Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

newtime

Cytat: Juby w 13 Sierpień  2022, 14:13:42Też ucieszyłbym się na bardziej fantastycznego Batmana, walczącego z Clayfacem, Mr. Freezem i Man-Batem, ale akurat Batfleck w DCEU nim nie był. Snyder dokonał kosmetycznych zmian (kostium na komiksowy, inne gadżety), ale reszta nie różniła się od tego jakim Batmanem był Bale u Nolana, po części nawet bardziej osadzony w XXI wieku i technologii. Jedyna jego nowość to kontakt z innymi super bohaterami o cudacznych mocach, ale było tego za mało.

Zgaduję ze bardziej chodziło o ton danego uniwersum o ile u Nolana, po mrocznym rycerzu gdyby nagle pojawili się Clayface czy killer corck, to byłby mocny dysonans tak o ile batek Afflecka został już wprowadzony na etapie gdzie takie rzeczy były juz na porządku dziennym wiec gdyby miał swój solowy film, to spokojnie widział bym w tym jego Gotham kazdy rodzaj złoczyńcy. Wiec tez uważam ze był on pewnie sposób najbliżej komiksów jeśli chodzi o przedstawienie samego świata. Co do Reevesa, to sam uwazam ze jeszcze wszystko jest możliwe, Gotham z filmu zdecydowanie nie przypomina współczesnego świata tylko celuje w pewną konwencje i tutaj gdyby batman stopniowo przechodził od zwykłych gangsterów po psychopatów aż po ludzi z super mocna nie miał bym żadnego problemu, bo wciąż uważam ze pierwsze film był mocno komiksowy tyle ze dział sie po prostu na tak zwanej ulicy, jak pierwsze odcinki batman Tas, tkacze licze na odważne ruchy przy kontynuacji, bo Nolana ponownie juz nie sam nie chce

red fox

#871
Cytat: Juby w 13 Sierpień  2022, 14:13:42Ze wszystkich bat-filmów to trylogia Nolana i The Batman najmniej wstydziły się komiksów, najbardziej z nich czerpały, najczęściej przekładały sceny jeden do jednego, a nawet składały ukłon i nie wstydziły się serialu z Adamem Westem (a przecież to zupełnie inna bajka). Po prostu również były autorskimi interpretacjami tych postaci, obaj reżyserzy chcieli uwspółcześnić Gotham i jego bohaterów, i bardziej wpasować je w naszą rzeczywistość.

Mogę się zgodzić ale zarówno Nolan jak i Reeves czerpią z tych komiksów tylko połowicznie ( podobnie zresztą jak Snyder ), kopiując tylko konkretne kadry, które im się podobały ale olewając całkowicie historię, np. takiego "Year One" czy "Long Halloween". Snyder też najlepiej przenosił komiksy na ekran 1:1 lub blisko tego ( "Watchmen" i "300" ) ale własna twórczość Mu nie wyszła.

Cytat: Juby w 13 Sierpień  2022, 14:13:42Też ucieszyłbym się na bardziej fantastycznego Batmana, walczącego z Clayfacem, Mr. Freezem i Man-Batem, ale akurat Batfleck w DCEU nim nie był. Snyder dokonał kosmetycznych zmian (kostium na komiksowy, inne gadżety), ale reszta nie różniła się od tego jakim Batmanem był Bale u Nolana, po części nawet bardziej osadzony w XXI wieku i technologii. Jedyna jego nowość to kontakt z innymi superbohaterami o cudacznych mocach, ale było tego za mało.

W tym przypadku chodzi mi o sposób poruszania się, używania peleryny i gadgetów oraz walkę, pod tym względem to był najbardziej komiksowy lub growy Gacek. Gdyby dać Affleckowi dobry scenariusz to mógłby to być dobry Batman - Reeves czytał skrypt Afflecka i mówił, że to nie dla Niego bo jest za dużo akcji a ja bym chętnie to zobaczył.
Myślę, że u Burtona też wszystko byłoby możliwe bo to był tak dziwny i odjechany świat i koncept, że wszystko tam się mogło wydarzyć - gdyby Burton nakręcił tego Supermana też mogłoby być różnie.

Juby

Cytat: red fox w 13 Sierpień  2022, 15:53:59W tym przypadku chodzi mi o sposób poruszania się, używania peleryny i gadgetów oraz walkę, pod tym względem to był najbardziej komiksowy lub growy Gacek.
Batfleck sposobem walki na pewno był wzorowany na grach Arkham, ale poza tym - ponownie, zupełnie się nie zgadzam. Batmana Nolana pojawiał się i znikał, wisiał do góry nogami jak nietoperz, obserwował Gotham kucając na krawędziach budynków/ rusztowaniach z powiewającą na wietrze peleryną - to on był pierwszym tak dobrze - i do dziś najlepiej - oddającym komiks Batmanem. Zresztą, ciężko żeby Ben mógł być najbliższy komiksOM skoro Snyder zakochał się tylko w jednym komiksIE, czyli The Dark Knight Returns Franka Millera i inspirował się jedynie tym tytułem.

Macie jakieś źródło w kwestii tego anulowania zielonego światła dla sequela The Batman? Słyszałem o tym już dwa razy, ale nigdzie się nie spotkałem z newsem na ten temat. Po namyśle uważam, że jednak byłoby słabo gdyby Pattinson nie dostał swojej serii, bo w DCEU, czy postawią na Afflecka, czy na Keatona, będzie on raczej już zawsze pełnił rolę drugoplanową/ gościnną, więc nie spodziewałbym się tam ukazania wielu łotrów ze świata Mrocznego Rycerza, na których czekam.


newtime

Cytat: Juby w 17 Sierpień  2022, 10:34:54Macie jakieś źródło w kwestii tego anulowania zielonego światła dla sequela The Batman? Słyszałem o tym już dwa razy, ale nigdzie się nie spotkałem z newsem na ten temat. Po namyśle uważam, że jednak byłoby słabo gdyby Pattinson nie dostał swojej serii, bo w DCEU, czy postawią na Afflecka, czy na Keatona, będzie on raczej już zawsze pełnił rolę drugoplanową/ gościnną, więc nie spodziewałbym się tam ukazania wielu łotrów ze świata Mrocznego Rycerza, na których czekam.

Nie tyle anulowania co po prostu jak na razie kontynuacja batmana nie  jest na ten moment brana pod uwagę, co o niczym nie świadczy ale jest torchę niepokojące, bo joker został juz nawet  oficjalnie potwierdzony a o The batman cisza

https://variety.com/2022/film/news/dc-films-kevin-feige-batgirl-joker-2-walter-hamada-david-zaslav-1235337927/

Q

Kwestia "zielonego światła" dobrze wyjaśnił Jett z Batman on Film - https://batman-on-film.com/17873/the-batman-2-in-trouble-calling-bs-on-the-clickbait/

Standardowo film otrzyma zielone światło, gdy już zostanie przedstawiony scenariusz, a ten jak wiadomo jest w przygotowaniu, i ustalony budżet.

W tym samym artykule Variety, piszą że sequel jest na etapie "rozwoju" czyli nic nie skreślono, a to, że premiera za kilka lat, to też nic niezwykłego.

Ale nagłówki "brak zielonego światłą dla sequela The Batman" przyciągają kliknięcia...

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Oczywiście. W końcu klikanie najważniejsze, a ze piszemy bzdety, a co tam...

red fox

Cytat: Juby w 17 Sierpień  2022, 10:34:54Batfleck sposobem walki na pewno był wzorowany na grach Arkham, ale poza tym - ponownie, zupełnie się nie zgadzam. Batmana Nolana pojawiał się i znikał, wisiał do góry nogami jak nietoperz, obserwował Gotham kucając na krawędziach budynków/ rusztowaniach z powiewającą na wietrze peleryną - to on był pierwszym tak dobrze - i do dziś najlepiej - oddającym komiks Batmanem. Zresztą, ciężko żeby Ben mógł być najbliższy komiksOM skoro Snyder zakochał się tylko w jednym komiksIE, czyli The Dark Knight Returns Franka Millera i inspirował się jedynie tym tytułem.

Zgodzę się co do Bale'a ale tylko w "Batman Begins", potem Batman stał się postacią drugoplanową i już nie robił takiego wrażenia jak na początku. Affleck miał fajne ruchy, min. w pierwszej scenie z Batmanem w kinowej wersji "Ligi Sprawiedliwości" i w pierwszej sceny walki całej drużyny ( bez Supermana ).

Co do anulacji to WB/HBO wywaliło serial animowany twórców Batman TAS i "The Batman" - "Batman: Caped Crusader" oraz inne animacje, w tym "Merry Little Batman", mają to odsprzedać komuś innemu. Czarno widzę uzupełnienie polskiej biblioteki HBO MAX o stare seriale i filmy animowane DC ...

LelekPL

Cytat: red fox w 23 Sierpień  2022, 12:09:24Zgodzę się co do Bale'a ale tylko w "Batman Begins", potem Batman stał się postacią drugoplanową i już nie robił takiego wrażenia jak na początku. Affleck miał fajne ruchy, min. w pierwszej scenie z Batmanem w kinowej wersji "Ligi Sprawiedliwości" i w pierwszej sceny walki całej drużyny ( bez Supermana ).

Co do anulacji to WB/HBO wywaliło serial animowany twórców Batman TAS i "The Batman" - "Batman: Caped Crusader" oraz inne animacje, w tym "Merry Little Batman", mają to odsprzedać komuś innemu. Czarno widzę uzupełnienie polskiej biblioteki HBO MAX o stare seriale i filmy animowane DC ...
Absolutnie nic tu nie jest w temacie. Wątek ulubionego Batmana już istnieje - tam można o tym dyskutować. Tak samo jak o anulowaniu Caped Crusader można rozmawiać w temacie jemu dedykowanym.

Juby

Ekranowe uniwersum Matta Reevesa (następny film i serial o Pingwinie) wydaje się bezpieczne:
https://www.batcave.com.pl/2022/08/matt-reeves-i-mattson-tomlin-przygotuja-scenariusz-do-kontynuacji-the-batman/#respond

Ale...
Cytat: THR"The writing process hasn't begun just yet but is expected to in the coming weeks."

The Batman był najdłużej powstającym bat-filmem do tej pory (5 lat, z czego trochę się obsunęło z powodu pandemii), wygląda na to że Reeves nie zwiększy tempa przy kontynuacji. Jeśli oni dopiero mają zacząć pisać scenariusz, to nie spodziewam się zobaczyć drugiej części wcześniej niż w drugiej połowie 2025 roku.

Gieferg

Jeśli ten partacz się w końcu nie ogarnie, to wszystko wskazuje na to, że przez dłuższy czas będą miał wywalone na kinowego Batmana :/
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

LelekPL

#880
O ile mam dość zobojętniały stosunek co do kontynuacji Batmana Reevesa, to nie mogę ukryć wrażenia, że to dobra decyzja, bo obok Jokera to najlepsza produkcja jaką mają w zanadrzu w tej chwili w WB/DC. Akurat te dwie produkcje i tak obejrzę, nawet jeśli specjalnie mi się do nich nie pali.

Natomiast jeśli plotki o tym, że Discovery kupiło Warner, żeby je tylko i wyłącznie sprzedać Comcast Universal oznacza, że możemy rzeczywiście spodziewać się mniej dalekosiężnych "10-letnich planów" ze strony Warnera, a bardziej uporządkowanie bałaganu i stawianie na wysoko oceniane przysłowiowe "Black Label" do czasu sprzedaży. To by miało sens - zmniejszenie wydatków i zwiększenie jakości filmów spowodowałoby, że nawet bez większych zysków przynajmniej potencjał marki DC by się zwiększył. Gorzej jeśli kilka z tych filmów nie spełniłoby się ani finansowo, ani krytycznie... ale Universal by wtedy nie narzekało bo taniej zapłaciliby za całość.

Smutne byłoby to, że po Foxie, stracilibyśmy kolejne wielkie studio filmowe jakim jest Warner, z takimi tradycjami. Tym bardziej, że Universal nie będzie raczej odczuwał potrzeby zachowania marki Warner tak jak Disney zrobił z 20th Century Studios. Disney ich zachowało bo filmy jak Predator czy Obcy nie pasują do rodzinnej marki Disneya, a podstudio takie jak 20th Century nie ma problemu z reklamowaniem filmów nie dla rodzin. Natomiast Universal i Warner to dwa podobne studia, więc nie widziałbym sensu w zatrzymaniu marki Warnera. Co jest pewne to to, że jeśli dojdzie do kupna Warnera przez Universal, pierwszy śmiać się będzie Chris Nolan.

Crowridd

Każdy obejrzy kontynuację ;) Pierwsza część była udana, więc jeżeli w drugiej dostaniemy ciekawego przeciwnika, a zapewne tak będzie, to liczę na duży sukces drugiej części.

Hype będzie mocno nakręcony już samym trailerem (jak zwykle zresztą).

Juby

#882
Cytat: LelekPL w 26 Wrzesień  2022, 17:56:10Natomiast jeśli plotki o tym, że Discovery kupiło Warner, żeby je tylko i wyłącznie sprzedać Comcast Universal oznacza, że możemy rzeczywiście spodziewać się mniej dalekosiężnych "10-letnich planów" ze strony Warnera
A dej spokój. Jeśli to prawda to będziemy świadkami śmierci kolejnego klasycznego studia filmowego (w nieciekawych czasach przyszło nam żyć), a wszystkie te ich zmiany pójdą o kant tyłka. Teksty o "10-letnich planach" znowu się powtórzą za jakiś czas, nie ma co im ufać.


Juby

https://www.batcave.com.pl/2022/10/barry-keoghan-chcial-zagrac-riddlera/

Nie pojmuję jak Matt Reeves, lub ktokolwiek odpowiedzialny za casting dostrzegł w nim Jokera (ani od strony urody, ani charyzmy, w ogóle mi na niego nie pasuje, to zdecydowanie najgorzej dobrany aktor do tej roli od 1966 roku), ale po powyższym i tak mogę odetchnąć z ulgą, bo jedną scenę z nim mogę zawsze przewinąć, a widzę że groziło nam obsadzenie go w roli Riddlera (czyli trzeciej największej roli w filmie), którego całe szczęście zagrał Paul Dano.

Leon Kennedy

Widać doszczegli coś czego Ty nie widzisz, zdarza się 😉 Zresztą aktor jest dobry. Więc i tutaj sobie w przyszłości poradzi.