Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#21
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 22 Marzec 2024, 16:34:33
Właśnie chciałem wrzucić. Jest klimacik, to im trzeba ponownie przyznać i Pingwin w wykonaniu Farrella, to będzie istny majstersztyk... Ale inaczej być nie mogło! W końcu już nam to pokazał, ale tutaj będzie go znacznie, znacznie więcej 😆 Tylko zaoszczyli mi apetyt na kontynuację The Batman... Cholerna obsuwa!!! Dobrze, że Pingwin wlatuje. A potem Batman uderza 😄
#22
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 22 Marzec 2024, 16:18:37
Nowa zapowiedź! Wygląda świetnie.

#23
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 19 Marzec 2024, 08:22:48
Forma serialu byłaby całkiem spoko. Tylko czy nie są tu jakieś przeciwności prawne/licencyjne, że nie mogą swobodnie działać na tym polu? Nie pamiętam szczegółów, ale coś obiło mi się o uszy przy obecności "Batmana" w "Titans" czy "Gotham".

Jedyną szansą na podkreślenie różnić między DCU, a Reevesem, dostrzegam w klimatach np. Battinson mroczniejszy, noir, realizm, natomiast DCU luźniejszy, cieplejsze, oparte na Batrodzince (o ich obecności mówił Safran). Mogłoby się to sprawdzić i ukazać nam Nietoperza od innej strony, bardziej społecznej (każda aktorska interpretacja podchodziła do Batmana w inny sposób, byłby to kolejny krok).

Edit. Na YouTube Batcave pojawiła się prezentacja i recenzja "Batman/Superman. World's Finest" - właśnie w takim klimacie widziałbym Batmana DCU (+ lekki nacisk w "Batman Wayne Family Adventures, jeśli chodzi o aspekt Batrodzinki)
#24
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - 19 Marzec 2024, 08:07:09
Gdybyśmy mieli już jakieś konkrety, zwiastun, fotki czy chociażby pierwsze informacje co do fabuły, to informacja o przesunięciu The Batman II mogłaby srogo zaboleć. A tak tylko smuci, ale też niewiele u mnie zmienia. Jak w niewiedzy czekałem, tak czekam - z nadzieją, że w końcu się doczekam. Battinson to moja ulubiona jak dotąd ekranowa interpretacja Nietoperza i wierzę, że będzie mi dane wrócić do tego świata bardziej niż poprzez serial o Pingwinie, który akurat nie grzeje mnie jakoś szczególnie.
I jakkolwiek prowadzenie równolegle dwóch Batmanów jest po prostu dziwne, tak można dopatrzyć się w tym pewnych pozytywów. Jeśli rzeczywiście chcieć podkreślić znaczenie elseworldów, to daje to szansę na bardziej nietuzinkowe, awangardowe projekty, nieuwiązane przekleństwem spójności, w które wplątało się solidnie MCU. Już się to dzieje w przypadku Jokera. Problem tylko w tym, co już napomknęliście, że nie widać jakoś mocnego zainteresowania ów elseworldami i wydaje się jakby ludzie od DCU liczyli aż to samo po cichu umrze.
DCU jest jednak młode i niepewne. Kto wie co będzie. Coś tam przecież dzieje się wokół WB, jeszcze różne newsy mogą się pojawić. A nuż nagle okaże się, że The Batman II znów jest jedynym realizowanym projektem i będę świętować.

No i jeszcze jedna opcja przeszła mi przez myśl. Gdyby tak Gunn realizował śmiało swoje DC na wielkim ekranie, a Battinson powróciłby w formie serialu? Albo przynajmniej miniserialu. Ze wszystkich dotychczasowych Nietoperzy, ten najbardziej pasowałby to tego formatu. Biorąc pod uwagę, co dziś potrafią małe ekrany, chyba nawet wolałbym takie rozwiązanie, a i rozdzielenie "dwóch Batmanów" byłoby wówczas jaśniejsze. Ot takie małe marzenie.
#25
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 18 Marzec 2024, 22:56:37
BB ma sens realizacji w DCU jako abstrakcja przyszłości. Ten projekt, teoretycznie, na wadziłby niczemu. Gorzej z "Joker" czy "The Batman", bo to będzie mieszać ludziom. Już teraz pojawiają się pytania czy Pattinson będzie TYM Batmanem i jeśli nie, to jak mają oddzielić jednego od drugiego.

Filmy mogą zarabiać nie małą kasę, ale jeśli projekty będą ze sobą kolidować, to czy WB pójdzie na jedno i drugie jednocześnie? Nawet Sony/Marvel działają tak, żeby jedno drugiemu nie wadziło (choć w przypadku Sony...  ;D )
#26
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 18 Marzec 2024, 19:52:34
Bo Warner to często głupie jest...
#27
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Q - 18 Marzec 2024, 19:15:00
Niby mają być filmy pod serią Elseworld, ale specjalnie tego nie akcentują. Taki "Batman Beyond" z Keatonem doskonale by pasował do tej kategorii, a tak wygląda, że WB tak naprawdę nie jest tym zainteresowane.
#28
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 18 Marzec 2024, 18:48:43
Cytat: Leon Kennedy w 18 Marzec  2024, 17:38:50Przecież ma być linia elseworldów w stajni Gunna

Nie zdziwiłbym się gdyby po Jokerze 2 i może Batmanie 2, wersja Gunna na temat Elseworldów była taka:

Pamiętajmy, że WB czekają kolejne mergery albo wykupienia. Dużo się może zmienić przez kilka lat, a przy tempie pracy Reevesa nie spodziewałbym się 3ciej części.
#29
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 18 Marzec 2024, 17:41:29
CytatTo w tym runie była scena z Jokerem, który ponownie odwiedził Barbarę? Pamiętam, że była mocna

Oj tak. Przy wywołanej wojnie postanowił wpaść do niej na chwilę...

Tom 4 czyli run na wykończeniu. Strach zawitał do Gotham i w piękny sposób się rozszerza... Gotham mało potrzeba, aby przestraszyć, co może trochę dziwić po tym co już przeszli 😋 Do tego pewna korporacja pragnie położyć swoją łapę na mieście... Niby chcą pomóc, ale czy strach to dobra metoda??? A ich strażnicy Peacekeeperzy, to na pewno to czego miasto potrzebuje? Mamy też pewną nową organizację o zabawnej nazwie ( kolektyw nadpoczytalności ), która pragnie zrobić coś dobrego dla miasta, co gdyby mogli usunąć mieszkańcom złe wspomnienia, ból i strach, tylko czy ich wybory nie doprowadzą do upadku miasta? Batman, Harley i Ghost Maker, chemia między nimi jest całkiem fajna. Nie ma tego dużo co prawda, ale daje radę. Do tego Strach na Wróble, którego nie widziałem na łamach komiksu już od jakiegoś czasu... Finał może być prze straszny 😆
#30
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 18 Marzec 2024, 17:38:50
Cytat: newtime w 17 Marzec  2024, 21:21:10Jeśli batman z nowego Dc okaże się sukcesem, to strzelam ze 2  Reevesa będzie jego ostatnim. Nie widzę za bardzo sensu ciągnięcia 2 batmanów Bruce Waynów jednocześnie i w odstępie roku przerwie w kinie? To sie nie spina po prostu

Jeśli dwójka odniesie podobny albo i większy sukces na obu płaszczyznach, to nie wierzę, że Warner nie da zielonego światła do zwieńczenia trylogii. Przecież ma być linia elseworldów w stajni Gunna...