05 grudzień 2021, 19:13:56

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Gieferg

16
Justice League / Zack Snyder's Justice League
23 kwiecień 2021, 14:04:25
Because I can.

---

Całość trwa coś koło 228 minut.
https://vimeo.com/540623167
17
Justice League / Zack Snyder's Justice League
23 kwiecień 2021, 02:08:01
Uporałem się właśnie z przeróbką - jest ostatecznie w... 2.31:1, wycięta w cholerę Martha Manhunter i te zbędne scenki z epilogu. Chciałem co prawda dać ostatnie ujęcie z wersji kinowej (Supes w Red & Blue), ale wyszło że jest za bardzo skrócone i mi nie pasowało.  Było dosłownie kilka (6-7) miejsc, gdzie kadrowanie do widescreena stanowiło zagwozdkę (zapewne byłoby ok w 1.78:1, ale 1.78:1 mnie nie urządza) i w tych paru miejscach trochę widać, że jest coś nie teges, but I can live with it.

Kolorów ostatecznie nie ruszałem, muzyki też nie, bo nie bardzo się dało - za to dowiedziałem się, że w MoS powinno się dać, więc może trzasnę do niego alternatywne audio :)
18
Bat-Filmy / The Flash (2022)
20 kwiecień 2021, 13:40:55
Liczę na to, że nie zabraknie też jego motywu muzycznego  8)

#BatmanHasOneTheme
19
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
17 kwiecień 2021, 21:06:03
Perchance to dream jest bardzo podobny do historii która kiedyś pojawiła się w Semicu, tylko tam był jednak zdecydowanie lepszy twist na koniec (i nie było kapelusznika). Mimo to odcinek bardzo fajny.

Widziałem też ostatnio:

Clock King - niezły pomysł wyjściowy choć miejscami trochę to głupawe, no i dziwnie, że Batman ciągle działa tu za dnia
Appointment in Crime Alley - kiepściutki odcinek bez ciekawego pomysłu, nudnawy i trochę taki bez zakończenia, nie wiem czy nie najsłabszy jak dotąd
Mad as a hatter - całkiem przyjemne, nieźle się oglądało, tylko szwankują rysunki (szczególnie w scenie, gdy Batman powstrzymuje dwóch gości od skoku z mostu, co to miało być?)
Eternal Youth - kolejna historyjka z Ivy, nawet fajna, choć nic odkrywczego, zakończenie takie sobie i motyw z tym jak pomagierki Ivy łapią Batmana mocno z d...
Dreams in Darkness - fajny odcinek z niezłym pomysłem, ale mogli sobie darować próbę tłumaczenia dlaczego nie zdejmują Batkowi maski. Zdaje się, że pewne motywy z tego odcinka posłużyły za inspirację do Batman Begins.

20
Justice League / Zack Snyder's Justice League
28 marzec 2021, 22:53:22
Głównie Sony Vegas, ale częściowo także Womble Mpeg Video Wizard, w którym zazwyczaj robię wszelkie operacje związane z audio.

21
Justice League / Zack Snyder's Justice League
28 marzec 2021, 10:21:40
Na to żebym coś robił z muzyką szanse są raczej małe (zwykle za dużo muzyki słychać w centralnym kanale i nie da się jej usunąć, jak do tej pory najbardziej sprzyjające takim zabiegom audio było w Wiedźminie od Netflixa), ale nawet gdyby, to i tak byłaby to tylko opcjonalna dodatkowa ścieżka, bo audio oskubane z muzyki to praktycznie jeden kanał, czyli jakby wybrakowane mono + nowa muzyka w stereo, a to trochę słabo jak na jedyną dostępną ścieżkę dźwiękową.
22
Suicide Squad / The Suicide Squad
28 marzec 2021, 09:06:47
Obejrzałem zwiastun i, no cóż... jest gówniany.
Na chwilę obecną musieliby mi zapłacić za czas poświęcony na oglądanie tego filmu.
23
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
28 marzec 2021, 09:04:17
Forgotten ma fajny klimat, tylko ta kawaleria w postaci Alfreda w Batwingu...

Ostatnio obejrzałem:

Joker's Favor - to zdecydowanie najlepszy jak dotąd odcinek z Jokerem.
Prophecy of Doom też było fajne. O początkowych scenach córa powiedziała: "Jak w Titanicu" :)
24
Justice League / Zack Snyder's Justice League
28 marzec 2021, 07:38:13
Wziąłem się za tę wersję 2.35:1 (mam już prolog i pierwszy rozdział), ale z cięć przewiduję tylko wywalenie Marsjanina i epilogów + shirt rip w red & blue.
Sprawdzę też, czy da radę zrobić re-score (bo muzyka w Snyder Cut jest słabiutka), ale do tego zawartość kanałów w 5.1 musiałaby być sprzyjająca, co się rzadko zdarza.
25
CytujNawet Batmana i Robina lubie bardziej i częściej do niego wracam ale nie wystawie mu przecież lepszej noty niz filmom Nolana

Jakbym bardziej lubił, to bym wystawił wyższa notę.
 W przeciwnym wypadku twoje oceny nic sensownego nie oznaczają.

CytujZ twoich ocen wynika, że jest trzecim z twoich ulubionych i wolisz go bardziej

"Wolisz" nie podlega żadnemu stopniowaniu. Lubisz bardziej ALBO wolisz.

Cytujżadnen film wcześniej nie czerpał tak mocno z komiksów z Batmanem, co TDK. Fabuła to w zasadzie mix. Batman #1 z 1940 i Długiego Halloween + trochę motywów z The Bronze Age
+ KIlling Joke.  Joker ma bardzo podobny cel, Rachel spełnia podobną rolę jak Barbara Gordon, no chyba, że to samo było w Long Halloween, którego nie znam.
26
Mnie DC poza Batmanem, Supermanem i Green Lanternem (czyli tym co wydawał Semic) generalnie mało interesuje.
Wonder Woman, Flash i Aquaman jeszcze od biedy (i dopiero odkąd zadebiutowali w DCEU), reszta mi wisi i powiewa.

27
U mnie:

1. Man of Steel - 8+/10
2. JL: Snyder Cut - 8+/10
3. BvS - 7+/10
4. Aquaman - 7/10
5. JL - 6/10
6. WW - 6/10
7. Shazam - 6/10
8. WW84 - 4/10
9. Suicide Squad - 2/10

Oceny są jednak dość płynne, po dzisiejszej powtórce SC zastanawiałem się, czy nie podnieść na 9, ale wtedy wyszłoby wyżej niż MoS, co mi już nie pasuje.
Birds of Prey nie widziałem i nie zanosi się na to, aby się to miało zmienić.

Najgorsze jest jednak to, jak wygląda przyszłość DCEU - osobiście chciałbym teraz zobaczyć przede wszystkim solowego Batflecka, MoS2 i JL2, a to są filmy, których w ogóle nie ma w planach.
Nie mam za to najmniejszej ochoty na WW3 (o ile wezmą się za to ci sami ludzie), sequel Suicide Squad, drugiego Shazama, czy Black Adama.
Flashem i Aquamanem 2 powiedzmy że jestem umiarkowanie zainteresowany.
28
Justice League / Zack Snyder's Justice League
19 marzec 2021, 14:10:00
"Partacz-Snyder" zrobił filmy, którym do pięt nie dorasta to, co zrobiła cała reszta partaczy zaangażowana w to uniwersum, więc jak dla mnie niech sobie kręci kolejne.

CytujCzyli to samo co muzyka Elfmana. Poza "Everybody Knows" na czołówce, fragmentami Zimmera z MoS/BvS, Supermanem Williamsa i motywami Danny'ego z Batmana / Hulka - zero muzyki, którą bym zapamiętał.

Twoje zdanie. Pozwól, że jednak zostanę przy swoim. Mi się podoba muzyka w wersji kinowej tak w filmie jak i poza nim (choć akurat klasyczne motywy tam nie pasują, ani nie są zbyt sensownie wykorzystane) i często sięgam po płytkę z nią. Tobie brakowało "Do you bleed", a mi w kilku scenach muzyki z wersji kinowej.

Żeby nie było soundtrack z MoS też lubię, też go słucham w oderwaniu od filmu, ale już z BvS miałbym z tym problem, bo tam jest fajne ledwie kilka kawałków, które są w dodatku Zimmera, a nie Junkiego. Tutaj jest pod tym względem podobnie albo jeszcze gorzej. Nie dochodzi nic nowego o czym bym po filmie myślał "o, tego bym jeszcze posłuchał".
29
Justice League / Zack Snyder's Justice League
19 marzec 2021, 13:08:12
Lepsze od wersji kinowej pod każdym względem... oprócz muzyki.
Tzn oczywiście jest fajnie, gdy słychać co ciekawsze motywy z MoS/BvS i te zdecydowanie powinny się znaleźc już w wersji kinowej, ale poza tym jest przeważnie wybitnie nijaka (może tylko wielka scena Flasha wypadała pod tym względem dobrze, no i Nick Cave oczywiście) - może byłoby inaczej gdyby wziął się za to Zimmer, a nie sam pierdoła-Junkie.
Ogólnie film ma duzo lepszy flow, sceny w wersji nieobsranej przez Whedona lipnymi dokrętkami wypadają płynniej i po prostu lepiej. Slo-mo może miejscami za dużo, ale mi to az tak bardzo nie przeszkadza.

Mocne 8/10, jutro pewnie obejrzę jeszcze raz.

#restoreTheSnyderVerse

PS. Martian Manhunter zupełnie bez sensu.
30
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
18 marzec 2021, 18:47:27
CytujP.O.V.
Ciekawie opowiedziany, bardzo dobry odcinek o trójce funkcjonariuszy i ich "punkcie widzenia".

Serio? Przecież z tego pomysłu nie zrobili żadnego użytku.