Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oscary 2009

Zaczęty przez Juby, 07 Styczeń 2009, 15:58:55

Altair


El Cornetto

Jesteście śmieszni :P

Huntersky

Hej, to było jakże sarkastyczne pytanie do Bruce'a. :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Altair

Wzajemnie El,wzajemnie...
Posted on: 23 Styczeń  2009, 06:01:56

 I byla jeszcze bardziej sarkastyczna odpowiedz do Huntesky'ego :P

Juby

8 nominacji do Oscara, to i tak więcej niż miały wszystkie poprzednie części Batmana razem wzięte i więcej niż dotychczasowy zdobywca największej ilości nominacji do Oscara, z filmów na podstawie komiksów "Droga do zatracenia" (miał ich 6 i w 1 wygrał). Ja się ogromnie cieszę (liczyłem na 5-7 nominacji). Za najlepszy film to TDK raczej nie powinien mieć nominacji, podobnie jak i scenariusz, oraz obsadę (poza Ledgerem), ale trochę rozczarował mnie brak Nolana w nominacji za reżyserię. Zaskoczyło mnie kompletnie nominowanie TDK za scenografie (ale pozytywnie), choć i tak nie stawiam, aby wygrał w tej kategorii.

Jeśli chodzi oto jakie nagrody wchodzą w grę to na pewno: Najlepszy aktor drugoplanowy, efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk i montaż dźwięku. Czyli liczę na, od minimalnie 2 (do tej pory tylko "Superman", "Batman" i "Spider-Man 2" z komiksowych ekranizacji, zdobyli po jednej statuetce) do nawet 5 Oscarów, właśnie w tych kategoriach, które wymieniłem wyżej.
Za scenografię, charakteryzacje i montaż raczej uważam, że film ma znikome szanse, ale kto wie, z box offic'em filmu też stawiałem na max 500 mln $, z nominacjami do poszczególnych nagród zawsze okazuje się, że film dostaje ich więcej, niż ja na to liczyłem. Pesymista ze mnie, czy co? ;D Może i tym razem, bardzo pozytywnie się zaskoczę, a tak na prawdę bardzo na to liczę. :)

vincent

widzę, że niektóre osoby z tego forum za oscara dla TDK są w stanie się powiesić...
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Huntersky

Powiesić? Mnie to bardziej wisi :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Philips V38

Jak dla mnie, jeszcze nominacja za muzykę i był bym w pełni usatysfakcjonowany.
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Altair

No dobra dziś po północy dowiemy się czy nasze spekulacje były słuszne...

kelen

Chcialbym zobaczyc mine fanboyow, jakby sie okazalo, ze Ledger nie dostanie oscara

El Cornetto

Komisja oscarowa boi się o życie swoje i swoich rodzin. Oscar będzie. Bukmacherzy dają za niego 1,01 :]

Filer

Jeśli miałbym się zabawić w wyrocznię:
Oscar dla Heatha to pewniak. Sto procent. Cyniczne, ale - gdyby Heath żył bym trzymał kciuki, bo zasłużył, ale teraz.. pewniak. Co nie znaczy, że to źle.
Liczę też na zdjęcia - Pfister dostał nominacje za Begins i Prestige. W końcu mu się statuetka należy. Niestety pewnie sobie jeszcze poczeka.
No i daję Oscara za losową techniczną nominacje - pewnie montaż dźwięku, bo tylko tam się Button nie wcisnął.

Altair

Oscar dla Heatha!Yeah!

Leon Kennedy

#43
Mam podobne odczucia, co Filer... Kibicowałbym z całą siłą Heathowi w zdobyciu Oscara, gdyby żył... Bo po jego śmierci stało się to prawie pewne. Żal mi Pfistera, bo zasłużył na Oscara. Może za trójeczkę :)

Philips V38

Cytat: kelen w 22 Luty  2009, 20:17:32
Chcialbym zobaczyc mine fanboyow, jakby sie okazalo, ze Ledger nie dostanie oscara

Niestety nie zobaczysz ich  ;D

Heath i Joker górą  ! ;)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.