02 grudzień 2021, 14:18:05

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - kelen

31
Bat-Filmy / Odp: Batman Forever
09 styczeń 2017, 01:06:28
Red Book edition ponoć jest w tej chwili zagubione... nikomu się nie ostała żadna kopia.

https://ifdb.fanedit.org/batman-forever-red-book-edition/
32
Ta chronologia dotyczy uniwersum DC po Kryzysie na Nieskończonych Ziemach z lat 80 do New 52. Era post 2011 to zupełnie inny typ chronologii - choć część wydarzeń sprzed N52 jest  "aktualna", ale dopóki nie jest dokładnie opisane czym się dokładnie różni, ciężko powiedzieć coś więcej...
33
Mała poprawka: JLA Year One nie jest Morrisona i chronologicznie powinna być dużo wcześniej. Poza tym, Batmana tam prawie w ogóle nie ma.
34
Nie, prawie go w ogóle tam nie ma. Ale to są na prawdę bardzo dobre komiksy.
35
Seriale animowane i TV / Odp: Young Justice
08 listopad 2016, 01:20:58
Bałem się, że nie będę miał możliwości napisania takiego newsa. A jednak. Wracamy do gry!

http://www.batcave.com.pl/2016/11/young-justice-powroci-z-3-sezonem/
36
"Kryzys Tożsamości" jedyne, co ma wspólnego z pozostałymi to słowo "Kryzys", więc w sumie to bez znaczenia. Ale jeśli rzeczywiście na pierwszy ogień miałby polecieć "Infinity Crisis", a w tej linii uwzględniono "Identity Crisis", to najlepiej by było puścić właśnie go przed "Infinity".

Choć najrozsądniej byłoby po prostu zacząć od pierwszego Kryzysu i tyle.
37
Bat-Gry / Odp: Batman The Telltale Series
31 październik 2016, 00:24:12
Spoilery ładnie chowamy.
38
Uniwersum Batmana / Odp: Loza Kontestatorów
29 sierpień 2016, 20:53:39
Skąd się wziął Clark i Lois z poprzedniego uniwersum? Historia Convergence - aczkolwiek na dobrą sprawę nie trzeba jej czytać, wystarczy widzieć, że to crossover, w którym w jednym miejscu nalazły się postaci z praktycznie wszystkich uniwersów i konsekwencje były tego takie, że np. Clark i Lois trafili ze swoim synem do post-flashpointowej Ziemi. Jest cała miniseria poświęcona ich dostosowywania się do nowych realiów, gdzie na początk ujest streszczenie Convergence - "Lois and Clark".
39
CytujNo i przy okazji gratulacje dla Kelena, który pojawia się w stopce redakcyjnej. Kelen, jak chcesz to opisz nam na czym polegał twój wkład w powstanie pierwszego numeru Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comicsw Polsce, ok? :)

Dzięki. Taka praca przy tym, jak i kolejnych tomach polega, w wielkim skrócie, na pilnowaniu nazewnictwa związanego ze światem DC - żeby ani nic w przekładzie nie uciekło, albo żeby było zgodne z przyjętymi obecnie zasadami.
40
Informacje można dać, ale nie link.
Skanlacje nadal są nielegalne tak czy siak. Tradycja usuwania tytułów, które wychodzą później po polsku to taki dżentelmeński zwyczaj, niepisana umowa, ale nie zawsze niestety respektowana.
41
Przeczytałem z ciekawości, z kilkoma punktami naturalnie się zgadzam, ale niektóre z nich to czyste czepialstwo, że fikcja jest fikcją, albo że chęć pokazanie ciekawego obrazu jest efekciarskie. Aczkolwiek chciałbym się zwrócić do kilku punktów

Cytuj12. Przesłuchanie Lau. Ten coś powiedział, po czym Harvey zatrzymuje nagrywanie przesłuchania mówiąc "got it". A co, jeśli zaraz po "got it" Lau powiedziałby coś ważniejszego, co już by się nie nagrało? Efekciarska scena, nic poza tym.

A to przypadkiem nie był przycisk, którym Dent dał sygnał, żeby Rachel do nich podeszła?

Cytuj15. Joker, CZŁOWIEK BEZ PLANU, AGENT CHAOSU zostawia DNA (skąd je wziął?) na karcie. No dla mnie to wygląda raczej na robotę człowieka z planem.

Chyba nie do końca zrozumiałeś, o co chodzi z "człowiekiem bez planu" i "agentem chaosu", na co już zwrócił uwagę Juby. Przemowa Jokera do Denta była naszpikowana kłamstwami i manipulacją, żeby go, zgodnie ze swoim planem, zniżyć do jak najniższego poziomu.

I taka ciekawostka

Cytuj
22.  Joker, CZŁOWIEK BEZ PLANU, AGENT CHAOSU porywa ciężarówkę straży pożarnej i ją podpala. Nikt nie zauważa kradzieży? Nikt nie zauważa podpalenia ciężarówki na głównej ulicy w Gotham?

A zaraz wcześniej

Cytuj
21. Dent porywa sługusa Jokera. Rzuca drugi raz monetą, którą łapie Batman. Jednocześnie gacek podaje imię i nazwisko psychola. Serio? Skąd niby ma te dane? SKĄD WIEDZIAŁ, GDZIE JEST DENT?

Czyli kradzież wozu straży pożarnej powinien być zauważony, a zniknięcie karetki z miejsca zbrodni już nie? :P
42
CytujBATMAN YEAR TWO (Collects: Detective Comics #575 to #578) - Nie znalazłem infa o wydaniu Polskim
Nie wiem o czym jest ten komiks.

Ta historia w ogóle się nie zalicza do kanonu tamtego, jeśli to ta z Reaperem.

CytujBATMAN: A LONELY PLACE OF DYING - Nie znalazłem infa o wydaniu Polskim
Wprowadzenie trzeciego Robina Tima Drake.

Robin: A Hero Reborn - Nie znalazłem infa o wydaniu Polskim
Przygody trzeciego Robina - Tima Drake.

BATMAN: ANARKY - Nie znalazłem infa o wydaniu Polskim
Wprowadzenie nowego przeciwnika - Anarkiego.

Część z tych rzeczy wyszła w TM-Semicu na przełomie 92/93.

Ostatnie 10-15 lat było bardzo ciężkie dla komiksu superbohaterskiego, zatem wznowienie Knightfalla nie miało po prostu szansy bytu.
43
W drugim wydaniu są dodatki.

Batman: Gothic wyjdzie w Polsce w grudniu.
44
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
06 sierpień 2016, 12:25:26
Juby, zastanawia mnie, czemu występ gościnny Batmana wymieniasz jako plus, zaś
Spoiler
Flasha
[Zamknij]
jako totalnie zbędny?
45
Suicide Squad / Odp: Suicide Squad
05 sierpień 2016, 22:43:53