Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

20-urodziny BatCave

Zaczęty przez Juby, 02 Kwiecień 2023, 09:32:36

Juby



2 maja, czyli równo za miesiąc, BatCave.com.pl będzie obchodzić swoje dwudzieste urodziny :) Uznałem, że na wzór tego wątku założę podobny temat, bo może ktoś zechce opowiedzieć coś o BatCave, powspominać stare czasy, ew. podziękować @Q i reszcie fanów, którzy od tylu lat pro bono budują jedną z największych baz danych o Mrocznym Rycerzu w sieci (o ile nie największą).

Więcej o BatCave znajdziecie tutaj. Ja załapałem się na trzy wersje strony (znalazłem ją chyba gdzieś na początku 2007 roku, kiedy na lekcjach informatyki szukałem jak najwięcej informacji o Batmanie, szczególnie o szykowanej kontynuacji filmu Batman Begins) - strony, przy której spędziłem chyba najwięcej czasu w sieci (częściej i dłużej mogłem być jedynie na filmwebie, ale odkąd usunięto tam blogi/ notki sytuacja się zmieniła). Moje zrzuty ekranu poniżej:





Obecny wygląd strony jest najdłużej panującym i - niestety - już mocno przestarzałym. Od 2020 roku próbuję przepchnąć upgrade i pomóc w nim ile mogę (czyli niewiele, niestety :(), ale mimo kilku prób i wielu godzin poświęconych temu tematowi, prace od dłuższego czasu stoją w miejscu. Może uda się coś z tym ruszyć w tym roku, ale nie ma szans aby zmiany weszły już za miesiąc. Tymczasem, BatCave...



MJ

Hmmm to ciekawe bo ja pamiętam jeszcze starszy wygląd strony gdzie z lewej strony widniał Micheal Keaton z Batmana 89. Muszę przyznać że dzięki tej stronie dowiedziałem się mnóstwo nowych informacji o świecie Nietoperza i streszczenia oraz opisy różnych komiksów zaszczepiły mi bakcyla do kupna i zaczytywania się w kolejnych zeszytach Batmana. Mam nadzieje że strona będzie nieustannie się rozwijała przez kolejnych 20 lat.  ;D
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Patrząc na screeny widać, że wygląd serwisu na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niewiele się zmienił. Na pewno fajnie byłoby to odświeżyć pod dzisiejszy wygląd Internetu. Natomiast wiadomo, jak to jest z czasem, kiedy jest to robione "poza pracą".

Natomiast kiedy kilka lat temu zacząłem szukać sensownych informacji w sieci o Batmanie, to wygląd strony nie zniechęcił mnie i zostałem tu na teraz.

Dzięki, że tworzycie ten serwis - tak ogromna baza informacji w jednym miejscu - super.

W 2003 roku przesiadywałem głównie na stronach w poszukiwaniu informacji o zespołach rockowych czy płytach CD - pamiętam, jak wtedy ten nasz Internet wyglądał - chyba żadnego serwisu z tamtych lat już nie ma.

MJ

Jeżeli chodzi o szatę graficzną mogę dodać swoje 5 groszy, mogę się pobawić w photoshopie, a jeśli ktoś by powiedział co dokładnie jest do zmiany i co trzeba z tym zrobić to mogę podpytać znajomych.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Cytat: MJ w 02 Kwiecień  2023, 12:56:39Hmmm to ciekawe bo ja pamiętam jeszcze starszy wygląd strony gdzie z lewej strony widniał Michael Keaton z Batmana 89.
Nie dam sobie ręki uciąć za zrzuty ekranu sprzed 2007 roku - webarchive też nie odnajduje tamtych wersji BC - więc niewykluczone że są jakieś braki w tym artykule. Ale według newsa Wolanda z dnia, w którym debiutował "BatCave Classic" miał to być czwarty wygląd strony, więc chyba wszystko się zgadza:
http://www.batcave.com.pl/old/ramka.php?subaction=showcomments&id=1163677674&archive=1164927614&start_from=&ucat=7&show=arch1106

Może pamięć płata ci figla?

Jeśli chciałbyś pomóc przy przebudowie BC to na forum jest wątek o propozycjach współpracy, ew. możesz napisać na priv do Q. Ja wyszedłem z propozycją aktualizacji szaty graficznej w 2020 roku, kiedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy że potrzebna jest większa zmiana, bo strona jest przestarzała pod innymi względami (m.in. rozdzielczości i braku wersji pod smartfony). Jakbym potrafił budować strony w wordpressie, aktualizacja pewnie miałaby miejsce max. w 2021, ale że sam mogłem jedynie sugerować co w obecnej wersji nie działa / jest niepotrzebne / do przesunięcia, a co powinno zostać uwypuklone / wyeksponowane / dodane oraz próbować tworzyć elementy szaty graficznej, no to niewiele z tego wyszło (poza forum, które z Q odświeżyliśmy jakieś 3-4 lata temu). Wracałem z tym tematem przy okazji każdej kolejnej rocznicy strony, lub premiery The Batman, ale niestety zapał jednej osoby nie wystarczy. Najgorsze jest to, że w międzyczasie prawie wszystkie znane mi strony o Batmanie dostały porządny upgrade i nowe logo:
https://batman-on-film.com/
https://darkknightnews.com/
https://www.batmannews.de/
https://gothamwdeszczu.com.pl/

MJ

Nie sądzę żeby moja pamięć miała czas na takie zabawy, trzeba by zapytać Q czy pamięta coś w tym stylu, pamiętam ten wygląd jeszcze z czasów zanim byłem użytkownikiem forum. Jest też możliwość że był to design do działu na stronie na temat filmu z 89, ale wydaje mi się że był to również główny wygląd na stronie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

20 lat... Piękna rocznica 🥳🥳🥳🥳 Forum może i najlepsze lata ma za sobą, ale ciągle trwa i obym za 20 lat mógł napisać dokładnie to samo... Ewentualnie dodając jakie to dobre te ostatnie 20 lat było ☺️

Crowridd

Zapomniałem napisać, że wersja mobilna to chyba pierwsza rzecz, która byłaby mile widziana z mojej strony. Jej brak powoduje zapewne klik na stronę i powrót do Google po sekundzie.

Wayne

#8
Nie powiem jakie było moje 1 konto a tym forum, bo miałem wtedy około 12-13 lat, i wstyd mi za głupstwa które można by wyszukać w moim ówczesnym profilu. Oczywiście oficjalnie podawałem, że mam z 20 lat, bo wiecie - siara, starszaki mnie wyśmieją. Z niektórymi z Was pisałem także na Gadu Gadu, i chyba się nie pokapaliście że byłem tak młody. Dobrze udawałem.

Pamiętam jak Lelek nazywał się Air Jordan, Juby "BAT_MAN". Szczególny sentyment mam do Mel. Może to trochę niezręcznie zabrzmi, ale dla wtedy 13 letniego mnie to była wielka nobilitacja że mogłem pisać na PW tutaj i GG z dorosłą kobietą. Heh, zupełnie szczerze powiem, że chce mi się płakać ze wzruszenia.

Zbliżam się niestety do 30stki, a całe swoje świadome życie spędziłem w komiksowym internecie. Pamiętam jak poprzednią wersja forum Batcave została zastąpiona Forum DC, i się tam strasznie awanturowali, że stare forum BC miało taki super klimat i je zamknięto. Potem jak Q się poróżnił z administracja DC i stworzył to forum, to na Forum DC nie przepadali za tym forum.

Pamiętam jeszcze Grim Knighta. On udziela się dalej w komiksowe, recenzuje komiksy i prowadzi panele po komiksach.

Ciekawe co słychać u Mel.

Poza Jubym i Lelkiem tylko Mr. G został z pierwszej gwardii tej wersji forum.

Juby

#9
No to mnie teraz mocno zaciekawiłeś, @Wayne. Nie wiedziałem że wcześniej miałeś tutaj konto. Mógłbyś podesłać nick na priv? ;) Sam miałem 15 lat kiedy się rejestrowałem i też często łapię się za głowę, jak czytam swoje wypociny sprzed 2013 roku (lepiej do starszych postów nie wracać).

Ja "starą gwardią" nazywałbym tych, z którymi pisałem tutaj zaraz po rejestracji w 2008 - Woland, MaxieZeus, GrimKnight, Gieferg (wciąż czasami wpada, a nawet jeśli nie, to jest wszechobecny w wielu innych miejsach), Huntersky (mam w znajomych na filmwebie), kelen, Crane (utrzymywałem z nim kontakt na innych forach przez lata, a w 2019 poznałem osobiście i obecnie się kumplujemy), Filer (też czasami piszemy na fb), LeonKennedy, Air Jordan, MJ, czy Funky. Mel akurat mało pamiętam, kiedy była tu aktywna pewnie się krępowałem pisać z dorosłą kobietą jako nieśmiały nastolatek, albo nie mieliśmy wspólnych tematów ;D

Na forum DC Universe też miałem konto i przez jakiś czas się udzielałem, ale potem zelżała mi pasja komiksowa, a później stronę zastąpiono blogiem, którego okazjonalnie czytam.

@MJ
Jedyny lay z Keatonem z 1989 jaki kojarzę to ten wprowadzony przez Wolanda jakoś w 2011 roku w sekcji cytatów:
https://www.batcave.com.pl/old/page_89a.php?id=bat89_00cytaty


MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Funky

Pamiętam że znalazłem BatCave po premierze Batman Begins i że wtedy na nowo wróciła miłość do Batka postanowiłem stworzyć konto na forum. Pamiętam że moje początki nie były łatwe i niezbyt dobrze się czułem w towarzystwie niektórych użytkowników (których już nie ma) i czułem że jest niska tolerancja na brak wiedzy o komiksach i nie było tak luźnej atmosfery jak teraz. Pamiętam epizod z połączeniem z forum DC i to była kiepska decyzja i z radością powitałem stare-nowe BatCave ze starymi-nowymi ludźmi. Mogłem pisać z tymi dla których Batman to coś więcej niż tylko popkulturowy super-bohater i to naprawdę wspaniała sprawa dzielić się swoją pasją. Mam nadzieję być z wami wszystkimi i chciałbym podziękować wam wszystkim za wasz wkład w BatCave.

Juby

Dzięki Funky i wzajemnie ;)

@MJ
Jesteś pewny, że nie chodzi ci o ten wygląd?


Nic innego nie przychodzi mi do głowy, musieliby się wypowiedzieć Q, albo Woland - może któryś z nich ma jakieś starsze zrzuty pamiątkowe.

MJ

Tą wersję też kojarzę, ale w mojej głowie wyrył się fragment tego zdjęcia, które wysłałem. Poczekajmy na Q lub Wolanda może coś podpowiedzą.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

Zacząłem wchodzić na forum jakoś w 2004. Pamiętam, że był to okres przed Batman Begins. Jakoś wkrótce pewnie się zarejestrowałem. Z tego co kojarzę był to jakiś ostrzejszy okres dla forum. Niektóre osoby szydziły z tych co komiksów nie czytają, a na forum są i się udzielają. Sam wtedy mało co czytałem, ale miłość do Gacka była większa.Z czasem nawet dostałem moda. Raczej za to, że starałem się uspokajać wszelkiego rodzaju kłótnie niż je zaogniać. Dużo innych osób bardziej się na dawało, ale jednak padło na mnie. Połączeniem z DC Universe byłem raczej przeciwny i bardzo mnie ucieszyło gdy doszło do podzielenia. Tyle lat. Chęci czasem jakby mniej, ale forum to część mojego życia z którego nie mam zamiaru nigdy rezygnować. A od pierwszej rejestracji do teraz cała masa komiksów przeczytana 😄