Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Crowridd

Cytat: MJ w 08 Czerwiec  2023, 19:23:15Hej czy GOTHAM CENTRAL, TOM 2: KLAUNI I SZALEŃCY i Wydział Gotham : Wrażliwe cele to ten sam komiks? Czy tylko okładka jest taka sama?

Wydanie od Hachette to mix zeszytów z tomu pierwszego i drugiego. Totalny bezsens.

Juby

Cytat: MJ w 08 Czerwiec  2023, 19:23:15Hej czy GOTHAM CENTRAL, TOM 2: KLAUNI I SZALEŃCY i Wydział Gotham : Wrażliwe cele to ten sam komiks? Czy tylko okładka jest taka sama?
Tak, historia z nowego tomu WKKDC:BiZ jest częścią zawartości drugiego tomu Gotham Central wydanego przez Egmont (historia z Jokerem).

Crowridd

Szkoda, że u nas nie ma takich okładek w kolekcji. Wyglądają moim zdaniem lepiej.

Te dwie pozycje będą u nas niedługo, więc czekam.


Juby

No zdecydowanie lepiej. Wygląd okładek polskich Rebirth (też biała ramka) sprawił, że nie wszedłem w kupowanie, choć wtedy w 2016 miałem dużą ochotę. Z WKKDC:BiZ też może skusiłbym się częściej na zakup, gdyby nie białe ramki i panorama.

Crowridd

#124
Wydania amerykańskie wyglądały tak samo (białe ramki).



Edit:
Nie kupujesz/kupowałeś Batmana przez okładki?


Leon Kennedy

Kingdom pewnie nie uda mi się zdobyć, coś tak czuję... Bardzo ciekawi mnie  tom Super Synowie: Kiedy Dorosnę. Oczywiście dobrych tytułów w najbliższych tygodniach raczej nam nie zabraknie. A w weekend zabieram się za JSA: Następna Epoka 😃 Dzięki serialowi Stargirl bardzo chętnie poznam te postacie bliżej  ;)

Juby

Cytat: Crowridd w 26 Czerwiec  2023, 11:23:14Nie kupujesz/kupowałeś Batmana przez okładki?
Owszem, przez okładki, przez to że był to restart po niespełna czterech latach od poprzedniego i obawiałem się, że zaraz znowu będzie kolejny (nie pomyliłem się, zerowanie numeracji od tamtego czasu miało miejsce już dwukrotnie), a ostatecznie przeczytałem pierwszy tom Batmana w wydaniu BiZ i nie żałuję swojej decyzji, bo było to tragiczne.

Crowridd

Cytat: Leon Kennedy w 06 Lipiec  2023, 14:35:16Kingdom pewnie nie uda mi się zdobyć, coś tak czuję... Bardzo ciekawi mnie  tom Super Synowie: Kiedy Dorosnę. Oczywiście dobrych tytułów w najbliższych tygodniach raczej nam nie zabraknie. A w weekend zabieram się za JSA: Następna Epoka 😃 Dzięki serialowi Stargirl bardzo chętnie poznam te postacie bliżej  ;)

Ja chyba odpuszczę ten tom, ale daj znać czy Ci się spodobał, to może kupię w przyszłości.
Obecnie czekam na Opowieści Korpusu Zielonych Latarni, który wychodzi za 2 tygodnie.

Leon Kennedy

Zastanawiałem się nad Latarniami, ale chyba jednak sobie go odpuszczę. Zdaje się, że może być ciężko strawny, ale mogę się mylić. Daj znać 😉 Ciekawy za to jestem następnego tomu po Latarniach. Legion Trzech Światów z Supermanem na okładce. Ktoś może zapoznał się z tym tytułem? Grupa jest mi raczej bardzo mało znana...

Crowridd

Te lata pochłaniam dobrze, ale nieznajomość tematu na pewno będzie sprawiać problemy. Dam znać na pewno.

Leon Kennedy

#130
Z Latarniami przeczytałem w sumie z dwa komiksy... Niby mam ochotę na więcej, ale ten konkretny w ogóle mnie nie przyciąga. Coś nowszego na pewno bym  wziął.

mlempicki

Cześć. Czemu Legion Trzech Światów (WKKDC BiZ #52) nie jest oznaczony jak dot. Batmana? W tym tomie jest komiks: "Batman i Legion Superbohaterów" (Action Comics #864)

Q

Już dodane. Dodatkowo też oznaczone, że przypadku tego tomu udział Batmana ogranicza się tylko do jednej historii.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

#133
JSA - Stowarzyszenie Sprawiedliwości: Następna Epoka

Jeszcze nigdy nic nie czytałem z tą grupą w roli głównej. Serial Stargirl sprawił, że chętnie po niego sięgnąłem i nie zawiodłem się. Bardzo przyjemny komiks. Czasem jeśli ktoś nie do końca ogarnia można się lekko pogubić w postaciach, ale spokojnie nie ma tego uczucia jakoś dużo. Sama historia jest bardzo fajna opowiada o bólu, stracie i przejmowaniu pałeczki po swoich rodzinnych superbohaterach czyli czy jesteśmy  odbiciami swoich rodziców czy może jednak nie do końca? Niestety komuś bardzo się to nie podoba i postanawia brutalnie skończyć z rodzinną linią superbohaterów... Klimat jest dość poważny, kreska  bardzo dobra, jest brutalnie gdy trzeba i smutno gdy trzeba. Kawał dobre historii.

Crowridd

#134
O, dzięki za opinię - spotkałem się z podobnymi w sieci. W przyszłości kupię na Allegro.

Pytałeś wcześniej o Legion Trzech Światów - to jest tie-in do Ostatniego Kryzysu Morrisona. Wszystkie tie-iny do Kryzysów z kolekcji kupuję, więc i na ten czekam (Latarnie na razie jednak odpuszczam - poczekają na lepsze czasy tak jak JSA). Kryzys ten był mocno pokręcony, ale pamiętam że podobał mi się.