Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Assassin's Creed

Zaczęty przez Altair, 10 Sierpień 2012, 17:12:30

Altair

Przyznam się bez bicia - jestem FANATYKIEM tej serii. ;) Do tego stopnia, że dla Bloodlines i Liberation dokupiłem PlayStation Vitę. ;) Po prostu uwielbiam klimaty Asasynów i jak dla mnie w tej generacji nie powstało lepsze uniwersum. Nie mogę doczekać się rozwiązania wątku Desmonda, który stopniowo z części na część dojrzewał do przeistoczenia się w kompletnego Asasyna. Poza tym postać Connora, do której z początku byłem sceptyczny, naprawdę mnie zafascynowała. Seria miewała świetne i tylko dobre chwile (bo dla mnie jako fana nie było "słabych"), ale AC3 jest dla mnie rewolucją i pozycją, którą na pewno będę ogrywał długo i namiętnie. ;)

Asaassins Creed - 8/10
Assassins Creed 2 - 9+/10
Assassins Creed: Brotherhood - 9/10
Assassins Creed: Revelations - 8/10

Człwowieknietopeż

Ja też uwielbiam, ale Revelations było dla mnie beznadziejne.
Moje oceny serii:
1- 8/10
2- 10/10
Brotherhood- 9/10
Revelations- 5/10
Zobaczymy jak 3  ;D
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Altair

Trójka zwyczajnie nie może być zła... Ac wreszcie doczekało się nowego silnika i bardzo ładnych animacji. ;) Zmiana klimatu też jak najbardziej na plus ;)

Człwowieknietopeż

Klimacisko się z gameplayów wylewa.
W revelations go zabrakło
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Rafalinda

#4
Uwielbiam t? seri?. Pami?tam, ?e graj?c w pierwsz? cz??? co chwil? wpada?em w zachwyt widz?c sztucznie wykreowany ?wiat. Najbardziej udziela?o mi si? kiedy pierwszy raz widzia?em dane miasto z dalekiego wzgórza. Co? nie do opisania. Po prostu zwalnia?em tempo, zatrzymywa?em konia i spogl?da?em na ta panoram? dobre kilka minut. Potem, zbli?aj?c si? do miasta, jecha?em powoli i napawa?em si? ka?d? sekund? tej podró?y. Gra dostarcza?a mi takich emocji, jakich w prawdziwym ?yciu rzadko doznaj?.
Ca?kowicie da?em si? poch?on?? klimatowi i wczu?em si? rol? Altaira. Kompletnie nie przeszkadza?a mi schematyczno?? rozrywki na jak? cierpia?a cz??? pierwsza. Pierwsze ?ci?cie templariusza podczas szale?czego cwa?u rumakiem=bezcenne.
Po pierwszym przej?ciu wystawi?em jej 9+.

Niestety ten plus musia?em zabra?, kiedy zagra?em w cz??? drug?. Ta gra wylecia?a poza moj? skal? oceniania. Nagromadzenie pomys?ów na rozgrywk?, odtworzenie miast, postaci historycznych i wkr?cenie w to fabu?y AC, to czysty ob??d. Brak mi synonimu by okresli? jak bardzo jest to dla mnie fantastyczna przygoda i rewelacyjna gra.

Nie spodziewa?em si?, ?e jego nast?pca -> BrotherHood sprosta poprzedniczce i spodziewa?em si? odgrzewanego kotleta bez nowych pomys?ów. Jacie, jak bardzo si? pomyli?em. Ta gra jest niemal tak samo zajebista jak cz??? druga, a pomys? z naborem pomagierów dostarczy? mi wielu dodatkowych godzin grania. Ju? na pocz?tku gry, kiedy bronimy rezydencji ostrzeliwuj?c wroga z armat, a potem dzikiej szar?y z mieczem na murze, dostarczy?o mi to tyle adrenaliny i zajebisto?ci, ?e brak mi by?o zmys?ów by to wszystko ogarn??. Sam Rzym by? przeogromny i zwiedzanie go ca?ego zajmowa?o mnóstwo czasu oraz rado?ci.
Rewelacja.

Niestety nic z tych rzeczy nie mog? powiedzie? o REVELATION. Bardzo si? zawiod?em na tej ods?onie.
Mam wra?enie, ?e twórcy ko?czyli t? gr? w po?piechu. Ale co gorsza, brak tu czegokolwiek nowego, a wr?cz jest to krok wstecz, gdy? nawet okrojono t? gr? z jazdy konnej.
No dobra jest nowa rzecz. Mini gra strategiczna, kiedy bronimy kryjówek Assassinów. Ale jest to miód chwilowy, gdy? tych kryjówek jest zaledwie 6 czy 7. DO tego miasto jest male?kie w porównaniu z Rzymem, a porównuj?c do tego co by?o np w cz??ci drugiej (poza zatok?) niczym nie zachwyca, ani si? nie wyró?nia. Kolejna wada ,to Desmond i jego odzyskiwanie wspomnie?. Dla mnie to by?o nudne i robi?em te misje troch? z przymusu. Nie lubi? takich gier jak portal, a troch? tym zalatywa?o. Samo limbo fajne ale kompletnie nie wykorzystany potencja? wirtualnej rzeczywisto?ci. Gra?em ju? w to chyba tylko dla zasady, bo skoro ju? kupi?em to szkoda, by si? pieni?dze zmarnowa?y. Gra mia?a 2 plusy:
a) Zako?czenie-> pokazana zag?ada poprzedniej cywilizacji
b) Misja, w której ?ciga?o si? templariuszy, którzy uciekali ?ódk? wy?adowan? prochem.
Ca?a reszta by?a po prostu OK i brak tej cz??ci wyra?nego efektu WOW!

Jak dla mnie:
Assassin's Creed    -  9
Assassin's Creed 2 - 10
Assassin's Creed:B - 9+
Assassin's Creed:R - 7-

Du?e nadzieje wi??? z AC3. Po obczajeniu misji na statku, gdzie jeste?my kapitanem, wiem, ?e nowych pomys?ów b?dzie ca?a masa i przewiduj? dla tej gry pe?n? not?. ;)

Kujaw

Moja przygoda z Ac nie zacz??a si? najlepiej, gdy? jedynka odrzuci?a mnie swoj? monotonno?ci?, jednak?e kumpel ca?y czas gada? o fabule. Pos?ucha?em i zm?czy?em i dobrze, bo nast?pne cz?sci to naprawd? majstersztyk. Nie bed? si? rozpisywa?, bo w sumie nie dodam nic, czego nikt by nie powiedzia? wczesniej.

Assassin's Creed - 5/10 za KUR***K? monotoni? rozgrywki
Assassin's Creed II - 10+/10 za rozwini?cie fabu?y, klimat renesansu, no i w ko?cu co? pacha t? gr? do przodu
Assassin's Creed Brotherhood 9/10 wtórna pod wzgl?dem jedynki, ale z zamierzenia a nie z lenistwa twórców, Fabu?a troch? opada, i zako?czenie nieco mia?kie.
Assassin's Creed Revelations 8/10 Za Konstantynopol, który zawsze mnie ciekawi?, ale niestety czuc zm?czenie postaci? Ezia

Co do trójki, to by?em pozytywnie zaskoczony osadzeniem akcji. Chyba nikt nie zrobi? do tej pory dobrej gry osadzonej w trakcie wojny o niepodleg?o?? USA. No i zupe?nie inny typ wojownika. Ubi Soft na pewno tego nie spieprzy, ale dobrze by?oby dostac co? lepszego od Revelations.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Altair

#6
Ogl?dacie nowe materia?y "Inside Assassin's Creed 3"?  Genialne! Du?o nowego gameplayu. Na szczególny plus wg mnie zas?uguj? misje osadzone w wiosce Connora, w pi?knych i dzikich krajobrazach. Naprawd? nie mog? si? doczeka?. Ju? z?o?y?em preordera.

Post Merge: 01 Październik  2012, 16:01:59

http://www.youtube.com/watch?v=RjKTg743qxk

Prosz? was o lajki na YouTube. ;) BARDZO mi si? przydadz?.

Altair

Do premiery okolo niecałe dwa tygodnie. Jestem na maksa nakręcony na tę produkcję. Nawet na Wiedźmina 2 nie czekałem z tak dużym pulsem. Bieganie po dziczy i sama postać Connora mają w sobie ogromny magnetyzm i dla mnie Connor już przebił Ezio, którego lubiłem tak sobie - ot mocne 8/10. ;) Connor to taka chyba hybryda Altaira i Włocha, więc środek idealny. Join or Die edition wydało mi się najlepszą opcją. Liberation ze wzgledu na cenę chwilowo odpuszczam. ;)

Nagi Wonrz

Swoją drogą znowu zmieniono twarz Desmondowi. Nie przypomina wam przypadkiem Fassbendera? Będzie grał w filmie Desmonda (chyba), więc to całkiem sensowny zabieg.

Altair

Na których zdjęciach jest pokazana jego twarz żeby tak dokładnie jej sie przyjrzeć, a nie z profilu? ;) W sumie od Revelations się niewiele zmieniła. :)

Nagi Wonrz


Altair

No to w sumie nie wyszlo nic czego bym wcześniej nie widzial ;) Taką twarz ma od Revelations, ale to w sumie dobrze bo jest mniej pulchny. :)

Nagi Wonrz

Ze względu na żadne zainteresowanie wątkiem Desmonda z mej strony zobaczyłem zakończenie tegoż dzieła.
Spoiler
Co to kur*** jest?! Brakowało mi tu tylko któregoś z bohaterów rzucających WTF. Typowy cliffhanger i zapowiedź czwórki. Chyba, że koniec świata panowie z Ubi pokazują w 10 sekund. To było bardziej żałosne od tego czegoś z jedynki lub dwójki. Desmondem "kierowałem" przez 3 gry (Revelations nie grałem), a tu tak żałosna decyzja z jego strony? Kto pisze te scenariusze w Ubi? Naprawdę oni myślą, że deus ex machiną można kończyć wszystkie gry z serii? Nie, nie można.
[Zamknij]

Altair

Przesadzasz. Zakonczenie choć nietypowe miało takie być. Wątek Desmonda jest definitywnie zakończony, a świat uratowany. Miles musiał zadecydować czy poświęcić miliony ludzkich istnień i stać się przywódcą garstki ocalałych czy umrzeć i ocalić ludzkość. Przez poznawanie swoich przodków stał się mądrzejszy, mniej samolubny i bardziej oddany kredo zakonu. Minerwa się wydostała na wolność co jest nieszczęściem w szczęściu i teraz bractwo musi stawić jej czoła. Ale nie Desmond.

Tengu

CytatMinerwa się wydostała na wolność co jest nieszczęściem w szczęściu i teraz bractwo musi stawić jej czoła. Ale nie Desmond.

Jakieś pomysły kto może zastąpić go w Animusie?

CytatSwoją drogą znowu zmieniono twarz Desmondowi. Nie przypomina wam przypadkiem Fassbendera? Będzie grał w filmie Desmonda (chyba), więc to całkiem sensowny zabieg.

Filmie? to on jest w ogóle fazie bardziej zaawansowanej niż plotki i gdybania?