Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Wayne

Ostatni dobry film z Cavillem jako Supermanem wyszedł 10 lat temu. Później seria porażek i zmarnowanego potencjału. Kiedyś płakałem po dziewczynie prawie 4 lata, ale dziś po prawie 10 już nawet taki romantyk jak ja ma to gdzieś. Juby, trzymam za Ciebie kciuki. Też Ci się uda.

Juby

#691
Cytat: Wayne w 14 Marzec  2023, 20:25:20Juby, to porównanie Momoy i Gadot do Cavilla jest absurdalne. Cavill jedyne z czym się kojarzył to okropne ukazanie go w BvS i prowizoryczna sklejka z montażu Whedona. Momoa i Gadot mieli szczęście sprzedać się kinowymi sukcesami, nie mieli takiego bagażu jak Cavill
Piszesz o tym jakby to był fakt, a to tylko twoja opinia. Równie dobrze na podstawie mojej i moich bliskich mogę napisać coś zupełnie odwrotnego, że Cavill kojarzony jest głównie ze świetnym Człowiekiem ze stali, a Gadot i Momoa z przereklamowaną WW i okropnym Aquamanem (który btw. zebrał podobne recenzje i opinie widzów do MoS, a był większym sukcesem kasowym od filmu Snydera ze względu na lepszą datę premiery i zdecydowanie mniejszą konkurencję).

Odstawiając kwestię Supermana na bok, James Gunn nie zaskarbia sobie mojego zaufania takimi twittami, kiedy okazuje się coś zupełnie innego:
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-features/ben-affleck-air-production-company-grammys-memes-justice-league-1235353301/

Cytat: Ben Affleck"I would not direct something for the [James] Gunn DC. Absolutely not. I have nothing against James Gunn. Nice guy, sure he's going to do a great job. I just wouldn't want to go in and direct in the way they're doing that. I'm not interested in that."
Czyli Ben nie wyreżyseruje nowego Batmana ani żadnego innego filmu DCU.

Q

PLOTKA

Podobno nowy film z JL ma być inspirowany "New Frontier", a do fotela reżysera przymierzany jest Andy Muschietti. Premiera "The Flash" powinna rozwiać wątpliwości, czy Andy na dłużej zagości w świecie bohaterów DC.

Wcześniej wspominano, że w ramach "Chapter One: Gods & Monsters" są jeszcze dwa sekretny projekty, których nie ogłoszono i być może jednym z nich jest "JL".

Na razie to tylko plotki, ale inspiracja "New Frontier" pasowałaby do innych komiksów z których tworząc filmowe uniwersum czerpią szefowie DC Studios.

https://www.cbr.com/james-gunn-justice-league-new-frontier/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Wayne

Możliwe, Gunn przy Superman Legacy obiecał esencję komiksu All Star Morrisona, kto zna jego fabułę wie że adaptacja nie byłaby możliwa przy młodym Supermanie, więc równie dobrze duchową adaptacją New Frontier może być reboot JL. Wojen niestety nawet dziś nie brakuje by zamieszać w nie Ligę i jej origin story. Ale to trochę brzmi jak dobrze zaprojektowana plotka - uznany komiks których sporo wymieniał Gunn i reżyser filmu zapowiadanego na hit. Było już sporo takich plotek. Gunn zawsze szybko dementuje, więc czekamy na reakcje.

Inna sprawa, nie chce wyjść na płytkiego bo wiadomo - historia i postacie najważniejsze, ale jestem wyczulony na chałturę wizualną która dziś dręczy filmy superhero. I zastanawiam się na ile bardzo słabo wyglądający BatKeaton w trailerze Flasha to zasługa braków w CGI, czy braku talentu Muschiettego w tych tematach.

A już jeden paskudnie wyglądający film o Lidze mieliśmy. Nie wymagam by reboot był dopieszczony wizualnie jak w pewnym 4 godzinnym cucie pewnego detalisty, ale ta drużyna naprawdę musi być dobrze zaprezentowana. Avengers z 2012 zestarzało się okropnie.

Juby

Cytat: Wayne w 31 Marzec  2023, 21:58:25Avengers z 2012 zestarzało się okropnie.
Zdjęcia w Avengers już w dniu premiery rozczarowały masę widzów (stąd zmiana AR i masa filtrów w części drugiej), a jeśli piszesz o efektach wizualnych, to akurat pierwsze Avengers prezentowało się i nadal prezentuje pod tym względem bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej od większości późniejszych filmów MCU (o ile nie od wszystkich).

Plotka: w poniedziałek opublikowany zostanie pierwszy zwiastun Blue Beetle.
https://comicbookmovie.com/blue-beetle/blue-beetle-first-trailer-will-reportedly-be-released-online-this-monday-a201393#gs.tjt56o

Po_prostu_smyk

Cytat: Juby w 01 Kwiecień  2023, 09:44:39Plotka: w poniedziałek opublikowany zostanie pierwszy zwiastun Blue Beetle.
https://comicbookmovie.com/blue-beetle/blue-beetle-first-trailer-will-reportedly-be-released-online-this-monday-a201393#gs.tjt56o
Ma sens. Pokryłoby się to z ostatnią wypowiedzią kogoś z obsady (sorry, nie pamiętam imienia), że "wkrótce" dostaniemy zwiastun i jest na co czekać.

Juby

James Mangold potwierdził, że pisze scenariusz do Swamp Thinga, którego oczywiście również wyreżyseruje. Biorąc pod uwagę dwa inne projekty, które również ma zakontraktowane, w tym jeden, z którym na plan wejdzie jeszcze w tym roku, premiera jego debiutu w DC nie nastąpi szybciej niż w 2027 roku.

Juby

#697
https://deadline.com/2023/06/superman-legacy-screen-tests-clark-kent-lois-lane-1235409997/

Czyli Henry jest "za stary" na Supermana z wizji Gunna (w maju skończył 40 lat, wygląda na mniej), dlatego pośród kandydatów do roli jest 34-latek (Hoult), 33-latek (Brittney) oraz Corenswet, który zaraz kończy 30 lat i w necie zwracają uwagę na to, że wygląda jak młodszy brat Cavilla... No to naprawdę opłacało się robić recast :P

Wizualnie z tej trójki tylko Hoult pasuje mi na Supermana, ale pewnie odpadnie ze względu na wiek. W przypadku Lois nie znam żadnej z kandydatek.

Wayne

Żartujesz, Hoult bardziej według Ciebie wygląda jak Superman niż Corenswet? ;D 

Juby

#699
Nie żartuję, i owszem. Corenswet to taki model z wybiegu z trochę za bardzo ektomorficzną budową ciała Imho (dla mnie najsłabszy z powyższych kandydatów). Hoult ma w sobie coś z Christophera Reeve'a i All-Star Supermana, ew. eSa Eda Mcguinnessa.

newtime

#700
Opłacało się, bo to jest inny Superman z inną hisotria bez zbędnego bagażu. Na dodatek za którym ciągnie że się smord z filmów przy których Dc cały czas wtapia pieniądze. Ponownie nie widzę żadnego sensu trzymać Cavilla w tej roli ani z punktu marteingowego ani sentymentalnego.

Mr.G

Corenswet na pewno najbardziej pasuje wizualnie. Brittney'a nie kojarzę, a Houlta widzę jako Clarka, ale nie jako eSa. Zresztą, nie oszukujmy się, Cavill też nie był wybitnym aktorem, ale świetnie wyglądał w kostiumie i ładnie się uśmiechał - myślę, że w przypadku tej postaci tym zdobywa się serca fanów.
Mówiło się też o tym, że Hoult kandyduje na Luthora. Jakkolwiek męczy już koncepcja nowy Batman=nowy Joker, tak w przypadku Superman/Luthor, z chęcią zobaczę kolejną interpretację Lexa w nadziei, że w końcu będzie to potężny, charyzmatyczny, uwielbiany przez ludzi polityk, o którego grzeszkach wie tylko wiedzą nieliczni, ale nie za bardzo mogą coś z tym zrobić.
Co do kandydatek do Lois: znam, lubię i kibicuję Rachel Brosnahan, która jest rewelacyjną Panią Maisel - zabawną, ale i charakterną. Byłaby z niej świetna LL. Natomiast trochę znam, nie lubię i nie kibicuję Phoebe Dynevor, która w oglądanych sporadycznie z żonką Bridgertonach była strasznie nudna. Emmy Mackey sam na ekranie nie widziałem, ale podobno też ma pazur. I oby w końcu Lois Lane też go miała!

Gieferg

Hoult dla mnie zupełnie bez sensu, ze względu na wiek, wygląd ale i wolalbym kogoś, kogo nie znam - a Corensweta nie znam (tak jak dekadę temu nie znałem Cavilla) i wygląda odpowiednio.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Kumpel wysłał mi coś takiego:
CytatWedług nowych leakow Batman Afflecka miał mieć w Aquamanie 2 sporą rolę. Uczestniczyć miał w walce finałowej i nosić strój Atlantydów, który miał mu pomóc w walce. Nawet Batmobil miał mieć opcje poruszania się pod wodą. To miała być całkiem istotna rola, ale Gunn kazał to wyciąć i zastąpić inną postacią.
Obecnie trwają kolejne dokrętki, w których udział bierze Jason Momoa. Najwyraźniej wydane na film $205 milionów i perspektywa kolejnej porażki finansowej to za mało, Gunn postanawia umoczyć jeszcze więcej kasy.

Ciekawe ile w tym prawdy i czemu tak zależy im, żeby wycinać tych Batmanów, skoro od 2024 i tak nie będzie to miało żadnego znaczenia.

MysiaParasolka

Zawsze mnie fascynuje jak im się to spina finansowo, by moczyć tam jeszcze więcej kasy. Jakieś kruczki podatkowe, wały?