Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Książki o Batmanie

Zaczęty przez JaRo, 11 Czerwiec 2008, 13:39:04

XIII


Gregman

 Jak byłem mały zbierałem taką serie książek. Oto tytuły:
Odwilż
Odgapiona Zbrodnia
Szalony Kapelusznik
Urodziny Jokera
Jednak co z resztą? Gdzie kupić?

JaRo II

#32
 W dziale "Ogólnie o Batmanie" jest za?o?ony przeze mnie temat "Ksi??ki o Batmanie". Pisz? tam o tytu?ach powa?nych, zwi?zanych z Mrocznym Rycerzem, jak i o pozycjach przeznaczonych dla m?odszych czytelników. O ksi??kach, których piszesz Gregman te? tam pisa?em. Wychodzi?y u nas w Polsce w 2008 roku. Oficjalnie ukaza?y si? tylko cztery tomy, o których wy?ej piszesz. Cz??? pi?ta- "Zbrodnia doskona?a" z Kobiet? Kotem w roli g?ównej mia?a te? si? ukaza?. S? dwie mo?liwo?ci: - albo si? nie ukaza?a, - albo ukaza?a w bardzo unikatowym nak?adzie, ja w ka?dym razie na ni? nie natrafi?em. Teraz raczej b?dzie ci??ko natrafi? na t? seri?, gdy? od 2008 roku troch? czasu min??o, a poza tym seria nie cieszy?a si? zbyt du?? popularno?ci?.

Post Merge: 29 Lipiec  2012, 19:52:31

Na chwil? obecn? tak wygl?da pe?ny sk?ad ksi??ek wydanych w Polsce, w których pojawia si? Batman:

1. "Batman"  autor Craig Shaw Gardner, 1989.

2. "Powrót Batmana" autor Craig Shaw Gardner, 1992.

3. "Batman na zawsze" autor Peter David, 1995.

4. "Batman i Robin. Robin: Starcie z Wrogiem" autor Alan Grant, 1997.

5. "Batman i Robin" autor Michael Jan Friedman, 1997.

6. "Batman i Robin" autor Alan Grant, 1997.

7. "Batman i Robin. Batgirl: Wyzwanie ciemno?ciom" autor Doug Moench, 1997.

8. "Batman: Rycerz z Gotham City" autor Louise Simonson, 2008.

9. "Mroczny Rycerz" autor Dennis O'Neil, 2008.

10. "Wayne: M?ciciel z Gotham" autor Tracy Hickman, 2012.

Oraz tytu?y dla m?odszych czytelników:

1. "Batman: Odwil?" autor Jesse Leon McCann, 2008.

2. "Batman: Odgapiona zbrodnia" autor Devin Grayson , 2008.

3. "Batman: Szalony Kapelusznik" autor Brian Augustyn, 2008.

4. "Batman: Urodziny Jokera" autor Percival Muntz, 2008.

- W serii tej mia?a si? tak?e ukaza? ksi??ka "Zbrodnia doskona?a", ale nie dosz?o to do skutku.

A teraz seria Liga Sprawiedliwych, gdzie tak?e pojawia si? Batman. Na pocz?tek pozycje powa?niejsze:

1. "Liga Sprawiedliwych: W najczarniejsz? noc" autor Michael Jan Friedman, 2008.

2. "Liga Sprawiedliwych: U ?róde? tajemnicy" autor Michael Teitelbaum, 2008.

3. "Liga Sprawiedliwych: Czerwona Sprawiedliwo??" autor Michael Teitelbaum, 2008.

W tej serii mia?a si? ukaza? tak?e ksi??ka "Liga Sprawiedliwych: Z?ota okazja" autorstwa Michaela Teitelbauma. Niestety nic z tego nie wysz?o, chyba, ?e wydano j? w bardzo unikatowym nak?adzie.

Oraz Liga Sprawiedliwych dla m?odszych czytelników:

1. "Liga Sprawiedliwych: Jednoosobowa Liga Sprawiedliwych" autor Brian Augustyn, 2008.

2. "Batman, Superman i... Liga Sprawiedliwych: Batman kontra Eclipso" autor Brian Augustyn, 2008.

3. "Batman, Superman i... Liga Sprawiedliwych: Lustro" autor Jason Hernandez Rosenblatt, 2008.

Aktualnie do kupienia jest w sklepach ksi??ka "Wayne" M?ciciel z Gotham". Cena- 32, 80 z?otych.

Czy co? wiadomo na temat adaptacji filmowej "Mroczny Rycerz powstaje"? Bo z tego co si? orientuj?, to chyba w naszym kraju zostanie ona pomini?ta.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

franek

Muszą ją wydać, nie ma lipy. Ta książka wyjaśnia co stało się z Jokerem, a nie mam zamiaru czytać po angielsku >:( jak chyba każdy, niby była ta 4 z angola na koniec roku ale nie jestem doskonały. Co do "Wayne -Mściciel z Gotham" to obskoczę wszystkie księgarnie a jak nie będzie to allegro ;D


Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

Są jeszcze adaptacje "Mrocznego rycerza" i  animacji "Batmana rycerza z gotham city".
Obie do zdobycia po polsku.
Ta 2 jednak jest momentami tak nudna, że myślałem, że jej nie skończę.
Jak nie było co czytać przemogłem się.
Jednak plusem jest to, że wszytkie historie, które w animowanym filmie nie miały ze sobą prawie żadnego związku tu są związane jednym wątkiem kryminalnym.
Taylko pierwsze dwie strony są ciekawie napisane i zachęcają do kupna.
Czyli jak widać  zastawiono pułapkę na tych, co przed kupnem chcą sprawdzić książkę xD
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

franek

Ja też mam Rycerza z Gotham City i od dwóch lat nie przeczytałem wcale, podchodziłem do tej książki wiele razy i mój rekord to 57 strona.


Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

Mi przeczytanie tego wytworu 2 lata zajęło xD
Ale ja mam silną psychikę do gniotów.
Kiedyś robiłem ranking najgorszych filmów na FW i obejrzałem w całości "Gulczasa" i "Alvina" xD
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

BlackBat

Jestem świeżo po lekturze Wayne: Mściciel z Gotham, dla mnie po prostu świetna! Jak się przyssałam, to zarwałam nad nią nockę, bo nie mogłam się oderwać. Ktoś jeszcze przeczytał? :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Juby

#38
Wydawnictwo Dragon na 12 października zaplanowało takie cudeńko:



Cena wysoka, ale zobaczymy jaki to będzie format/ papier/ ile będzie w środku materiałów kolorowych, no i czy zgodnie z opisem głównie skupią się tutaj na historii Batmana z ostatnich kilku lat, czy będzie to przybliżenie jego sylwetki od samego początku. Zerknę na to jak już będzie w salonach, wtedy może poproszę św. Mikołaja o taki prezent pod choinkę.

Crowridd

Masz tam historię od początku powstania Batmana do mniej więcej Wojny Jokera. W opisie nie ma nic o tym, że książka skupia się tylko na ostatnich latach :)

Q

Nie tyle historia Batmana, ale kompendium na jego temat. Zdecydowanie coś co warto mieć w biblioteczce.


Video recenzja wydania oryginalnego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

Grzbiet oryginału i przykładowe strony.




Juby

#42
No to rzeczywiście wygląda jak coś, co wypada mieć.

EDIT:
Są już fotki wnętrza polskiego wydania:
https://paradoks.net.pl/read/43964-batman-kompletny-przewodnik-polska-premiera-juz-12-pazdziernika

red fox

Jaka cena tego wydawnictwa?

Juby

Kliknąłeś w okładkę, lub którykolwiek link, który wkleiłem? Wszystko tam jest.