Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

elwis1982

Cytat: Rado w 04 Październik  2020, 19:23:42Fajna kolekcja elwis. Jest i po polsku, ale też sporo po angielsku - to lubię. Zeszyty, tomy, omnibusy - elegancko. Mnie interesuje opinia o "Batman Cacophony" Kevina Smitha. Dobre to?

Sam się zastanawiałem nad zakupem Cacophony oraz The Widening Gyre. Naprawdę ciężko jest znaleźć jakaś pozytywna recenzje na temat tych komiksów w necie. Ale mając na uwadze to, że komiksy Smitha zazwyczaj mają słabe recenzje, a w większości to co czytalem spod jego pióra mi się podobało to postanowiłem dać szanse, i kurcze po lekturze byłem bardzo zadowolony. Mówi się ze Smith nie rozumie postaci które pisze, najczęstszymi przykładami są tutaj jego Daredevil oraz Batman, czytając Cacophony byłem przekonany, że wiedział jakiego Batmana czy Jokera chciał napisać i robił to konsekwentnie od początku do końca. Jest to jego interpretacja tych postaci i ja ja w 100% kupuje. Ogólnie rzecz ujmując jeśli podobały Ci się inne komiksy Smitha to myślę, że te również ci się spodobają. Dla mnie największym minusem jego Batmana jest to, że Widening Gyre się urywa w połowie historii, a biorąc pod uwagę to, że było to w 2010 roku to nadzieja na wydanie kontynuacji tli się już bardzo słabo.

Cytat: Rado w 04 Październik  2020, 19:23:42Tak od razu nie odrzucaj tego. Semic przecież nie wydał wszystkiego, a te dwie serie zbierają wszystkie numery "Batmana" oraz "Detective Comics" od razu po restarcie w Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Najlepiej sprawdź jakie numery umieszczono w poszczególnych tomach.

Tutaj niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz, ponieważ seria Caped Crusader nie posiada Second Chances, które jest raczej ciężkie do znalezienia w tym momencie, oraz nie posiada, A Death In The Family i, A Lonely Place Of Dying. Z tymi tytułami raczej problemu ze znalezieniem nie powinno być, nowe wydanie Śmierci w rodzinie posiada obydwa tytuły w jednym zbiorku. Natomiast w serii Dark Knight Detective brakuje Batman Year Two, które też jest raczej łatwo dostępne.


Logan

Cytat: elwis1982 w 05 Październik  2020, 09:29:32Tutaj niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz, ponieważ seria Caped Crusader nie posiada Second Chances, które jest raczej ciężkie do znalezienia w tym momencie, oraz nie posiada, A Death In The Family i, A Lonely Place Of Dying. Z tymi tytułami raczej problemu ze znalezieniem nie powinno być, nowe wydanie Śmierci w rodzinie posiada obydwa tytuły w jednym zbiorku. Natomiast w serii Dark Knight Detective brakuje Batman Year Two, które też jest raczej łatwo dostępne.

Ja się strasznie napaliłem na serię caped crusader oraz Dark knight detective jak sprzedałem swoje Semici po czym zobaczyłem, że tak jak wspomniał elwis nie obejmują second chances, a takie mamy deaths of batman zawierają się w tomie z lonely place of dying, które na ten moment bym zdublował. Powiedzcie mi gdzie jak wam się udało zdobyć second chances? Jeszcze niedawno było na allegro, ale za 120 zł więc odpuściłem. Kiedyś rozmawiałem z Rado o Shamanie i Going Sane -   te w końcu udało mi się zdobyć, ale w wersji zeszytowej.

HUDY

@Elwis
Sporo świetnych komiksów i ta klasyka cod miód. Egmont mógłby w końcu się zlitowac i ładnie wydać w formie jak DD.
Hmmm a gdzie w tym wszystkim Tm-Semic, nie zbierasz?

elwis1982

#1188
Cytat: Logan w 05 Październik  2020, 09:52:27Ja się strasznie napaliłem na serię caped crusader oraz Dark knight detective jak sprzedałem swoje Semici po czym zobaczyłem, że tak jak wspomniał elwis nie obejmują second chances, a takie mamy deaths of batman zawierają się w tomie z lonely place of dying, które na ten moment bym zdublował. Powiedzcie mi gdzie jak wam się udało zdobyć second chances? Jeszcze niedawno było na allegro, ale za 120 zł więc odpuściłem. Kiedyś rozmawiałem z Rado o Shamanie i Going Sane -  te w końcu udało mi się zdobyć, ale w wersji zeszytowej.

No mi się właśnie udało dostać na allegro za około 120 zł jakiś rok temu, co się okazało, że to wcale nie była jakaś wysoka cena za ten komiks wtedy. Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem teraz, aby zakupić Second Chances będzie zaopatrzenie się w wersję UK, w kolekcji eaglemoss wydali tam ten komiks w 2 tomach. Jest to chyba w tym momencie jedyna możliwość do nabycia tej historii.

Cytat: HUDY w 05 Październik  2020, 10:27:07@Elwis
Sporo świetnych komiksów i ta klasyka cod miód. Egmont mógłby w końcu się zlitowac i ładnie wydać w formie jak DD.
Hmmm a gdzie w tym wszystkim Tm-Semic, nie zbierasz?

Egmont chyba trzyma tego klasycznego Batmana na chude czasy, bo jestem przekonany ze zdają sobie sprawę z tego, że byłby to hit sprzedażowy. Semiki mam gdzieś na strychu w kartonach u rodziców w domu, ale jakość wydania, kiepskie tłumaczenie oraz fakt posiadania 3 dzieci, a co wiąże się z tym że mam ograniczone miejsce na składowanie mojego ukochanego gacka, to wole to miejsce zarezerwować na produkty jakościowo lepsze:). Poza tym seria Caped Crusader i Dark Knight Detective jak już dobiegnie końca to będzie zawierała chyba większość tego, co wydawał u nas semic.

Juby

Cytat: Shadow of the Bat w 02 Październik  2020, 10:06:18Będę wdzięczny jeśli dasz znać czy jest tam po co iść. :)

Widzę, że ktoś odkrył ten antykwariat, bo liczba starych Semiców, zwłaszcza tych z Batmanem, zmalała tam o jakieś 3/4 względem ubiegłego roku, gdy go odkryłem. Dziś gacka mają zaledwie 6 sztuk (w tym jeden dubel), ale jeden powinień cię zainteresować. ;)



Leży za 18, albo 22 zł.

Cytat: elwis1982 w 03 Październik  2020, 23:44:05Zarówno w Caped Crusader, jak i w Dark Knight Detective są historie wydawane u nas przez tm-semic. W sumie to nie rozumiem ich decyzji żeby zacząć u nas Batmana od the Killing Joke, a pominąć Year One, Second Chances oraz Death In The Family, które były motorem napędowym batmana w tamtym okresie.

TM-Semic nie mogło wydawać tak, jak chciało. Kwestia licencji oraz tego, co dali im ze Skandynawii do przetłumaczenia.

Te dwie serie to złoto. Szkoda, że nikt w Polsce ich nie wydaje, a oryginały po angielsku w niektórych sklepach już się wyprzedały.

Shadow of the Bat

Cytat: elwis1982 w 05 Październik  2020, 09:29:32Sam się zastanawiałem nad zakupem Cacophony oraz The Widening Gyre. Naprawdę ciężko jest znaleźć jakaś pozytywna recenzje na temat tych komiksów w necie. Ale mając na uwadze to, że komiksy Smitha zazwyczaj mają słabe recenzje, a w większości to co czytalem spod jego pióra mi się podobało to postanowiłem dać szanse, i kurcze po lekturze byłem bardzo zadowolony. Mówi się ze Smith nie rozumie postaci które pisze, najczęstszymi przykładami są tutaj jego Daredevil oraz Batman, czytając Cacophony byłem przekonany, że wiedział jakiego Batmana czy Jokera chciał napisać i robił to konsekwentnie od początku do końca. Jest to jego interpretacja tych postaci i ja ja w 100% kupuje. Ogólnie rzecz ujmując jeśli podobały Ci się inne komiksy Smitha to myślę, że te również ci się spodobają. Dla mnie największym minusem jego Batmana jest to, że Widening Gyre się urywa w połowie historii, a biorąc pod uwagę to, że było to w 2010 roku to nadzieja na wydanie kontynuacji tli się już bardzo słabo.


Tutaj niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz, ponieważ seria Caped Crusader nie posiada Second Chances, które jest raczej ciężkie do znalezienia w tym momencie, oraz nie posiada, A Death In The Family i, A Lonely Place Of Dying. Z tymi tytułami raczej problemu ze znalezieniem nie powinno być, nowe wydanie Śmierci w rodzinie posiada obydwa tytuły w jednym zbiorku. Natomiast w serii Dark Knight Detective brakuje Batman Year Two, które też jest raczej łatwo dostępne.



Mnie "Daredevil: Guardian Devil" Smitha podobał się bardzo. Uwielbiam gdy fabuła do samego końca trzyma mnie w niepewności i podrzuca fałszywe tropy. Niestety Smith ma tendencję do wrzucania do swoich historii kontrowersyjnych dramatów obyczajowych na tle seksualnym. O ile w Guardian Devil to stanowiło raczej tło o tyle w "Spider-Man: Zło które ludzie czynią" było osią całej fabuły i niestety do mnie nie trafiło. Nie wiem czy jego Batmany są raczej bliżej Daredevila niż Spider-Mana, ale zachowuję pewną rezerwę.

Ja akurat "Second Chances" tpb kupiłem w antykwariacie w Manchesterze za jakąś niewielką kwotę. Moja kolekcja na stronach 76 i 77.

CytatEgmont chyba trzyma tego klasycznego Batmana na chude czasy, bo jestem przekonany ze zdają sobie sprawę z tego, że byłby to hit sprzedażowy.

Patrząc na to co wydają to czasami wątpię w to czy oni faktycznie wiedzą co robią. Wydają sporo dubli i czasem zastanawiam się czy wydawanie takich serii jak Nightwing, Harley Quinn, Nastoletni Tytani czy Suicide Squad faktycznie jest związane z dużym popytem na te tytuły. Szczerze wątpię. "Batman Shaman", "Snow", "Going Sane", "No man's land", "Four of a Kind" brałbym jak swoje. Nigdy nie były wydane w naszym kraju a i za granicą nie jest o nie łatwo.

CytatWidzę, że ktoś odkrył ten antykwariat, bo liczba starych Semiców, zwłaszcza tych z Batmanem, zmalała tam o jakieś 3/4 względem ubiegłego roku, gdy go odkryłem. Dziś gacka mają zaledwie 6 sztuk (w tym jeden dubel), ale jeden powinień cię zainteresować. ;)

To fatalne wieśći. Musimy lepiej trzymać sekrety. :D A po tego Batmana pewnie się przejdę. Dzięki. ;)

CytatTak od razu nie odrzucaj tego. Semic przecież nie wydał wszystkiego, a te dwie serie zbierają wszystkie numery "Batmana" oraz "Detective Comics" od razu po restarcie w Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Najlepiej sprawdź jakie numery umieszczono w poszczególnych tomach.

Zapewne jest w tym trochę racji, ale na pewno nie będą to moje priorytety jeśli idzie o gacka.

HUDY

Trzymać Semici na strychu,Elwisie to grzech ciężki!!! Dziś za zeszytowke Semica kupisz sobie jakiś Egmontowt SC/HC , jutro biorę się za zdjęcia swoich zbiorów.
Juby Spiderki z 98r są w tych antykwariatach? bo jak byłem na wystawie DC to było kiepsko w tych antykwariatach i drogo!tylko Bladea i Goliata kupilem😀

Juby

Wiesz, nie wpatrywałem się zbytnio w Spider-Many, ale raczej tak, jak z Punisherem, Transformers i Supermanem, mają głównie roczniki 1991-1996. Nic późniejszego. Sam kupiłem dziś komiksową adaptację filmu Sama Raimiego z 2002, to był jeden z dwóch Spidey'ów po 1995 roku jaki widziałem.

Cytat: Shadow of the Bat w 05 Październik  2020, 19:47:28Patrząc na to co wydają to czasami wątpię w to czy oni faktycznie wiedzą co robią. Wydają sporo dubli i czasem zastanawiam się czy wydawanie takich serii jak Nightwing, Harley Quinn, Nastoletni Tytani czy Suicide Squad faktycznie jest związane z dużym popytem na te tytuły.

Najwyraźniej nie, bo wszystkie te serie, prędzej czy później zamknęli, HQ nawet na przedostatnim tomie (trochę to chamskie, mogli już dociągnąć do końca)! Obecnie zostawili tylko Batmana, Detective Comics, Supermana, Action Comics, Flasha i JL, jeśli chodzi o bieżące serie DC.

Shadow of the Bat

Cytat: HUDY w 05 Październik  2020, 21:31:14Trzymać Semici na strychu,Elwisie to grzech ciężki!!! Dziś za zeszytowke Semica kupisz sobie jakiś Egmontowt SC/HC , jutro biorę się za zdjęcia swoich zbiorów.
Juby Spiderki z 98r są w tych antykwariatach? bo jak byłem na wystawie DC to było kiepsko w tych antykwariatach i drogo!tylko Bladea i Goliata kupilem😀

Łohoho tu też będzie srogi zbiór. :D Widzę, że obudziliśmy z Jubym hardkorowych kolekcjonerów z ich zimowego snu. :D

Spider-Many, Spawny, Batmany, Punishery, X-Men i jakieś Mega Marvele tam widziałem jak byłem. Nie pamiętam czy akurat były Spidery z 1998.

CytatNajwyraźniej nie, bo wszystkie te serie, prędzej czy później zamknęli, HQ nawet na przedostatnim tomie (trochę to chamskie, mogli już dociągnąć do końca)! Obecnie zostawili tylko Batmana, Detective Comics, Supermana, Action Comics, Flasha i JL, jeśli chodzi o bieżące serie DC.

No właśnie. Dla mnie to jest strata czasu i kasy. Myślę, że bieżące tytuły z Batmanem, Supermanem i Justice League to jest wszystko na czym powinni się skupić. Reszta powinna się pojawiać w ramach DC Deluxe, Black Label albo innych wydań w twardych okładkach.

HUDY

Od rana walcze i oto efekt, moje komiksy itp., figurki zrobie jutro:
Dla panoramy zebrałem nawet zbędne duble ale fajny efekt:














HUDY

Zagraniczniaki, sporo sprzedałem ale jeszcze trochę jest:









Dla ciekawostki wgląd w srodek:

3D kilka dla utrzymania efektu:

HUDY

Świętość czyli czas na Tm-Semic i kilka innych:








Samo zdobione 2okładki do Semicowych WS które swoje gdzies straciły

HUDY

#1197
Rózne: Książki, Magazyny Publicystyka, Karty itp.związane z Uszatym:












i moje miejsce, zona kazała kupic nowe regały ale wolałem przerobić stare:

miejsca było jednak mało wiec regal biurowy doszedł


HUDY

#1198
A jutro dołożę , fotki figurek i zabawek, może syn swoje pożyczy ;) Już jest jutro wrzucam tu by było wszystko razem:
dvd/vhs dużo nie doszło


lubie te modele:

Figurki ołowiane+szachy +szachy gumowe w pierwszej linii sory za jakość:

tak wygląda półka na co dzień, Batek A.Rossa pasuje tu doskonale :)

trochę stare i bardziej stare:

Moim zdaniem najlepsza seria figurek jaka wyszła:



I na koniec nowe pokolenie już się wdraża, czyli bat-zabawki moich dzieci:

Juby

@HUDY

Po pierwsze, w prawym dolnym rogu masz opcje Szybka edycja, lub pod więcej... Modyfikuj. Nie musisz pisać 5 postów jeden pod drugim (to chyba w ogóle wbrew regulaminowi forum), możesz edytować pierwszy i tam wklejać więcej fotek (limit jednej wypowiedzi to 20 000 znaków). Mam nadzieję, że któryś z moderatorów zrobi z tym porządek i połączy te wypowiedzi w jedną.

Po drugie, chyba nigdy nie zrozumiem umieszczania w koszulkach / foliach komiksów z obwolutami. Toć obwoluta po angielsku oznacza "dust cover" - okładkę żeby ta pod nią nie niszczyła, nie zbierała kurzu. Aż mi się przypomniał det. Adrian Monk odkurzający odkurzacz mniejszym odkurzaczem. ;D

Po trzecie,


Chyba najbardziej imponujący bat-zbiór na forum! Wydaje mi się, że masz praktycznie każdy komiks z Mrocznym Rycerzem, lub postaciami z jego świata, jaki został opublikowany w naszym kraju (no, prawie)! ;) Czasopisma masz w lepszym stanie od moich, i widzę że uchowało ci się "KINO" z Mrocznym Rycerzem oraz "Gry" z Arkham City (ja swoje straciłem). Masz też książeczki serii Batman&Superman z 1999 od TM-Semic - cool! Część fotek jest niewyraźnych i nie widzę wśród Semiców numeru 1/1990 z fabryczną okładką ;) ale cała reszta - wow, po prostu wow. Mam nadzieję, że to zapodaj.net nie padnie, bo szkoda by było twojej pracy na sfotografowanie tego wszystkiego, jeśli kiedyś zdjęcia znowu miałyby poznikać.