Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kupowanie komiksów z Batmanem

Zaczęty przez fido4444, 18 Sierpień 2012, 15:51:48

mack3

#45
Miałem się już nie wypowiadać w kwestii cen, bo - z całym szacunkiem - uważam, że przekrzykiwanie się i udowadnianie sobie nawzajem ile dany komiks powinien kosztować nie ma najmniejszego sensu, ale przypomnę jeszcze raz - sposób ustalania moich cen omówiłem w moim poprzednim poście (3 posty wyżej), strona allegro.pl jest stroną ogólniedostępną - każdy moze zweryfikować prawdziwość moich słów, które napisałem w tamtym poście. Ja pozostanę przy swojej opini, że zaproponowane ceny są w "najdroższym" razie na obecnym poziomie allegro, a zazwyczaj trochę taniej.
To ile dany komiks powinien kosztować a to na ile go wycenia rynek to 2 zupełne inne kwestie - wg mnie np. AA w, no, moim zdaniem trochę pseudoekskluzywnej wersji Egmontu nie powinien kosztować więcej niż 100 PLN.... co ja na to poradzę, że jego ceny dochodzą do 250 czy 300 i w takiej cenie nigdy nie stane się jego posiadaczem...
Kto uważa moje ceny za złe może po prostu skorzystać z usług allegro, swistaka bądź jednego z 1000 innych sposobów na zakup komiksów... albo zaproponować mi własne ceny (tak jak zaznaczyłem w moim pierwotnym poście podane ceny są "cenami wyściowymi" - propozycjami).
Naprawdę nie wydaje mi się, że mój wpis zasługuje na taką dozę uwagi jaką wywołał ;)
A chcącym zapoznać się z moją propozycją przypominam, że moja oferta Batmanów (i nie tylko) znajduje się na 1 stronie niniejszego wątku (przypominam, bo po tylu wpisach moja oferta mogła już skutecznie zgubić się w gąszczu wypowiedzi :) )

kelen

Również uważam, że cena ponad 200 zł za "All-Stara" jest gigantycznie zawyżona.
Zbadałem sobie Allegro (zresztą, zawsze to z ciekawości robię) i licytacja, którą się sugerujesz jest jedynym wyjątkiem wśród czasem nie kupionych za kup teraz egzemplarzy za 90 zł. Ponadto, pod koniec zeszłego roku, tj grudzień/listopad najwyższa cena to co najwyżej 99 zł. Tamta pojedyncza aukcja mogła być wyjątkiem, który się zdarza, jak trafi się na zdeterminowaną garstką osób (w przypadku tamtej aukcji tylko trzy pokusiły się o kwotę większą od stówy).
Innymi słowy, jak chcesz sprzedać ten komiks, który na prawdę nie jest wart takiej ceny (baaaaaaaaardzo długo był problem ze sprzedażą jego nakładu i dokonało się to dopiero w zeszłym roku i nie jest to taki sam przypadek jak "Batman: Hush" czy "Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?") to wystaw go na Allegro.

mack3

#47
Nie do końca rozumiem, kto i na jakiej podstawie ustala jaki komiks powinien być wart jakiej ceny. Niektórzy wydają po 250 czy 300 PLN za AA, inni po 400 czy 500 za Feralnego Majora a jeszcze inni po 200 czy 250 PLN za BiR. I co, którzy są lepsi i dlaczego? Czy mamy nazywać jednych desperatami czy kimś w tym stylu? Jednym podobają się rysunki McKeana, inni nienawidzą Mckeevera (pamiętam jakie pomyje od niektórych zbierał Arek w listach na batstronach za wydanie Machin hehe), a z kolei inni przepadają za Lee (a co jak co, ale pod względem graficznym BiR może zrobić wrażenie). Jedni wolą historę typu Powrotu M. Rycerza a inni szukają bardziej rozrywki jak BiR. Równie dobrze może zaraz pojawić się tu miłośnik Maus, Gorażdże albo Incala i powiedzieć, że trykociarskie albumy są głupie i zaden z nich nie jest wart więcej niż 50 zł. I co, będzie miał rację?
A jak ktoś z tego forum będzie chciał kupić właśnie BiR to co ma zrobić - jest allegro gdzie te komiksy pojawiają się bardzo rzadko - w ciagu ostatnich 2 miesięcy 3 razy - z czego raz była to licytacja (oprócz kupującego jeszcze 3 inne osoby oferowały ponad 100 PLN, z czego 2 250), drugi raz "kup teraz" za 79 PLN (+20 na kuriera) - i ten zakładam, że zszedł na pniu (licznik odwiedzających pokazuje teraz 23, przy czym licznik ten chodzi dalej mimo konca aukcji bo jak sprawdzałem kilka dni temu juz po końcu aukcji to było tam 16 albo 18, dla porównania aukcja dobiła do ponad 380 odwiedzających) i trzeci - którego wczesniej nie zauważyłem (pisze zdaje się o nim kelen) i który rzeczywiście zszedł dopiero za 3 razem, ale on był wystawiony nie w komiksach, ale... w literaturze (dlatego wcześniej go nie spostrzgłem).
Zresztą nikomu nie wciskam tu spamów z moimi ofertami ani nie próbuję przekonac, że to najlepszy komiks stulecia wart każdej ceny. Kto chce - dla kogo ten komiks jest wart 200 zł ten się zainteresuje, a dla kogo nie - będzie czekał na okazję "kup teraz" na allegro lub brał udział w aukcjach (z niebezpieczeństwem, że cena będzie jeszcze wyższa niz moja).
Zresztą , jak napisałem w 1. poście, w przeciwieństwie do pozostałych moich ofert - ten komiks jest z mojej własnej kolekcji (tzn. nie jest dublem), wcale nie chcę się z nim rozstawać, ale jednocześnie nie jest on dla mnie wart 200 PLN - więc jeżeli tego typu oferta się pojawi to ją rozważę...
Peace ;)

blackout

To ja si? do?anczam :P Trzy pierwsze wystawione s? obecnie przezemnie na allegro.

Detective Comics #554,
World's Finest #310,
Batman/Dredd: Ultimate Riddle,
Batman/Dredd: Judgement on Gotham,
Tales of Batman: Tim Sale tpb,

W tych 2 ostatnich cena do uzgodnienia ;) Jakby kto? by? ch?tny to pisa? :)

Rado

Ja byłbym zainteresowany TALES OF BATMAN TIM SALE. Obecnie na Multiversum jest promocyjny przelicznik na ten właśnie album i zarówno wersja HC jak i SC kosztują sześćdziesiąt trzy złote. A Ty ile chcesz?

blackout

#50
Cytat: Rado w 05 Maj  2013, 21:19:33
Ja byłbym zainteresowany TALES OF BATMAN TIM SALE. Obecnie na Multiversum jest promocyjny przelicznik na ten właśnie album i zarówno wersja HC jak i SC kosztują sześćdziesiąt trzy złote. A Ty ile chcesz?
No więc koleś mówi, że 40 złotych za komiks i wysyłka 7 złotych. Pasowało by? :P

Rado

Mhm, wysłałem Ci wiadomość na priva co do szczegółów.

MikiZiom


Doctus

Cytathttp://allegro.pl/show_item.php?item=3356123950
Nie wiem czy nie powalczyć....

Ta cena jest śmieszna. To tylko polski przedruk, a on chce ponad 100 zł? tutaj możesz zakupić oryginał.

kelen

200 zł to cena z kosmosu. Ten komiks jakiś czas temu jeszcze schodził za 40-60.

MikiZiom

Aukcja już wygasła i pojawił się na szczęście tańszy ten sam komiks.  ;D

Johnny Napalm

Mam do sprzedania, ewentualnie wymiany z dopłatą, "Powrót Mrocznego Rycerza", kupiony w MvM. Komiks po angielsku, w wersji soft cover. Nie jest zniszczony, jedynie okładka ma delikatny efekt otwierania, jak to jest z soft coverami - żadnych zagięć, żeby nie było.
Chciałbym go wymienić na wersje HC od Egmontu. Mogę przy wymianie dać 50/60 zł. Mogę dać trochę więcej jeśli oferta będzie atrakcyjna. Nie wiem po ile teraz chodzą zeszłoroczne Egmonty, jakby co mogę zweryfikować na plus tą ofertę.
Najlepsza by była opcja wymiany z ręki do ręki w Wawie, ostatecznie poczta (ale tylko względem ludzi, których znam z forum).
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

MikiZiom

Udało mi się go zdobyć ale już sprzedaję żeby mieć jakąś kasę na wakacje. Kto chciałby kupić polski komiks "Batman: Rok Pierwszy" proszę pisać, sam nie wiem ile jest wart. Trafiłem go za 80zł. Stan jest bardzo dobry. Jakby ktoś chciał jakieś zdjęcia to pisać.
Szukam też "Batman vs Predator II" tylko w stanie bardzo dobrym. Mój sie rozkleił  :-[

LelekPL

Ostatnio ktoś na forum chwalił się Batmanem vs Predatorem II.

MikiZiom