Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Zack Snyder's Justice League

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2020, 17:17:21

Gieferg

#180
No i wziąłem się za konkretniejszy fanedit z zamiarem skrócenia całości do czasu trwania Titanica. Jak na razie prolog i trzy pierwsze rozdziały trwają 93 minuty, zobaczymy jak będzie dalej. Kilka rzeczy z wersji kinowej do niego trafi, między innymi "Batman na dachu" (ale bez żadnych dyskusji z bandziorem), kilka ujęć z początkowej akcji z Wonder Woman, które pokazują więcej w wersji kinowej (+kinowy rzut walizką), "save one person" (skrócone),w wersji kinowej będę też początek czwartego rozdziału do schodów i mostu, scena w której Flash pomaga WW złapać miecz, prawdopodobnie fragment konfrontacji Ligi z eSem w którym ten ostatni ściera się z Flashem, kusi mnie też żeby dać też scenę z Arturem i lassem :>  No i kinowy epilog.

Na początek nowe creditsy:

https://vimeo.com/558961757

A teraz co do propozycji Jubego:

Cytat» Wszystkie plansze z tytułami (są zbędne i nawet pod względem fontu mało atrakcyjne)

Wyleciały.

Cytat» Ujęcia z Lois i Batmanem na samym początku zapożyczone z BvS (to widać, odstają od reszty)
Tych akurat nie będzie, wstęp w ogóle będzie inny (Lois odwiedzająca pomnik i przebitki na śmierć eSa).

Cytat» Kobietę wąchającą sweter Aquamana - wtf? ;D

Gone.

Cytat» Ujęcie CGI-Diany opadającej do katakumb (wygląda śmiesznie, trzeba było od razu pokazać że chodzi po korytarzach z pochodnią)
Wyleciał cały Tomb Raider.

Cytat» Skróciłbym wołanie o pomoc faceta z łódki, którego ratuje Artur, albo wyciął to w całości i zaczął od jego wejścia do baru

Nope. Zostaje.

Cytat» Po "I'm rich" koniecznie cięcie! Nie wiem na co ta dalsza reklama mercedesa i jazda CGI-autem na wiadukt
Można by, ale jakoś nie chce zgrabnie wyjść.

Cytat» Skróciłbym trochę finał akcji pod Braxton Island. Bruce, Flash i Wonderka przyglądają się Aquamanowi zamiast spieprzać przed powodzią zdecydowanie za długo

CytatZobaczymy, jeszcze tam nie doszedłem.
» Po wyjściu Marty od Lois CIĘCIE! I żadnego CGI-Generała Swanwicka!!

Of course!

 
Cytat» Po jednym z najlepszych gagów w filmie ("Pokaż mi znowu A" :D) Barry rzuca jakieś "Aj aj" do wojskowego, który nie skumał, że coś jest nie tak. Wyciąłbym to w cholerę. Cool-wannabe tekstu Cyborga "Zawsze jestem ubrany" też raczej wolałbym nie usłyszeć

Zobaczymy, myślałem, żeby wyciąć to wszystko i ale "Pokaż mi znowu A" jednak szkoda.

Cytat» Test ciążowy Lois! Na cholerę to w filmie, skoro wątek nie będzie kontynuowany, bo nie powstaną sequele?
Wyleci.

Cytat» W wizji Cyborga są dwa ujęcia z Darkseidem przy Supermanie - to Henry Cavill pożyczony ze sceny śmierci Zoda z Man of Steel i to WIDAĆ, jakby powstało do taniego fake-trailer na youtube. Zdecydowanie wolałbym, żeby tego nie było, wystarczyło ujęcie ze zniszczoną ziemią i lewitującym CGI-Supermanem
Wyleci w ogóle cała wizja.

Cytat» Przybycie Supermana do Alferda jest w sumie zbędne (po co do niego przyleciał? Dowiedzieć się gdzie reszta bohaterów? Przecież ma supersłuch), ale im więcej Supermana tym lepiej, więc jednak bym to zostawił 🙂

Ano. Supermana jest mało, szkoda wycinać.

Cytat» W wersji kinowej Aquaman i Diana przyglądają się Supermanowi, który właśnie po raz pierwszy przywalił Steppenwolfowi. Aquaman mówi "Alright" i mamy koniec ujęcia. Snyder zostawił dłuższą jego wersję, w którym Diana dodaje "Kal El" - nie wiem po co, Gal wypowiada to IMO dziwnie, wolałbym cięcie jak w wersji z 2017
Ja chyba też.

Cytat» Batman stojący na czołgu z TDKR Franka Millera (chudy Ben z dokrętek, który chyba ma na sobie strój z JL, ale maskę z Knightmare) zdecydowanie do wymiany na ujęcie z Batplane z 2017 roku.

Epilog raczej cały będzie z kinówki (minus ujęcie z żywym Dysonem). Co do scen w czasie napisów - może najwyżej ta z Flashem, żeby było więcej eSa w Red & Blue.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 03:31:11No i wziąłem się za konkretniejszy fanedit z zamiarem skrócenia całości do czasu trwania Titanica.
Nie czekasz na oryginalne Blu, z którego byś to przerobił? Masz wystarczającą jakość?

Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 03:31:11Na początek nowe creditsy:

https://vimeo.com/558961757
O, zajebiście wyszło. Tylko ta czarna ramka wokół napisów wygląda słabo, nie widziałem żeby ktoś tak robił na oficjalnych czołówkach. Reszta spoko, choć bardziej pasuje jako czołówka po filmie, jak to robią obecnie w filmach Marvela.

Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 03:31:11Epilog raczej cały będzie z kinówki (minus ujęcie z żywym Dysonem). Co do scen w czasie napisów - może najwyżej ta z Flashem, żeby było więcej eSa w Red & Blue.
I tą twarzą Henry'ego? ;D


BTW, ja na razie wstrzymuję się z kupnem Ligi Snydera, bo wyszły na jaw nowe okoliczności. Na płytach 4K podobno NIE MA LEKTORA! Oznacza to, że gdybym chciał włączyć film w zoomie do pełnego ekranu mojego telewizora, polską wersję miałbym jedynie w postaci dubbingu, lub napisów, które mogą zostać przy zoomie przycięte (nie mam w odtwarzaczu funkcji regulacji ich wysokości). Dlatego poczekam i najpierw sprawdzę, jak wydania UHD i BD (pewnie kupi mój starszy brat) będą się prezentować. Jeśli w 4K nie będzie ścinało mi napisów przy 16:9 - biorę. Jeśli będzie je ścinać, a lektor na Blu trafi w moje uszy (czyta Piotr Borowiec), to wolę mieć tę alternatywę oglądania i kupuję podstawowe wydanie Blu-ray kiedyś w jakiejś promocji.

Gieferg

Na 4K nie ma, a na Blu-ray jest? Skąd ta wiadomość?

CytatNie czekasz na oryginalne Blu, z którego byś to przerobił? Masz wystarczającą jakość?

Z Blu-ray musiałbym robić upscal, żeby zrobić widescreen.

CytatReszta spoko, choć bardziej pasuje jako czołówka po filmie, jak to robią obecnie w filmach Marvela.

Czołówka to czołówka. Nie lubię tego pomysłu, że ładują to na koniec.

CytatI tą twarzą Henry'ego?

Po napisach przeżyję, a poza tym kusi mnie, żeby wejść w deepfake :)



NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 09 Czerwiec  2021, 16:14:33Na 4K nie ma, a na Blu-ray jest? Skąd ta wiadomość?
Z poral.eu i od dwóch znajomych z innego forum, którzy już mają wydania UHD z Włoch (podobno u nas będą te same płyty)

Gieferg

#184
Ja się tak tylko zastanawiam, co to za pomysł, z oglądaniem na auto-cropie do 1.78:1.   Nawet jesli film kręcono z myślą o 1.78:1 to nie oznacza, że stała pozycja kadru będzie odpowiednia dla wszystkich czy nawet większości ujęć. Po przekadrowaniu całości ujęcie po ujęciu, kiedy wiem ile tam jest kadrów, które należało ustawić nisko, lub wysoko, ile trzeba było zrobić symulowanych ruchów kamery, żeby to jakoś wyglądało, jawi mi się to jako kompletnie chybiony pomysł. I nie mówię tu tylko w oparciu o wersję 2.35:1, bo ta z oczywistych względów wymaga więcej pracy, ale i po tym jak wyglądały fragmenty faneditów, czy też auto-cropów w 1.78:1, które widziałem. No a sens tego taki sam jak zoomowania filmów w 2.35:1, żeby nie było czarnych pasków. Tak, ten film pod kątem kompozycji kadrów mógłby w 1.78:1 wyglądać lepiej, niż w jakimkolwiek innym AR, ale na skróty tego nie osiągniesz.

Jak dla mnie albo z głową albo wcale. Zoomowanie to zagrywka z tej samej półki co DNRy czy inne motionflowy.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Może to kiepski pomysł, ale obejrzałem film raz w 4:3 i nie przekonał mnie do tego formatu, a sprzętu na własne przeróbki nie mam. Poza tym - jak już pisałem - poczekam, pożyczę film, najpierw sprawdzę jak to będzie wyglądać, i dopiero wtedy podejmę decyzję. Z zakupem i tak będę czekał kilka m-cy na solidną promocję, obecne ceny są zdecydowanie przesadzone.

Gieferg

#186
Z ciekawości - inne filmy które są w 4:3 też zoomujesz?

Ja obejrzałem w 4:3 dwa razy, nie przeszkadzało mi (chociaż w przypadku tego filmu to JEST dziwny pomysł), ale chcę mieć alternatywę i wersję spójną z poprzednimi filmami więc sobie zrobiłem.

Zwiastun:

https://vimeo.com/562162203
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Nie, nigdy nie zoomuje. Ale z drugiej strony nigdy wcześniej nie było filmu, który w pierwszej wersji wyszedł w 16:9, a później w 4:3. W sumie niektóre sceny były już gotowe pod kinowy Aspect-Ratio, a pod Snyder-Cut je dopasowywano, więc na zoomie będą bardzo stratne (np. walka z Supermanem), więc chyba jednak korzystniej będzie oglądać tak, jak oryginalnie to wydadzą.

Gieferg

#188
Pewnie tak.

Cytatwięc na zoomie będą bardzo stratne (np. walka z Supermanem)
W fanedicie wziąłem kilka scen z wersji kinowej, bo są szersze i się lepiej kadruje, np walkę Flasha z Supermanem i kilka ujęć z pierwszej akcji z WW, jak to:

Ciekawie by było gdyby ktoś całość dokładnie posprawdzał pod tym kątem, bo mnie się nie chce :>

Anyway, sprawdź PW.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 14 Czerwiec  2021, 20:22:41Ciekawie by było gdyby ktoś całość dokładnie posprawdzał pod tym kątem, bo mnie się nie chce :>

Na takie sprawdzanie całości potrzeba by za dużo czasu, ale ktoś sprawdzał poszczególnymi scenami. Tutaj wcześniej wspomniany przeze mnie fragment z Supermanem.


PW odczytałem. Miejscami wygląda bardzo profesjonalnie, a innymi wybija z rytmu ujęciami z 2017 z mocniejszą kolorystyką. ;) W każdym razie, miłego oglądania.

Gieferg

Kolorystyka scen z kinowej była zmieniana (już są po dość drastycznej desaturacji), problem w tym, że choć w edytorze video wyglądały już tak, że pasowały do ZSJL, to po wyrenderowaniu jednak inaczej niż na podglądzie i pasowałoby im jeszcze obniżyć kolory, tylko nie wiem czy będzie mi się to jeszcze raz chciało robić, szczególnie gdy mam też wersję Pure-ZSJL bez tych wstawek.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Gieferg

Scena z wersji "grindhoused", nad którą pracuję:

https://vimeo.com/564580095
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Kolejna wersja? Że też ci się chce. Mi nadmiar newsów, wywiadów Snydera i wszelkie memy z fb tak obrzydziły już wersję Zacka, którą niektórzy fani stawiają jako jeden z siedmiu cudów świata, że chyba zostawię jej zakup na przyszły rok. :P

Juby

Zack Snyder's Justice League jednak trafi do kin... Na jeden dzień :) 28 kwietnia Man of Steel, 29-tego BvS (nie wiem w jakiej wersji), a 30-tego ZSJL w ramach trzydniowego eventu sieci kin AMC, który ma wspierać osoby z depresją/ po próbach samobójczych. Poniżej plakat powyższego wydarzenia.