Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Brave and the Bold (2026)

Zaczęty przez Juby, 31 Styczeń 2023, 20:15:02

LelekPL

Nie, i to już było potwierdzone przez Gunna:
Cytat: LelekPL w 31 Styczeń  2023, 20:24:59This is the introduction of the DCU Batman," said Gunn. "Of Bruce Wayne and also introduces our favorite Robin, Damian Wayne, who is a little son of a bitch."
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-features/james-gunn-unveils-dc-slate-batman-superman-1235314176/

Juby

Dla osób nieczytających komiksów, czyli +99% populacji, Batman = Bruce Wayne, a Bruce Wayne = Batman. Wsadzanie w kostium Dicka Greysona, którego poza fanami tych postaci nikt nie kojarzy byłoby strzałem w stopę. Już Snyder kręcił swoje filmy (na ciebie patrzę, BvS) tak, jakby każdy znał Batmana i Supermana na wskroś. Gunn musi być mądrzejszy i nawet jeśli zacznie od Nietoperza, który działa już od kilkunastu lat, musi go i jego pomocników wprowadzić/ przedstawić widzom na nowo, bo dla niektórych może to być pierwszy kontakt z Batmanem i Robinem. Zaczynanie od zagubionego Batmana w innym filmie sprzed trzech lat i jego następcy powodowałoby straszne zamieszanie już na starcie.

newtime

Obstawiam jednak ze Dick będzie istniał w tym uniwersum już jako Nightwing, Drake oraz Jasona raczej pominą, bo nie widzę dla nich zbytnio miejsca.

Leon Kennedy

Zdecydowanie będzie istniał, jak i pewnie większość bat-rodzinki, ale jak pisze Juby trzeba ich wprowadzić i przedstawić z głową! Batmanem zaś na pewno będzie Bruce.

Wayne

Pominąć Jasona to pominąć ogromnie ważny motyw w bat rodzinie jak i u doświadczonego Batmana. Oby co najmniej Dick i Jason istnieli wcześniej jako Robini a dzisiaj kręcili własne lody. Najlepiej jakby nikogo nie pomijali i nie przejmowali się chronologia. Po prostu Batman w DCU miał pełno Robinów i tyle. Odrzuty pokroju Signala, można pominąć.

Rado

Tak się zastanawiam nad castingiem do roli Batmana w tym filmie i obstawiam, że to właśnie tutaj Batman będzie czarnoskóry. Myślę, że to już ten czas nadszedł.

Juby

Nie sądzę i nie kumam skąd taki pomysł - przecież Hollywood do tej pory nie zrecastowało żadnego z A-list superbohaterów komiksowych (Superman, Spider-Man, Steve Rogers, Logan, Punisher, itp.) przez osobę o innym kolorze skóry. DCU zaliczyło pięć klap finansowych z rzędu (nie mieli żadnego filmu, który by się zwrócił od pierwszego Shazama! w pierwszej połowie 2019 roku!), Gunn&Safran muszą trafić z castingiem tak żeby nie zrazić fanów z miejsca, a prawda jest taka, że wielu nadal nie jest gotowych na taki zabieg, choćby obsadzili aktora na poziomie Denzela Washingtona.

Wayne

Nie będzie żadnego topowej postaci ze zmienioną rasą. Co najwyżej następcy/wariacje w dalekiej przyszłości DCU lub w Elseworlds. Przy czym mówię tu o mocnym kontraście wyglądu czyli z białego do czarnoskórego lub azjaty. Nie zaliczam w to ludzi mieszanych etnicznie, jakichś lekko opalonych jak Supergirl z Flasha. Bo to są już kompletne drobnostki i jeśli ktoś się o to przypieprza, to niech wyjdzie zobaczyć jakie ciemnoskóre opalone Polki chodzą w lato po Kołobrzegu. Solarium i słońce daje po równo  ;) a przecież nie ma bielszych ludzi niż my Polacy.

Juby

Już nie ma co gdybać. OFICJALNIE: Michael Keaton Batmanem w The Brave and the Bold! Aktor podpisał kontrakt na kolejne 3 filmy w DCU Jamesa Gunna. Teraz już wiadomo o którym z byłych Batmanów mówiła Grace Randolph jakis czas temu, i chyba możemy liczyć, że jednak scena z Keatonem pojawi się z drugim Aquamanie.

Nie mogłoby być lepszej nowiny z rana, prawda? ;)

Miss_Quinn

Niezła próba, gdyby nie dzisiejsza data to bym uwierzyła że to prawda  :D
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Po_prostu_smyk

Gdyby miał wrócić w jakiejkolwiek roli na dłużej... to wyłącznie jako starszy Bruce do "Batman Beyond" <3

Wayne

Ja pierdziele, zapomniałem sprawdzić daty i Juby mnie wkręcił. Aż mi serce stanęło z nerwów. Bo mimo miłości do Keatona i chęci zobaczenia z jego Batmanem jeszcze czegoś kiedyś, tak tutaj nie pasuje, i straciłbym wtedy wiarę w strategie Gunna. Jeszcze kontrakt na 3 filmy w jego wieku... Coś mnie zmroziło na sekundę, gdy to przeczytałem.

Juby

Sorki, jak co roku nie mogłem się powstrzymać ;D

@Miss_Quinn ma czujne oko do kalendarza ;)

Miss_Quinn

No cóż, ja nigdy nie wierze w newsy które pojawiają się 1 kwietnia ;)
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

LelekPL

Cytat: Rado w 31 Marzec  2023, 13:21:20Tak się zastanawiam nad castingiem do roli Batmana w tym filmie i obstawiam, że to właśnie tutaj Batman będzie czarnoskóry. Myślę, że to już ten czas nadszedł.
Jak wiadomo ja jak zawsze nie widzę takiej potrzeby, ale też nie miałbym z tym problemu. Jednak wątpię biorąc pod uwagę jak dużo rasistów ogląda te filmy i jak głośno marudząca jest to grupa - DC raczej nie będzie chciało żadnych negatywnych twittów i artykułów przy budowaniu od nowa uniwersum. Będą starali się podchodzić bardzo zachowawczo do castingu nowego Batmana. Ale jestem wręcz przekonany, że reszta bat-rodziny przejdzie małą metamorfozę. Jeśli pojawią się w Brave and the Bold to pewnie Batgirl i któryś z Robinów (pewnie Red Hood bo też kiedyś był rudy, a każdy rudy z jakiegoś nieznanego mi powodu obecnie ma zmienioną karnację w filamch :P ). Nie zdziwiłbym się też gdyby aktor dobrany do roli Damiana miał bliskowschodnie korzenie, biorąc pod uwagę rodzinę od strony mamy.

Tak btw, w necie znalazłem coś takiego - pamiętam jak każdy jechał po mnie, że Jason Momoa nigdy nie mógłby być Batmanem... a tu prosze, miał nawet casting.
Spoiler
No dobra, słabo wypada w tej scence, ale to potwierdza, że nie tylko biali aktorzy byli brani pod uwagę.
[Zamknij]