Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

Kujaw

Łoj. panie Lelek, z badaniami psychologicznymi i wywodami pan wyjeżdżasz a wyczucia ironii za grosz :D Tak jak Tobie kolor skóry (płeć zostawmy, bo to był żart, podkreślam jeszcze raz) za przeproszeniem wisi, i masz do tego prawo, tak inni mają prawo nie akceptować takich zabiegów. Nikt Cię tu za Twoje podejście nie krytykuje, więc nie ma co moralizować. Więcej luzu ;)

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

LelekPL

jak napiszecie coś zabawnego w końcu, obiecuję że dostosujęo tego odpowiedni poziom ironii w moich wypowiedziach oraz wytoczę adekwatną pod względem humorystycznym ripostę... Póki co czekam cierpliwie i odnoszę się do tego co piszecie. I owszem nikt Wam nie broni narzekać na czarnego Luthora

Doctus

#197
CytatI owszem nikt Wam nie broni narzeka? na czarnego Luthora

Ponarzekacie sobie kiedy zostanie og?oszone nazwisko. Na razie ?adne oficjalne ?ród?o nie mówi o tym, ?e Lexa zagra akurat czarnoskóry aktor. Najlepiej dla filmu aby to zrobi? kto?, kto umie si? pokaza? jako czarny charakter z urokiem osobistym i z?o?on? osobowo?ci?, a to czy b?dzie bia?y, czarny, ?ysy, rudy, sko?nooki - pozostawmy to kwesti? drugorz?dn?. Gdyby Johna Stewarda lub innego czarnoskórego bohatera JL mia? zagra? bia?y aktor, nie mia?bym ?adnych 'ale' gdybym wiedzia? ?e dobrano pod wzgl?dem umiej?tno?ci najlepszego aktora. Rozumiem jeszcze ?eby oburza? si? z powodu zmiany orientacji seksualnej bohatera z komiksu w filmie, bo faktycznie ona mo?e mie? prawdziwy wp?yw na posta? - ucina w?tki romantyczne znane z pierwowzoru, a tak?e mo?e zmieni? kszta?t relacji bohatera z innymi postaciami czy te? nawet kilka innych straci?o by racj? bytu.

Ale czy naprawd? w XXI wieku musimy by? ograniczeni takim w?skim postrzeganiem filmów na podstawie komiksów, i patrze? na tak b?ah? kwesti? jak? jest kolor skóry? zjecie mnie je?li napisz?, ?e m?ody Eddie Murphy by?by dobrym Flashem? :P I tak by the way, bo po prostu musz? si? do tego jeszcze przyczepi? - Ze wszystkich upchanych na si?? wyst?pów w tym filmie, uwa?am ?e jedynym stosownym by?by Martian Manhunter, który móg?by po napisach wprowadzi? nas do Justice League oraz planowej przez Darkseida inwazji na ziemi?, lub innego strasznego wydarzenia które oczywi?cie musi nast?pi? i tylko panowie w trykotach mog? temu zaradzi?. Marsjanin by?by dobrym liderem ?wie?o zebranych bohaterów, zw?aszcza ze swoj? wiedz? na temat kosmosu, a tak?e idealn? osob? aby zebra? ich do kupy i zmotywowa?.

W serialu animowanym Justice League pami?tam ?e zosta? znaleziony przez Supermana i Batmana, my?l? jednak ?e ta dwójka w swoim filmie b?dzie zaj?ta walczeniem mi?dzy sob?, do tego jeszcze dochodzi ta nieszcz?sna Wonder Woman której znaczenia roli dalej nie znamy (gdyby to mia?a by? tylko scena po napisach zapewne nie og?aszali by oficjalnie ?e do??czono j? do obsady). Tylko ?eby Snyder nie wzorowa? si? na wersji z New52, która po pierwsze jest s?aba, a po drugie J'onn J'onzz jest tam zamieniony na Cyborga. Nie przeszkadza?a by mi obecno?? Vica Stone'a, ale na pewno nie zamiast tak ikonicznej postaci jak? jest ostatni Marsjanin.

Johnny Napalm

Cytat: LelekPL w 11 Grudzień  2013, 13:07:30
Pomi?dzy przedstawicielami ró?nych ras nie ma ró?nic umys?owych, podczas gdy ró?nice mi?dzy p?ciami s? do?? obszernie udokumentowane - przewaga innych pó?kul, itp. Wi?c nie s? to zbyt zbli?one przypadki.
Skandal! Czysty seksizm i to taki do kwadratu. Kto robi? te badania? Josef M.?

Gdzie jest ?roda?
Gdzie jest Poniedzia?ek?

A... ok, w porz?dku, dzisiaj mamy przecie? czwartek.  :P

A jak powiem, ?e Hindusi s? bardziej uzdolnieni w dziedzinie informatyki, czy Japo?czycy s? bardziej pracowici wzgl?dem bia?ych, czy b?dzie to ju? rasizm? B?d?my konsekwentni.

CytatJe?li natomiast Wasz problem polega na tym, ?e czujecie dyskomfort przy czarnych i kobietach, by? mo?e to pora na jakie? badania psychologiczne ;)
Sprecyzuj – czy chodzi?o Tobie o czarnych i kobiety, czy te? o czarne i (w dodatku) kobiety?
I po co te teksty o wysy?aniu na badania psychologiczne? Jak w CeCeCePie, nie podoba si? to do psychó?ki, na reedukacje.

A wracaj?c do tematu, uwa?am, ?e i Darkseid jest zbyt mocnym kolesiem na ten film i powinien znale?? si? dopiero w produkcji dotycz?cej ca?ej Ligi. Je?li ju? który? z przeciwników z najwy?szej pó?ki ju? teraz musia?by si? pojawi? to, wol? ?eby by? to jednak Doomsday, chocia? nie widz? w walce z nim roli dla Batmana. Jako? mi tu nie pasuje. Powstrzymanie Doomsday'a to zadanie równie? bardziej dla ca?ej Ligi. Je?li do jego powstrzymania wystarczy?oby tylko dwóch herosów to co to za Doomsday? ;)

Cytatzjecie mnie je?li napisz?, ?e m?ody Eddie Murphy by?by dobrym Flashem? :P
Nie, bo mo?esz by? ci??kostrawny.  :P Eddie Murphy? Prosz? bardzo, czemu nie...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Cytat: Johnny Napalm w 12 Grudzień  2013, 13:58:57
Skandal! Czysty seksizm i to taki do kwadratu. Kto robił te badania? Josef M.?

Gdzie jest Środa?
Gdzie jest Poniedziałek?

A... ok, w porządku, dzisiaj mamy przecież czwartek.  :P

A jak powiem, że Hindusi są bardziej uzdolnieni w dziedzinie informatyki, czy Japończycy są bardziej pracowici względem białych, czy będzie to już rasizm? Bądźmy konsekwentni.

Ehmmm... tak. Czy naprawdę musiałem coś takiego wytłumaczyć? Dobra, kończę z tematem bo nic poza trollowaniem z tego nie wyjdzie

Doctus

CytatNie, bo mo?esz by? ci??kostrawny.   Eddie Murphy? Prosz? bardzo, czemu nie...

Tak dla formalno?ci - trollowa?em oczywi?cie z tym Murphym

CytatA wracaj?c do tematu, uwa?am, ?e i Darkseid jest zbyt mocnym kolesiem na ten film i powinien znale?? si? dopiero w produkcji dotycz?cej ca?ej Ligi. Je?li ju? który? z przeciwników z najwy?szej pó?ki ju? teraz musia?by si? pojawi? to, wol? ?eby by? to jednak Doomsday, chocia? nie widz? w walce z nim roli dla Batmana. Jako? mi tu nie pasuje. Powstrzymanie Doomsday'a to zadanie równie? bardziej dla ca?ej Ligi. Je?li do jego powstrzymania wystarczy?oby tylko dwóch herosów to co to za Doomsday?

A Doomsday to niby nie jest zbyt du?y kaliber? adaptacja ?mierci Supermana odpada, wi?c by?by jedynie kosmit? do siania zniszczenia, a chyba niepotrzebna nam kolejna destrukcja Metropolis. O wiele lepszym wyborem by?by Metallo, i Luthor steruj?cy nim z pozycji wielkiego brata. Batmana mo?na by po??czy? z tym wszystkim tak jak w Public Enemies gdzie John Corben by? powi?zany z zabójstwem rodziców Bruce'a.

Leon Kennedy

No i premiera się nam przesunęła na 2016... Szkoda, chodź z drugiej strony może to i lepiej, że będą mieli więcej czasu na dopracowane wszystkiego...

Funky

Cóż szkoda że przesunięto termin premiery ale tylko z powodu soundtracku ;). Mam nadzieję że do tego czasu Snyder przekona Hansa do powrotu (i napisania nowego tematu dla Batmana).

b.p.

Niestety, jestem pesymist? i obawiam si?, ?e tam dzieje si? co? niedobrego. Zdj?cia maj? rozpocz?? si? w drugim kwartale tego roku, a wi?c na dwa (!) lata przed premier?, co brzmi tak, jak gdyby WB nie mia?o jeszcze wykrystalizowanej wizji realizacji tego filmu, a co za tym idzie - budowy filmowego uniwersum DC.

Z ró?nych przecieków wy?ania si? taki obraz: Goyer razem ze Snyderem przygotowuj? scenariusz sequela MoS. I jest to rzeczywi?cie sequel MoS, tzn. film przede wszystkim o Supermanie, a Batman  jest na drugim planie, ewentualnie na "1,5"-planie. WB stwierdza, ?e chc? od razu do?o?y? wi?cej postaci i st?d news o obsadzeniu Gal Gadot w roli Wonder Woman i masa plotek odno?nie innych cz?onków Ligi (GL, Aquaman etc.). Snyderowi i Goyerowi niezbyt ten pomys? mo?e si? podoba? i z powodu tar? premiera filmu jest przesuni?ta a? o 10 m-cy.

Niestety, obawiam si?, ?e ca?y czas wychodzi brak persony a'la Kevin Feige. Goyer nie b?dzie takim Feigem, bo WB nie jest ?lepe i widz? zastrze?enia do scenariusza MoS. Przesuni?cie premiery jak dla mnie nie jest wynikiem tego, ?e trzeba sobie da? czas by "w pe?ni zrealizowa? wizj? twórców", ale tego, ?e w ogóle t? spójn? wizj? trzeba stworzy?.

Nie wierz? w realn? potrzeb? post-produkcji trwaj?cej ok. 18 (!) miesi?cy.


Doctus

Co do przesunięcia premiery - niech przesuną nawet na za 5 lat, jeżeli zrobią to aby dać nam dobry film.

CytatZdjęcia mają rozpocząć się w drugim kwartale tego roku, a więc na dwa (!) lata przed premierą, co brzmi tak, jak gdyby WB nie miało jeszcze wykrystalizowanej wizji realizacji tego filmu, a co za tym idzie - budowy filmowego uniwersum DC.

To że dzieje się tam coś nie tak, widać już od dawna. Problem Warnera niestety leży u podstaw, czyli podejściu do budowania filmowego universum. Superman powinien najpierw dostać swój samodzielny sequel, w którym przedstawiono by konsekwencje zniszczenia Metropolis, zabicia Zoda, a także reakcje ludzi na istnienie wśród nas boskich istot. Wtedy w takim filmie spokojnie można by było wprowadzić Luthora, oprócz tego jakiegoś pobocznego przeciwnika (Metallo lub Parasite myślę że pasowaliby w sam raz) a pod koniec, w scenie po napisach pokazać wnętrze bliżej nieokreślonej jaskini, w której wyróżniłby się wielki komputer na którego monitorze widniałyby wszystkie dostępne informacje o Supermanie. Następnie czyjaś dłoń (heh, oczywiście w czarnych rękawicach) wysuwa się aby przycisnąć klawisz wyłączający, a postać oddala się w bliżej nieokreślonym kierunku. Wtedy dostalibyśmy dwa samodzielne filmy o Człowieku ze Stali, a w ostatniej części jego trylogii można by zrobić crossover z Batmanem i Wonder Woman.

CytatZ różnych przecieków wyłania się taki obraz: Goyer razem ze Snyderem przygotowują scenariusz sequela MoS. I jest to rzeczywiście sequel MoS, tzn. film przede wszystkim o Supermanie, a Batman  jest na drugim planie, ewentualnie na "1,5"-planie. WB stwierdza, że chcą od razu dołożyć więcej postaci i stąd news o obsadzeniu Gal Gadot w roli Wonder Woman i masa plotek odnośnie innych członków Ligi (GL, Aquaman etc.). Snyderowi i Goyerowi niezbyt ten pomysł może się podobać i z powodu tarć premiera filmu jest przesunięta aż o 10 m-cy.

A mi się dalej wydaje, że osobą która może mieć najwięcej zastrzeżeń jest właśnie Ben Affleck. Miał ustaloną ze Snyderem konkretną historie, a tu nagle Goyer zaprezentował mu zapewne przeciętnej jakości scenariusz, a następnie studio zażyczyło sobie wrzucenie do filmu również innych postaci tak aby nadgonić Marvela i jak najszybciej pokazać wielkość filmowego świata. To się jednak bez wcześniej przemyślanego planu nie uda, i powinni to zrobić spokojnie krok po kroku. WB jest jednak na to zbyt pazerne, i brakuje mi kogoś z wizją u sterów. Właściwie, to dobrą do tego osobą byłby sam Affleck.

kelen

Powód tego przesunięcia bardziej mi pasuje do sytuacji "nakręćmy jak najwięcej, bo potem ciężko będzie z dyspozycyjnością aktorów". Kręcenie sequelu i materiału na np. JL? Dla mnie może być.

Oczywiście powody mogą być różne i długo też może przyjść nam czekać na prawdziwy powód. Ja mam tylko nadzieję, że nie są to jakieś negatywne sprawy, takie jak chociażby wspomniał b.p. Bo wtedy oznaczałoby to znowu "WB nie ma pojęcia jak sobie poradzić", a tego bardzo bym nie chciał.

LelekPL

MoS też był przesunięty o rok, więc to nic nowego i nie doszukiwałbym się przedwcześnie jakiegoś spisku.

Istnieje przecież możliwość, że bardzo chcą popracować nad stroną techniczną, aby ten film stał się unikalny, posiadający oryginalną technologię, specjalnie stworzoną na ten film - jak Avatar czy Grawitacja. To wymaga czasu. A lepiej jest przesunąć film o cały rok niż żeby wypadł z "sezonu letniego".

Natomiast jeśli mówimy o przeczuciach, też wydaje mi się, że coś źle się dzieje w państwie duńskim. A przynajmniej tyle, że WB nadal nie ma planu na swoje uniwersum, a przynajmniej nie miało go podczas Comic-Conu w zeszłym roku. Przesunięcie o rok to zdecydowana przesada, bo praca nad filmem więcej niż rok nie powinna trwać. Bardzo boli to, że są niesystematyczni.

A najbardziej to zwyczajnie nie podoba mi się fakt, że musimy czekać jeszcze rok. Marvel przez ten czas wypuści 4 kolejne filmy(!), a od czasu MoS ta liczba wzrasta do 5. Ale to jest śmieszne, nawet jeśli jakość filmów DC jest znacznie lepsza póki co.

kelen

O, właśnie, zapomniałem jeszcze o tym, co napisałeś Lelku. Marvel zdąży wydać kupę filmów i być jeszcze bardziej do przodu, a DC zostanie gdzieś z tyłu i wszyscy zdążą zapomnieć, że w ogóle było coś takiego jak MoS i doczeka się kontynuacji (nie ma co, filmowy eS nie miał takiego hajpu jak pierwsze filmy Marvela, chyba, że to tylko moje złe wrażenie). Wielka szkoda, że nie WB nie skusi się na wydanie jakiegokolwiek innego filmu po drodze - chociażby z WW.

Q

Fakt, że rozpoczęcie zdjęć jest tylko przesunięte o 2-3 miesiące sugeruje, że o tyle samo powinna zostać przesunięta premiera filmu. Ale biorąc pod uwagę, że na rok 2015 jest planowanych wielu hitów (w listopadzie i grudniu na ekrany kin mają wejść Bond 24, The Hunger Games: Mockingjay, Part 2, Star Wars: Episode VII, Mission Impossible 5) premiera w tym okresie mogłaby nie być optymalna. Dodatkowo na grudzień zaplanowana jest też premiera nowego filmu Afflecka "Live By Night". Co robi więc WB wybiera termin majowy czyli początek sezonu letniego, z którego ostatnio z sukcesem korzystał Marvel. Dodatkowo  7 maja 2016 odbędzie się w USA Free Comic Book Day a 8 maja przypadnie w USA Dzień Matki, co oznacza dodatkowe zainteresowanie ze strony widzów.


Co zaś do spekulacji, czemu przełożyli termin. Oprócz doszlifowywania scenariusza może to być związane z pozytywnymi sprawami. Czyli np. zgranie terminów aktorów. Być może jeden z kandydatów do np. roli łotra nie był jeszcze osiągalny? Również może to oznaczać, to co wcześniej sugerowano, że chcą kręcić też materiał do JL.

Nie zapominajmy również, że nie jest to pierwszy przypadek kiedy premiera jakiegoś filmu jest przesunięta, tak chociażby było z "Man of Steel".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Doctus

CytatWielka szkoda, ?e nie WB nie skusi si? na wydanie jakiegokolwiek innego filmu po drodze - chocia?by z WW.

Mówili kiedy?, ?e WB b?dzie chcia?o wypuszcza? równie? filmy z mniej znanymi postaciami, niewymagaj?cymi astronomicznego bud?etu i nazwisk. Mo?e ten rok by?by dobrym momentem, ?eby przygotowa? jaki? grunt pod BvsS, i wypu?ci? jeden-dwa takie filmy? Pe?no jest postaci i dru?yn które mo?na ?atwo i dobrze zekranizowa?, chocia? by?oby to jeszcze ?atwiejsze gdyby Arrow od The CW by?o cz??ci? movieversum. Wtedy spokojnie mogliby?my dosta? film o Suicide Squad czy Deathstroke'u. Mo?e nie popchn??oby to nic w kierunku powstania Justice League, ale przynajmniej DC mia?oby cho? kilka filmów dziej?cych si? w swoim ?wiecie.