Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Flash (2023) - AKA trzeci Batman z Michaelem Keatonem

Zaczęty przez Juby, 27 Sierpień 2020, 09:17:02

Juby

Robienie superniespodzianki dla fanów, a następnie zdradzanie jej na 3 tygodnie przed premierą filmu uważam za skrajny debilizm. Nie zaglądam w spoiler, ale już mi mignęło coś na YT (pewnie właśnie to) i nie jestem z tego powodu zadowolony. Wolałbym dać się zaskoczyć w trakcie seansu.

Najlepsze do tej pory spojrzenie na nowy kostium Keatona of Hot Toys:
https://www.batcave.com.pl/2023/05/figurka-batmana-keaton-z-the-flash-od-hot-toys/#more-37675

Będzie miał symbol na piersi i taki sam doczepiony do maski, który będzie kładł jeden na drugim? Nieźle obmyślane. ::)

Leon Kennedy

Niestety i ja natknąłem się na to... A byłaby wielka niespodzianka podczas seansu  :(

Juby

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/the-flash-box-office-headwinds-elemental-1235501230/
https://www.thewrap.com/the-flash-dc-box-office-predictions-opening/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=breaking_news_7271797

No ciekawe czy najbliższe 20 dni (przed nami jeszcze recenzje) coś zmienią, bo $70-75m na otwarcie w USA będzie oznaczało wielkie rozczarowanie. Nawet przy kondycji w kinach na miarę Wonder Woman ciężko byłoby o $300m.

Leon Kennedy

Liczę mimo wszytko na trochę lepsze otwarcie, a jeśli opinie będą pozytywne, to i najbliższe tygodnie mogą być dobre. Zobaczymy. 

Wayne

Juby, imo reżyser zrobił to z prikasu studia. Robią co mogą by wzbudzić zainteresowanie. Już nawet Stephen King dostał parę dolców za napisanie entuzjazmu po obejrzeniu Flasha na Twitterze.

Ja od siebie dodam... im bliżej premiery, im więcej widzę tym mniej czekam. Zderzenie Keatona z dzisiejszą komputerową sraczką jest dla mnie lekko niezręczne. Widząc wszystko z Keatonem nie opuszcza mnie myśl, że to można było pokazać lepiej. Naprawdę drażnią mnie te sceny z pierwszego trailera, BatKeaton w tych akrobacjach z jaskini to czysta gra komputerowa. DC pod względem wykonania dowoziło, The Batman zestawiony przy MCU wyglądał jak techniczne dzieło stulecia. To po prostu nie wygląda dobrze, i nie chce mi się już oszukiwać, że jest ok.

Wolałbym już tego Beyonda z Keatonem, jako legacy sequel Returns. Dereka Powersa zmienić na potomka Maxa Shrecka (może tego przygłupiego syna, który zasłaniał ojca własnym ciałem na paradzie), gotyckie Gotham połączyć z cyberpunkiem (cybergothic?), samograj.

Właśnie, Gotham. To naprawdę takie trudne było skopiować gotycką scenerie? Zrobić kopiuj wklej, bo inwencji od dzisiejszego Hollywood już nie wymagam.

I ten kostium Keatona. Dali żółte, absurdalnie piękne logo, ale pas musieli już dać czarny, bo co - zbyt komiksowo? To logo też niech przemalują na czarno. Maska, która powinna imitować rysy szczęki, bo Michael Pattinsonowej urody nigdy nie miał. Może jestem zbyt czepliwy? Jestem fanem kostiumów Batmana, zwracam uwagę na detale, tak już mam, nie zmienię tego choćbym mnie kroili.

Juby



Idę do kina wyłącznie dlatego, że żyjemy w takich czasach, że jeśli na taki film nie pójdę w premierowy weekend, wszędzie w sieci będą bombardować mnie spoilerami.

Cytat: Wayne w 27 Maj  2023, 23:24:37Maska, która powinna imitować rysy szczęki, bo Michael Pattinsonowej urody nigdy nie miał.
Ja w ogóle uważam, że od 2017 roku (JL, serial Gotham, Pattinson, teraz Keaton) mamy jakiś nigdy nie ogłoszony konkurs na najbrzydszą maskę Batmana w filmach. Niesamowity downgrade względem jego wizerunków z lat 1989-2005 i 2016. A czemu te srebrne elementy pasa nie mogły być żółte/złote? Też nie mam pojęcia.

BTW, dziś w polskiej tv widziałem spot do Flasha. Wcześnie, chyba rzadko u nas startują z reklamami w tv na blisko 3 tygodnie przed premierą.

Juby

http://www.impawards.com/2023/posters/flash_ver16_xxlg.jpg



Bardzo mocno promują film, choć póki co bez żadnej jego gwiazdy (Ezrę odsunęli z wiadomych powodów, myślę że Keatona też nie będzie, bo dziennikarze pytaliby go o skasowaną Batgirl, cameo w Aquamanie i przyszłość w DCU - poza tym, podobno jest zajęty nagrywaniem sequela Soku z żuka w Londynie).

Embargo na recenzje schodzi 6 czerwca bodajże o 21:00 naszego czasu. Wcześnie, ale nie dziwię się, bo jeżeli film naprawdę podoba się ludziom tak, jak głoszą ploty z pokazów testowych, Warner musi działać, aby wzrosła sprzedaż biletów, która na ten moment wciąż wskazuje weekend otwarcia poniżej $100 milionów.

Po_prostu_smyk

Czytałem o prognozach w okolicach $70mln. Kiepsko patrząc, że budżet to okolice $200-220mln.

Wayne

DC ostatnio ma słaby czas w box office, ale w przypadku Flasha to nie musi być wyrok. Pogłos o zajebistości filmu, który owszem jest ewidentnie teraz pompowany sztucznie przez WB, jednak swoje źródło ma z pokazów testowych, więc może zagwarantować filmowi dłuższe nogi w kinach. Nie zawsze średnie otwarcie zwiastowało klapę finansową. BvS miało bardzo dobre otwarcie, a potem krótkie nóżki.

Juby

Flash w polskich kinach już od 14 czerwca. Sieci Multikino i Helios wprowadziły sprzedaż biletów na przyszłą środę i czwartek niespełna 2h temu.

Miss_Quinn

Co jest trochę późno, bo z tego co kojarzę zawsze sprzedaże biletów odbywały się parę tygodni przed a nie tydzień.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Juby

Zawsze? Coś ty, w Polsce tylko na wielkie filmowe wydarzenia pokroju premiery nowego filmu o Jamesie Bondzie, albo Avatara 2, itp. Kolejny tytuł DCU raczej pod takie nie podchodzi, sprzedaż nawet na większą premierą zazwyczaj rusza z świeżym repertuarem we wtorek przed weekendem. W tym przypadku i tak zaczęli wcześnie.

Spoko sprawa z tymi pokazami, dzięki nim uniknie się większej ilości spoilerów wrzucanych na YT z innych krajów, gdzie premiera już w środę. Czekam aż sprzedaż ruszy w CinemaCity i od razu kupuję bilety na 14stego.

Leon Kennedy

Mamy pierwsze oceny. Nie jest źle, ale bardzo dobrze również nie... Chodź pewnie gdyby nie główny aktor byłoby trochę lepiej, tak sądzę.
https://www.rottentomatoes.com/m/the_flash_2023

newtime

Spodziewałem się że będzie gorzej. Wszyscy chwala Keatona oraz Ezre w recenzjach natomiast jak zwykle scenariusz ora chaotyczność ciągnie film na dół ale jest postacie dowiozą, to jest szansa że będę się dobrze bawił na seansie, wybieram się już 14 więc po seansie  os tam napisze

Juby


Chris, jeden z nielicznych jutuberów jakich oglądam, daje kciuka w górę, krytykując głównie kiepskie efekty komputerowe - co jest niebywałe biorąc pod uwagę ile czasu nad nimi dłubali - a resztę chwali. Mnie to nastawia pozytywnie. Dotychczasowe recenzje są mieszane - jak przy niemal każdym filmie DCU - ale mieszane lekko w tę bardziej pozytywną stronę, więc jest to jakiś sukces patrząc na ostatnią passę serii. Gorzej, że z recenzjami na takim poziomie przedsprzedaż raczej nie wzrośnie, więc o sukces w b.o. może być naprawdę bardzo ciężko.