Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Projekt okładki/obwoluty do wydania zbiorczego, usługi introligatorskie

Zaczęty przez Logan, 25 Marzec 2021, 14:09:31

HUDY

Z chęcią bym zobaczył co tam nie wyszło, mógłbyś zapodać tu jakieś foto "ku przestrodze"

Juby

Nie wiem czy to będzie dobrze widoczne na fotkach, ale proszę.



Zdjęcie pierwsze to porównanie wydruku z domu i z drukarni. Czernie oczywiście wypadają lepiej przy drukarce laserowej, ale zobaczcie jak wyprana z kolorów jest reszta. Ponadto, na pierwszym i drugim zdjęciu widać jak ich papier znosi próby zgięcia. Fotki 3 i 5 mają obrazować jak wypikselowało mi napisy w stopce z tyłu. Te akurat mogę usunąć i ich po prostu nie mieć na slipcases, ale i tak całość wypada kiepsko, bo jest za ciemna. Na froncie B&R praktycznie nie widać drugiego oka Clooneya (fotka 4), choć na komputerze widzę nie tylko je, ale też kontur maski odróżniający się od tła.

HUDY

Faktycznie szału nie ma   :-\ Żeby to zgiąć i obyć się bez pęknięć to chyba należało by nakleic folie, tak mi się wydaje że by pomoglo.  ::)

Juby

Raczej nie. Tutaj albo potrzebny jest zupełnie inny typ papieru (z tym, że nie wiem jak nazywa się ten, na którym drukują dystrybutorzy), albo wcześniejsze zgięcie czarnej tekturki, potem druk na cienkim, gładkim papierze (gramatura 120) i dopiero na koniec oklejenie jej już po zgięciu. Ale to masa roboty, podejrzewam, że do jesieni się za to nie wezmę. Zwłaszcza, że mam już kolejną robotę na oku, w lipcu na polskim rynku ponownie pojawi się Terminator 2 na Blu-ray (już zamówiłem), któremu będą musiał zrobić nową okładkę, bo oficjalna jest okropna! :P