Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

MJ

Też szukałem swego czasu odpowiedzi na te pytanie. Bardzo specyficzny środkowy rozdział historii Batmana Franka Millera, dla większości fanów niezjadliwy, aczkolwiek mi podobał się taki szajbnięty Batman, był ciekawą odskocznią od klasycznego stoickiego nietoperza.
Odpowiadając na twoje pytanie, od wielu lat nic nie słychać o wznowieniu serii, choć na jakiejś zagranicznej stronie wyczytałem że Frank ponoć ma gotowy scenariusz kontynuacji, ale nie jestem pewien czy to nie plotka.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

red fox

Mi wystarczyło by, gdyby Egmont wznowił to, co już raz wydał ale dawno temu i teraz ciężko jest to kupić za rozsądną cenę, na Allegro już nawet nie ma ;)

Juby

Nie ma żadnych szans na wznowienie tego tytułu, a biorąc pod uwagę napięty grafik wydawnictwa, nowego wydania akurat tego komiksu też bym się nie spodziewał, nie w najbliższych 10 latach. Zostaje ci albo allegro, albo olx i januszowe stawki, niestety.

W setnym odcinku Wieści ze Świata Komiksu rednacz Egmont potwierdziła, że katalog z planem na cały rok 2024 pojawi się przed końcem przyszłego miesiąca.

MJ

Podejrzewam że może po śmierci Franka Millera wypuszczą jakieś jego niezrealizowane projekty, więc może pojawi się opcja na kontynuacje All Star Batman i Robin.

Jak obstawiacie jakie następne duże wydarzenia po "No Man's Land" zostanie wydane w Polsce? War games? Czy może wypuszczą w końcu run Moriisona? Oczywiście mam już na myśli 2025, bo 2024 jest obłożony premierami dosyć syto.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#859
Zaczyna mi brakować miejsca na regale, a że akcja z trzęsieniem w Gotham wydaje się tak duża/ostateczna (wczoraj zacząłem czytać drugi tom) to chyba co by nie wydali zakończę swoją przygodę z tym klasycznym Batmanem na ostatnim tomie No Man's Land. Bardziej od tego, co było później (po lutym 2000 roku, w którym Ziemia Niczyja się skończyła) chciałbym, aby Egmont cofnął się do runu Granta/Breyfogle'a i serii Legends of the Dark Knight z lat 1989-1993 (np. historie Shaman i Prey).

Nie zdziwi mnie jeśli w 2025, lub w 2026 Egmont wyda ponownie Husha. Miękko okładkowe dwa tomy Egmontu z lat 2005-2006, dwutomowe wydanie z kolekcji DC (2016) oraz wydanie NOIR (2019) są wyprzedane, a to kultowy tytuł, którego warto mieć ciągle na rynku, a że chronologicznie miał miejsce dwa lata po Ziemi Niczyjej (grudzień 2002 - listopad 2003) pasowałby. Szczególnie, że w USA pojawiła się jego jubileuszowa edycja:



Ale jeszcze przed Hushem, a już po trzęsieniu ziemi były spore crossovery pt. Officer Down (8 zeszytów), Bruce Wayne: Murderer? (13 zeszytów) i Bruce Wayne: Fugitive (18 zeszytów + tie-iny, 2001-2002), więc może konsekwentnie pójdą w to? Gran Morrison zaczął się dopiero we wrześniu 2006, więc mają jeszcze sporo luk do wypełnienia.
https://www.batcave.com.pl/komiks/komiksowe-wydarzenia/

mlempicki

#860
Zapowiedź nowego komiksu z Jokerem:

🔥Joker, najsłynniejszy Książę Zbrodni wyrusza w trasę po całym świecie już we wrześniu!

✅We wrześniu br. Joker wraz z szaleństwem i chaosem wyruszy w światową trasę koncertową! Wydawnictwo DC ogłosiło właśnie plan wydania specjalnego albumu, 184-stronicowej antologii w twardej oprawie, ,,Joker: Świat". Wydawnictwo Egmont przygotowuje polską wersję tego wydania.

✅Podobnie jak bestseller DC i doceniony przez krytyków album ,,Batman: Świat", również ta antologia będzie zawierać historie Jokera autorstwa zespołów kreatywnych z 13 różnych krajów, w tym tak znanych artystów jak Geoff Johns, Satoshi Miyagawa, David Rubin, German Peralta, Alvaro Fong Varela, Jason Fabok i innych. Dzięki historiom opowiedzianym w autentycznym stylu danego kraju oraz oddającym wrażliwość kulturową różnych narodów świata, ,,Joker: Świat" pokazuje, jak najpopularniejszy superzłoczyńca DC potrafi inspirować popkulturę na ziemskim globie.

✅Światową premierę albumu ,,Joker: Świat" zaplanowano na 17 września 2024 r.

✅Co robi Joker podczas wakacji w Hiszpanii? Po co stworzył własne duplikaty w Niemczech i Turcji? Jak w Kamerunie znalazł inspirację do działania? Tylko najlepsi pisarze i artyści z różnych krajów mogą udzielić odpowiedzi na te pytania w wyjątkowych historiach poświęconych jednej z najbardziej fascynujących postaci popkultury.

🔥Więcej informacji na temat polskiego wydania albumu ,,Joker: Świat" pojawi się w najbliższych miesiącach na naszych stronach i w mediach społecznościowych.

Źródło: https://www.facebook.com/share/p/7Q67hNTsaFWyBqza/

Po_prostu_smyk

"Batman. Świat" był całkiem fajną, niezobowiązującą rozrywką. Mam podobne oczekiwania wobec Jokera, a nawet ciut większe, bo sama postać stwarza okazję na szaloną i kreatywną zabawę.

Juby

#862
Pamiętam jak w 2011 roku z kilkoma innymi użytkownikami (nie tylko na tym forum) pisaliśmy, że mamy już dość Jokera, którego WB/DC wciska dosłownie wszędzie i wyciska jak świeży sok z pomarańczy. I w 2017 roku. I w 2020. I w każdym kolejnym. Trudno mi uwierzyć, że 13 lat później jest tylko gorzej i idzie to cały czas w tym kierunku.

Cytat: Crowridd w 08 Marzec  2024, 23:31:49No proszę. Pierwszy Kryzys, który nie zostanie wydany w Deluxe.
Kryzys bohaterów z 2020 również był wydany w standardowym formacie.

MJ

Pamiętam to Juby i wtedy tego nie czułem, ale te kilkanaście lat później, również czuję lekki przesyt, uważam że np "Wojna Jokera" była mocno średnia, nie ma sensu przywoływać Jareda Leto i reinkarnacji Jokera w grze "Kill the Justice League" bo wyglądają równie żenująco. Dla odmiany czytam sobie komiksy w których Joker nie gra pierwszych skrzypiec i robię to z wielką przyjemnością.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

red fox

Na Amazonie angielska wersja "All Stars Batman and Robin the Boy Wonder" trzeba zapłacić ponad 300 zł, tańsze są wydania włoskie, hiszpańskie i niemieckie, można też kupić fajny artbook: "DC Icons Jim Lee" ;)

Crowridd

Cytat: Juby w 27 Marzec  2024, 10:25:07Kryzys bohaterów z 2020 również był wydany w standardowym formacie.
Napisałem kilka postów później, o jakie Kryzysy mi chodziło

@red fox Na Azylu czy Atomie na ich wiecznych promocjach można dostać Absolute za około 200 zł. No i w takim wydaniu masz jeden dodatkowy zeszyt, którego w standardowym wydaniu nie ma.

Juby

Egmont potwierdził dzisiaj, że w planowanym na 17 września Joker: Świat znajdzie się historia z Polski. Scenariusz napisał Tomasz Kołodziejczak, za rysunki odpowiada Jacek Michalski.

Juby

Czerwiec na bogato:



Katalog na rok 2024 pewnie klasycznie w ostatni piątek, lub poniedziałek kwietnia (26.04, lub 29.04).