Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

newtime

Sam plakat według mnie okropny, to płonące Gotham oraz Zagadka w masce gazowej od razu mi się kojarzy z Snyderem  :-\ No ale ostatnio w sumie rzadko któy plakat do film super Hero mi się podobał. Co do Batman, i Bruce Wayne, to pewnie chcieli wyraznie zaznaczyć ze mamy do czynienia z kompletnie nowym aktorem wiec musiał się on tu znaleźć   

Juby

Pewnie tak. To w sumie trend, który trwa od pierwszego Iron Mana - Marvel wstawia na plakatach i bohatera w masce, i bez, bo chcą sprzedać film i bohaterem, i aktorem, co na moje oko powoduje przesyt. A co do oceny "okropny" - do dziś wspominam main poster do TDKR Nolana, który wygląda jak sklejony w kilka minut z teaser posteru i fotki z TDK fan-art. Innymi słowy, mogło być gorzej. ;)


jakura

Kilka z poprzednich plakatow i grafik bylo o niebo bardziej klimatyczne. Ale moze jeszcze cos zmontuja do premiery
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Kaz

Ale bida plakat. Trochę wstyd dla WB, które nie tak dawno serwowało nam świetne postery do The Suicide Squad, a przynajmniej mi się bardzo podobały.

LelekPL

Na viralowej stronie https://www.rataalada.com/ są trzy nowe zagadki:
Cytat1. It sinks and swims it can be rotten even when it's all dressed up
2. The more I'm revealed the less I exist
3. Payback Comes To All Who Accept One

W nagrodę jest obrazek. Dwa ostatnie wiedziałem, ale pierwszy musiałem poszperać na reddicie.

Poza tym, promocja z Oreo okazuje się dość ciekawa... wiem, wiem, też nie lubię Oreo. Ale na ruskiej stronie zeskanowanie kodu z opakowania zabiera nas do wirtualnej batjaskinii Battinsona. Jest samochód, batkomputer, strój i narzędzia do trenowania:



Obecnie zeskanowanie kodu w Polsce zabiera nas na strone, która nie jest otwarta, ale będzie dostępna od 1 lutego. Nie wiem czy to również będzie batjaskinia, ale fajnie by było.
Nie jest to może poziom wirtualnej kampanii TDK, ale lepsze to niż nic.

Poza tym w lutym wychodzi też książka prequel do filmu.

Sam kupię po filmie jeśli będę zaciekawiony.

Johnny Napalm

Czyli najlepsze plakaty dają prawie na sam koniec.  ;)  Ciekawe co jeszcze WB ma w zanadrzu? A tak serio, ostatnio przeglądałem kilka posterów do Batmana i Robina z 1997 roku i mimo tego że film był wybitnie taki se, to i tam można było wybrać kilka fajnych propozycji do powieszenia u siebie w pokoju. Do filmu z Pattinsonem było już kilka dobrych plakatów. Moim faworytem pozostaje ten z połączeniem profilu Gacentego ze znakiem zapytania.

Bardziej, od jednego średniego plakatu, mnie niepokoi to, że po trailerze spodziewam się mocnego nawiązania do filmów Nolana. Niby fajnie, ale wróżyłoby to, że nie otrzymamy nic nowego, żadnego innego spojrzenia na tą komiksową postać. Czyli taka bezpieczna opcja, po kilku nieudanych filmach w DCU. Joker był spoko, ale to w sumie też była bezpieczna opcja. Ten film pełnymi garściami korzystał z chwytów zastosowanych w sprawdzonych klasykach z lat'70-80 no i kilku późniejszych. Nawet całe sceny były żywcem pobrane z nich pod Jokera.

Wynikałoby z tego, że po tych kilku sparzeniach na swoich dziełach w DCU stawiają na coś co już było. Obym się mylił i rzeczywiście siedział w kinie na seansie z rozdziawioną gębą i myślą: Wow! Tego w życiu bym się nie spodziewał.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#681
Link, który znalazłem w środę na innym forum został już usunięty, ale była w nim odpowiedź Matta Reevesa na pytanie na temat pomysłu na potencjalną kontynuację The Batman. Przytoczył w niej No Man's Land, Ra's al Ghula i Talię. Jeśli to prawda to. . . słabo. :-\ Oby przy sequelu nie bazowali na historiach, na których opierał się już Nolan, a jeśli mają wracać do przeciwników Batmana z poprzednich filmów, to jedyni, których chętnie zobaczyłbym ponownie - tym razem w poważniejszej wersji - to Mr. Freeze i Poison Ivy. Żadnych Lig zabójców, żadnych Ghulów, żadnych Jokerów i Dwóch Twarzy, goddamn it!

CytatPoza tym w lutym wychodzi też książka prequel do filmu.

Sam kupię po filmie jeśli będę zaciekawiony.
Też chętnie kupię (o ile któryś wydawca zdecyduje się na publikacje w Polsce - i mam nadzieję, że na polskiej okładce dodadzą kierowcę w pędzącym Batmobile'u, albo chociaż przyciemnią mu szyby ;D).

Wywiad Esquire z Mattem Reevesem. Można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy.
https://www.esquireme.com/brief/the-batman-director-matt-reeves

Marketing w Korei ruszył pełną parą!
 



Funky

#682
Plakat meh i wygląda brzydko i na odpie...co do filmu to cieszę się że postawiono na Nolanowy klimat i chciałbym zobaczyć Jokera czy Ras`a w uniwersum Reevesa. Nic odkrywczego w tym nie będzie ale skoro tak interpretuje Batmana (Reeveso-Nolanowo) to po co coś zmieniać? :P

Juby

Po to żeby się nie powtarzać? Po to żeby dać możliwość dziesiątkom przeciwników Batmana, którzy jeszcze nie mięli szansy zabłysnąć na srebrnym ekranie?

Anyway, okładka TOTAL FILM:



Kolorystyka zgodna z charakterem poprzednich materiałów promocyjnych, ciekawa kompozycja (zawarcie bohaterów w dymie tworzącym znak zapytania), niezłe wykonanie - dlaczego to ta grafika nie trafiła na kinowy plakat filmu? Warner wydaje na marketing +$100 mln, ale jak widać na grafiku oszczędzają, czego nie można powiedzieć o powyższym miesięczniku.


jakura

No to wyglada bardzo dobrze. Tajemniczo i niepokojaco.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

jakura

Ostatnio Batman nawet z lodowki wyskakuje. Kampanie tak rozkrecili, ze zaraz bedzie mozna caly film z materialow poskladac
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

Cytat: LelekPL w 27 Styczeń  2022, 16:31:06Poza tym, promocja z Oreo okazuje się dość ciekawa... wiem, wiem, też nie lubię Oreo. Ale na ruskiej stronie zeskanowanie kodu z opakowania zabiera nas do wirtualnej batjaskinii Battinsona. Jest samochód, batkomputer, strój i narzędzia do trenowania:



Obecnie zeskanowanie kodu w Polsce zabiera nas na strone, która nie jest otwarta, ale będzie dostępna od 1 lutego. Nie wiem czy to również będzie batjaskinia, ale fajnie by było.
Nie jest to może poziom wirtualnej kampanii TDK, ale lepsze to niż nic.
Po zeskanowaniu kodu jest jaskinia... ale fajnie, że nikt nie powiedział, że trzeba zachować paragon i podać NIP sklepu :P bo oczywiście, że przetrzymuję paragony sprzed miesiąca ze sklepu spożywczego :P

Juby



Kampania na ostatniej prostej, nie ma dnia żeby nie wypuszczali czegoś nowego. To dobrze, bo widać że nie zamierzają przekładać premiery, do której pozostało już tylko 31 dni. :)


Funky

#689
youtu.be/x7rRdbb1qGo

Jestem zadowolony, jest tajemniczo, creepy ale jest i akcja. Kawałek kojarzy mi się z "Poison Garden" z No Time To Die i tematem Scorpio z Dirty Harry (kobiecy głos).