Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Walking Dead

Zaczęty przez Mihcim, 19 Marzec 2014, 10:18:54

Mihcim

Zauważyłem że nie ma tego tematu na forum ( chyba że nie zauważyłem i jest )
Czyta ktoś z was Walking Dead? Komiks jest o niebo lepszy od serialu, bardzo polecam zwłaszcza teraz kiedy nowy Volume 21 All out war part 2 jest po prostu genialny.


Darkoff

Stanąłem gdzieś tak na trzynastym tomie. Całe szczęście komiks poznałem przed serialem, który imho, jest jednym z gorszych ekranizacji jakie przyszło mi oglądać. W komiksie są lepiej nakreślone postacie, ciekawsza historia, relacje bohaterów są ważniejsze niż w serialu. Wszystkiego jest więcej i wszystko jest lepiej zrobione, mimo to ten crap leci już czwarty rok i wciąż ogląda go po 17 milionów.

Rado

Shit, mnie się tam serial podoba. Jasne, poziom cały czas spada. Nie jest to jakiś drastyczny zjazd, ale spadek odczuwam, jednak mimo to wciąż oglądam. Czytałem gdzieś, że serial nie czerpie zbytnio z oryginału i leci swoim własnym tempem. Podobno nawet z osiemdziesiąt procent jest różnic.

Komiksu nie czytałem. Ani jednego tomu. Często widzę w internecie jakieś cenowe okazje, ale boję się po to sięgnąć, bo jeszcze mi się spodoba i będę musiał przedzierać się przez te wszystkie albumy, nie mówiąc już o kosztach. Zresztą, do takich długaśnych serii to podchodzę teraz trochę z rezerwą. Nigdy nie wiadomo czy w środku całej fabuły przestanie mi się ona podobać. I tak właśnie już kupuje Lucyfera i Baśnie, bo "zbierałem od początku, to muszę dozbierać do końca". Tak mam. Pal licho, że kolejne tomy czytam już niemal bez zainteresowania.

Leon Kennedy

CytatStanąłem gdzieś tak na trzynastym tomie. Całe szczęście komiks poznałem przed serialem, który imho, jest jednym z gorszych ekranizacji jakie przyszło mi oglądać

Że co jeden z najgorszych?! Sorki, ale pogięło cię?  ;) Oczywiście to żarcik, masz pełne prawo do swojej opinii, a moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych seriali ostatnich lat :D Co do komiksu, to nie czytałem ani jednego czego bardzo żałuje, ale kasa jest niestety ciągłym problemem.

Rado

Przecież Darkoff napisał, że "jest jest jedną z gorszych ekranizacji" czyli ocenił jakość serialu w stosunku do jakości komiksu. To co innego niż ocena samego serialu bez znajomości komiksu.

Darkoff

Dok?adnie to co napisa? Rado. Pewnie gdybym si?gn?? najpierw po serial to podziela?bym wasze zdanie co do jego poziomu, ale gdy si? na to patrzy z poziomu ,,wy?ej'' ?e tak powiem jest na prawd? kiepsko. Najgorzej wypada zdecydowanie Gubernator i Andrea. Ten pierwszy nie jest nawet w 10% tak brutalny jak pierwowzór. Andrea? Andrea za przeproszeniem w serialu to dzi**a. Jakkolwiek chamsko to zabrzmi. Nie lubi? przeklina?, ale innego okre?lenia na jej posta? w serialu nie ma. Skacze od partnera do partnera.


A co do Ciebie Rado - zainwestuj w ksi??k?. Co? oko?o 20z?, a zabawa przednia. Ogólnie jest to trylogia w?a?nie o Gubernatorze, i my?l? ?e powinna Ci? zach?ci? do komiksu. Trzyma w napi?ciu, i bardzo dobrze wspominam.

Pierwsza cz??? - Narodziny Gubernatora
Druga cz??? - Droga do Woodbury
Trzecia cz??? - Upadek Gubernatora

Rado

CytatA co do Ciebie Rado - zainwestuj w książkę

W sensie ten audiobook?

Darkoff

Chodzi?o mi raczej o pe?noprawn? powie?? napisan? przez Jay'a Bonansinge i Roberta Kirkmana( twórca komiksu ).

http://halaster.pl/p/76/56343/narodziny-gubernatora-the-walking-dead-horror-thriller-literatura-ksiazki.html

T?umaczenie...jest jakie jest, wi?c je?li z angielski u Ciebie na wysokim poziomie, to polecam si?gn?? po orygina?( ale z tego co wiem chyba tylko Polska dosta?a t? niesamowit? komiksow? ok?adk?, wi?c je?li ,,kr?c?'' Ci? w?a?nie takie ok?adki to my?le ?e Polska wersja lepiej wypada ).

Mihcim

Je?eli chodzi o serial to w?a?nie jest bardzo dobrze zrobiony.
Jestem ju? z Walking Dead od 6 lat i powiem ci ?e to co zrobili w serialu to jest po prostu genialne. Rozbudowali Shane'a który w komiksie by? tylko przez pierwsze 6 numerów. S? oczywi?cie pewne niedoci?gni?cia jak zepsucie Andrea w serialu ale có? trudno. Nie rozumiem te? dlaczego mówisz ?e serial ci?gle spada jak nawet nie doszli?my jeszcze do Hunterów ani do ... Negana.
Gubernator w porównaniu do Negana jest jak najmilsza osoba na ziemi :)
Na prawd? polecam ten komiks z ca?ego serca. Ju? si? nawet nie moge doczeka? nowego numeru który wychodzi za 3 dni, b?dzie ciekawie :)

Darkoff

Do Negana jeszcze nie dotarłem, bo jak napisałem dopiero trzynasty tom, i jakoś nieśpieszno mi z czytaniem dalej, ale według mnie serial nie dorasta nawet do pięt komiksowi. Może mi po prostu ciężko jest przez to przebrnąć?

Mihcim

A po co serial miałby lecieć tak jak komiks. Już i tak dobrze lecą z kanibalami że ich pokażą (mam nadzieje) w ostatnim odcinku 4 sezonu za tydzień. Na spocie ostatniego odcinka w Nowej Zelandii jest pokazany Gareth i do złudzenia przypomina Chrisa lidera kanibali.

Darkoff


                                                                             SPOILERY!




Z tego co pami?tam Ci kanibale szybko zdechli. Wnioskuje to z jedenastego tomu ,,Fear the Hunters''. No i nie chce ?eby lecieli tak jak w komiksie, ale chce ?eby postacie przypomina?y swoje pierwowzory. Tyreese serialowy a ten z komiksu to dwie ró?ne postaci. Ze sob? maj? wspólne tylko imi? i kolor skóry.

Leon Kennedy

CytatDok?adnie to co napisa? Rado. Pewnie gdybym si?gn?? najpierw po serial to podziela?bym wasze zdanie co do jego poziomu, ale gdy si? na to patrzy z poziomu ,,wy?ej'' ?e tak powiem jest na prawd? kiepsko. Najgorzej wypada zdecydowanie Gubernator i Andrea. Ten pierwszy nie jest nawet w 10% tak brutalny jak pierwowzór. Andrea? Andrea za przeproszeniem w serialu to dzi**a. Jakkolwiek chamsko to zabrzmi. Nie lubi? przeklina?, ale innego okre?lenia na jej posta? w serialu nie ma. Skacze od partnera do partnera.

Sorki, mój b??d. Ok, mówisz Gubernator. Wiem, ?e w komiksie by? z niego mega skurczybyk, ale i w serialu dawa? rad?. Ca?y motyw z tym g?owami w akwarium, albo tym trupem w jeziorze i napady z?o?ci jasno o nim mówi?. Andre'a, nie rozumiem czemu piszesz, ?e to dziwka... Z tego co pami?tam, to zrobi?a to z Shanem bardziej pod wp?ywem emocji i dopiero potem Gubernator, który j? wr?cz zauroczy? i ustabilizowa? jej zycie, a raczej to co z niego zosta?o.

CytatZ tego co pami?tam Ci kanibale szybko zdechli.

W serialu mo?e by? inaczej.