Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

Mel

I w wielu zwiastunach czy spotach bylo jak Gordon zostaje komisarzem i rozwala siekierą Bat-sygnal... ;D

codic

ja nie moge sie oderwac od kawalka: Introduce A Little Anarchy. non stop, albo w domu z pc, albo na sluchawkach na ulicy.. non stop.

i mam odnosnie tego jedno pytanie. na calym ost nie ma utworu z trailera.
chodzi o ten utwor: http://pl.youtube.com/watch?v=RBzkAbx9gk0&feature=related gdzie go znalezc w dobrej jakosci, chyba ze na ost przegapilem
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Mel

Ja nie moge sie oderwac od A Little Push

Maly tribute, ze Joker zawsze wygrywa... ;D

A ten kawalek to Molossus z Batmana Begins....

Maxie Zeus

Mi bardzo sie spodobala muzyka w scenie, jak Batman i Gordon stoją nad cialem Denta.. (ko?cówka)...niemalze identyczna byla w ''Ostatnim Samuraju'', którego sobie cenie wysoko..

Moze wiecie, z którego soundtracku pochodzi ??

codic

Cytat: Mel w 03 Sierpień  2008, 23:12:53
A ten kawalek to Molossus z Batmana Begins....

dzieki ogromne, teraz chyba nie zasne :D
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Gieferg

Obejrzane :)

Film jest boski. Zdecydowanie najlepszy Batman, Burton sie chowa i nie wychodzi.

UWAGA NA SPOJLERY

two-Face jest tyle ile go potrzeba i mam nadzieje, ze zadnych cudownych jego powrotów nie zobaczymy bo i nie ma po co. Inna sprawa z Jokerem, tez byl tyle ile trzeba, móglby powrócic, ale nie po śmeirci Ledgera. To juz by nie byl TEN Joker. 

Jeśli chodzi o wady (których jest neiwiele):

- brak batcave i rezydencji - jakoś mi tego brakowalo.
- troche malo wyraziste zako?czenie wystepu Jokera, (to w tej serii chyba juz tradycja jak spojrzec na analogiczną sytuacje ze Scarecrowem w BB, choc jednak Joker ma od niego o wiele lepsze zako?czenie)
- za mala rola Scarecrowa
- kolejne bajeranckie-przegiete urządzenie
- CGI akrobacje na batpodzie

Co do muzyki to jest to bodaj jedyne w czym filmy Burtona pozostają nadal niedoścignione. Muzyka w TDk jest dobra, chwilami nawet bardzo dobra, ale brakuje jej tej wyrazistości jaką raczyl nas Elfman.

Poza tym wszystko jest perfekcyjne, mimo baaaardzo wysokich oczekiwa? jakie mialem, nie jestem nawet w najmniejszym stopniu rozczarowany. To nie tylko najlepszy film o Batmanie czy film komiksowy, podejrzewam ze to równiez najlepszy film jaki oglądalem, ale zeby to stwierdzic musze obejrzec jeszcze pare razy :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Hydro

Ja jestem świezo po seansie. UWAGA! RECENZJA MOZE ZAWIERAc SPOILERY.

I musze przyznac - teraz jest to dla mnie najlepszy film o Batmanie. Juz te pierwsze 6 minut, mimo ze juz kilka miesiecy obejrzane, nadal robily wrazenie. Nastepnie, świetne ujecia Gotham nocą. Śmieszne zarty Jokera, szczególnie "znikający olówek" :D No i to "hi" do Denta. "Napad" Batmana w Honk-Kongu, scena z wywaleniem sie ciezarówki i moim zdaniem mile zaskakujące rozwiązanie pojawienia sie Batpoda. Ciesze sie, ze malo w nim efektów specjanych a duzo istotnej fabuly. Harvey po brawurowym oszpeceniu, najlepszymi Dwiema-Twarzami do tej pory :) I pewnie jak wiekszośc troche sie przestraszylem naglego uderzenia zwlok falszywego Batmana oraz uderzenie w Porshe... Równiez bardzo dobrze przedstawili scene z promami. Osiągneli jej efekt, a ten czarnoskóry wiezie? zrobil na mnie wrazenie. Znalazlem tez pewne nawiązanie: pod koniec filmu spadający Joker (lecznie do konca ;)) przypomnial mi spadającego Jokera Nicholsona. Koniec filmu, jaki list Rachel i jej śmierc, przyznam, ze mnie troche wzruszyl. Jak dla mnie, pisze to bez przesady, 11/10. Ide na ten film jeszcze dwa razy, i Nolan, oby tak dalej! :)
It's a funny world we live in.

Mel

O tak...
Martwy fake-batman...
Wtedy to podskoczylam na fotelu, a jakiemuś facetowi obok trysnela cola z nosa ;D

codic

a u mnie w kinie bylo tylko tak: wszyscy ciche "a!" a po chwili "uuuufff" :D
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Ocelot

Wczoraj bylem na przedpremierze i co musze stwierdzic...
Jest to najlepszy film jaki widzialem w kinie i jeden z najlepszych jakie widzialem w ogóle. Rozbudowany, w wielu miejscach scenariusz mnie zaskoczy, efekty d?wiekowe i muzyka wspaniale wkomponowane w obraz. Jak wyszedlem z seansu to pomyślalem sobie, ze napisze tu kawal recenzji ale teraz to wiem, ze po prostu nie ma o czym pisac - to trzeba zobaczyc.Begins zostawil taki niedosyt i mimo iz byl wporządku to nie bylem do niego przekonany, co z resztą pisalem jeszcze jak bylo stare forum BatCave(wtedy chyba jako jeden z pierwszych pisalem o bledzie mikrofalówki jak i tego ze w Gotham nie wystepuje zjawisko dysocjacji gazów). Teraz widze,ze to wszystko bylo potrzebne bo oba filmy stanowią zgraną, spójną i potrzebną sobie calośc.
Jedyne co mnie zastanowilo (chcialem tez was spytac o opinnie na ten temat) to zako?czenie, mam uwierzyc w to, ze cale Gotham bedzie myślalo ze Batman to morderca? ze w nastepnej cześci wszyscy bedą go ścigac? Troche to dziwne, nie pasuje mi, choc w sumie to nieco lepsze niz gacek na tle ameryka?skiej flagi z powiewającą peleryną. Aha i co sie stalo z Two Face'em, chyba nie zginąl?

Apetyt rośnie w miare jedzenia, chce jeszcze raz zobaczyc ten film...i jeszcze...i jeszcze i... po prostu nie mam dośc.
Here...we...go!

kelen

CytatAha i co sie stalo z Two Face'em, chyba nie zginąl?
Polecam forum SHH, jest tam specjalny temat, gdzie to omawiala, ale wiekszosc teorii i opinii jest za tym, ze Dent ginie.
I jak tak przemyslalem sobie koncowke jeszcze raz, to jednak faktycznie to dobrze. Dramat tej postaci zostal dobrze pokazany i zakonczony.

Ocelot

Dzieki, w sumie masz racje gdyby za bardzo rozbudowali ten wątek móglby stac sie zbyt monotonny mimo to jestem "nienasycony" tą postacią jesli wiesz o czy mówie  ;)
Here...we...go!

Hydro

Ale chec, ze Eckhart chce zagrac w 3  ???  Ale z drugiej strony, zal mi sie zrobilo Denta, gdy tak patrzylem na to cialo  :(
It's a funny world we live in.

Maxie Zeus

Tragizm postaci Denta jest fundamentem tego filmu...
Teraz tez doszedlem do wniosku, ze dobrze zrobili, uśmiercając go... Jego glówną motywacją jako Two-Face jest pomszczenie Rachel...  Pozabijal juz odpowiedzialnych za jej śmierc... Co niby mialby robic w sequelu ?? Latac po mieście i obrabowywac banki (jak w Foreverze ??)
A po drugie (ktoś juz kiedyś na Forum o tym mówil), gdyby Dent przezyl, to po co Batman mialby brac te wszystkie morderstwa na siebie... TO NIE MIAlOBY WTEDY SENSU !!

Leon Kennedy

CytatAha i co sie stalo z Two Face'em, chyba nie zginąl?

Dent zgianąl jestem tego pewien.

Cytatmam uwierzyc w to, ze cale Gotham bedzie myślalo ze Batman to morderca? ze w nastepnej cześci wszyscy bedą go ścigac?

To zako?czenie jest świetne :). Juz nie moge sie doczekac jak Nolan to wszystko pochnie do przodu i co bedzie czekac na Gacka w nastepnej cześci :D.