Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BATMAN - popiersia , figurki, kostiumy .

Zaczęty przez gotykstudio, 29 Styczeń 2012, 17:59:00

gotykstudio

Witam !!!!
  Jestem plastykiem , charakteryzatorem teatralno filmowym ale przede wszystkim wielkim fanem MROCZNEGO RYCERZA .   W temacie tym będę umieszczał zdjęcia prac związanych  z naszym ulubionym gackiem ,  którymi zajmuje się w wolnych chwilach. Będą to popiersia, figurki , kostiumy postaci ,zarówno pochodzących z filmów, komiksów ,gier jak i wymyślonych całkowicie od podstaw przeze mnie.  Na pierwszy ogień pójdzie popiersie które  jest dopiero w fazie produkcyjnej . 

Rzeźba – 30 cm przedstawia Batmana z 1989 r. Popiersie po ukończeniu i zrobieniu formy zostanie odlane ze specjalnej żywicy i oczywiście ręcznie pomalowane.




Adriann

A znasz się na animacji po klatkowej też?
Co do figurki,maska miodna,usta troszkę do poprawy;>
Ale ogólnie super,ja kiedyś lepiłem figurki z plasteliny,teraz odlewam z gipsu różne rzeczy więc rozumiem trud i podziwiam.
Powodzenia w kolejnych projektach;)

Johnny Napalm

Co on taki grubawy na facjacie jest? Ogólnie spoko, tylko postaraj się wysmuklić mu bardziej twarz, a co do ust, mogą być - Michael Keaton ma takie aktorskie usta...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

gotykstudio

Spoko..... spoko ...... to dopiero początek prac. Zaledwie szkic. Na razie skupiam się na masce. Twarz w zasadzie jest jeszcze nie ruszona. To co widać to wyłapanie mniej więcej ogólnych proporcji.

ADRIANN – Niestety .... Jedynie wiem na jakiej zasadzie działają  lalki i jak się je robi.

Adriann

Mógłbym kiedyś zagadać do ciebie na pw w sprawie właśnie zasad działania lalek? Ale to za jakiś czas  i dużo czasu ci nie zajmę

Rado

Popiersie wygląda bardzo dobrze, nawet jak na tak wczesny etap pracy. Nie znam się, ale moim zdaniem, powinno być większe niż 30 cm.

A propos figurek, to ostatnio natknąłem się na świetnie wykonanego Batmana z gry AA. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to proszę








gotykstudio

Cytat: Adriann w 30 Styczeń  2012, 17:16:13
Mógłbym kiedyś zagadać do ciebie na pw w sprawie właśnie zasad działania lalek? Ale to za jakiś czas  i dużo czasu ci nie zajmę
Jasne że tak. Wal śmiało !! Chętnie służę pomocą .
Popiersie ma 30 cm ponieważ taką skalę sobie przyjąłem. ;)  W skali 1:1 wkrótce powstanie cała postać .

Rado

Tak zwany Collectible Spot figurki Jokera w wersji Jacka Nicholsona. Dość długi spot, ale myślę, że powinien się spodobać każdemu pasjonatowi figurek. Dużo szczegółów.

Collectible Spot - Hot Toys Batman 89 DX08 The Joker.avi

JaRo II

 Ostatnio zamówi?em kilka figurek z Kolekcji Figurek Marvela. Zamówi?em sobie:

- Dr. Octopusa, Kapitana Ameryk?, Srebrnego Surfera, Iron Mana, Ghost Ridera, Red Sculla, Sandmana, Mysterio, Lizarda, Bullsay'a oraz z wyda? specjalnych: ManWolfa, Saurona i Incredible Hulka. Chcia?em jeszcze sobie zamówi? DareDevila, ale ju? nie mieli go na stanie.

Przy okazji wypyta?em ich jak si? sprawy maj?. Otó?:

- kolekcja si? ju? sko?czy?a i nie b?dzie nowych numerów,

- ca?y czas mo?na u nich zamawia? numery archiwalne, a? do wyczerpania zapasów ( DareDevila ju? nie maj? ),

- niestety, nie wydadz? Kolekcji Figurek DC u nas w Polsce.

Szkoda, ?e nie wydadz? kolejnych numerów. Wiele naprawd? fajnych figurek pomin?li. Najbardziej jednak szkoda kolekcji DC. Czy orientujecie si? w jaki sposób mo?na zdoby? figurki z DC? Kiedy? spotka?em si? z odpowiedzi?, ?eby sprawdza? na allegro, ale tam poza wydaniami, które by?y u nas nie widz? nic innego.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

RemiRose

Z tego co wiem, figurki z DC można dostać na Atom Comics.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Deuce

Cytat: JaRo II w 22 Wrzesień  2013, 14:26:26Czy orientujecie si? w jaki sposób mo?na zdoby? figurki z DC?

Na Multiversum jest kilka figurek, zarówno z kolekcji DC, jak i Marvela. Jaki? czas temu kupi?em tam Bane'a, w?a?nie ze, wspomnianej przez Ciebie, serii. Ostatnio przegl?da?em co tam jeszcze jest, ale niestety wybór jest ju? niewielki. Mo?e jednak znajdziesz tam te, które Ci? interesuj?.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

asdatorr

Witam wszystkich, mam do sprzedania unikalną figurkę Batmana wyprodukowaną przez firmę Kenner w 95 roku, pochodzącą z filmu "Batman Forever". Figurka ma ok. 32 cm wysokości i jest w bardzo dobrym stanie.

Poniżej zamieszczam oryginalne zdjęcia (może się wydawać, że figurka delikatnie błyszczy jakby była z brokatu lecz w rzeczywistości jest ona matowa), cena jaka mnie interesuje to 70 zł ( + koszty przesyłki ).
Figurka jest praktycznie nie do zdobycia.

W razie jakichkolwiek pytań proszę kierować je na priv.






JaRo II

 Ostatnio mam totalnego ?wira na punkcie kolekcjonowania figurek. Z wiekiem zamiast spowa?nie?, to ja wr?cz przeciwnie, jeszcze bardziej dziecinniej?. Zamówi?em sobie kilkana?cie figurek z polskiej kolekcji Marvela i jestem z nich bardzo zadowolony. Pocz?tkowo mia?em obawy, gdy? numer pierwszy, w którym by? Spider- Man nie by? zbyt ciekawy. Figurka swym wykonaniem niespecjalnie mi si? podoba?a, jednak?e si? skusi?em, zaryzykowa?em i zamówi?em inne. I nie ?a?uj?. Te figurki s? ?wietne, bardzo fajnie si? prezentuj? na pó?ce, za szyb?. Jak ogarn? jak si? wstawia zdj?cia, to mo?e zamieszcz? tutaj foto swojej kolekcji (kiedy? umia?em wstawia? zdj?cia na forum, ale nie robi?em tego gdzie? od 2008 roku i ju? nie pami?tam jak to si? robi).

Pos?ucha?em przedmówców i w celu powi?kszenia swojej kolekcji figurek przejrza?em Atom Comics i Multiversum. Na chwil? obecn? lepiej prezentuje si? Multiversum. Pi?tego grudnia z?o?y?em w tym sklepie zamówienie na 4 figurki = Rhino (wydanie specjalne z Marvela ), Batman na gargulcu, Mr. Freeze i Brzuchomówca- wszystkie z kolekcji Chess (kolekcja wzorowana na tej tradycyjnej, jednak?e jej figurki s? tak?e dostosowane do gry w szachy). Na przesy?k? czeka?em naprawd? d?ugo, bo figurki zamówi?em 5 grudnia, a przysz?y dopiero 14 stycznia. Ale warto by?o czeka?, s? ?wietne. W najbli?szym czasie planuj? kolejne zamówienie. Problemem s? ceny figurek (najta?sza kosztuje 50 z?otych) i gdyby nie to, ?e w 2013 roku pracowa?em za granic? i od?o?y?em troch? grosza, to raczej bym si? nie zdecydowa? na takie zakupy.

Mam pytanie do Ciebie Deuce. Powy?ej napisa?e?, ?e z Multiversum zamówi?e? Bane'a. Te? mam na niego ochot?, chocia? jest on naprawd? drogi- 100 z?otych. Pytam z ciekawo?ci, czy gdy Ty go kupowa?e? to te? tyle kosztowa??

Tak aktualnie prezentuje si? lista mojej kolekcji:

Marvel:

-  Spider Man, Dr. Octopus, Sandman, Lizard, Mysterio, Kraven, Thor, Captain America, Red Scull, Iron Man, Punisher, Ghost Ryder, Silver Surfer, Thing, Dr. Doom, Bullseye, oraz wydania specjalne: - Rhino, Hobgoblin, Man Wolf, Hulk, Man Thing i Sauron.

DC:

- Batman na gargulcu, Mr. Freeze i Brzuchomówca.

Kolekcjonuj? tylko wybrane figurki, postaci na których mi szczególnie zale?y.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Deuce

JaRo II, je?li dobrze pami?tam, to za figurk? Bane'a zap?aci?em 105 z?. Generalnie figurki z tej serii DC Comics, by?y ta?sze. Jednak kilka z nich oznaczono jako Special. Nale?a?y do nich m. in. Bane, Doomsday, z?oty, po?miertny (teoretycznie) pomnik Supermana czy Darkseid. Jako ?e zamawia?em tylko jedn? figurk? i to jednorazowo, to cena nie stanowi?a dla mnie a? tak du?ej przeszkody.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

JaRo II

 Właśnie, te Speciale ( czyli wydania specjalne ) są dosyć drogie. Teraz na Multiversum jest Bane i Doomsday i kosztują po 100 złotych. Był też Man Bat i kosztował 113 złotych. Ja za Rhino zapłaciłem 80 złotych. Speciale są dosyć drogie, są one jednak troszkę większe od tradycyjnych figurek. Gdyby nie to, że odłożyłem trochę kasiory, to raczej bym się wstrzymał z tymi zakupami. To bardzo fajne, ale jednak kosztowne hobby. Wysokość ceny jest o tyle denerwująca, że figurki te nie są zbyt duże (mają jakieś 10 centymetrów wysokości). Płacić 100 złotych za 10centymetrową figurkę to jednak wydaje mi się dużo. Ale cóż zrobić, skoro nie ma innego sposobu na ich zdobycie.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo