17 stycznia 2022, 19:34:12

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - LelekPL

1
The Batman / Wspólny seans "The Batman" w IMAX
15 stycznia 2022, 15:02:32
Niestety już nie istnieje... może nazwe zmienili, ale nawet po mapie google nie znajduję ich strony, jest tylko domena do wykupienia.

Ale spokojnie, jak będą bilety do kupienia to można wtedy myśleć o rezerwacji noclegu. Coś się na pewno na marzec znajdzie. To nie jest jakiś turystyczny okres, a i Air BnB jest teraz opcją.

Większy problem to będzie godzina seansu. Bo z tego co pisał Juby, to chyba nie nocuje, więc pewnie wolałby wcześniejszy seans, żeby potem jeszcze porozmawiać o filmie i ewentualnie wyrobić się na pociąg (chyba, że samochodem będzie jechał). W takim wypadku myślę, że coś około 15-16 chyba. O ile taka wczesna godzina będzie dostępna na IMAX. Co też oznacza, że dojezdni koniecznie muszą zorganizować sobie wolne na piątek.
2
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
11 stycznia 2022, 09:38:37
https://variety.com/2022/film/news/warner-bros-batman-delay-release-date-1235150547/
CytatWarnerMedia CEO Jason Kilar has reassured comic book movie fans that Matt Reeves' highly anticipated "The Batman" is still on track for its March 4 theatrical release, despite the omicron variant surge.

"We're certainly paying attention to everything going on with omicron," Kilar said. "We feel good about the date right now. We're gonna watch it day by day."

Nie jest to może najbardziej optymistyczne potwierdzenie, ale póki co nadal planują wypuścić film 4 marca. Troszkę więcej się dowiemy jaki wpływ Omicron ma na filmy inne niż Spider-Man w ten weekend, jak wyjdzie nowy Krzyk (spodziewam się bardzo niskich dochodów, bo film ma strasznie słaby marketing). A jeszcze więcej dowiemy się w lutym po pierwszych wysokobudżetowych filmach - Moonfall (ten i tak byłby bombą finansową bo spodziewam się fatalnych recenzji) i Uncharted. Zwłaszcza Uncharted może zdecydować rzutem na taśme czy Batman wyjdzie na czas. Póki co, gdybym miał obstawiać, to sądzę, że jednak pozostanie przy swojej dacie, ale dałbym tylko jakieś 60% szans.
3
The Batman / Wspólny seans "The Batman" w IMAX
07 stycznia 2022, 13:14:43
Cytat: Leon Kennedy w 07 stycznia  2022, 11:33:00Mieć czas na taki wyjazd z noclegiem, kasę itp... Same chęci to nie wszystko. Ceny lecą w górę jak oszalałe, młody rośnie...
Ponownie, Leon, nie jesteś jedyny. My też musimy znaleźć czas, nocleg, za wszystko zapłacić. Przecież magicznie się tam nie teleportujemy :P

Poznań jest praktycznie pewny (o ile jakiegoś strasznego wysypu na Warszawe nagle nie będzie).

Domyślam się, że Leon głosował na inne miasta, ale kto jeszcze to nie wiem, dlatego ankieta jest totalnie zbyteczna jeśli ktoś nie napisze tutaj. Co nam z głosu osoby, która i tak nie przyjedzie?

Ogólnie nie każdy z uczestników udziela się na forum, ale to są potwierdzone wszystkich preferencje:
1. Juby (Łódź + ostatecznie obojętnie)
2. Lelek (Poznań + Warszawa)
3. Funky (Poznań + Warszawa)
4. Kelen (Poznań)
5. Rado (obojętnie)

Poznań 5 głosów, Warszawa 4, Łódź 2.
4
Zaczynam mieć obawy odnośnie kolejnych premier. Morbius już przełożony na 1 kwietnia. Trzymajmy kciuki, że Batmana to nie spotka, ale jak podczas świąt w wielu krajach była tendencja spadkowa, tak teraz jest znowu zwyżkowa, a zwłaszcza w USA, gdzie osiągnięto absurdalnie wysokie wskaźniki.


W wielu krajach Europejskich też zwyżkowo:


Oby udało się uniknąć całkowitego lockdownu w lutym w USA bo wtedy Batman na pewno zostanie przeniesiony. I oby sytuacja w Polsce też nie spowodowała poważniejszych restrykcji (bo wiadomo, że kina lubią u nas zamykać w pierwszej koleności, zaraz po klubach). Póki co wspólne oglądanie nadal planujemy, ale zobaczymy jak będzie. Monitorujemy sytuacje.
5
Cytat: Leon Kennedy w 04 stycznia  2022, 12:39:02Warszawa, Łódź, Poznań... Wszędzie mam daleko...
Też nie mam blisko, ani Funky. Ja jadę 4 godziny, Funky 5. Wystarczy chcieć.

Na razie zebraliśmy 5 osób (nie licząc osób towarzyszących):
1. Juby
2. Lelek
3. Funky
4. Kelen
5. Rado

Wygląda też na to, że jednak Poznań. Ale pozostałych proszę nadal o zgłaszanie się, miejsca wystarczy dla wszystkich ;)
6
The Batman / Wspólny seans "The Batman" W IMAX
04 stycznia 2022, 10:28:59
O proszę rano miałem ten sam pomysł co Ty.

Ja oczywiście jestem za Poznaniem lub Wawą. Łódź odpada z prostego powodu - słaby dojazd, bo potrzebne są przesiadki podczas gdy do Poznania i Wawy mam bezpośrednie połączenia. Funky ma tak samo. A samochodu ciągać nie chcę w razie gdybyśmy poszli na piwo. Poza tym nie lubię jeździć po dużych miastach :P

Dowiem się jak Rado i Kelen, ale jeśli oni będą się pojawiali to raczej do Poznania. Rafalinda też jest w Poznaniu, może i on się skusi.

Leona pewnie nie będzie, ale jeśli to chyba jemu obojętne która z tych trzech opcji, bo z tego co kojarze to on jest z południa więc wszędzie ma daleko :P Q chyba też nie będzie, ale niech się wypowiedzą, oni.

Jeśli Poznań to może zabiorę też swoją siostrę, szwagra i siostrzenicę, bo tam mieszkają. Może pojedzie też ze mną żona, ale to zależy czy da rade sobie wolne wziąć w pracy. Więc może całkiem spora grupka ze mną będzie w tym mieście. Dlatego też radziłbym, żebyśmy uzgodnili sobie godzinę seansu na którą wszyscy pójdziemy, ale miejsca i bilety sobie sami kupimy. Nie musimy siedzieć obok siebie, wystarczy, że po filmie sobie porozmawiamy na piwie.

EDIT: Aha, robimy też grupkę na Messengerze, żeby nagłe biletowe i noclegowe sprawy załatwić, więc piszcie do mnie lub Jubego na PW swoje kontakty na Messengera, jeśli chcecie jechać.
7
Cytat: Q w 29 grudnia  2021, 23:46:16Dokładnie. Po 45 dniach prędzej spodziewałbym się udostępniania filmu w opcji PVOD za dodatkową opłatą, a nie na platformie streamingowej w ramach abonamentu, ale najwidoczniej cały czas, mimo tegorocznych równoczesnych premier, nie udało im się przyciągnąć klientów do HBO Max.
I to jest zabawne, bo ani HBO Max, ani ich filmy z 2021 na tym specjalnie nie zyskały. Podobno nowy "Seks w wielkim mieście" ściągnął więcej subskrybentów niż którykolwiek z tych ich hitów kinowych (aczkolwiek nie znam statystyk, gdzieś to tylko wyczytałem, więc mogę się mylić).
Poza tym, te okno powinno mieć 60 dni, a nie 45, a przykład Batmana bardzo dobrze pokazuje czemu z punktu psychologicznego:
Nagłówki "The Batman trafi na HBO Max w kwietniu" brzmią jakby trzeba było czekać tylko miesiąc - 30 dni, a nie 45. Prawie nic. Dobrze dla platformy może to brzmi, ale fatalnie dla kin... i w rzeczywistości dla studia, bo sporo osób sobie po prostu poczeka z takim nastawieniem. Gdyby film wychodził po koniec marca, to wtedy lepiej byłoby dla kin, bo nagle Batman na HBO Max pojawiałby się nie w kwietniu, a w maju. Teraz to brzmiałoby jak 2 miesiące, a nie miesiąc, mimo, że to nadal tylko 45 dniowe okno. Dlatego 60 dni to byłby najbardziej optymalny termin, bo zawsze gwarantowałby kinom i studiom ten dwumiesięczny odstęp i w świadomości widzów wypadałoby conajmniej ten pierwszy miesiąc sporzytkować na wizytę w kinie. Może nawet dwie lub trzy.

Cytat: Q w 29 grudnia  2021, 23:46:16"The Batman" ma przewagę nad innymi superbohaterskimi filmami, że jego budżet to 100 mln dolarów, a nie ponad 200 mln, więc żeby nie powstała kontynuacja film musiałby okazać się kompletną klapą pod względem finansowym i krytyki.
To też prawda. Taki budżet bardzo pozytywnie wpływa na szanse na kontynuacje. Nawet z moją pesymistyczną prognozą kasową, ale z ciepłym przyjęciem, nie zdziwiłbym się gdyby WB i tak zdecydowało się na sequel. Podobnie przecież było z Shazamem (choć oczywiście WB ma stanowczo większe oczekiwania co do Batmana niż do Shazama).
8
Inne filmy i seriale / Marvel Cinematic Universe
29 grudnia 2021, 23:12:44
Teraz możecie kontynuować dyskusję na temat Czarnej Pantery.
9
Ja raczej spodziewam się 500 milionów. Ale to strzał w ciemno w tych czasach. Bardzo wiele zależy od dwóch czynników: recenzji i pandemii.
a) Jeśli trend będzie taki jak teraz, czyli w wielu krajach ta zimowa fala zaczyna powoli mijać, i sytuacja się uspokoji, a wraz z nią znikną największe obostrzenia w najwiekszych rynkach; i do tego kampania reklamowa nabierze tempa, a wraz z nią dobre recenzje i pozytywne trendowanie w necie, to może nawet być i 750 milionów. To jest górna granica jaką bym mu dał. Porównywalna do Spider-Man Homecoming, który zarobił nieco ponad 800, a jest równie ikoniczną postacią jak Batman (choć był wcześniej świetnie promowany w Civil War, w przeciwieństwie do Batmana, no i jest z Marvela, a to marka, która ma stanowczo większe zaufanie wśród ogólnej widowni niż DC obecnie)
b) jeśli zaczną się kolejne skoki w zarażeniach, i kraje zaczną wprowadzać obostrzenia, a recenzje będą nieprzychylne, teorytycznie to moze być też kolejna klapa Warnera. Myślę, że gdyby zarobił mniej niż tak mało znani Eternals, to byłby spory zawód. Ludzie woleliby poczekać te 45 dni i zobaczyć go za darmo na HBO Max (swoją drogą są plotki, że ten serwis wejdzie do Polski w pierwszym kwartale 2022!). Ogólnie, gdyby okazało się, że film jest potencjalnie gorszy niż się zapowiadał to byłby spory strzał w kolano dla jego box officowych aspiracji, bo hype jest głównie dlatego, że film wygląda BARDZO dobrze po zwiastunach.

Także sufit tego filmu, i to taki optymistyczny, to 750. Minimum myślę, że 350. Dlatego gdybym był Warnerem to takie 550 milionów i pozytywne opinie uważałbym za sukces i raczej zagwarantuje nam sequel. Tym bardziej, że żaden z ich filmów przez ostatnie dwa lata tyle nie zarobił (najwięcej Godzilla vs Kong - 460).
PS. Tak, wiem, że Joker sam zarobił ponad miliard, ale te czasy kiedy filmy mogły na siebie zarabiać w drugi, trzeci, czwarty weekend w kinach już chyba minęły. Tym bardziej z tak krótkim oknem kinowym i darmową opcją po jedynie 45 dniach. Ogólnie fatalnie, że już to zapowiedzieli - wiem, że mają taką umowę z kinami, ale ta umowa, nie znaczy, że film MUSI po 45 dniach pojawić się w necie. Oznacza jedynie tyle, że studio ma taką opcje, a ogłaszanie jej tak wcześnie uważam za błąd.
10
Po tym jak powoli przechodzimy do "mini lockdownów" nawet przy bardzo dużych wskaźnikach zachorowań, powoduje, że pierwszy raz jestem w miarę przekonany, że filmy zaczną trzymać się swoich dat. Przekładane nadal będą, ale przestaję się obawiać długich przerw w nowościach.

Wraca więc lista najbardziej oczekiwanych filmów. W 2022 to byłyby one:
Cytat1. The Batman (Mar 4)
2. Mission: Impossible 7 (Sep 30)
3. Nope (July 22)
4. Thor: Love and Thunder (July 8 )
5. Scream 5 (Jan 14)
6. Babylon (Dec 25)
7. Top Gun: Maverick (May 27)
8. Halloween Ends (Oct 14)
9. The Northman (Apr 22)
10. Nightmare Alley (Jan 28 )
11. Doctor Strange and the Multiverse of Madness (May 6)
12. Creed III (Nov 23)
13. Avatar: The Way of Water (Dec 16)
14. The Tragedy of Macbeth (Jan 14)
15. Spider-Man: Across the Spider-Verse (Oct 7)
16. Lightyear (Jun 17)
17. Untitled Buzz Luhrmann Elvis Movie (June 24)
18. Cyrano (Feb 18 )
19. Black Panther: Wakanda Forever (Nov 11)
20. Bullet Train (Jul 15)
21. Turning Red (Mar 11)
22. Jurassic World Dominion (Jun 10)
23. Untitled David O. Russell (Nov 4)
24. Jackass Forever (Feb 4)
25. Escape from Spiderhead (Jan 18 )
26. Aquaman 2 (Dec 16)
27. Samaritan (Aug 26)
28. The Fabelmans (Nov 23)
29. Moonfall (Feb 4)
30. The Black Phone (Jun 24)
31. Black Adam (July 29)
32. The Flash (Nov 4)

33. Dog (Feb 18 )
34. Operation Fortune: Ruse de guerre (Mar 18)
35. Uncharted (Feb 18 )
36. Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (Apr 15)
37. Madres paralelas (Feb 18 )
38. Salem's Lot (Sep 9)
39. Don't Worry Darling (Sep 23)
40. She Said (Nov 18 )
41. Death on the Nile (Feb 11)
42. Thirteen Lives (Apr 15)
43. The Unbearable Weight of Massive Talent (Apr 22)
44. Ambulance (Apr 8 )
45. Morbius (Jan 28 )
46. I Wanna Dance With Somebody (Dec 23)
47. The Lost City (Mar 25)
48. Super Mario Bros (Dec 21)
49. Sonic 2 (Apr 8 )
50. 65 (Apr 29)

Pogrubione filmy komiksowe. Batman oczywiście na miejscu pierwszym.

Poza tym jest jeszcze kilka filmów zapowiadanych na 2022 bez dat premiery, ale też warto je mieć na uwadze:
Apollo 10 1/2
Argylle
Armageddon Time
The Banshees of Inisherin
Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths)
Blonde
Bones and All
Clerks III
Cocaine Bear
Deep Water
Disappointment Blvd
Disenchanted
Empire of Light
The Gray Man
Hocus Pocus 2
The Killer
Killers of the Flower Moon
Knives Out 2
Legally Blonde 3
Medieval
Men
Next Goal Wins
The Pale Blue Eye
Pinocchio
Poor Things
The Son
Terrifier 2
Three Thousand Years of Longing

Na sam koniec dam jeszcze listę seriali na któe czekam w tym roku:
Cytat1. The Boys 3
2. The Orville 3 (Mar 10)
3. Upload 2
4. Obi-Wan Kenobi
5. Moon Knight
6. Stranger Things 4
7. Ted Lasso 3
8. The Mandalorian 3
9. Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty (March)
10. Space Force 2 (Feb 18)
11. She-Hulk
12. The Lord of the Rings (Sep 8)
13. House of the Dragon
14. Love and Death
15. The Crown (Nov)
16. Guardians of the Galaxy Holiday Special
17. The Dropout (Mar 3)
18. Severance (Feb 18)
19. Resident Alien 2 (Jan)
20. Secret Invasion
21. Andor
22. Pam & Tommy (Feb 2)
23. Ms Marvel
24. Superman & Lois (Jan 14)
25. Peacemaker (Jan 17)
26. Inventing Amy (Feb 11)
27. The Last of Us
28. The Afterparty (Jan 28)
29. Bel Air (Feb 13)
30. The Boys: Diabolical
Ponownie pogrubione produkcje superbohaterskie.
11
Strasznie szybko ten zwiastun. W takim razie strzelam, że wypuszczą jeszcze jeden w lutym.

Ale ani tego, ani tamtego już oglądać nie będę. Pierwsze dwa idealnie przedstawiły klimat i bardzo delikatnie zarys fabuły. Na tyle delikatnie, że nadal nie mam pojęcia jaką poszczególne postacie będą miały role w tym filmie.

Nie chcę wiedzieć, ani tym bardziej widzieć więcej, przed seansem. Już mnie kupili, więc nie ma sensu psuć sobie smaku głównego dania.

Bardzo mnie natomiast cieszy marketing viralowy. Chciałbym, żeby rozwiązywanie zagadek nie powodowało tylko udostępniania materiałów promocyjnych, ale również dodatkowych informacji na temat Gotham Reevesa, może nawet Wayne'ów i Bruce'a. Marketing Mrocznego rycerza był pod tym względem mistrzowski i mam nadzieję, że film reżysera Cloverfield, który również miał wspaniałą kampanię viralową, też doda kilka smaczków dla fanów w sieci, żeby budować napięcie przed filmem. Zwieńczeniem mógłby być "trailer Riddlera" z naciskiem na niego i jego zbrodnie (oczywiście jego też bym nie obejrzał :P )
12
Najnowszy Spider-Man dobił do miliarda! I to w mniej niż dwa tygodnie... i to bez Chin... i pomimo Omicronu i rosnących obostrzeń w wielu krajach. Niesamowite! Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla całego rynku filmowego, że może jednak jest jeszcze szansa na sukces w kinach. Oczywiście No Way Home to wydarzenie, niemal na miarę Endgame, więc nie można się spodziewać takiego sukcesu, nawet z innymi filmami Marvela w 2022. Chyba tylko Avatar 2 ma szansę na takie wpływy, ale to zależy czy Cameron znowu będzie potrafił wszystkich oczarować i zaskoczyć kolejnym wielkim niespodziewanym sukcesem... bo Avatar jak był wielkim hitem, tak wypadł z kulturowego zeitgeistu bardzo szybko. Tak czy siak, brawa dla Sony, Marvela i Spider-Mana za przywrócenie życia do box officu.

Oby Batmanowi udała się chociaż połowa tego w całym jego runie i myślę, że będą zadowoleni jak na pierwszy solowy film.
13
Cytat: Juby w 24 grudnia  2021, 09:41:35Wesołych świąt wam wszystkim ;)


Również najlepszego w Nowym Roku w takim razie.
14
Szkoda, że Rado i Kelen oboje nie obejrzeli zwiastunu Batmana, ale rozumiem niechęć ich oglądania z czasów kiedy było ich za dużo i za dużo zdradzały. Trend się na szczęście poprawił i ogólnie nawet studia zmniejszyły ich ilość w ostatnim czasie co też jest na plus. The Dark Knight Rises miał razem z teaserem chyba 5. TASM2 też miał ich pełno. The Batman maksymalnie dostanie jeszcze jeden chyba (i tego też już raczej nie będę oglądał).

Ogólnie chłopaki super wypadają w komiksach, mają niesamowitą wiedzę i przyjemnie się tego słucha. Nie zgodzę się z hypem na Flasha, dla mnie był totalnie obojętny (tak jak się spodziewałem, wrócił tylko Keaton, a nie Gotham Burtona, którego jednym z najmniej ciekawych aspektów był paradoksalnie sam Batman, dlatego ja pasuje z tym projektem), a z resztą oceny eventu też się zgadzam. Mało ciekawy.

Najnowższy odcinek też za mną. Szkoda, że problem z Flashem powtarza się w komiksie Batman 89. Chciałem po niego sięgnąć, ale po opinii Kelena chyba rezygnuję.

Dobra robota, tylko rzeczywiście trzeba bardziej reklamować. Post na stronie głównej batcave to absolutne minimum. Przydałby się post tutaj na forum co miesiąc i może tak jak wspominałem segment "z pytaniami od słuchaczy". Na forum moglibyście zbierać pytania i/lub opinie na odpowiedni temat i przeczytać je i odnieść się do nich podczas audycji.
15
Offtopic / ChatCave
20 grudnia 2021, 12:06:18Takie oto dynie w Halloween miałem. Kolor i logo (starałem się) z filmu Reevesa.