Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

LelekPL

Nie wiem jak wy ale ja oglądam dość dużo filmów i widziałem sporo gier, ale fotorealistycznego CGI ciała człowieka jeszcze nie widziałem i myślę, że Nolan nie zdecyduje się na coś sztucznego. Dodanie paru żył to maksimum tego czego powinniście się spodziewać, jeśli w ogóle CGI zostanie użyte. I tak dla mnie byłoby najlepiej - im mniej CGI w kinie, tym lepiej.

EricDraven

Realnego umi??nienia? hmm wiem ?e to inne realia, ale w the hulk oraz tih by?o fajnie, do bane'a du?o mniej mi??ni i ?le by nie by?o, tak jak mówi?, jaka? historia która zainteresuje i nikt nie zwróci uwagi w kinie tak jak na twarz two face'a. Jak ju? pisa?em, jestem pewien, ?e b?dzie zarówno venom jak i cgi, s? ró?ne triki i sztuczki monta?owe, prowadzenia kamery. Wi?c bane, mo?e mie? i gór? mi??ni.
Call mi geek.

LelekPL

Cytat: EricDraven w 12 Marzec  2011, 00:12:40
ale w the hulk oraz tih było fajnie

Jak już pisałem, jestem pewien, że będzie zarówno venom jak i cgi, są różne triki i sztuczki montażowe, prowadzenia kamery. Więc bane, może mieć i górę mięśni.

Także nie masz przykładu? Bo Hulk na pewno przykładem fotorealizmu nie jest.

No i według mnie się rozczarujesz licząc na górę mięśni CGI. Nawet teraz nie gdybam, tylko mówię Ci to z największą pewnością - nie będzie czegoś takiego w TDKR.

EricDraven

Aaaa, wywnioskowałeś, że mi chodzi o górę mięśni... zielonych?  nie. W the hulk? tak jest fotorealizm, i to cholerny, bo jak w tih mamy kupę filtrów nałożonych, to w the hulk jadą praktycznie na czysto i wyglądało to bardzo dobrze, biorąc pod uwagę ile lat dzieli tdkr od th hulk oraz to że tam chodzi o lekkie cgi. to myślę że będzie tak jak mówię.
Call mi geek.

LelekPL

A gdzie ja napisałem coś o zielonym? Nie chodzi mi o to, że są zielone, tylko, że widać, że są komputerowe :P innymi słowy brak fotorealizmu! I w Hulku jeszcze idzie to przełknąć, z tym zielonym nawet to pasowało, ale w TDKR będzie to po prostu głupie.

Picard

Cytat: EricDraven w 11 Marzec  2011, 14:17:35
Gadajcie sobie ile chcecie, ale ja jestem ju? na dzie? dobry pewien  ?e nolan nie b?dzie dziwaczy?, tylko u?yje venomu i cgi. Nie b?dzie si? bawi? w jakie? interpretacje bane'a. Teraz mnie zjed?cie.

Poka? mi jedn? posta? z Batmanów Noalan, która nie zosta?a by poddana interpretacji.  ;D
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

(A)nonim

Nie psujcie Ericowi myślenia życzeniowego.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Picard

A ja jestem ciekaw jak bardzo inteligentny będzie Bane? W komiksie jest z niego taki osiłek-intelektualista, tutaj... no, ciekawe jak bardzo będzie mądry i przebiegły? Bo takiego przygłupa jak w BiR raczej z niego ponownie nie zrobią. ;)
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

EricDraven

S? dwa wyj?cia, albo b?dzie bane, koks, u?ywaj?cy czego? w rodzaju venomu, b?d?c bardzo inteligentnym, albo.... czuj? ?e to b?dzie taki mafiozo, który nosi mask?, chodzi w garniturze, a gdy trzeba wkracza do akcji, a to by mnie zmartwi?o. Powiem szczerze ?e by?em podjarany my?l? ?e b?dzie bane, ale bez ?adnych pomocników itp, co najwy?ej p?otki. Do tego du?o "knightfall'a". Niestety teraz o tej ca?ej tali... lidze cieni? nie wiem co my?le?.
Call mi geek.

Picard

Cytat: EricDraven w 13 Marzec  2011, 13:02:02
S? dwa wyj?cia, albo b?dzie bane, koks, u?ywaj?cy czego? w rodzaju venomu, b?d?c bardzo inteligentnym, albo.... czuj? ?e to b?dzie taki mafiozo, który nosi mask?, chodzi w garniturze, a gdy trzeba wkracza do akcji, a to by mnie zmartwi?o. Powiem szczerze ?e by?em podjarany my?l? ?e b?dzie bane, ale bez ?adnych pomocników itp, co najwy?ej p?otki. Do tego du?o "knightfall'a". Niestety teraz o tej ca?ej tali... lidze cieni? nie wiem co my?le?.

Ale pó?niej w komiksie, zdaje si?, ?e on w?a?nie by? pionkiem Ras Al Gula? A ,,Knightfall"? Daj spokój! Ile czasu zaj??o opublikowanie ca?ej tej historii - w Polsce- , trzy lata? Ile to numerów po?wi?conych by?o temu wydarzaniu? Plus klika prologów do tej historii: ,,Batman: Vemon", ,,Miecz Azraela", ,,Zemsta Bena"... To do?? obszerny materia?, na który zwyczajnie nie ma miejsca w dwu godzinnym filmie. Inna sprawa, ?e wydarzenia nie mog? przebiega? tak jak w wzmiankowanej wy?ej historii bo kogo Bane mia? by uwolni? z Arkham? Tam tylko Joker i Strach siedz?... Poza tym scena uwolnienia wi??niów by?a ju? w pierwszym filmie i w?tpi? by twórcy chcieli by? tak ma?o oryginalni by j? powtórzy?. 
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

Deuce

Z tym pionkiem Al Ghula to nie do ko?ca tak. Ra's by? pod wra?eniem osoby Bane'a, którego szykowa? na m??a Talii i swojego nast?pc?. Mia? on by? tym, kim Bruce Wayne nigdy nie chcia? by?. Osobi?cie uwa?am to za wielkie wyró?nienie Zguby ze strony Ra's Al Ghula.

Wracaj?c do g?ównego tematu, odzwierciedleniem mojego pomys?u na wygl?d Bane'a w filmie, jest Action Comics nr 896. Bardzo podoba mi si? tam jego strój: czarny T-Shirt bez r?kawów, spodnie, które nie s? nadmiernie obcis?e, wojskowe buty oraz stylowe, d?ugie r?kawice. Ca?o?? dobrze si? komponuje i dobrze wygl?da?aby w filmie. Co do maski, to nie mam jakiego? konkretnego pomys?u. Najwa?niejsze, aby pokrywa?a ca?? g?ow? oraz nie mia?a otworu na usta.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Juby

#176
Na usta może nie mieć, ale oczy to mógłby pokazać (chce widzieć w nich złość, kiedy będzie lał Batmana). ;)

Co do postaci, to przypuszczam z waszych wypowiedzi, że w spoilerach wyciekło, że
Spoiler
będzie on pracował dla Talii, mam nadzieję,że jednak nie będzie marionetką, tylko głównym wrogiem, który umie się zbuntować...
[Zamknij]

Funky

Jedynie czego obawiam się w postaci Bane`a to maska. Boje się że Nolan wytrzaśnie jakieś tandetny szajs w stylu "Pokraka" z "Pulp Fiction" (http://1.bp.blogspot.com/_ZfcIzdiz7bE/SXCCwF127gI/AAAAAAAABDY/QKHwaH_glyE/s1600-h/gimp_3.jpg) Wiem że to świetny reżyser ale pozstaje niepewność.

LelekPL

A czy oryginalna maska nie jest tandetna? ;)

Funky

No cóż osobiście nie polecam nikomu maski a la Pokrak :D I tak przy okazji to powiem że pod względem wyglądu zewnętrznego to Bane niestety prezentuje się fatalnie (wygląda jak umięśniony niewolnik z jakiegoś gejowskiego klubu :P) I dlatego mam nadzieję że Nolan przedstawi go w zupełnie inny sposób (no ale jak pisałem wcześniej niepewność pozstaje)