Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Punisher

Zaczęty przez DarkDaro7, 12 Listopad 2008, 23:41:04

XIII

Wogóle strasznie litościwy był Frank w komiksach w tych czasach, lata 90 były dla Punishera tym czym były lata 50 i 60 dla Batmana.

RafBat

 Litościwy? No, chyba nie... Na palcach jednej ręki (i to chyba niezdarnego drwala) można policzyć numery w których Frank kogoś "nie zdjął". A z tego co pamiętam, to nie było numeru w którym TenKtóryKarze odmówił sobie dania komuś po ryju...

XIII

Tyle że w wielu komiksach z tych lat zabijał ale w obronie własnej a nie aby karać już wiem czym inspirowali się twórcy filmu Punisher 2004.

Destruktor

#33
W księgarni co jakiś czas nabywam "The Punisher", a że nie jestem wielkim koneserem Franka Castle, i niewiele o nim przeczytałem [kilka TM-Semiców] więc może dlatego seria z Mandragory naprawdę mi się spodobała. Z tego co czytałem w TM-Semicach to Punisher był bardziej ekhem... litościwy? może sam miałem takie [nie]szczęście i trafiłem na komiksy w której stosował nieco łagodnieje metody]. Wydawnictwo to upadło już chyba kilka lat temu, więc przynajmniej nie będę miał trudności z nadążeniem w kupowaniu :badgrin:. Acz z tego wywodzi się moje pytanie do tych którzy poniższe komiksy przeczytali. Pytanie numer jeden: Czy warto zakupić "Essential: The Punisher"? leży na półce w mojej ulubionej księgarni i zastanawiam się czy warto wydać tyle kasy? cena oryginalna to chyba jakieś 70 zł [proszę mnie poprawić jeśli się mylę], jednakowoż nie chodzi o to. Może uda mi się dorwać taniej na Allegro, jestem tylko ciekaw czy historie są ciekawe? czy czyta się fajnie? jednym słowem: CZY WARTO KUPIĆ?. Pytanie numer dwa: Miniseria "The Punisher: BORN" jest warta kupna? z tego co wiem to miniseria opowiadająca o wojnie podczas której Frank zbierał swoje doświadczenie i umiejętności których używa jako Punisher. Z góry dziękuje za pomoc.

Deuce

Te? ogl?da?em ten film. Raczej bez rewelacji. Jedyne co mi zapad?o w pami?c, to rola Kevin'a Nash'a, który zagra? Rosjanina maj?cego zabi? Castle'a.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Roy_v_beck

Strasznie nudny był ten Punisher z 2004 roku. Godzinę im zajęło chyba wymordowanie rodziny Franka. Do tego te niby śmieszne wstawki z sąsiadami raczej żenujące były, aktorstwo nijakie, a całość mało brutalna - najgorszy ze wszystkich trzech Punisherów.

BD96

Nie widz? potrzeby zak?adanie oddzielnych tematów, a wi?c...

The Punisher: First Round

13 minutowy Fan-Film. Dostajemy banaln? dla Punishera histori? - Frank likwiduje cz?onków gangsterskiej dru?yny bytuj?cej w Nowym Jorku. G?ównym w?tkiem i przeciwnikiem jest Kingpin. Mimo wszystko ?eby Punisherowi nie by?o "za ?atwo" do gry wkracza równie? Wolverine... a niech sobie b?dzie, to chyba moja druga styczno?? z Wolverinem jako "zawracaczem dupy", jeden raz w tym filmie, drugi podczas gry w Ultimate Spider-Man... chocia? jako uwodziciel Mary Jane podczas Cyvil War te? si? sprawdzi? ;). W roli Punisher wyst?pi? Corey Sosner, a jako Wolverine'a dostali?my Erica von Sydowa.

7+/10

Posted on: 10 Wrzesie?  2010, 21:42:35

The Punisher: Day of Reckoning

Fanowska kontynuacja filmu The Punisher z 2004 roku. Film dzieje si? w uniwersum Batman & Punisher, z którego powsta?y ju? trzy fan-filmy. Dostajemy nowego z?oczy?c? - Directora Bonesa. Facet porywa Punishera do lasu, torturuje go, a potem bezmy?lnie za?atwia mu pobyt w lesie. Oczywi?cie Frank przezywa. Fan-film jest s?aby, ?enuj?ce sceny walki, za to ciekawy smaczek a zarazem pocz?tek nowego fan-filmowego uniwersum Batmana i Punishera.

Ocena: 5+/10

Posted on: 10 Wrzesie?  2010, 21:42:35

 The Punisher: X-Mas Special

One-shot z Punisherem dziej?cy si? podczas ?wi?t bo?ego narodzenia. Dostali?my ?wietne przyrównanie Punishera do ?w. Miko?aja który sporz?dzi? list? "niegrzecznych" ;D. Mimo wszystko wszyscy znacz?cy mafiozi obchodz? teraz ?wi?ta w domu a wi?c m?ciciel postanawia zaj?? si? mniej znacz?cymi postaciami. Naprawd? spodoba?o mi si?, takie ?wietne nawi?zania dzia?alno?ci Franka do ?w. Miko?aja... :). Na pewno taki scenariusz filmowy by?by czym? ciekawszym ni? Punisher z 2004 roku.

Ocena: 8+/10

Posted on: 10 Wrzesie?  2010, 21:44:28

The Punisher

Miniseria z 1985 roku. Naprawd? ciekawy ci?g wydarze?, mianowicie - zapewne kojarzycie s?ynne Marvelowskie wi?zienie w których cz?sto s?ynny Spider-Man stacza? boje ze swoimi przeciwnikami? otó? Frank w?a?nie tam trafi?, po wp?ywem narkotyków. Punisher z czasem zaczyna aklimatyzowa? si? w wi?zieniu, ustala w bolesny sposób swoje zasady w celi. Z czasem okazuje si? ?e za faszerowaniem narkotykami stoi go?? o oszpeconej twarzy - nie kto inny jak Jigsaw :D. Polecam zapozna? si? z t? seri?, Rykers Island obfituje w bogactwo ciekawych postaci które ?wietnie pasuj? do Punishera.

Ocena: 8+/10
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

RafBat

 Dla zainteresowanych-w poniedziałek trzynastego (o 20:00) na Polsacie po raz kolejny pokażą Punishera z Thomasem Jane w roli głównej. Od biedy można luknąć...heh. ;D

BD96

Redaktor BatCave, a zarazem PunisherZone - Q właśnie otworzył forum dla fanów Punishera, polecam wszystkim, zwłaszcza iż forum jest młode i brakuje tam ludzi chętnych do konwersacji ;). Nie żeby Q mnie nasłał czy coś, ja jako użytkownik tego forum je reklamuje aby przybyło jak najwięcej userów.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Johnny Napalm

#39
Super komiks, mam do niego wielki sentyment. Właściwie to jedyny komiks z tm-semic po który można spokojnie sięgnąć bez obawy zarażenia się dziecięcą indolencją.
Zazwyczaj numery Punishera były ilustrowane przez prawdziwych mistrzów ołówka jak: Jim Lee, Mark Texeira, czy Doug Braithwaite. Naprawdę super czyta/ogląda się te numery nawet po tylu latach. Ci ludzie znali się na swoim fachu.

Przy okazji, czytał ktoś z Was historie taką jak The Punisher Kills the Marvel Universe? Podobno jest nieźle wyczesana, że aż kapcie spadają z wrażenia. Kurcze, szukam tego opowiadania już jakiś czas i nic...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...