Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

(A)nonim

O chłopie, to polecam Dark Knight Returns, Long Halloween, Arkham Asylum, Black & White, buty ci spadną z wrażenia. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EndrjuSzopen

Właśnie miałem zamiar nadrobić te komiksy, bo słyszałem o nich sporo i na pewno za jakiś czas do nich z przyjemnością sięgnę :D

Roy_v_beck

Ja tak sobie czytam tego Batmana no i mi Morrisonem zapachniało. W sumie to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa, bo mimo, że bardziej detektywistycznie jest niż mrocznie, to zwłaszcza pod koniec trzeciego numeru narasta ta atmosfera grozy, a dodatkowo jeszcze pełno tajemnic wszędzie. No i że akcji właściwie nie ma to już trudno, od tego mam "The Dark Knight".

kelen

"Batman" po trzecim numerze... no cholera, znowu czuję to samo, co przy czytaniu komiksów Morrisona! Tyle, że wszystko da się ogarnąć bez czytania po 10 razy. Snyder to jest coś, czego potrzebował Batman.
"Detective Comics" jest fajnie, ale już od pierwszego numeru czułem, że Olivia to nie postać wepchnięta na siłę. Strzelałem, że jest głównym złym albo z nim powiązana. No i częściowo miałem rację.

EndrjuSzopen

Detective Comics #4
Kontynuacja historii z Dollmakerem, nad którym stoi ktoś jeszcze, jakaś tajemnicza persona, gdzieś tam czai się Pingwin na razie reprezentowany przez swoich przydupasów (przepraszam za użyte słowo), twarz Jokera trzymana za szybką w schłodzonych warunkach... Nie, ja czekam na #5, coby wystawić jakąkolwiek opinię, bo ten zeszyt zostawił mnie bez żadnej. Jedynie ta dziewczynka mi zupełnie tutaj nie pasuje i drażni wielce...

Rado

Batman #4

Ciekawy numer, fajnie si? czyta?o, chocia? ?ledztwo m?odego Bruce'a nie wszystkim mo?e si? spodoba?. Za kozacki on tam ju? jest od razu. ?wietna ko?cówka, nie mog? si? doczeka? co tam za pu?apki b?d? w tym labiryncie. Rysunki dla mnie przeci?tne, z numeru na numer jako? coraz mniej lubi? Capullo, chocia? rysunek Batmana id?cego kana?ami by? niez?y.

Corso

Co byście mi polecili z nowych serii Batmana? Moja wiedza kończy się na wszystkich wątkach po powrocie Batmana do czasu restartu.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


kelen

Zdecydowanie Batman Snydera :) Na prawdę bardzo dobry komiks.

Corso

A jak jest z DC i TDK? Widzę, że graficznie są najfajniej zrobione.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


LelekPL

Są ok, ale im dalej w las tym gorzej jest na razie. DC możesz już łyknąć sobie całe, bo wątek Dollmakera po numerze 4tym już się póki co zamknął. Był ok, ale po rewelacyjnym pierwszym numerze, nie spełnił oczekiwań tak jak bym chciał.
TDK na razie dupy nie urywa, ale jest ładnie rysowany... Jednak możesz sobie darować póki co

kelen


Rado

Batman #5

Kurde to był naprawdę dobry numer moim zdaniem. Praktycznie wszystko poza końcówką mi się podobało. Wycieńczony Bruce błąka się po labiryncie i nie wiadomo co jest iluzją a co prawdą. Praktycznie wszystko, na co się Batman tam natykał, mi się podobało. Świetny schemat z rodzicami oraz z aparatem i ścianą zdjęć. Dla mnie numer bomba, aczkolwiek całość psuje trochę ponowne pozostawienie Batmana w nędznej sytuacji. Mogli by przestać z tymi cliffhangerami i jakoś "normalnie" zakończyć odcinek.

Corso

Nadrabiam zaległości,  Court Of Owls wciąga. :)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Rafalinda

Witam po dłuższej przerwie. Mam pytanie: na kiedy jest zapowiedziane wydanie zbiorcze The Court of Owls?
A może już jest? Dziękuję na zaś (bo "dziękuję z góry" brzmiało by tak jakbym się wywyższał ;))

Kujaw

"Court of Owls" będzie wydany w maju, ale już możesz go sobie zamówić przedpremierowo na Multiversum.
http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=81872&pro=675927

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"