Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight - wrażenia po filmie

Zaczęty przez (A)nonim, 24 Lipiec 2008, 14:11:11

Maxie Zeus

Cytatmam uwierzyc w to, ze cale Gotham bedzie myślalo ze Batman to morderca? ze w nastepnej cześci wszyscy bedą go ścigac?

To zako?czenie jest oryginalne... Nolan chcial zaskoczyc widza, i mu sie to udalo ;)

Mam takie pytanie do tych, co oglądali juz film...
Jak sie zaczyna ?? W BB mieliśmy chmare nietoperzy formujących logo Batmana, a sam tytul wyskakiwal przed napisami ko?cowymi.. A jak jest w ''Mrocznym Rycerzu'' ??

Ocelot

Zako?czenie jest ciekawe, ale to przeciez zaprzecza nieco ideii Batmana.Pozatym wyczuwam tu robienie z niego jeszcze wiekszego meczennika. Z drugiej strony moze chcial wywolac wiekszy strach w przestepcach, jeśli rozejdzie sie, ze gacuś przekoczyl swoje granice to bedą robic w pory. O ile pamietam nawet Maroni mówi mu, ze wszyscy juz wiedzą ze Bat nikogo nie zabija tylko oddaje w rece policji itd itp, moze wziąl to sobie do serca. Mimo wszystko nie jestem do ko?ca przekonany prawidlowością tego *non happy endu*

Cytat: Maxie Zeus w 04 Sierpień  2008, 14:54:10
To zako?czenie jest oryginalne... Nolan chcial zaskoczyc widza, i mu sie to udalo ;)

Równie oryginalnym zako?czeniem byloby wyjście zza Batmana w ostatniej scenie Godzilli albo atak Armi Klonów na Gotham  ;D Świruje
Here...we...go!

Hydro

W rankingu zako?cze? Bat-filmów ma u mnie pierwsze miejsce. Naowylawania syna Gordona, przeplatanie klimatycznych scen i Gordon jako narrator... Kolejny wielki plus The Dark Knight :)
It's a funny world we live in.

kelen


isild87

Szczerze mówiąc,dla mnie zako?czenie The Dark Knight to wlaśnie jeden z niewielu minusów w filmie.Jest zbyt depresyjne,nie pozostawia zadnej nadziei,choc ostatnie sceny mogą wskazywac ze Nolan specjalnie zaplanowal taki otwarty koniec i nie powiedzial jeszcze ostatniego slowa jako rezyser Batmana
Jeszcze zwrócilam uwage ze w Polsce bedzie on  dostepny od lat 12.No nie wiem...ten film jest naprawde mroczny i brutalny,i lepszaj bylaby kategoria wiekowa od 15 lat,to tyle :)

Huntersky

Mroczny tak, brutalny...ee tam. Brutalnie by bylo, gdyby Joker po przesluchaniu mial twarz we krwi. Tego mi wlaśnei brakowalo: krwi i przekle?stw. Zbiorowisko najwiekszych gangsterów Gotham, a nikt nawet nie faknąl. :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Funky

Niestey PG-13 zrobilo swoje :( Ach i mam takie pytanko jak Joker postrzelil kierownika banku to ten chociaz troche krwawil?. Czy wyglądalo to tak samo jak na 6 minutowym prologu ze ani kropelki krwi...

Huntersky

Jedyna krew, którą zauwazylem, to ta na poduszce Denta.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mel


Funky

Ostatnie pytanie (zrozumcie moją ciekawośc :D) kiedy Batman zmienia kostium. Czy np. w polowie filmu czy pod koniec?

Huntersky

<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Epid

Cytat: Funky w 04 Sierpień  2008, 22:24:27
Niestey PG-13 zrobilo swoje :( Ach i mam takie pytanko jak Joker postrzelil kierownika banku to ten chociaz troche krwawil?. Czy wyglądalo to tak samo jak na 6 minutowym prologu ze ani kropelki krwi...

film byl jednak dośc brutalny. nie wazna jest krew...
w kinie bylem z moją dziewczyną. powiedziala, ze film byl przerazający i ze czasami miala ochote zaslaniac oczy :D
sam kontekst wiekszości zbrodni Jokera emanowal niesamowitą przemocą. to troche jak w "Se7en" Finchera... nie widzieliśmy jak John Doe popelnia te wszystkie zbrodnie, ale sam ich kontekst totalnie przerazal!
swoją drogą... przed premierą huczano na temat jednej - wyjątkowo brutalnej - sceny. tą co Warner chcial wywalic, a Nolan po śmierci Ledgera powiedzial, ze jednak zachowa w filmie... czy jakoś tak. jak myślicie? o którą scene chodzilo?

codic

hmm... ciezko powiedziec ja pamietam tylko te sceny z trailera i te najzabawniejsze z u dzialem Jokera :D (ogladalem TDK dopiero raz). moze ktos sie orientuje która ze scen byla taka "brutalna" ?
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Huntersky

Brutalnym filmem to jest RoboCop. ;)

Pewnie chodzilo o olówek.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

codic

no faktycznie, jak bylem maly i widzialem jak znecaja sie nad policjantem o malo sie nie rozplakalem :/

nie no.. olowek az taki straszny nie byl :D malo szczegolow widac...
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!