Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Prośby i porady odnośnie komiksów z Batmanem

Zaczęty przez EricDraven, 25 Sierpień 2010, 12:13:22

Juby

Z twoich stron wynika, że rzeczywiście Człowiek, który się śmieje toczy się po Świcie Mrocznego Księżyca, czyli inaczej niż Legends of the Dark Knight #50. No cóż, może kiedyś uda mi się kupić i w końcu przekonać samemu.

Rado

Cytat: jahred666 w 18 Marzec  2022, 19:52:26Po 27 latach postanowiłem nadrobić lata zaległości i strzelić sobie Runa

Konkretna lista, nie powiem. Jest co czytać. Jeszcze tylko małe sprostowanko. "Runem" określa się pracę tylko jednego scenarzysty. Masz na liście np. pozycję Shadow of the Bat Alan Grant, a więc jest to run Alana Granta. Run Scotta Snydera, run Granta Morrisona itd. Koniecznie podziel się opiniami jak już przeczytasz któryś z tych komiksów.

MysiaParasolka

Panie i Panowie, pytanie za milion.
Czy ktokolwiek posiada lub miał styczność z książką "Batman Animated" z 1998 roku, autorstwa Diniego i Kidda? Nie mogę odżałować, że ta pozycja jest dzisiaj białym krukiem i chodzi za horrendalne sumy.

https://www.amazon.com/Batman-Animated-Paul-Dini/dp/006107327X

kelen

Cytat: MysiaParasolka w 12 Maj  2022, 13:03:46Panie i Panowie, pytanie za milion.
Czy ktokolwiek posiada lub miał styczność z książką "Batman Animated" z 1998 roku, autorstwa Diniego i Kidda? Nie mogę odżałować, że ta pozycja jest dzisiaj białym krukiem i chodzi za horrendalne sumy.

https://www.amazon.com/Batman-Animated-Paul-Dini/dp/006107327X

Potrzebujesz coś wiedzieć konkretnego na jej temat?

W razie czego - jakiś czas temu trafiła na Internet Archive (zakładam, że to legalne źródło, chyba że ktoś mnie będzie chciał wyprowadzić z błędu) https://archive.org/details/batman-animated-1998-scan-stacalkas/mode/2up

MysiaParasolka

Wielkie dzięki za link, bo dotychczas nie udało mi się namierzyć nawet sensownego skanu. Ten tutaj to bardzo ładnie poskładany pdf, a więc i pora nadrobić lekturę.
A samo pytanie trochę z ciekawości, bo od niedawna zacząłem zbierać artbooki z filmów (może w gierkowe też pójdę) i nie ukrywam, że Batman Animated jest na 1. miejscu must-have. Niestety, na chwilę obecną nieosiągalny.
Mocno jednak dziwi mnie, że mając taką bazę zainteresowanych nie pojawił się żaden dodruk na przestrzeni lat lub reedycja :(

Juby

Czy ktoś posiada cały rocznik 1998 serii Batman&Superman od TM-Semic i mógłby wypisać tutaj zawartość każdego numeru? Ew. podać jakąś stronkę na której znalazłbym ich zawartość (na BC tego brakuje). Praktycznie skompletowałem już wszystko, co chciałem z Batmana 1990-1997 (zostało mi może jedno Wydanie Specjalne, o ile się na nie zdecyduję) i teraz myślę o uzupełnieniu 1998, ale nie chcę kupować numerów, które były wydane później przez Egmont, lub Mucha Comics, i może już je mam.

Q

Po tytułach można dojść:
 BATMAN & SUPERMAN 1/1998 - "Sleeper, Part One: Nightmares" z   Batman #516 i "Sleeper, Part Two: Darkness in the Dream Chamber" z  Batman #517
 BATMAN & SUPERMAN 2/1998 - "Black Mask: The Spidered Face" z Batman #518 i "Black Spider: Web of Scars" z Batman #519
 BATMAN & SUPERMAN 3/1998 - "Killer Croc: Fast Train to the Wet Dark" z Batman #521 i  "Swamp Things" z Batman #522
 BATMAN & SUPERMAN 4/1998 - "Faces part 1-2" - z Batman: Legends of the Dark Knight #28-29
 BATMAN & SUPERMAN 5/1998 - "Faces part 3" - z Batman: Legends of the Dark Knight #30 i "Blades part 1" z Batman: Legends of the Dark Knight #32
 BATMAN & SUPERMAN 6/1998 - "Blades part 2-3" z Batman: Legends of the Dark Knight #33-34
 BATMAN & SUPERMAN 7/1998 - "Scarecrow - Dark Wings Fly Away in Fear" z Batman #523 i "Haunted Houses of the Head"  z Batman #524
 BATMAN & SUPERMAN 8/1998- "Frozen Assets" z Batman #525 i "Constant whitewater" z Batman #526
 BATMAN & SUPERMAN 9/1998 - "The Face Schism" z Batman #527 i "Schismed Faces" z  Batman #528
 BATMAN & SUPERMAN 10/1998 - Hot House" z Batman: Legends of the Dark Knight #42-43
BATMAN & SUPERMAN 11/1998 - "Terminus" z Batman: Legends of the Dark Knight #64 i "Viewpoint" z Batman: Legends of the Dark Knight #0
 BATMAN & SUPERMAN 12/1998 - "Criminals part 1-2" z Batman: Legends of the Dark Knight #69-70
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#52
Tylko nie miałem skąd wziąć te oryginalne tytuły. Wielkie dzięki!