w sumie to powtórka z BB (nie zmienia sie co prawda czegoś, co jest dobre, ale...).. Generalnie "Mroczny rycerz" jest filmem rewelacyjnym,  który warto zobaczyc, nawet jeśli nie jest sie fanem Batmana. Moja ocena to 9/10.
You shoot me in a dream, you better wake up and apologize.

(A)nonim

Ponizej daje recenzje Thomasa Percy'ego osoby która IMO bardzo trafnie ocenia filmy i zawsze mi sie przyjemnie czyta jego teksty, nawet kiedy sie z nim nie zgadzam. Mam nadzieje ze sie nie obrazi.

Po raz pierwszy kino zadalo pytanie: "Jak wygląda świat, w którym istnieją superbohaterowie?" Dotychczas czarodzieje, potwory, super-herosi i hiper-gadzety po prostu chodzili miedzy nami i... nic. Świat sie nie zmienial. Zero refleksji. Pamietacie "Wladce pierścieni". Mag Gandalf potrafil przyzywac wielkie orly-wierzchowce. Dlaczego nie wsadzil na takiego orla Froda z Pierścieniem, tylko kazal mu zasuwac przez caly świat na piechote? "Mroczny rycerz" jest pierwszym znanym mi filmem, w którym wyciągnieto wnioski z istnienia superbohaterów w Chicago, ich wplywu na świat i tego, jak bedą ich postrzegali zwykli ludzie. Odpowied? Nolana jest mroczna, ale niestety prawdopodobna. Batman jest bogaty jak Gates, jest jednym z wladców "miasta i świata". Batman dysponuje silą, czystą militarną silą, z którą musi liczyc sie nasz świat. Bo w naszym świecie wladze i pieniądze mają ci, którzy są najlepsi w przemocy. Zwykli ludzie, albo: 1. Chcą stac sie tacy jak Batman, co ko?czy sie dla nich śmiercią, kalectwem, ośmieszeniem. 2. Postrzegają Batmana jako "innego", jak wieśniacy Shreka. No i wreszcie Joker. Natura i kultura nie znoszą prózni, czy braku równowagi. Superheros w sluzbie dobra, wymusil narodziny superherosa po stronie zla. Inaczej byc po prostu nie moglo. By przetrwac, by miec jakiekolwiek szanse, rynsztok spoleczny wyplul z siebie Jokera. Pomijając oscarową gre Ledgera i wykreowanie postaci, która na dziesieciolecia ustali kanony dla szwarccharakterów (jak kiedyś lord Vader), Joker jest ciekawy takze dlatego, ze jest bardziej ludzki od Batmana. Przeciw gadzetom walczy rozumem. Je?dzi normalnymi samochodami, a nie zabawkami z lego. Udaje sie go zwyczajnie aresztowac. Mozna powiedziec, ze demonicznośc Jokera jest maską zwyklego czlowieka przywdzianą na okolicznośc walki z Batmanem. Batman dokonuje czynów nadludzkich, niezrozumialych, wiec Joker staje sie wcieleniem chaosu, anarchii, nieprzewidywalności. Batman ma miliardy $, Joker jest wolontariuszem. Batman ma zasady, Joker celowo i losowo czyni zlo. "Mroczny rycerz" to imho kamie? milowy w historii kina. www.cislowski.com (beta)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crane

Cytat: (A)nonim w 26 Sierpień  2008, 15:37:52"Mroczny rycerz" to imho kamie? milowy w historii kina.
Kolejna kosmicznie przesadzona opinia do kolekcji.

Ale to zdanie recenzenta i ma do niego prawo. Tak czy inaczej o tym czy TDK faktycznie jest kamieniem milowym przekonamy sie za X lat, a nie kilka tygodni po premierze ::)


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Altair

Racja.Moim zdaniem film 10/10 (bo czekając na ,,Ideal" mozemy go sie nigdy nie doczekac, a gdy trójka bedzie do niczego to bedziemy sobie pluc w oczy i powtarzac ,,Dlaczego ją tak nisko ocenilem?")

ivona

Film rze?nia tylko troche malo Jokera bylo

(A)nonim

CytatKolejna kosmicznie przesadzona opinia do kolekcji.

Ale to zdanie recenzenta i ma do niego prawo. Tak czy inaczej o tym czy TDK faktycznie jest kamieniem milowym przekonamy sie za X lat, a nie kilka tygodni po premierze
Musze powiedziec ze recenzent ma bardzo duzy dystans do filmów i sam sie zdziwilem tak pozytywną oceną TDK. Znając troche jego gust filmowy oczekiwalem ze albo 50% zjedzie film do reszty, albo 50% powie ze byl calkiem przyzwoity.
CytatRacja.Moim zdaniem film 10/10 (bo czekając na ,,Ideal" mozemy go sie nigdy nie doczekac, a gdy trójka bedzie do niczego to bedziemy sobie pluc w oczy i powtarzac ,,Dlaczego ją tak nisko ocenilem?")
Czasami mi sie wydaje ze niektórzy tutaj zapominają o ocenach ponizej 5. Jak trójka bedzie do niczego to powinno sie uzyc wlaśnie oceny w przedziale od 1-4, chociaz to "do niczego" świadczy ze chyba nawet 4 nie pasuje.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Funky

Bylem na filmie drugi raz w czwartek i jestem jeszcze pod wiekszym wrazeniem. O ile po pierwszym seansie mialem ten problem ze przez ilośc wątków trudno bylo polapac sie o co tak naprawde chodzi to teraz na spokojnie wszystko prezentuje sie jeszcze lepiej. Akcja przy pierwszym obejrzeniu moze wydawac sie zbyt rozbudowana ale teraz widze ze wszystko polączyli znakomicie. Aktorstwo pierwsza klasa, nie bede pisal nic nowego o roli Bale`a, Eckhart`a to Ledgera skomentuje w jednym slowie MAGIA i to chyba wystarczy za dalszy komentarz. Bardzo spodobal sie wystep Erica Roberts`a jako Salvatore Maroniego, ten luz pewnośc siebie sprawia ze chce go oglądac jak najwiecej. Kilka slów o gadzetach strzelające kolce widzimy w filmie dwa razy i prezentują sie znakomicie. A co do sonaru to przed pierwszym seansem strasznie sie tego obawialem ale niepotrzebnie gdyz nawet po drugiej wizycie w kinie uwazam ze prezentuje sie to bardzo fajnie.  Brawa dla braci Nolanów gdyz moim zdaniem stworzyli najlepszy film o Batmanie.