Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nasze recenzje komiksów z Batmanem

Zaczęty przez Juby, 19 Lipiec 2009, 22:01:54

kelen

Jeśli czekasz na lepiej przedstawionego Riddlera, to zacznij odkładać kasę na 4 i 5 tom Batmana z New 52/Nowego DC Comics ;)

Wiktorian

Cesar Romero, Jack Nicholson, Mark Hammil, Heath Ledger, Troy Baker... wielu próbowało, lecz ŻADNEMU z nich nie udało się uchwycić jestestwa Jokera tak, jak zrobił to ten legendarny album!

http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/07/jeden-zy-dzien-czyli-batman-zabojczy.html

Wiktorian

I JEST! Prosto z drukarni! Jeszcze cieplutki i pachnący! Najnowsza na polskim rynku komiksowym historia z Batmanem! I to nie byle jaka, gdyż pokazuje nam NAJPIERWŚIEJSZE spotkanie Mrocznego Rycerza ze swoim odwiecznym nemezis - Jokerem!

http://grumpygrumpier.blogspot.com/2014/07/przywiaze-cie-do-krzesa-aby-udowodnic.html

Rado

Ja się trochę zdziwiłem, bo o "Człowieku, który się śmieje" przeczytałem dużo za dużo negatywnych opinii. Myślałem, że ten album zdecydowanie lepiej się przyjmie w naszym kraju. Dla mnie, jest to komiks, który absolutnie mieści się w moim top 10 historii z Batmanem (http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=25.msg55712#msg55712), a jeśli chodzi o postać Jokera, to jest na zaszczytnym drugim miejscu zaraz za "Killing Joke". No cóż, o gustach się nie dyskutuje...

Bless

Mam juz ten komiks zakupiony, teraz sie tylko nie moge doczekac az trafi w moje lapki ! Generalnie slyszalem pozytywne komentarze na jego temat.

Johnny Napalm

Mnie, póki co, odstrasza od tego komiksu jego kreska. Po wielkim rozczarowaniu z Kapitanem teraz wolę uważać na to co kupuję. Jednak rysunki w komiksie są bardzo ważne i nawet przy genialnym scenariuszu - a z tego co czytałem, ten w Człowieku który się śmieje nie jest szczególnie wybitny - słaba kreska całkowicie psuje odbiór komiksu. Jest miejscami zbyt przekombinowana, a czasem zbyt uproszczona i ogólnie za dużo niepotrzebnych linii pojawia się na twarzach bohaterów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...


Rado

Dostałeś od Muchy komiks, specjalnie do recki na bloga?

Bless

Hmm zacheciles mnie grzybiarzu na ta lekture :P mam juz ja od dluzszego czasu ale wiecznie ja odkladalem, dzisiaj przeczytam sobie ta wakacyjna przygode :D

Anonimowy Grzybiarz

Rado - tak, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na mą ocenę ;)

Bless - miłej lektury, daj znać czy podeszło.

Bless

Jestem właśnie świeżo po Batman - Człowiek który się śmieje i .... podobało mi się :) trochę za krótko według mnie ale historia i rysunki jak najbardziej na +. Polecam wszystkim fanom :)

Rado

#161
Wszystkim fanom kryminałów noir oraz Batmana, chciałbym polecić Elseworldsa "Batman Nine Lives". Szczególnie Funky powinieneś się zapoznać, bo zawsze mówiłeś, że chętnie coś takiego poczytasz.

http://www.batcave.com.pl/komiks/elseworlds/batman-nine-lives/

Funky

Oh fuck ju? ok?adka prezentuje si? genialnie, która wygl?da jak z ''Pulp magazine''. Rysunki s? bardzo ?adne i do?? szczegó?owe (?wietna kolorystyka która faktycznie przypomina ''Year One''). No i sama historia jest bardzo w stylu hardboiled (prywatny detektyw, dziewczyna która skupia uwag? na sobie). Jedyny minus to Joker mogli troszk? bardziej si? postara? si? i zrobi? z niego psychopat? który si? maluje (jak u Nolana). Oszust karciany to jednak za ma?y kaliber jak na tak? posta?. Czy angielski jest na tyle ?atwy w tym komiksie ?e ka?dy z podstawow? wiedz? sobie poradzi czy trzeba b?dzie siedzie? z s?ownikiem? :P

Rado

CytatOszust karciany to jednak za mały kaliber jak na taką postać.

Może i tak, ale z drugiej strony, to Jokera psychopatę mamy na co dzień, a Elseworldsy są po to, by spróbować właśnie takich nietypowych pomysłów. Joker w tym komiksie, oprócz przesiadywania w kasynie, ma jakieś tam układy z jednym z bossów mafii, ale raczej jest popychadłem - czyli jest totalnie inny niż zwykle.

Moim zdaniem, język angielski w tym komiksie nie jest jakoś specjalnie skomplikowany.