Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Tengu

Nie wierzę w to. Za dobrze się sprzedaje.

kelen

Seria przecie? nie musi by? zamkni?ta.
Albo mo?e skupi? si? na wspó?pracy Batmana z by?ymi Robinami albo b?d? to "archiwalne" sprawy Bruce'a i Damiana, albo, co pewnie jest najprawdopdoobniejsze, dostanimy nowego Robina.

Mel

Naturalnie ja mam zaciesz, bo wiadomo, ?e mój stosunek do Robinów jest taki sam jak Jokera... Ale te? znam DC na tyle, aby za bardzo si? nie egzaltowa? na wie?? o ?mierci jednej z kluczowych postaci: 1. Zawsze si? znajdzie zast?pstwo. 2. Nast?pi wskrzeszenie, albo cudowne wyleczenie.
W ogóle trudno jest sobie wyobrazi? reakcj? Bruce'a po tak tragicznej utracie. Zapewne móg?by si? posun?? "za daleko" w kwestii zemsty.

kelen

No i mamy odpowiedź z wywiadu z Tomasim. Jest tak jak myślałem. Seria zmieni nazwę na kilka numerów najpierw na "Batman and Red Robin" a potem na "Batman and Red Hood".

LelekPL

Ależ rewelacyjnie by było pozbyć się Robina... jednak pewnie nie na darmo użyli postaci Harper Row

Mel


Tengu

Batman i Red Hood? to będzie chyba najciekawszy duet w nowym DC. Niemniej, będzie mi brakować Robina.

kelen


BlackBat

Batman i Red Hood- o w mordę, jestem na tak.

Żegnaj Damianku, byleś słodkim, małym psychopatą. Będzie mi Ciebie brakowało.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Deuce

#549
Zlikwidowanie Damiana uwa?am za bardzo dobr? decyzj?. Generalnie, pomys?, ?e Batman ma syna by? dobry, ale jego realizacja ju? nie. Zachowanie oraz postawa Robina by?y ca?kowicie nie do zaakceptowania. Jego ?mier? by?a jedynym, s?usznym wyj?ciem i dobrze, ?e tak si? sta?o.
Co do serii Batman And Robin, to nowy kierunek bardzo mi si? podoba. Najch?tniej zobaczy?bym wymienn? wspó?prac? Batmana z by?ymi Robinami. Wtedy mo?naby pokaza? relacje Bruce'a z Dickiem, Jasonem i Timem, a czytelnik sam móg?by oceni?, który z nich najlepiej pasuje, jako pomocnik Batmana. Przecie? nikt nie powiedzia?, ?e Robin musi by? tylko jeden i nosi? akurat takie imi?.
Jedyne czego si? obawiam to to, ?e Damian szybko wróci do ?ycia. DC bardzo lubi wskrzesza? umar?ych. Wystarczy Lazarus Pit i wszystko powróci tak, jak by?o np. w przypadku Batwoman. Pozostaje nadzieja, ?e Grant Morrison ma "wy??czno??" na t? posta? i jego decyzja b?dzie wi???ca. Ponadto, powrót Damiana do ?ycia by?by powtórk? z rozrywki, a tego DC powinno unika?.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Mel

Trochę mnię intryguje ta okładka:


Wiadomo, że Tim ostatnio zachowuje się jak masywny dupek i nawet w ostatnim kadrze Teen Titans #17 przedstawiono go z nienaturalnie ogromnym uśmiechem maniaka, ale jednak nie ma tej 100% pewności, czy jest to sprawka Raven i jej ojca, czy też może jest to mały prezent pozostawiony przez Jokera (możliwe, że i dla Jasona coś zostawił). W każdym razie numer wcześniej pojawiła się mała podpowiedz dotycząca przyszłości Red Robina, która może już nam się nie wydawać tak tajemnicza:

"As for this one... such a brilliant mind... so ordered, so rigid. Imagine what it could do if it was as free as my own?"

Komplement Jokera "niby" sugeruje oś eventu z Batman Beyond: Return of The Joker, ale nie musi się na sugestii skończyć. To zapowiedź Teen Titans #18:

"Unknown to the Teen Titans, Red Robin's condition is worsening after the events of "DEATH OF THE FAMILY." And now Red Robin must face an even greater tragedy!"

Okładka do Teen Titans #20 jest trochę ciężka do odczytania. Może Tim nadal się maniakalnie uśmiecha, może po prostu jest w amoku, ale już sam fakt, że wcześniej Joker miał okazję oraz czas pomajsterkowania przy Timie skłania mnie do teoretyzowania o wszczepieniu cudownego czipu lub coś w tę mańkę (w kilku komiksach Joker chwali się wiedzą o technologi oraz robotyce).

Ale to tylko takie moje morrisonowe pitu pitu, które nie chcę, aby się zrealizowało.

Gregman

Skoro Tim i Jason to maniaki, to może duet Batman i Nightwing? Byłoby epicko...

Doctus

Cytat
Moja pytanie brzmi:
Jakie polecacie komiksy z Pingwinem w roli g?ownej ?

Mo?e nie zawsze w roli g?ównej, ale na pewno z samym Oswaldem godne polecenia s?; Detective Comics #610 - 611 (Snow and Ice), Detective Comics #683 (historia pisana przez Chucka Dixona, a wi?c ju? to jest dobr? mark? dla komiksu), Secret Origins Special #1, Batman Annual #11 (87'), Batman #448 - 449 i Detective Comics #615 (The Penguin Affair), Joker's Asylum: Penguin, oraz zdecydowanie pozycja obowi?zkowa - miniseria Penguin: Pain and Prejudice na któr? warto zerkn?? cho?by dla samych rysunków Szymona Kudranskiego.

RemiRose

Ostatnio obejrzałem sobie animacje Batman: Year One, w związku z tym naszła mnie straszna chęć na poczytania czegoś z Jimem Gordonem. Moglibyście mi coś polecić?
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

MikiZiom

Właśnie Batman Rok Pierwszy  :) Fajnie pokazana jest postać Gordona i tego drugiego "Brudnego Harrego"