Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepsza Bat-Kreskówka

Zaczęty przez Silent Dark, 06 Sierpień 2008, 18:04:14

batboy

aktualizacja nie doceniałem wtedy brave and a bold
1.TAS
2.TNBA
3.Gotham knight
4.Brave and a bold
5.Batman Beyond i The Batman

Ralf

Oto moja lista najlepszych bat-kreskówek:
1. TAS
2. TNBA
3. Batman Beyond
4. Gotham Knight
5. Brave and Bold

Serialu The Batman nie oglądałem.

Arkham

Cóż, u mnie tak to wygląda: (Gniotów nawet nie wymieniam.)

Batman: The Animated Series/The Adventures of Batman & Robin - 10/10 (Klasyk. Batman TAS to geniusz w swoim wykonaniu, to pierwsza kreskówka z Batmanem którą poznałem, wypożyczałem ją na początku na VHS. Klimat w serialu jest mroczny, często przypomina mi filmy Tima Burtona. Bruce Timm i Paul Dini odmienili tym serialem całe animowane uniewersum DC Comics. Akcja jest napięta jak w seriali detektywistycznym. Klimat, napięcie i ważne postaci pokazane w dobrym świetle zwłaszcza Jim Gordon i Harvey Bullock. )

The New Batman Aventures - 9/10 (Kontynuacja TAS'u, nie jest zła ale nigdy nie dorówna Tas. Poz względem akcji i scenariusza - nigdy, ale jesli chodzi o kreskę to "TNBA" zostawia Batman Animated Series daleko w tyle. Ogólny desing serialu jest znacznie mroczniejszy między innymi: rysy na twarzy, pas który nie jest aż tak kiczowato żółty no logo na klacie. Uważam że taki wyzwolony duży nietoperz niest znacznie mroczniejszy nić mały nietoperz w elipsie. Zmieniła się też postac Jokera - w tym serialu jest już bardziej mordercą niż clownem. Tylko co oni z tym Gordonem zrobili!)

Batman Beyond - 8/10 (Uważam że BB to ciekawa kontynuwacja wydarzeń z TAS'u i TNBA. Futurystyczne miasto i Wayne emeryt to naprawdę fajny pomysł. Interesujący są też villiani, zwłaszcza Blight. No i ten kostium Terrego, istny geniusz! Batmobil też w sumie nie jest zły, chociaż wolę jak Bat porusza się na skrzydłach. Do gustu przypadł mi też openign serialu (http://www.youtube.com/watch?v=DVdTbiLku48) )

Justice League/Justice League Unlimited - 6/10 - (Serial raczej przeciętny, w moich oczach. Parę niezłych odcinków w morzu przeciętnych można powiedzieć. Serial dopiero nabrał rozpędu od 3 sezona kiedy zmienił nazwę. Wtedy to się zaczeło! więcej herosów w lidze, i ciekwasze historie.)

Jak już wczesniej wspominałem gniotów nawet nie wymieniłem, nie warto o nich pisać.



Mel

No chyba jedynie Batman, Batgirl i reszta jego dzieciarni zyskała na wyglądzie w TNBA (ok, Scarecrow też), ale Jokera to niestety zgwałcono. Yeah, yeah...Morduje, ale mi raczej o wygląd chodzi. Tu można spekulować, że zamiast do kwasu wpadł do zbiornika z żelem do włosów, a z twarzy bardziej przypomina Great White Shark'a z nosem niż samego siebie.
No i Gordon...Ekhm. Smutne...

Arkham

Faktycznie w TAS, Joker lepiej wygląda. Ale za to w TNBA mamy ciekawszą wersję Bane :]

Mel

Lepiej wygląda, ale nadal jest wkurzony, warczy i czasami rzuca dużymi przedmiotami ;) Mocno też ucierpiały kobiety. Jedynie Batgirl sporo zyskała, ale np Ivy czy Catwoman, to nie to samo. Jakieś blade i niskie anorektyczki, które ani trochę nie przypominają tych ponętnych lasek z TASu. Harley prawie w ogóle się nie zmieniła...Jest tylko troszkę "smuklejsza". Ogólnie, to smutek z tym designem. Jasne, że kreska czy styl się ustabilizował, ale klimat już nie ten.

Arkham

Co do Ivy się zgodzę - w TNBA przez tą białą cerę nie jest już tak sexowna :]

MJ

Jak dla mnie to w TNBA : Croc, Bane, Scarecrow, Batgirl, Clayface no i w sumie Batman wyglądają lepiej niż w TAS'ie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Arkham

Do plusów TNBA można też zaliczyć wprowadzenie postaci Nightwinga.

Mel

I do minusów wprowadzenie nowego Robina.
Zawsze muszą się pojawić mankamenty...

Altair

CytatI do minusów wprowadzenie nowego Robina.
Apropos,słyszał ktoś jego głos w wersji dubbingowej Zig-Zapu? Koooooszmar!

Mel

Tak reszta postaci. Nic nowego.

Altair

Pazura stał się o wiele lepszy niż był na początku,to samo można powiedzieć o aktorze dubbingującym Jokera.

Mel

Weź mi nie przypominaj o Jokerze PL!
To już wolę ten mroczny tenor czy, czy nawet czysty bas z czeskiego Mask of the Phantasm.

Altair

A ja ten obłęd w głosie PL.Przy okazji widziałem dzisiaj świetny odcinek TNBA.Mówił on o śmierci Barbary i zemście Gordona na całej Bat-Family.Jest to chyba jeden z najlepszych odcinków jakie widziałem :)