Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Origins

Zaczęty przez kelen, 09 Kwiecień 2013, 18:59:27

Bless


raven1233

@Bless nie skończyłem Worst nightmare ale przeglądając forum na steamie wpadłem na temat związany z tym problemem. :)

LelekPL

#287
Co do Worst Nightmare to tutaj jest fajna rozpiska jak przejść 13 wyzwań w ciągu jednej gry!
http://www.gamefaqs.com/boards/710576-batman-arkham-origins/67681963

Post Merge: 01 Listopad  2013, 22:18:02

A tu macie resztę. Wyzwanie 15te rzeczywiście jest bardzo łatwo zrobić z tego co tu wygląda, może komuś z nas się uda w końcu:
http://www.youtube.com/watch?v=W-Sli4KimZM#

Bless

Wiem, już nawet bez jego guide bym to dziś zrobił ale wyeliminował mnie bug który powoduje, że nie mogę grać ........ po prostu mega gratki dla twórców gry ... ehh

kelen

Patch na bug z ostatnim bossem ma ponoć się pojawić w ciągu 24 godzin.

Juby

#290


Bardzo rzadko kupuje gry (ze względu na wysokie ceny) ale jeśli już na jakąś wydam pieniądze to liczę, że inwestycja się opłaci, a gra przyniesie mi kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Niestety Arkham Origins okazało się niewypałem, do którego nie będę wracał tak jak do poprzednich odsłon serii i nie stracę na niej tyle swego życiorysu. WB Games Montreal nie podołało wyzwaniu, jakim było przejęcie pałeczki od bezbłędnych programistów z Rocksteady.

Jak najkrócej opiszę co poszło nie tak. Przede wszystkim wtórność i nijakość Origins. Latanie, poruszanie się, walki, tryb skradania, paski z życiem, menu główne, mapa, widzenie detektywa, a nawet czcionka podtytułu gry na opakowaniu - wszystko to zerżnięte jest z Arkham City. O ile druga część brała wszystko co najlepsze z Asylum i wyciskała z tego co tylko się dało (poprawiono, ulepszono, lub zmieniono niemal wszystko) tak ta nie wnosi prawie nic. Mimo tej wtórności gra mogłaby się wybronić gdyby była JAKAŚ. Niestety, Arkham Asylum i City sprawiały mi taką frajdę, że przeszedłem je w 100%, mapę znałem na pamięć, podobnie jak przebieg fabuły i charakterystyczne dla niej miejsca. Tutaj wszystko jest pozbawione charakteru. Klimat, który w City był tylko niewiele słabszy od Asylum tutaj całkowicie uleciał. Fabuła jest niespójna i bez polotu (nie potrafię opowiedzieć co robiłem w grze od początku do końca, ani znaleźć miejsc, w których byłem na mapie). Przeciwnicy to w 90% totalny niewypał (tylko Firefly, zmieniony Bane, Copperhead, i pokonanie Electro? mi się podobało). A wszystko to jeszcze dobija totalne niedopracowanie. Nie spodziewałem się, że Warner wyda grę tak niedorobioną, w której pełno bugów (w samej grze jest ich kilkanaście, ale nawet menu ma u mnie bugi). Wszystko to złożyło się na to, że Origins jest rozrywką na raz, o której zapomina się dzień po przejściu.

Gra jest ładna, wizualnie i dźwiękowo (grafika w porównaniu z grami na next-geny i przy obecnych standardach mocno się postarzała - szczególnie mimika twarzy postaci - ale jako że grałem na minimalnych wymaganiach, a i tak Origins wyglądało lepiej od Asylum, oceniam ją pod tym względem pobłażliwie). Dobrze mi się w nią grało, jak znajdę czas to spróbuje przejść wszystkie misje poboczne. Po poprawce bugów będzie to solidny tytuł, w który już teraz dobrze bawi, ale jako kontynuacja poprzednich Arkhamów i coś na co czekałem dwa lata, Arkham Orgins okazało się niewypałem.

ZALETY
 + Gameplay został niezmieniony (czyli jest niemal równie dobry co w poprzedniej części)
 + Nowi Voice-aktorzy poradzili sobie równie dobrze, co i weterani (Batman, Joker)
 + Muzyka daje radę
 + Kilka fajnych odwołań do komiksów i poprzednich gier serii
 + Nowy tryb detektywa (prowadzenie śledztwa, przewijanie i cofanie zdarzeń)
 + Etap gry z Firefly
 + Nowy design kilku postaci (Bane, Batman, Crock)

WADY
 - Niewykorzystany potencjał
 - Wtórność (wszystko w grze począwszy od interfejsu po menu, a nawet czcionkę podtytułu na opakowaniu są dokładnie takie same jak w City)!
 - Bugi, których w poprzednich częściach nie uświadczyłem (podobno Warner już pracuje nad patchem poprawiającym te niedoróbki gry)
 - Przewidywalny twist odnośnie tego kto jest głównym czarnym charakterem w grze
 - Słabe walki z bossami z finałem na czele (walka z Deathstrokem też jest przereklamowana i zbyt monotonna)
 - Gotham City (miasto jest puste, za duże, nie wykorzystuje potencjału tak rozległego terenu, stare tereny są wtórne, a nowe totalnie nijakie)
 - Fabularna bieda
 - Przesyt wszystkiego i ogólne zmęczenie materiału

GRAFIKA ............... 9
DŹWIĘK ................ 9
GRYWALNOŚĆ ..... 6
OCENA KOŃCOWA 7/10


Ocenę mogę trochę skorygować po przejściu wszystkich misji pobocznych i fabuły Plus. Teraz czekam na pełnoprawną kontynuację City, z Kevinem Conroy'em jako Batmanem, robioną na nowym silniku pod Next-geny, która znów tchnie życie w tą serię.

LelekPL

U mnie Worst Nightmare naprawd? zas?u?y? na swoj? nazw? - to jest mój najwi?kszy koszmar. No do cholery, w Hotelu uda?o mi si? ju? zrobi? 5 ró?nych przewróce? i zach?cony tym czynem, chcia?em od razu wykona? kolejne wyzwanie w tym samym pokoju, wydawa?o si? do?? proste, nawet je?li ryzykowa?em bo mia?em ju? ma?o ?ycia... Ale sobie my?l?, nie uda si? to sobie powtórz?... No i có?, uda?o im si? mnie zabi?, pokój ?aduje si? jeszcze raz, ale teraz zamiast 10 przeciwników jest ich 4! No i nie mam szans na wykonanie 5 przewróce?. Bóg mi ?wiadkiem, je?li nie uda mi si? uko?czy? tych wyzwa? na NG+ i b?d? musia? co? dorobi? w I Am the Night i znowu przechodzi? ca?? gr?, ?eby trafi? na odpowiedni pokój to daj? sobie spokój z t? gr?. Czemu pokoje wyzwa? si? nie licz?!? Zamiast na szybkiego przechodzi? bardzo dobr? fabu?? (ja si? nie zgodz? z Juby'm, wed?ug mnie klimat i fabu?a s? znacznie lepsze ni? w Arkham City, mo?e poza Crockiem), pomijaj?c wszystkie cut scenki, byle tylko jak najszybciej doj?? do kolejnego pokoju ?owcy. To zabija przyjemno?? z grania w t? jakby nie by?o rewelacyjn? gr?. Owszem, czuj?, ?e jestem lepszy w t? gr? dzi?ki tym wyzwaniom, ale gdyby dali je w pokojach wyzwa? poczyni?bym równie dobre post?py. Albo ?eby chocia? przeciwnicy wracali do pokoi ?owcy po uko?czeniu fabu?y, wtedy mia?bym szans? na wykonanie tych wyzwa? bez utraty ca?ej frajdy z gry!

Bless

Lelek rozumiem w 100% Twój ból i agresje, bo mam dokładnie tak samo. Zostały mi 2 wyzwania, no dokładnie to 1 bo to ostanie to się nie liczy i z tego co pamiętam to po moście mam jeszcze chyba tylko 1 albo 2 pokoje łowcy; więc jeśli tam nie trafie na butle z gazem to hohho hell yeah !! To nie mam po prostu jak wykonać tego totalnie debilnego wyzwania (naprawdę true true szacunek dla typka który to wymyślił, chyba coś ćpa albo ma myśli samobójcze) nawet ten youtuber co daje guida do worst nightmare powiedział, że te wyzwania spowodowały, że odechciało mu się grać ......

LelekPL

Pocieszę Cie, że na moście jest szansa to zrobić, są dwa pokoje w których możesz użyć butli... podobno można to nawet zrobić w Blackgate, więc masz 3 szanse, w tym też restart na każdym z pokoi... no chyba, że też Ci gra walnie takiego babola jak mi w Hotelu. A ostatnie wyzwanie dość łatwo można zrobić w pojedynku z Deadshotem, więc trzymam kciuki i pochwal się zdjęciem kostiumu. Ja robię sobie przerwę na weekend i groby. DO domu zabrałem tylko laptop do pracy więc trochę odpocznę od Gotham.

Bless

Jeśli da się w blackgate to to moja jedyna nadzieja ! Dzięki Lelek za wsparcie ! :D

pingoo42

#295
A o co chodzi z końcówką?
Spoiler
Chodzi mi oto jak Deathstroke siedzi w Blackgate i przychodzi do niego jakaś laska i mówi mu, że ma dla niej pracować.
[Zamknij]
Jakieś pomysły?

Post Merge: 02 Listopad  2013, 21:26:17

Przy okazji, pocieszenie dla tych, którym B: AO się nie spodobał

Batman Arkham 4 - Sequel to be released in 2014?
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Bless

Oj pingoo pingoo heh już tłumacze
Spoiler
Ta "laska" to Amanda Waller, szefowa Suicide Squadu albo jak kto woli Task Force, grupa ludzi wykonujących brudne roboty dla niby rządu, a więc możliwe że będzie DLC w którym głównym wrogiem będzie Suicide Squad :) choć będzie to dziwne trochu bo Deathstroke nie należał do tego składu więc troxhe strangeeeeee
[Zamknij]

lady_ozzy

A to nie jest przypadkiem Amanda Waller ? Skoro pe?noprawna kontynuacja Arkham City dopiero przed Nami, a w HQR by?y nawi?zania do Cadmus'a... mo?e co? t? ?cie?k?...
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

raven1233

Ok 43h na liczniku. Ukończone new game + bez deadshota i więźniów blackgate. W blackgate nie było butli z gazem a ta na moście po 40 próbach zawsze zabijała tylko jednego gościa. Czyli I am the night czeka na mnie z otwartymi ramionami jeśli chce mieś 100% gry. Będzie boleć :( Niech naprawią ten system albo zezwolą na wbijane rangi na mapkach rankingowych. To jest naprawdę chore.

Bless

Dokladnie, na moście jest to nie do wykonania. Próbowałem nawet nie wiem ile razy ale myśle, że z prawie 3 h spędziłem tam i jest to nie do wykonania ! A skoro w blackgate nie ma butli to hoho, to też mnie czeka i am the night, czyli no comment..... Raven nie szarp się i czekaj bo ludzie ostro cisną WB o to i bardzo możliwe, że predator roomy będą się respawnić !! Także myślę że warto poczekać :)