Aktualności:

"The Batman" na  4K Ulta HD, BD i DVD od 27 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

"Główka" będzie stała pusta za szybką w kuchni, bo ciężko ją później umyć, a i polewanie z niej do najłatwiejszych nie należy. :P

Odebrane wczoraj:

Wiem, wiem. Marudziłem za dwóch jak to nie chcę steelbooka, ale! Kilkoro członków rodziny nie miało pomysłu/czasu/chęci na kupno prezentu i na urodziny podarowało mi kasę z prośbą, abym sam znalazł sobie coś o czym marzyłem. No jak "nie za swoje" to nie mam wyrzutów sumienia :D Zwłaszcza, że w sklepie Gandalf jest super promka i udało mi się wydać mniej niż się obawiałem.

Steel na żywo prezentuje się bardzo ładnie (więc przy nim zostanę, już nie będę kombinował ze składaniem sobie własnego z dwóch wydań dla innego pudełka), a zawartość - bez zarzutu. Potwierdzam, na obu płytach z filmem są napisy, dubbing oraz lektor (czyta Piotr Borowiec), jakość obrazu super, materiałów dodatkowych ponad 2 godziny i tylko komentarzowi Matta Reevesa do dwóch scen usuniętych brakuje napisów. Obejrzałem wczoraj wszystkie dodatki i jestem bardzo zadowolony, bo nie widziałem tak obszernych materiałów od wielu lat (tylko filmy Nolana dostają równie obszerną i ciekawą płytę dodatkową). Wprawdzie czasami miałem już dość słuchania tego lizania się po wiadomo-czym i jarania w jakim to wspaniałym projekcie twórcy/obsada nie biorą udziału (norma), ale znalazło się tu też dużo zdjęć i nagrań z pre-produkcji, z planu, screen-testy, a główny dokument tak, jak ten do Superman Returns przedstawia proces powstawania filmu (a dokładniej etap zdjęciowy) krok po kroku z podawaniem dat i lokalizacji gdzie nagrywano konkretne sceny. Co mnie pozytywnie zaskoczyło - liczyłem na chociaż 2 zdania na temat przerwy w produkcji z powodu pandemii covid-19, a temu tematowi oraz warunkom w jakich twórcy musieli wznowić prace poświęcono blisko połowę głównego, 54-minutowego materiału zza kulis. Super sprawa.

Scenę usuniętą z Jokerem widziałem już wcześniej (dobrze, że dodano tu też w jakim momencie filmu miała się pojawić), ale drugiej z Seliną i Ozem nie, i bardzo żałuję, że wyleciała w montażu. Każde wycięcie tego Pingwina to błąd, a w tej scenie Colin błyszczy, dzięki niej możemy dowiedzieć się, że Oz czuje mięte do Seliny, że zdaje sobie sprawę że ze względu na wygląd ona - jak i każda wcześniej - odrzuca go z marszu, a także widzimy, że ma aspiracje by zostać kimś więcej niż tylko prawą ręką Falcone'a.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, polecam.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Pięknie, trochę zazdro, bo jeszcze nie wiem kiedy sam sobie to sprezentuje...