Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#91
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez MJ - 23 Marzec 2024, 12:19:18
Też szukałem swego czasu odpowiedzi na te pytanie. Bardzo specyficzny środkowy rozdział historii Batmana Franka Millera, dla większości fanów niezjadliwy, aczkolwiek mi podobał się taki szajbnięty Batman, był ciekawą odskocznią od klasycznego stoickiego nietoperza.
Odpowiadając na twoje pytanie, od wielu lat nic nie słychać o wznowieniu serii, choć na jakiejś zagranicznej stronie wyczytałem że Frank ponoć ma gotowy scenariusz kontynuacji, ale nie jestem pewien czy to nie plotka.
#92
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez red fox - 23 Marzec 2024, 11:26:31
Czy jest jakaś szansa na wznowienie chyba nieukończonej serii "All Stars Batman and Robin"?
Poprzednie wydanie jest bardzo drogie do kupienia a rysunki Jima Lee są tu świetne!
#93
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 22 Marzec 2024, 16:49:48
Zwiastun robi wrażenie i spełnił swoją role, bo mnie wciągu tej 1:21 zaintrygował mnie na tyle że nie mogę się doczekać premiery odcinków.
#94
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 22 Marzec 2024, 16:34:33
Właśnie chciałem wrzucić. Jest klimacik, to im trzeba ponownie przyznać i Pingwin w wykonaniu Farrella, to będzie istny majstersztyk... Ale inaczej być nie mogło! W końcu już nam to pokazał, ale tutaj będzie go znacznie, znacznie więcej 😆 Tylko zaoszczyli mi apetyt na kontynuację The Batman... Cholerna obsuwa!!! Dobrze, że Pingwin wlatuje. A potem Batman uderza 😄
#95
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 22 Marzec 2024, 16:18:37
Nowa zapowiedź! Wygląda świetnie.

#96
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 19 Marzec 2024, 08:22:48
Forma serialu byłaby całkiem spoko. Tylko czy nie są tu jakieś przeciwności prawne/licencyjne, że nie mogą swobodnie działać na tym polu? Nie pamiętam szczegółów, ale coś obiło mi się o uszy przy obecności "Batmana" w "Titans" czy "Gotham".

Jedyną szansą na podkreślenie różnić między DCU, a Reevesem, dostrzegam w klimatach np. Battinson mroczniejszy, noir, realizm, natomiast DCU luźniejszy, cieplejsze, oparte na Batrodzince (o ich obecności mówił Safran). Mogłoby się to sprawdzić i ukazać nam Nietoperza od innej strony, bardziej społecznej (każda aktorska interpretacja podchodziła do Batmana w inny sposób, byłby to kolejny krok).

Edit. Na YouTube Batcave pojawiła się prezentacja i recenzja "Batman/Superman. World's Finest" - właśnie w takim klimacie widziałbym Batmana DCU (+ lekki nacisk w "Batman Wayne Family Adventures, jeśli chodzi o aspekt Batrodzinki)
#97
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - 19 Marzec 2024, 08:07:09
Gdybyśmy mieli już jakieś konkrety, zwiastun, fotki czy chociażby pierwsze informacje co do fabuły, to informacja o przesunięciu The Batman II mogłaby srogo zaboleć. A tak tylko smuci, ale też niewiele u mnie zmienia. Jak w niewiedzy czekałem, tak czekam - z nadzieją, że w końcu się doczekam. Battinson to moja ulubiona jak dotąd ekranowa interpretacja Nietoperza i wierzę, że będzie mi dane wrócić do tego świata bardziej niż poprzez serial o Pingwinie, który akurat nie grzeje mnie jakoś szczególnie.
I jakkolwiek prowadzenie równolegle dwóch Batmanów jest po prostu dziwne, tak można dopatrzyć się w tym pewnych pozytywów. Jeśli rzeczywiście chcieć podkreślić znaczenie elseworldów, to daje to szansę na bardziej nietuzinkowe, awangardowe projekty, nieuwiązane przekleństwem spójności, w które wplątało się solidnie MCU. Już się to dzieje w przypadku Jokera. Problem tylko w tym, co już napomknęliście, że nie widać jakoś mocnego zainteresowania ów elseworldami i wydaje się jakby ludzie od DCU liczyli aż to samo po cichu umrze.
DCU jest jednak młode i niepewne. Kto wie co będzie. Coś tam przecież dzieje się wokół WB, jeszcze różne newsy mogą się pojawić. A nuż nagle okaże się, że The Batman II znów jest jedynym realizowanym projektem i będę świętować.

No i jeszcze jedna opcja przeszła mi przez myśl. Gdyby tak Gunn realizował śmiało swoje DC na wielkim ekranie, a Battinson powróciłby w formie serialu? Albo przynajmniej miniserialu. Ze wszystkich dotychczasowych Nietoperzy, ten najbardziej pasowałby to tego formatu. Biorąc pod uwagę, co dziś potrafią małe ekrany, chyba nawet wolałbym takie rozwiązanie, a i rozdzielenie "dwóch Batmanów" byłoby wówczas jaśniejsze. Ot takie małe marzenie.
#98
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 18 Marzec 2024, 22:56:37
BB ma sens realizacji w DCU jako abstrakcja przyszłości. Ten projekt, teoretycznie, na wadziłby niczemu. Gorzej z "Joker" czy "The Batman", bo to będzie mieszać ludziom. Już teraz pojawiają się pytania czy Pattinson będzie TYM Batmanem i jeśli nie, to jak mają oddzielić jednego od drugiego.

Filmy mogą zarabiać nie małą kasę, ale jeśli projekty będą ze sobą kolidować, to czy WB pójdzie na jedno i drugie jednocześnie? Nawet Sony/Marvel działają tak, żeby jedno drugiemu nie wadziło (choć w przypadku Sony...  ;D )
#99
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 18 Marzec 2024, 19:52:34
Bo Warner to często głupie jest...
#100
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Q - 18 Marzec 2024, 19:15:00
Niby mają być filmy pod serią Elseworld, ale specjalnie tego nie akcentują. Taki "Batman Beyond" z Keatonem doskonale by pasował do tej kategorii, a tak wygląda, że WB tak naprawdę nie jest tym zainteresowane.