Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

LelekPL

Dobra Darkoff, mi już się nie chce. Skończmy temat.

Darkoff

Miałem dokładnie to samo napisać. Żyj w swoim świecie, ja będę żył w swoim. By the way, niezły offtop.

Rado

CytatBy the way, niezły offtop.

Eee tam...

LelekPL

Tak się zastanawiam... Co jeśli Arkham Knight jest rzeczywiście całkowicie oryginalną postacią. To zdjęcie


zwróciło moją uwagę na ubranie strażników Tyger pod zbroją. Dla tej postaci na pewno ważna jest instytucja Arkham... a więc może tą postacią jest jednak strażnik z tego zwiastunu:
https://www.youtube.com/watch?v=muCtJsy-d9w

Widzieliśmy jak Hugo szprycuje go różnymi substancjami. Ja do tej pory myślałem, że to jakieś środki na prawdomówność, ale z drugiej strony po co to robić z własnymi pracownikami. Potem widzieliśmy go w Arkham City martwego... ale wiemy, że to może nic nie znaczyć. Być może Hugo szykował swojego Batmana.

kelen

Świetna teoria, szczególnie, że w komiksach Strange sam się chciał robić w pewnym sensie na Batmana.
Biorąc pod uwagę, że twórcy mieli już plan na finał w trakcie prac nad "Arkham City", całkiem możliwe, że jesteś na dobrym tropie.

Rado

http://www.batcave.com.pl/gry/batman-arkham-knight-pc/artykuly/kim-jest-i-nie-jest-arkham-knight/

Bardzo fajny tekst napisaliście. Mimo, że ja nie grałem zbytnio w poprzednie odsłony gry i prawdopodobnie również nie będę grał i w tę, to i tak świetnie mi się to czytało. Przychylam się raczej do tej teorii strażnika firmy Tiger. Ten mundur jednak zapewne ma znaczenie, aczkolwiek nie przesądza to sprawy.

W ogóle ja bym chciał jednak, żeby to była całkowicie nowa postać. I żeby najlepiej wryła się mocno w pamięć i być może była wykorzystana gdzieś indziej, np. w komiksach. Fajnie by było gdyby do mitologii Batmana dołożyli swoją cegiełkę. Należy im się za te świetne gry, które zrobili.

LelekPL

Dzi?ki Rado. Sam co raz bardziej przychylam si? jednak do opcji, ?e to mo?e by? jaka? wersja Damiana Wayne'a mimo wszystko. By? mo?e kompletnie zmieniona, ale obstawia?bym jak?? wersj? syna Bruce'a Wayne'a. Najwi?cej na to wskazuje - to jak zwraca si? do Batmana, tweet od BestBuy, jego umiej?tno?ci i to co spotka?o Tali?. Teoretycznie mo?e to te? by? jaka? pokr?cona wersja Jasona Todda - w ko?cu ten te? by? synem Bruce'a i na dodatek by?by ju? w odpowiednim wieku.

Je?li chodzi o ca?kowicie oryginaln? posta? to w?tpi? aby taka si? sprawdzi?a w komiksie. W ko?cu bez ca?ej tej historii zawartej w grze nie mia?aby raczej racji bytu. To co? innego ni? Harley Quinn, która jest po prostu ?e?sk? wersj? Jokera i mo?na j? wrzuci? do ?wiata komiksu od razu, bez wi?kszego wyja?nienia. Taki Arkham Knight natomiast jest zale?ny od ca?ej osi fabularnej w grach, bez tego nie ma racji bytu, wi?c przeniesienie go do komiksu jest raczej ma?o realne.

Ju? wi?ksze szanse na to maj? postacie, które si? pojawi?y ju? w poprzednich grach w mniejszych rolach - Candy, Tracey i nowa Copperhead z Arkham Origins czy bracia Abramovici z Arkham City. Ich wyja?nia? nie trzeba, nie s? bezpo?rednio po??czeni z fabu?? gry.

Anonimowy Grzybiarz

Nowy (?) zwiastun:
Official Batman: Arkham Knight Gameplay Trailer - "Evening The Odds"

Klimat jest, fragmenty gameplay'u z Batmobilem, dla mnie bardzo ok. Czekam.

LelekPL

#83
Czemu znak zapytania? To jest nowy zwiastun. Na dodatek pokazujący nam gameplay. Grafika wygląda kosmicznie. Mam nowy laptop i nie wiem czy mi to pociągnie... :p

Ale parę rzeczy jest meh, a zwłaszcza puste ulice. Owszem to już było w AC i AO, ale tutaj mamy batmobile i trochę nie rozumiem sensu wstawiania go do gry, jeśli miasto ma być puste. Ok, porozbijamy parę stojących samochodów. Ale to mi się wydaje strasznie nudne. Ok, rozproszymy zbirów. Tylko, że ja wolę wlecieć w grupę i rozwalić im buzie, tak jak to robiłem w poprzednikach. Fajnie byłoby pojeździć batmobilem, móc się poczuć jak w Tumblerze w Begins, ale jeśli mam go używać do jeżdżenia z punktu A do B lub robienia wyzwań Riddler to średnio mi się to podoba.
Poza tym, jeśli chodzi o kostium to jestem nadal na nie. Te ruchome, metalowe elementy przypominają mi bardziej Iron Mana niż Batmana. Jest to wręcz irytujące. Kompletnie mi to nie pasuje do tej postaci. Nadal najlepszym kostiumem jest ten z Origins. Zdecydowanie! Mam nadzieję, że dadzą dużo różnorodnych skinów.

Poza tym jest ok. Teren wydaje się ciekawy, Scarecrow jest jakby kopią Freddiego Kruegera (jeśli ktoś miał wątpliwości co było inspiracją dla Rocksteady podczas Asylum, to po tym zwiastunie nie powinien mieć żadnych wątpliwości). Szczerze liczyłem na nieco bardziej odczuwalny Halloweenowy klimat, po tym jak świetnie święta sprawdziły się w Origins. Ale Scarecrow jako centralna zła postać sugeruje mi, że i tak gra powinna być nieco upiorniejsza od poprzedników i może przywróci fantastyczny nastrój z Asylum, którego w ogóle nie było w City i Origins.

Post Merge: 21 Maj  2014, 16:25:04

Btw. Głos na początku, który niby należy do Scarecrowa... jestem prawie pewien, że to Kevin Conroy(!), zwłaszcza kiedy mówi "(...) this is your only warning". Na bank Kevin

Post Merge: 21 Maj  2014, 16:57:07

Ostatni tekst "no more hope, no more Batman" to też Conroy

LelekPL

#84
https://www.youtube.com/watch?v=5XsdHN8u9vM

Jutro jakiś exclusive będzie na youtubie dotyczący gry. Mam nadzieję na scenki z gameplayu tym razem nie w formie zwiastunu

Post Merge: 03 Czerwiec  2014, 17:21:02

Ależ szkoda tego opóźnienia. Najpierw BvS, teraz to! No wielka szkoda. Już miałem plany żeby przez wakacje pograć sobie znowu we wszystkie części i tak dotrwać do października. No trudno. Sam zwiastun też mnie nie zachwycił. Batmobile wydaje mi się nudnym dodatkiem jeśli miasto znowu ma być puste. Rozpraszanie złoczyńców i jeżdżenie po pustych ulicach to marny pomysł na nowy transport.

LelekPL

https://www.youtube.com/watch?v=QCcKyxX15e4

Naprawdę tylko ja piszę o tej grze na tym forum?

Co do gameplaya to wygląda bardzo ładnie, animacja jest niesamowicie płynna, wszystko jest szybsze i zwyczajnie ładniejsze. Mamy całkowicie nowe animacje walki i nowe przewrócenia.

Natomiast do batmobilu nadal nie jestem przekonany. Fakt, ucieszyło mnie, że jednak jakieś samochody po ulicach jeżdżą - czyli będą pewnie przypadkowe pościgi. To dobrze. Ale tak fantastycznie patrzyło się na latającego Batmana po tym pięknie zrobionym mieście, że jazda samochodem nadal wydaje mi się nudna (w porównaniu do alternatywy oczywiście). Nie przekonałem się do tego dodatku. Co nie znaczy, że gra nie będzie super. Jedynie martwi mnie ile pracy i reklamy wkładają w funkcję której będę pewnie rzadko używał. Fakt, jest to nowość w serii i będą to promowali, ale mam nadzieję, że reszta gry jest również dopracowana i mamy dobrą historię na sam koniec.

Bless

Oj nie nie nie Lelek, ja cały czas obserwuje co się dzieje z naszym Batmanem w świecie gier :D a co do tego gameplayu z E3...... zaniemówiłem jak zobaczyłem go. Wszystko ale na prawdę wszystko puki co wygląda świetnie ! Walka, batmobile, latanie ehhh to jest po prostu cudo. Już muszę zacząć zbierać na jakiś mega potężny sprzęt bo coś czuje, że pojadą ostro z wymaganiami.

PS : Scarecrow jest Badassss :D

kelen

Strasznie mi się podoba jak pokazali Scarecrowa. Dobrze, że zrezygnowali z poprzedniego sposobu pokazania jego charakteru.

LelekPL

Szkoda tylko, ?e PS4 dostanie jako exclusive co? ze Scarecrowem. Mo?na si? by?o spodziewa?, ?e Sony dostanie co? wyj?tkowego, ale mam nadziej?, ?e na PC nie dostan? wersji okrojonej bez halucynacji Scarecrowe'a.

Par? rzeczy te? zauwa?y?em w samym mie?cie:
- rozpoczynamy demo w Wayne Tower
- nazwy ró?nych cz??ci miasta: Kingston, Bristol, Port Adams, Grand Avenue
- jest budynek o nazwie Savatorius (ale nie wiem czy to ma jakie? specyficzne znaczenie)
- 1:21 jest chyba irlandzka dzielnica po prawej stronie
- 1:35 Elliot Memorial Hospital
- 1:52 Ferris Ma(ll?)
- 2:36 Harold's repair
- 2:44 widok na Arkham Island (?)
- 2:53 soder cola
- 3:22 Penguin ma napis na ?cianie "Iceberg Lounge" (ale w?tpi?, ?eby to by?o to miejsce)

kelen

O, patrz, nie zauwa?y?em tych rzeczy. Harold's repair to niez?y easter egg :)