Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

Cytat: red fox w 08 Marzec  2024, 08:29:12będzie jeszcze "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach" Tom 2 ale nie pokazali okładki.
Już jest.



Cytat: Juby w 04 Marzec  2024, 21:23:36Niby też "cegła", ale jednak 420 str. stojące przy poprzednich ośmiu tomach wypada dość szczupło. Jeśli kolejny będzie jeszcze chudszy (a raczej będzie, bo amerykańska wersja zawiera o zeszyt mniej od tomu poprzedniego = 392 str.) to liczę na większą obniżkę ceny, bo nie tak dawno Zegar zagłady mając 456 str. kosztował 129,99 zł, a Batman/Catwoman z premierą tego samego dnia również jest grubsza i kosztuje 20 zł mniej.
Trafiłem! Wg opisu Egmontu nasze wydanie będzie bogatsze od amerykańskiego o dwa zeszyty The Batman Chronicles (w sumie 400 stron), ale cena spadła o kolejne 20 zł. Przy tym tempie do końca roku może uda się wydać nawet tom piąty, a na 2025 zostaną ostatnie dwa :)

Crowridd

No proszę. Pierwszy Kryzys, który nie zostanie wydany w Deluxe.

Po_prostu_smyk

Tak na dobrą sprawę, to nie pierwszy. Metale (i cała otoczka) również nie była w DC Deluxe. Teoretycznie nie są to Kryzysy w tego słowa znaczeniu, ale w praktyce moglibyśmy pod to podpiąć - skala wydarzenia, wpływ na multiwersum itp.

Crowridd

A widzisz, Metali nie czytałem - wydawało mi się, że nie miały jakiegoś dużego wpływu na serię (z internetowej wiedzy).

Mówiąc o Kryzysie miałem na myśli te główne: Nieskończone Ziemie, Nieskończony i Ostatni. W sumie tylko ten ostatni mam w Deluxe, bo reszta jest od Hachette, więc i tak takiego najnowszego w HC przyjmę.

Najwyraźniej najnowszy Kryzys nie podchodzi pod politykę Deluxe tego wyjątkowego komiksu ;)

red fox

Ja myślałem, że w maju wydadzą pierwszy tom śmierci Supermana, ponoć miał być na zmianę z Gackiem.

HUDY

Kurcze a lez maj jest gruby. Mimo braku Supermana ciesza swietne Bat tytuły. Kupuje kolejna Ziemie Niczyja i Batman Halloween. Z racji tego ze komiksy sa praktycznie na koniec miesiąca to majówke podziele na dwie transze , Nightwing zapewne w czerwcu. Mocny miesiac. I czekamy na poczatek konca Doom Doom Doom  ;)

Po_prostu_smyk

Cytat: red fox w 09 Marzec  2024, 14:21:05Ja myślałem, że w maju wydadzą pierwszy tom śmierci Supermana, ponoć miał być na zmianę z Gackiem.
Tomasz Kołodziejczak mówił, że "Śmierć Supermana" ruszy w 3 kwartale tego roku.

MJ

Co do Długiego Halloween, to jakiś czas temu kupiłem wydanie od MUCHY, razem z Mrocznym Zwycięstwem, więc kiedy dowiedziałem się że EGMONT wydaje to ponownie pomyślałem że pospieszyłem się z zakupem i może przepłaciłem, ale zdecydowanie wolę poprzednią okładkę. Posiadam też angielskie wydanie i uważam że ta okładka jest najlepsza z nich wszystkich :
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

red fox

Ja wydania od Muchy kupiłem w 2015 roku za dosyć wysoką wtedy cenę + "Sprawiedliwość", który to komiks też był wtedy bardzo drogi.

MJ

Pamiętasz po ile wtedy chodziło wydanie Long Halloween od Muchy? Sprawiedliwość nabyłem już z Wielkiej Kolekcji, bo oryginalne trudno było dostać.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

#850
W 2015 wszystkie komiksy DC od Muchy wciąż były dostępne w normalnej dystrybucji, czyli ceny okładkowe, ew. z jakimś rabatem (pewnie do -30% na Gildii).

Cytat: MJ w 10 Marzec  2024, 12:17:36Co do Długiego Halloween, to jakiś czas temu kupiłem wydanie od MUCHY, razem z Mrocznym Zwycięstwem, więc kiedy dowiedziałem się że EGMONT wydaje to ponownie pomyślałem że pospieszyłem się z zakupem i może przepłaciłem, ale zdecydowanie wolę poprzednią okładkę. Posiadam też angielskie wydanie i uważam że ta okładka jest najlepsza z nich wszystkich :
Dla mnie także to najlepszy cover i dokładnie taką obwolutę sobie zrobiłem do wydania WKKDC.



@MJ, nie oceniaj tego wydania po okładce. Wydanie DC Deluxe ma mieć blisko 100 stron materiałów dodatkowych i większy format (180x275 mm), więc mimo brzydszego frontu raczej warto się nim zainteresować.

Sprawiedliwość od Muchy kosztowała dużo tylko do czasu wydania tego tytułu w kolekcji DC. Później ceny bardzo spadły, swój egzemplarz kupiłem na allegro w 2020 za zaledwie 70 zł.

MJ

Jeśli te materiały dodatkowe nie są jakąś pomniejszą historią to raczej się nie zainteresuje. Właśnie dostałem na dzień mężczyzn "Nawiedzonego Rycerza" , także chyba dziś sobie zasiądę do lektury innego dzieła Tima I Jepha. Poza tym nie jestem fanem wydań Deluxe, moim zdaniem obwoluta zamiast nadruku na okładce to słabsza jakość wydania.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

red fox

105 zł "Batman Mroczne Zwycięstwo" i 118 zł "Sprawiedliwość", sklep Gildii Komiksu, najstarsze zakupy.

MJ

To jeszcze nie tak źle ja za Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo po 200zł zapłaciłem ;p
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

red fox

Czy jest jakaś szansa na wznowienie chyba nieukończonej serii "All Stars Batman and Robin"?
Poprzednie wydanie jest bardzo drogie do kupienia a rysunki Jima Lee są tu świetne!