Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Bat-Filmy / Justice League: Crisis on Infi...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 04 Maj 2024, 17:09:53
Fakt, tak walka była bez sensu, też miałem takie wrażenie , armia demonów do rozwalenia, a oni walczą między sobą, nie brzmi zbyt logicznie. Bardziej ta część z Jokerem i Grundy'm i Killer Croc'iem mi się podobała. A co mogło wciągnąć w historii Psycho Pirata? Sama geneza była interesująca, motywacją Lexa Luthora jest wiedza i potęga, więc nie jest to aż taka duża różnica.
#2
O stronie i forum / 20-urodziny BatCave
Ostatnia wiadomość przez Q - 04 Maj 2024, 14:51:33
Loga już od maja zmienione, więc pewnie kwestia przeglądarki i plików cache.
#3
Uniwersum Batmana / Wielka Kolekcja Komiksów DC: B...
Ostatnia wiadomość przez Q - 04 Maj 2024, 14:50:26
Na razie żadnych informacji o specjalnych wydaniach nie ma. W przypadku WKKDC wydany został tylko jeden specjalny album, mimo, że w zagranicznych edycjach było więcej.

W hiszpańskiej wersji (DC Colección Héroes y villanos) są zaś specjalne wydania dla prenumeratorów, w tym m.in. "El gran libro del Joker".
#4
Bat-Filmy / Justice League: Crisis on Infi...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 04 Maj 2024, 14:30:01
Pierwsza część miała jedyną pozytywną cechę tych obu filmów - wątek Flasha i jego żony. Film był za nudny, żebym się nim przejął, ale przynajmniej całość miała emocjonalną ramę. Tutaj nie wiem co mogło wciągnąć w "personalnej historii Psycho Pirata". Nic nie zrozumiałem z jego motywacji poza tym, że chce rządzić światem.

Batman i bat-rodzina walczą ze sobą też z dupy powodu. Podczas gdy cały multiverse jest zagrożone, oni jakimiś pierdołami się zajmują. Nic tam nie ma rąk ani nóg.
#5
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 04 Maj 2024, 14:18:31
Cytat: MJ w 04 Maj  2024, 12:27:04Miss Quinn, czytałaś może książki?
Ja czytałem, i film bardzo wiele rzeczy pomija, dlatego też cztery posty wyżej pisałem, że to powinien być serial typu Gra o Tron, a nie film. Ale oceniając jako sam w sobie film jest fantastyczny i rozumie materiał żródłowy bardzo dobrze, jednocześnie tworząc adaptację na swoje potrzeby. Nie jest to dokładność Władcy peirścieni, bo nie dałoby się tego zrobić w filmie. Jest też spora zmiana jeśli chodzi o zakończenie z którego nie wiem jak wybrną w kolejnych częściach, żeby zrównać historię z tą z książek.

Ale też jednym z większych plusów tej części była ilość perspektyw - poprzednia część była prawie całkowicie pokazana z perspektywy rodu Artreides i było troszkę Harkonnenów. A tutaj mamy znacznie więcej o tradycjach fremenów, o Bene Gesserit, o Harkonnenach, o cesarzu. Świat się mocno rozbudował. Brakowało Gildii i innych rodów, ale to pewnie będzie rozwinięte w kolejnej części.

Cytat: MJ w 04 Maj  2024, 12:27:04klasyczne zagranie z wybrańcem mimo że dobrze poprowadzone, jest już tak oklepane że mnie nie rusza
Ale to nie jest film o wybrańcu ratującym całą planetę, jest to opowieść o czymś zupełnie odwrotnym. To jest przestroga przed "fałszywym" prorokiem, o tym jak władza absolutna korumpuje absolutnie. Paul nie jest klasycznym "białym zbawcą". Jeśli ktoś w tej historii jest nieco bardziej zbliżony do klasycznego bohatera to Duncan Idaho, ale to dopiero w kolejnych częściach (i on też jest mocno nienormlany).
#6
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 04 Maj 2024, 13:48:55
Cytat: MJ w 04 Maj  2024, 12:27:04Miss Quinn, czytałaś może książki? Ciekaw jestem opinii kogoś kto zna wersję filmową i książkową, na ile jest to wierne oryginałowi?
Nie czytałam książki, ale mam zamiar się za nią zabrać jak tylko będę miała więcej czasu ( już nawet czeka na mnie ebook do poczytania) . Bo sama też jestem ciekawa, jak wygląda kwestia jak bardzo film odbiega od książki.
#7
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez MJ - 04 Maj 2024, 13:00:49
Juby, a Pingwina na jesień olewasz czy jarasz się?
#9
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez MJ - 04 Maj 2024, 12:49:17
Red Fox w nawiązaniu do tematu czy może zostać wznowiony All Star Batman i Robin :

:https://www.hollywoodreporter.com/news/general-news/dark-knight-iii-might-not-827997/


Ten fragment jest interesujący : "Miller might collaborate with Lee on the conclusion to "All Star Batman & Robin The Boy Wonder," the series the two launched together in 2005. "He's got a great ending to the story and a really cool final scene that was described to me that is just classic," said Lee.

Artykuł jest stary, ale daje do zrozumienia że scenariusz jest napisany, więc nigdy nie wiadomo ;)
#10
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 04 Maj 2024, 12:27:04
Miss Quinn, również byłem na Diunie ostatnio o ile co do efektów i zdjęć w filmie się zgadzam bo są pięknie zrobione i nakręcone, to fabuła mnie aż tak nie wciągnęła, a może po prostu nie potrafiłem się utożsamić z tymi bohaterami? Może gdybym mieszkał gdzieś w Afryce albo Arabii wczułbym się bardziej  8)
Fakt, druga część była dużo lepsza od jedynki, ale te klasyczne zagranie z wybrańcem mimo że dobrze poprowadzone, jest już tak oklepane że mnie nie rusza.

Miss Quinn, czytałaś może książki? Ciekaw jestem opinii kogoś kto zna wersję filmową i książkową, na ile jest to wierne oryginałowi?