Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Earth One

Zaczęty przez heros65, 09 Grudzień 2009, 14:11:57

LelekPL

A no chyba, że tak w tym wypadku... to mogłeś cytat chociaż dodać :P

Juby

Jubego

Polski użytkownik, polski nick, czytamy i odmieniamy po polsku. :P A mnie namawiać nie musisz, przecież od razu napisałem, że kupię najpóźniej w maju, bo pewnie wtedy będę robił zamówienie na nowy pierwszy tom Batmana i Trzech Jokerów.

Leon Kennedy

Cytat: LelekPL w 25 Marzec  2021, 17:31:19A no chyba, że tak w tym wypadku... to mogłeś cytat chociaż dodać :P

No, mogłem... Mój błąd.

CytatJubego

Także tak Jubego. Nie byłem pewien jak to napisać 😛

CytatA mnie namawiać nie musisz, przecież od razu napisałem, że kupię najpóźniej w maju,

No tak, ale odnosiłem się bardziej do Twojego pytania czy jest lepiej. Stwierdzając bier i nawet się nie zastanawiaj. Nie wyraziłem się zbyt dokładnie.

Juby

#63


Wczoraj przeczytałem Tom Drugi, który podobał mi się tak samo, jak poprzedni. Choć nadal nie wszystko mnie przekonuje (wciąż uczący się swojego fachu Batman), fajnie jest przysiąść do lektury komiksu, która nie ciągnie się, nie zmuszam się żeby przebrnąć jeszcze kilka kartek, tylko dostarcza mi sporo rozrywki, zlatuje szybciutko i po godzinie kończę ostatnią stronę. Geoff Johns ma talent do pisania takich historii, z dobrym tempem, akcją i nie za długich, a o świetnej kresce Gary'ego Franka napisałem już chyba wszystko.

Fabuła jest wciągająca, bardzo podobały mi się w niej zapożyczenia z Szklanej pułapki 3 i pierwszego Jacka Reachera, ale na najważniejsze wyróżnienie zasłużył wg mnie główny antagonista, czyli Riddler. Im byłem starszy, tym mniej lubiłem tę postać, uznawałem ją za infantylną i irytującą. Po ubiegłorocznym przeczytaniu TM-Semic 8/91, a teraz drugiego tomu Ziemi Jeden (jego dwa najlepsze występy w komiksach, jakie czytałem) znowu zacząłem go lubić i wierzyć, że da się go przedstawić inaczej niż jako błazna. Teraz nie mogę się doczekać jak wypadnie w najnowszy bat-filmie. :)

Powracające postacie albo poprawiono (Gordon, trochę lepszy Batman), albo wypadły tak samo, bo za bardzo nie było co poprawiać (Bullock, Alfred). Z nowowprowadzonych bardzo podobała mi się tutejsza interpretacja Killer Croca, zgoła inna od wszystkiego, co widziałem z nim do tej pory. Z kolei najmniej przekonała mnie alternatywna wersja Two-Face'a (jeszcze ją przetwarzam), choć rozumiem że po tylu znakomitych interpretacjach jego originu (TAS, The Long Halloween, TDK) starano się go pokazać inaczej. No i w finale wypadało coś wymyślić z siostrą Denta, aby zrobić miejsce w sercu Bruce'a dla zapowiadanej na trzecią część Catwoman.

- dla obu części.

Teraz nie mogę się doczekać Vol. 3, tylko mam nadzieję, że jego akcja umiejscowiona będzie znacznie później niż pół roku po powyższej historii (tyle dzieli tomy 1-2). Żadnych opisów i recenzji nie czytałem, trzymam kciuki, aby Egmont wydał to u nas już w przyszłym roku. :)

Leon Kennedy

Ten vol.3 wychodzi tak długo, że trza będzie sobie dwa poprzednie odświeżyć gdy wyjdzie w końcu ta kontynuacja.

Juby

Nie widzę problemu. :) Poprzednie są na tyle dobre, a ich powtórzenie zajmuje tak mało czasu, że chętnie sięgnę po nie jeszcze raz.

Juby

#66
W ubiegłym tygodniu powtórzyłem sobie pierwsze dwa tomy. Volume One podobał mi się tak samo (nie wszystkie pomysły trafiają, ale przegląda się to świetnie i daje potencjał na coś naprawdę wielkiego), Volume Two nawet bardziej (zdecydowanie najlepsza historia z Riddlerem jaką czytałem, a także lepsza od The Batman Matta Reevesa, z lepszym Riddlerem i lepszymi zagadkami - tylko ta z farbą takase). W poniedziałek odebrałem i przeczytałem Volume Three, którego recenzja mojego autorstwa jest już na stronie głównej:

https://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-2023/batman-ziemia-jeden-tom-3/#1

^ Co do ostatniego akapitu - doczytałem dziś w sieci, że choć seria planowana była na pięć tomów, Geoff Johns i Gary Frank pracują nad czymś innym i nie planują wracać do tego Batmana. Szkoda, bo zamknięcie trylogii jest mało satysfakcjonujące (i pod pewnymi względami podobne do zakończenia serialu animowanego X-Men: Ewolucja). Ten konkretny Batman i to Gotham "Ziemi 1" mogłyby być znacznie lepsze, a tak czuję niesmak większy niż po wyjściu z kina z TDKR Nolana.

Co myślicie o Kotce z "Ziemi 1"? Mi się podoba :)



Ostatnia sprawa, o której nie wspomniałem w recenzji, bo uznałem ją za zbyt duży spoiler.
Spoiler
Twórcy mieli ciekawy pomysł na Clayface'a, choć kiedy zobaczyłem jak wygląda na ostatniej stronie ze swoim udziałem i wytłumaczono, że to ktoś zmieniający wygląd, z początku sądziłem że to Cornelius Stirk. Dopiero wymieniane tożsamości uświadomiły mi z kim mam do czynienia.
[Zamknij]

Crowridd

#67
Killer Croc dobrze się sprawdził w drużynie Batmana. Lubię takie zagrywki, bo to samo było z Clayfacem w Detective Comics z Odrodzenia, gdzie rola Basila była tam strzałem w dziesiątkę. W obecnym runie Batmana w takiej roli Harley - no zobaczymy.

No i relacje z Alfredem też były godne uwagi, bo nietypowe.

Spoiler
Połączenie 3 cech Clayface'ów w jednej osobie - no spoko. Z wyglądu Preston.
[Zamknij]

Rado

Cytat: Juby w 22 Luty  2023, 17:00:25Co myślicie o Kotce z "Ziemi 1"? Mi się podoba :)

Muszę przeczytać komiks, żeby zobaczyć jak do niej podeszli. A wizualnie? Full sado-maso.

Juby

Zaraz tam sado-maso. Niektórzy są chyba wzburzeni nie tyle ilością odsłoniętego ciała, co oczojebną kolorystyką i logotypami kota na klatce piersiowej oraz pasie. Ja tam kupuję takie handmade wdzianko skompltowane przez kociarę w domu.

Nie wspomniałem jeszcze o jednej wpadce tomu trzeciego, którą wyłapałem. Jak zawsze na przednim skrzydełku obwoluty wymienione są wszystkie tomy DC Deluxe, które dotychczas się ukazały. W spisie widnieje "Wonder Woman, tomy 1 i 2", a przecież w czerwcu 2021 wydano również tom 3.

Leon Kennedy

Chwila spokoju od naszej kolekcji, to zamówiłem sobie w końcu tom 3! Pierwszy i drugi po dwa razy przeczytany 😀