Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

franek

#75
Myślałem że on jest obłąkany, ale po chwili się zorientowałem że to tylko sprzedawca w antykwariacie i nie musi się orientować w komiksach ;) Normalnie to bym musiał zabulić ponad dychę ale jestem stałym klientem a on wycenia przedmioty tuż przed sprzedaniem, nawet nie zagląda do środka ;D

Edit 04.07.2012

Kolejna wizyta w antykwariacie, tam są ciągle nowe komiksy, skąd on je bierze to ja nie pojmuję



Znów 7 złociszy, kupię tam chyba wszystkie pięć Punisherów i także wszystkie pięć Spider-Manów, skoro tak tanio to kolekcja się powiększy.


Show Must Go On!!!

XIII


kelen

Ah, to Twoje konto? Natknąłem się na nie jakiś czas temu i oglądałem wcześniejsze filmiki :)

XIII


franek

Gratuluje kolekcji bo masz dużo fajnych historii z DC  ;D


Show Must Go On!!!

Rado

Cytat: XIII w 04 Lipiec  2012, 16:52:19
Filmik z moimi zdobyczami
http://www.youtube.com/watch?v=vI8_gnE8nbA&feature=plcp

Przeglądnąłem, przy okazji, jeszcze ten filmik o trejdach. Daredevil dominuje. Wygląda na to, że masz poczciwą Megę "The man without fear" w bardzo dobrym stanie. Mój jest raczej  w stanie mocno średnim...
No i ten Marvel Poster Book, heh.

XIII

Nie powiedziałbym że Daredevil dominuje w mojej kolekcji, więcej mam komiksów z Batmanem.

Rado

Być może licząc z zeszytówkami- tego nie wiem. Oglądając te dwa filmiki, o których napisałem, więcej było komiksów z DD niż z Batmanem.  :P

Johnny Napalm

Franek, te trzy komiksy za 7zł razem, czy za sztukę? Jak za wszystkie razem, to mnie rozstrzelałeś. Ja za samą Elektrę dałem 2 dychy, jedynie jeszcze wydębiłem do niej w promocji jakąś zeszytówkę.

XIII, jesteś chyba jedynym znanym mi człowiekiem, który tak ostro uparł się na Daredevila. Szacun.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Dużo dałeś za tą Elektrę ja swój egzemplarz kupiłem 6 lat temu za 13 zł z przesyłką z 8 numerami  Punishera. W tym roku widziałem ten tytuł za 3 i 7zł w 2 antykwariatach. Nie wiem czemu uważacie że jestem ostro  uparty na Daredevila.  Zwłaszcza że tytułów z nim mam niewiele.

franek

Johnny, za całość dałem 7 co daje 3,5 zeta za jeden ;) ROZSTRZELANY


Show Must Go On!!!

Rado

Ostatnio doszedł jeden z brakujących tomów Kaznodziei, no i V for Vendetta.




Johnny Napalm

#87
V... no tak, pisa?e? o tym niedawno. Ja ostatnio kupi?em naprawd? du?o brakuj?cych tm-semiców, na co wbrew pozorom posz?o ca?kiem sporo hajsu. Troch? si? sp?uka?em, mo?e we wrze?niu teraz co? kupi?. Zastanawiam si? nad Ostatnimi ?owami Kravena z Multiversum - które Rado zachwala? ju? dawno temu... zreszt?, nie ma czego tu zachwala? - komiks sam si? broni, jest legend?. Mam go w poszczególnych numerach od Tm-semica, ale nie ma to jak album, nawet SC.
No a je?li nie to, to mo?e TDKReturns od Egmontu. Niby razi mnie ta kreska, ale chcia?bym go przestudiowa? dok?adniej, a do tego potrzebny jest w?asny egzemplarz pod r?k?. :)
Ok, jak kto? chc? to czekam na sugestie - co wybra?.

I co do dro?yzny nowych komiksów od Egmontu... pogada?em z szefem CK i ten mi wyja?ni? sk?d bierz? si? taka cena a nie inna. Przy okazji - go?ciu ju? mnie tak o?wieci? na temat ca?ego procesu wydawania komiksów, ?e nie pozosta?o mi nic innego jak otworzy? w?asne wydawnictwo i podpi? polski rynek. ;)
A wracaj?c do meritum - czyli dlaczego to musi tyle kosztowa? - chyba nie ma innego wyj?cia jak sprzedawanie ma?ych nak?adów po absurdalnych cenach. Jedynym rozwi?zaniem tej sytuacji by?oby pojawienie si? takiego wydawnictwa jak kiedy? Tm-semic, które by?o powi?zane z innymi bli?niaczymi wydawnictwami z Europy ?rodkowej i dzieki temu mog?o kupowa? materia?y z nimi na spó??.
Rozchodzi si? w?a?nie o koszty materia?ów zza oceanu. Niestety, ale DC pod tym wzgl?dem jest najgorsze - ich materia?y s? najdro?ej sprzedawane.
Jedna klisza/jedna strona kosztuje 12$ - czyli cholernie drogo. Za?ó?my - komiks ma 100 stron co daje nam 1200$ za same materia?y. Przyjmijmy, ?e dolce stoj? po 3,30 PLN - wtedy p?acimy DC 3960PLN, a to jest dopiero wierzcho?ek góry lodowej. Trzeba op?aci? przesy?k? z USA - DC mo?e nam j? tylko ?adnie zapakowa? do koperty. Pó?niej - c?o. ??? Dalej - t?umacz - kto wzi??by za to mniej ni? ?redni? krajow?? Chyba tylko Zenek z gimnazjum, ale nikt jego t?umaczenia by nie czyta?. ;) Nast?pnie - dtp'owiec, który stworzy now? czarn? blach?. Kto? musi te? to zredagowa?, sprawdzi? czy nie ma b??dów. Papier na którym si? to drukuje kosztuje te? bardzo drogo.
Ka?dy po drodz? musi zarobi? - drukarnia, dystrybutor, sie? sklepów, czy zwyczajny kiosk.
Sorry, ale narzekanie Godai'a dotycz?ce tego, ?e wg niego HC jest ?ród?em wszelkiego z?a-wysokiej ceny jest nie do obronienia. Twarda ok?adka to koszt jedynie 5-6 z?.
Trudno jest wydawa? komiksy. :(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

CytatNo a jeśli nie to, to może TDKReturns od Egmontu. Niby razi mnie ta kreska, ale chciałbym go przestudiować dokładniej, a do tego potrzebny jest własny egzemplarz pod ręką. :)
Ok, jak ktoś chcę to czekam na sugestie - co wybrać.

No to Johnny, jak chcesz go przestudiować dokładniej to kup oryginał. Nie wiem jak to nowe tłumaczenie, ale i tak lepiej mieć po angielsku. No i wtedy bierz też tego Kravena, heh. Za te dwa albumy płacisz tylko dwadzieścia zeta więcej, niż jakbyś miał kupić sam egmontowski "Powrót...", a masz dwa nowe komiksy na półce, miast jednego.

Co do drugiej części Twojego posta, to pewnie i prawda wszystko z tymi cenami w Polsce. Dlatego lepiej zamawiać oryginały. Cieszę się, że jeszcze są u nas takie serie jak np. "Baśnie", ale polski rynek komiksowy już prawie mnie przestał interesować. Najlepsze czasy już minęły i nie wrócą więcej.

Johnny Napalm

Z tym Kravenem to na razie się wstrzymuje. Zobaczę jak rozwinię się ta sytuacja z Hachette, bo mają go na swojej liście. Cena jest bardzo podobna, to fakt, ale tu jeszcze odpadają koszty przesyłki - tak jak pisałem w innym temacie - ja na prenumerate się nie napalam, bo nie potrzebuje wszystkiego co mają w ofercie i po najważniejsze - nie zrealizowałem jeszcze napadu na bank. ;)

PS: planuje podkop.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...